Noc Muzeów 2014

Nieoficjalne spotkania Miłośników Samochodzikowej Przygody
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6415
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 207 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Noc Muzeów 2014

Post autor: PawelK »

Noc Muzeów była już dwa tygodnie temu, ale trochę nie miałem czasu zabrać się za ten temat, więc teraz nadrabiam.
Razem z Anią, Bertą i Emesem wybraliśmy się do Zamku Królewskiego zobaczyć wystawę złota z Muzeum Złota w Bogocie. Teraz okazuje się, że mieliśmy (a właściwie Wy mieliście) niebywałe szczęście, ponieważ standardowa obsługa Zamku nie pozwala robić zdjęć złotym eksponatom, a w ten dzień obsługa pochodziła chyba z innych muzeów i nie miała nic przeciwko. Dzięki czemu macie okazję zobaczyć parę cudów z tego niedostępnego muzeum w Kolumbii (tam na 100% nie wolno robić zdjęć).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obraz z 'trójwymiarową' postacią wychodzącą z płótna był po drodze więc też się załapał.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez PawelK, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7221
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Kiedy patrzę na te przedmioty nie mogę sie nadziwić precyzji z jaka były robione. Jak na tamte czasy z limitowanymi narzędziami i wiedza to zadziwiające. To samo ze złotymi maskami, ozdobami z grobu Tutankhamuna. Nieprawdopodobne.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13047
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 190 razy

Post autor: Yvonne »

świetne zdjęcia, Pawle!

Czasem to Wam zazdroszczę mieszkania w Warszawie, właśnie dzięki takim możliwościom oraz mnogości teatrów.
Ale tylko czasem ;-)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6415
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 207 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Złoto Kolumbii to była jedna sala, dalej zwiedzaliśmy Zamek Królewski.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I Pałac Pod Blachą
Obrazek

Obrazek

Rzut oka na kościół św. Anny
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez PawelK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6415
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 207 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Kolejnym miejscem, które zobaczyliśmy to katakumby kościoła Jezuitów przy świętojańskiej.
Gdy byłem dzieckiem często tam bywałem, bowiem były tam wystawione elementy autentycznej wioski murzyńskiej, przywiezione przez brata Stefana z misji. Od tego czasu minęło trochę czasu, brata Stefana już nie ma, wystawy z wioską też nie. Jest za to mnóstwo elementów historycznych (dotyczących Jezuitów) oraz patriotycznych włącznie z celą poświęconą Powstaniu Warszawskiemu. Ja skupiłem się na sfotografowaniu miejsc 'klimatycznych' jeśli można użyć takiego określenia do katakumb kościoła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na koniec dwa zdjęcia z nocnej Starówki.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez PawelK, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8876
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Post autor: TomaszK »

Ciągle mam w pamięci taki obraz z mojego dzieciństwa, jak przyjechałem z rodzicami do Warszawy. W miejscu Zamku Królewskiego był pusty plac, na którym stał tylko niewielki fragment ściany z oknem. Ale już przystępowali do odbudowy, bo były jakieś wykopy i było widać zarysy dawnych piwnic.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6415
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 207 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze:Ciągle mam w pamięci taki obraz z mojego dzieciństwa, jak przyjechałem z rodzicami do Warszawy. W miejscu Zamku Królewskiego był pusty plac, na którym stał tylko niewielki fragment ściany z oknem. Ale już przystępowali do odbudowy, bo były jakieś wykopy i było widać zarysy dawnych piwnic.
Ha, też to pamiętam. Chodziłem ścieżką przez 'Plac Zamkowy' do moich dziadków, którzy mieszkali na Starówce. Będąc w przedszkolu mieliśmy akcję zbierania pieniędzy na odbudowę Zamku i sam osobiście (z kimś jeszcze i z wychowawczyniami) woziłem skarbonkę do biura odbudowy Zamku przy Placu.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7221
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Ha! A ja na Zamku w końcu jeszcze nie byłam. Miałam kilka podejść i zawsze coś innego wyszło. Nieeee no! To trzeba nadrobić!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7221
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

świetne te zdjęcia katakumb! A jak to? Tam wsród grobów była afrykańska wystawa? Czy grobów wtedy nie było?
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6415
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 207 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze:świetne te zdjęcia katakumb! A jak to? Tam wsród grobów była afrykańska wystawa? Czy grobów wtedy nie było?
Myślę, że te katakumby były puste, te trumny, które tam są wyglądają na 'wystawę' żeby zrobić atmosferę :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania nieoficjalne”