Ciekawostki z Australii

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym przygód na żywo
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

johny pisze:Ale chociaż demokrację macie! :-D :-D :-D
Acha! Dziekuje bardzo :-D :-D :-D wolałbym być uprzywilejowana. A propos masek przeżyłam szok. Jedna tylko firma sprzedaje Jeszcze maski. Te z zaworkiem, filtrem czy jak tam. Nazywają się n95. Są dobre i normalnie drogie, około $7 za sztukę. W pudełku po 12 masek. Ta firma chce za takie pudełko $660!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uważam, ze to okropne! Zarabiać pieniądze na sytuacji kryzysowej! wiem, wiem popyt podaż ale nie w takiej sytuacji moim zdaniem. Nigdy więcej od nich nic nie kupię.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Żeby nie było nudno popłuczyny cyklonu nas dopadły. Ciepło i parno. Komarowa pogoda. A komarów w takich sprzyjających warunkach... zatrzęsienie.
W Tropical Queensland w niektórych miejscach plaga komarów. I to jakich! Gigantów!

Obrazek

9NEWS
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Wyglada na to, ze pogoda będzie się normować . Popłuczyny cyklonu Uesi już przeszły, nie bez echa bo zniknęło pare plaż pod woda. Chyba chwilowo? Mam nadzieje, chociaz podobno topią się lody na lodowcach wiec będzie więcej wody... Ludzie, którzy maja domy nad woda, przy plażach boja się, ze następnym razem woda sięgnie do domów. No i dzikie fale przyniosły na plaże całe oceaniczne śmietnisko.

https://www.9news.com.au/wild-weather/s ... 45a79dd9d7

Jest ciepło i parno ale chyba wychodzimy na prosta... jeszcze tylko coronavirus...
Tym razem, bo ostrzegali, ze mogą być wichury i ulewy, przygotowałam się na brak prądu itp. Żelazne zapasy, lampki turystyczne na baterie słoneczne, power bank na komórkę, filmy na iPad... 😁😁. Na szczęście niepotrzebnie. Odpukać... ciagle jeszcze jest niedziela...
Ostatnio zmieniony 16 lut 2020, 05:15 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 3 razy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

W tej sytuacji wracam do relacji z Magnetic Island, która porzuciłam w świetle katastrof w Australii. Zatrzymalam się na dugongach. Bo Tomaszek spytał czy mamy w Australii jakieś łagodne zwierzęta. No mamy właśnie. Na przykład w tropikach dugongi. Czyli po polsku diugonie.. tak wyszło z Wikipedii.
Tu mała dygresja. A propos naszych łagodnych Zwierzat. Lwy morskie, które u nas mieszkają to drapieżniki ale żywią się rybami itp. Ludzi nieczęsto atakują. A tu ostatnio proszę bardzo. Uzarl turystkę, która pływała sobie z lwami morskimi. Osobiście mysle, ze zdenerwował się na te gola pupę...
https://apple.news/A2sicGaAYQAWvEgy9AsvOrQ

Musiała mieć operacje itp bo lwy morskie maja na zębach jakaś paskudna bakterie.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2020, 13:12 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Nie ma co się dziwić w końcu to dzikie zwierzęta. Dziwić mnie ta ludzka głupota.

A ja tam nie toperze? Nadal taka plaga.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Nie wygląda na nieszczęśliwą, wręcz przeciwnie.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Chyba się pośpieszyłam z powyższa informacja, ze pogoda zaczyna się normować....
Przed chwila była taka burza i ulewa, ze jeszcze czegoś takiego nie przeżyłam. Przez dobre 15 minut blyskawice co dwie secundy! Gromy z jasnego nieba. Dopiero dzisiaj zrozumiałam dosłowne znaczenie gromu z jasnego nieba. Mimo, ze wieczór jasno było jak pod wieczor ! No i oberwanie chmury do kwadratu. W OGÓLE nic nie było widać. A ja w samochodzie na trasie do domu. Strugi wylewały się na samochód, wszyscy na światłach hazardowych. Pod kołami rzeka.
Chciałam, i nie tylko ja, zjechać na stacje benzynowa, przeczekać ale nie było nawet widać stacji, zamazane światła tylko. Dojechałam. Cudem naprawdę!
Ostatnio zmieniony 18 lut 2020, 14:32 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Uff.. odtajałam trochę. I relaksuje się przy wiadomościach. COVID-19 króluje właściwie. Czekamy dalej co będzie bo, ze Chiny podają banialuki do wiadomości nie ulega wątpliwości. Dziś wypróbowałam maskę N95. Boże jak w niej duszno i gorąco. Chomąto normalnie. Zdejmuje się razem ze skóra z nosa bo ma tak przylegać. Mam nadzieje, ze nie dojdzie do tego, ze trzeba będzie je nosić.... mało ich zreszta mam..

No i taka wiadomość. To może się wydarzyć tylko w Australii....niejaki Brett z Corindi Beach, miasteczku na północy NOwej Południowej Walii poszedł po pracy z kumplami na piwo do pubu. Zdążył upić łyk i do szklanki z sufitu spadło gecko. Wyjął ze szklanki nieprzytomne gecko i natychmiast podjął akcje reanimacyjna, sztuczne oddychanie i masaż serca. I gecko ożyło!!! Można zobaczyć akcje na filmie poniżej. Wypił potem piwo bo mu nowego nie chcieli dać.

https://9now.nine.com.au/today/man-give ... 3523ee60c8
Ostatnio zmieniony 23 lut 2020, 14:32 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 3 razy.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Cóż, Brett dzielny zawodnik ;-) Pogratulować. Sam bym postawił mu porządne piwo :564:
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A tak... tez go podziwiam... szczególnie, ze wypił to piwo... :-D
Ja bym chyba nie tknęła.

A tu obrazek z Taronga Zoo, naszego Sydneyskiego ogrodu zoologicznego. Zamyka się dzisiaj do odwołania... komiczne to zwierzątko :-D :-D :-D Pigmy Marmoset. Tomaszek na pewno będzie wiedział jak to po polsku...

Ostatnio zmieniony 24 mar 2020, 05:17 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Brunhilda pisze:A tu obrazek z Taronga Zoo, naszego Sydneyskiego ogrodu zoologicznego. Zamyka się dzisiaj do odwołania... komiczne to zwierzątko :-D :-D :-D Pigmy Marmoset. Tomaszek na pewno będzie wiedział jak to po polsku...
Pigmejka karłowata, podobno najmniejszy przedstawiciel rodziny małp. Nie mam jej na żadnym zdjęciu, część zwierząt chowała sie przed upałem.
Ale mam inne zdjęcia

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A no wiedziałam, ze Tomaszek zaraz rozpracuje marmoseta :-D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

To ja znowu wracam na Wyspę Magnetyczna... Boże! Jakie to miłe i beztroskie wspomnienie, teraz w tym zamęcie...

Pora na lunch w stylizowanej na bush style kafejce Scallywags Cafe.

Obrazek

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ozdoby najróżniejsze, prawdę mówiąc jedne od Sasa drugie od Lasa. Przy okazji, sprawdziłam bo nie pamiętałam czy jest do czy od Lasa. To powiedzenie jest z czasów konfliktu między zwolennikami Augusta II Mocnego i Stanisława Leszczynskiego. Ale tez podobno jest jeszcze starsze pochodzenie, pisane małymi literami, od pary koni , która biegnie sasa czyli po starosłowiański w lewo albo powoli albo do lasu. Czegoś się przy okazji dowiedzialam :-)

Obrazek

A sama kafejka w środku zwykła, chociaz jak na Magnetic Island to super. Zreszta wszyscy ja polecali!

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Potrawy trochę contemporary, dzieci zdecydowały się na nie całkiem klasyczne ale wielkie hamburgers

Obrazek

A ja na pieczonego słodkiego ziemniaka, z grillowanym serem haloumi i grillowanym plastrem ananasa. I chips ze słodkiego ziemniaka. Było OK. Trochę zwyczajne w smaku. To jest znowu bym chyba nie zamówiła.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 mar 2020, 15:14 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Hmmm tak sobie pochopnie napisałam, ze znowu bym nie zamówiła... teraz taka posucha, restauracje zamknięte, sprzedają tylko take away i to w wąskim zakresie... właściwie to bym właśnie sobie zamówiła...i w ogóle! Jakie to były piekne czasy... człowiek nic sobie nie myślał o żadnych wirusach, ręce myło się normalnie, twarzy się dotykało, stalowych powierzchni i ceraty na stole tez...
Ostatnio zmieniony 26 mar 2020, 15:20 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Dalej znowu mangrowce
Obrazek

I wyschnięte zupełnie słone jeziorko. To białe to sól właśnie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 mar 2020, 15:30 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Takie trochę Hawaje..

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I następna plaża Nelly Bay

Obrazek

Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Brunhilda pisze:A ja na pieczonego słodkiego ziemniaka, z grillowanym serem haloumi i grillowanym plastrem ananasa. I chips ze słodkiego ziemniaka. Było OK.
Wygląda też OK. Może z wyjątkiem tego ananasa. Bo cała reszta to mój smak, chociaż wegetariańskie.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

TomaszK pisze:
Brunhilda pisze:A ja na pieczonego słodkiego ziemniaka, z grillowanym serem haloumi i grillowanym plastrem ananasa. I chips ze słodkiego ziemniaka. Było OK.
Wygląda też OK. Może z wyjątkiem tego ananasa. Bo cała reszta to mój smak, chociaż wegetariańskie.
A tak, zgadzam się... malutki choćby kawałek krokodyla czy emu, nie zaszkodziłby wcale!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Wynajęłam na wyspie taki zdezelowany samochód ale dobrze, bo tam potrzebny 4WD. Tzn wyglada na ok9 OK ale miałam problemy z nim. Nie chciał zapalić itd...Wertepy wertepami poganiają.. droga normalna tez jest.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 mar 2020, 07:21 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I Alma Bay. Ludzie nawet się tu kapali bo byli ratownicy i siatka. Stingers tez były ale można się było pilnować bo mało.

Obrazek

A wybrzeże dosyć skaliste

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 mar 2020, 13:25 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Czy na skałach rośnie jakaś odmiana SOSNY ?
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Faktycznie, jakiś iglak. Ale sosny mają chyba dłuższe igły.
A całość wygląda jak wypielęgnowany ogródek skalny.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Tak Tomaszku, specyficzny iglak. Araucaria cunninghamii, pisałam o tym na stronie 22 relacji przed pożarami jeszcze.
http://anpsa.org.au/a-cunn.html

To taka tropikalna sosna.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

To w takim razie jeszcze więcej ogródka skalnego..

Obrazek

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Plaża wyglądała niewinnie, z pozoru. W związku z tym, ze urzędowali tam ratownicy, ludzie się kapali. Wyglada na to, ze plaże na wyspie to miejsce gdzie mieszkańcy Townsville jeżdżą się wykapać i poopalać. W samym Townsville jakos nie było płazy do kąpieli. A może tylko w jakimś okresie roku można? Jak nie ma w wodzie tych paskud?

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Zachód słońca podziwialismy po drugiej stronie wyspy , na West Point. Pięknie....

Obrazek

Oczywiście plansze informujące co wolno, czego nie wolno. Najfajniejsze jest ostrzeżenie przed spadającymi orzechami kokosowymi!

Obrazek
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Bardzo lubię podziwiać zachód słońca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Z Przygodą na żywo”