Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koronawirus...
Autor Wiadomość
Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-26, 12:29   

Jak się trzymasz oldmalarzu?
U nas zaczyna się robić coraz poważniej. zarazenia rosną....

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-26, 12:33   

Byłam dzisiaj w Górach B,ekitnych. Pusto. Turystów nie ma , nie wolno się gromadzić. Chodzić w grupach tez nie. Płace zabaw puste, itd.
Ale to górskie, ostre powietrze... już nie mogłam siedzieć w domu, chciała, się ruszyć... tylko się przejechałam. W te i powrotem

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-26, 12:49   

Oldmalarzu, dwie dobre wiadomości. próbują teraz szczepionki z plazmy tych, którzy już się wyleczyli. Podobno obiecujące próby. I druga, ze ten wirus mutuje się wolniej niż wirus grypy, znaczy, ze szczepionka będzie na dłużej.

Konfiturek 
Zlotowicz
Degustator porzeczek

Wysłany: 2020-03-26, 12:56   

Wczoraj pod apteką poznałem niechcący PIN do karty bankomatowej sąsiada. Pani sprzedaje towar przez małe okienko w drzwiach wejściowych. Ludzie stoją na zewnątrz. Płatność wyłącznie kartą. Gotówka niewskazana. Niestety, brak czytnika kart przy drzwiach. A do kasy daleko. Kończy się tym, że trzeba pani aptekarce dać swoją kartę i powiedzieć jej swój PIN. Czasami pani zapomina numer, zanim dotrze do kasy. Sąsiad musiał go wykrzyczeć do tego okienka, bo głowy tam wsadzić nie mógł, a pani już stała daleko przy kasie :) Ja swój zapisałem na kartce, którą podałem razem z kartą płatniczą. Nie wiem, co na to przepisy o ochronie danych wrażliwych... No ale sytuacja wymusiła taką "partyzantkę". Najważniejsze, że termometr kupiłem - stwierdziłem, że może się kiedyś przydać (oby nie w najbliższym czasie)...

PS. Genek wciąż "utknięty" w Norwegii. Zapisał się kiedyś na ten "wylot czarterowy", ale zabrakło miejsc w samolocie. Potem sprawa ucichła. A teraz nawet nie ma możliwości, by dostać się do Oslo (stamtąd ewakuują Polaków z Norwegii). Zamknęli go w jakimś mieszkaniu i dali komputer. Także z krótkiego wyjazdu zrobiła mu się kilkumiesięczna norweska kwarantanna.

Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-26, 13:22   

Konfiturek napisał/a:
Sąsiad musiał go wykrzyczeć do tego okienka......

To są jakies jaja.
Dawno temu spotkałem się z tym że klientka miała przyklejony pin do karty platniczej, ale to było jakieś 15 lat temu.

U mnie na osiedlu sklepiki się poodgradzały się ple ami od klientów, a terminale są dostępne. A tak poza tym to spokuj. Nawet jestem pozytywnie zaskoczony, nie ma ciśnienia każdy chyba zrozumiał, że to nie typowa sytuacja.
Ostatnio zmieniony przez VdL 2020-03-26, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-26, 13:24   

No tak, takie teraz czasy... PIN podaje się na głos, gotówka nikt gotówki nie chce..
ale Genek nie ma tak źle w tej norweskiej kwarantannie chyba?

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-26, 13:38   

Brunhilda napisał/a:

niezbyt :/ ..tak psychicznie jak i fizycznie .....każde wyjscie po zakupy albo w interesach powoduje że za kazdym razem spodziewam sie najgorszego ....jak zawsze cierpiny pzrez innych ..szczególnie pzrez kretynów którzy bagatelizuja sytuacje i przez których rzad wprowadzil takie obostrzenia bo jak sie normalnie po ludzku mówi to niestety nie dociera.. ...zycie stało sie koszmarem..rekawiczki nam już wyszły ..maseczka została jedna ..zakupami nie wiemy podejzrewam ze to loteria szczescie albo albo ..bo gdzieś czytałem aby zakupy zostawic na 24 godziny?? ..raczej niewykonalne..samo zdejmowanie kurtki i tych gumowych rekawiczek nie jestem w stanie stanie stwierdzic czy dobrze to zrobiłem czy gdzieś czegos nie dotkneliśmy ..maseczki na wyjscie robie z chusteczek mokrych po wyschnieciu tak jak jakas chinka pokazywala na you tubie ale tez sadze ze to sa tylko dla własnego samopoczucia i odstrasznia innych aby sie za nadto nie zblizali ..bo jak obserwuje z okna ludzie sie mijają mniej niż metr a ten rossman który widze przez okno to jestem przerazony jak tam ludzie sobie wchodzą ..... i na dodatek dzisiaj spółdzielnia podwyższyła mi czynsz o 50 zł ... wiec jak ktoś mi.....ok ..dobra.. ...to tyle ode mnie .. aha we "wprost" czytałem że jak ktos ma tylko kaszel i nie umiera to zakażny nie pzryjedzie ani po testy ani wogołe jedynie jak juz sie dusissz i jest bardzio zle to po ciebie przyjadą ..na razie jeszce nie dzwonie ..moze wszystko bedzie dobrze.. w naszym miescie trzy przypadki i dwie bursy zaadoptowane na kwaranntanny ilosci w kwaranntanie nie znam..
Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2020-03-26, 13:47, w całości zmieniany 4 razy  

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-03-26, 13:49   

Konfiturek napisał/a:
Wczoraj pod apteką poznałem niechcący PIN do karty bankomatowej sąsiada. Pani sprzedaje towar przez małe okienko w drzwiach wejściowych. Ludzie stoją na zewnątrz. Płatność wyłącznie kartą. Gotówka niewskazana. Niestety, brak czytnika kart przy drzwiach. A do kasy daleko. Kończy się tym, że trzeba pani aptekarce dać swoją kartę i powiedzieć jej swój PIN. Czasami pani zapomina numer, zanim dotrze do kasy. Sąsiad musiał go wykrzyczeć do tego okienka, bo głowy tam wsadzić nie mógł, a pani już stała daleko przy kasie :)

W Norwegii to chyba nie jest problem, podobnie jak w Australii. Rok temu będąc w gościnie u Brunhildy, zostawiłem w ogrodzie zoologicznym moją kartę bankową, a zorientowałem się o tym dopiero kilka godzin później, kiedy byliśmy w Górach Błękitnych. Brunhilda zatelefonowała do Zoo, potwierdziła, że mój portfel został przy kasie, ale nie zdążyliśmy dojechać przed zamknięciem. Następnego nastawiłem się na skomplikowane formalności związane z przekazywaniem zostawionej karty, ale pani w kasie powiedziała tylko "Oh, yes" i z szuflady podała mi kartę. Nawet nie sprawdziła czy ja to ja.

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-03-26, 13:53   

Brunhilda napisał/a:
ale Genek nie ma tak źle w tej norweskiej kwarantannie chyba?

No właśnie, mógłby coś napisać na forum.

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-03-26, 13:54   

U nas wczoraj po ogłoszeniu zakazu swobodnego poruszania się bez ważnej przyczyny życiowej wieczorem taka sytuacja:
>>>Video - wieczorny komunikat

Na mieście bardzo mało ludzi, wszyscy kuracjusze i turyści wyjechali i tak mało samochodów na ulicach to nigdy nie widziałem. Do sklepów spożywczych chodzę bardzo rano lub tuż przed zamknięciem, towarów raczej nie brakuje, ceny standardowe.

W sklepie pojawił się ostatnio spirytus ale 70% z napisem "idealny do nalewek" ale tak naprawdę ludzie kupują go do dezynfekcji. Nigdy takiego w sklepach nie widziałem zawsze był 95%.

Najbardziej deficytowym produktem okazują się za to drożdże, bardzo trudno kupić. Ludzie chyba masowo kupują go po sami pieką chleb i bułki w domu. Nam akurat potrzebny jest do ciasta na pizze. Dzisiaj w końcu udało mi się go kupić, ale był tylko w kilogramowych kostkach. Na szczęście sprzedawczyni kawałek mi ukroiła i sprzedała na wagę.

Maseczek nawet nigdzie nie szukałem, bo i tak pewnie nie ma. Może to i lepiej niech zostaną dla służby zdrowia.

W moim powiecie na szczęście nie ma jeszcze odnotowanych przypadków zakażeń, ale już w powiatach sąsiednich są pojedyncze przypadki. Za to ponad 150 osób jest poddane ścisłej kwarantannie. Policja jeździ i sprawdza czy siedzą w domach.

W kraju nadal testów na wirusa robi się za mało, za późno i za długo trwają. Już parę osób z kraju poddanych kwarantannie umarło nie doczekując testów. Tych osób nie ma w statystykach. Największy problem jest z personelem medycznym, są wyczerpani, coraz częściej zarażeni. Brak sprzętu i środków ochronnych. Pobliska firma Bella z Torunia produkująca pieluchy, podpaski oraz artykuły medyczne uruchomiła linie produkcji maseczek. Szkoda, że żadna firma w Polsce nie produkuje respiratorów bo na świecie bardzo trudno jest je kupić, a tylko to w ciężkich przypadkach choroby utrzymuje ludzi przy życiu

Czekamy na lepsze wiadomości.. Chociaż widzę, że ludzie powoli przyzwyczajają się do tej sytuacji.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-26, 13:56   

TomaszK napisał/a:

W Norwegii to chyba nie jest problem, podobnie jak w Australii. Rok temu będąc w gościnie u Brunhildy, zostawiłem w ogrodzie zoologicznym moją kartę bankową, a zorientowałem się o tym dopiero kilka godzin później, kiedy byliśmy w Górach Błękitnych. Brunhilda zatelefonowała do Zoo, potwierdziła, że mój portfel został przy kasie, ale nie zdążyliśmy dojechać przed zamknięciem. Następnego nastawiłem się na skomplikowane formalności związane z przekazywaniem zostawionej karty, ale pani w kasie powiedziała tylko "Oh, yes" i z szuflady podała mi kartę. Nawet nie sprawdziła czy ja to ja.

Pamietam ten incydent z Tomaszkiem w roli głównej :-D
Ojej , tęsknie za Wami, za tym czasem, który razem spędziliśmy....

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-26, 14:05   

oldmalarz napisał/a:
Brunhilda napisał/a:

niezbyt :/ ..tak psychicznie jak i fizycznie .....każde wyjscie po zakupy albo w interesach powoduje że za kazdym razem spodziewam sie najgorszego ....jak zawsze cierpiny pzrez innych ..szczególnie pzrez kretynów którzy bagatelizuja sytuacje i przez których rzad wprowadzil takie obostrzenia bo jak sie normalnie po ludzku mówi to niestety nie dociera.. ...zycie stało sie koszmarem..rekawiczki nam już wyszły ..maseczka została jedna ..zakupami nie wiemy podejzrewam ze to loteria szczescie albo albo ..bo gdzieś czytałem aby zakupy zostawic na 24 godziny?? ..raczej niewykonalne..samo zdejmowanie kurtki i tych gumowych rekawiczek nie jestem w stanie stanie stwierdzic czy dobrze to zrobiłem czy gdzieś czegos nie dotkneliśmy ..maseczki na wyjscie robie z chusteczek mokrych po wyschnieciu tak jak jakas chinka pokazywala na you tubie ale tez sadze ze to sa tylko dla własnego samopoczucia i odstrasznia innych aby sie za nadto nie zblizali ..bo jak obserwuje z okna ludzie sie mijają mniej niż metr a ten rossman który widze przez okno to jestem przerażonaja jak tam ludzie sobie wchodzą ..... i na dodatek dzisiaj spółdzielnia podwyższyła mi czynsz o 50 zł ... wiec jak ktoś mi.....ok ..dobra.. ...to tyle ode mnie .. aha we "wprost" czytałem że jak ktos ma tylko kaszel i nie umiera to zakażny nie pzryjedzie ani po testy ani wogołe jedynie jak juz sie dusissz i jest bardzio zle to po ciebie przyjadą ..na razie jeszce nie dzwonie ..moze wszystko bedzie dobrze.. w naszym miescie trzy przypadki i dwie bursy zaadoptowane na kwaranntanny ilosci w kwaranntanie nie znam..

Dobrze by było, gdybyście się zrelaksowali trochę. Bo to ważne, człowiek w stresie jest słabszy.
Mokra maseczka nie jest dobra idea. Pozwala microbom przenikać łatwiej. Lepiej już z jakiegoś materiału , grubego albo kilka warstw, na gumkach przyszytych. I prac ja w gorącej wodzie. Rękawiczki to dobra idea tez . Jeżeli nie ma jednorazowych to wełniane jakieś i tez prac w gorącej wodzie.

A tu masz instrukcje jak zdejmować maskę i rękawiczki.
https://www.facebook.com/...28417320521052/
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2020-03-26, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-26, 14:13   

Albo golf i załóż na twarz, potem do prania. Jak wychodzisz i dużo ludzi mijasz, i stresuje Cię to , to po powrocie, ciuchy od razu do prania, i od razu prysznic. Jak nie ma rękawiczek to po prostu mycie porządne, a jeszcze lepiej prysznic. Dobrze mieć w domu bezpieczne miejsca, które wiesz, ze są czyste, tam odpoczywasz. Na przykład fotel, krzesło. Wirus. Ie ma nóg wiec nie chodzi. Naukowcy różnią się co do tego czy myć, przecierać zakupy. Jeśli wolisz, to zostaw na balkonie na jeden dwa dni. Albo w wyznaczonym miejscu w przedpokoju czy gdzieś. Potem przetrzyj i bezpiecznie wszystko będziesz miał.
I dobrze zrobić sobie plan. Wchodzisz, buty, zakupy, rękawiczki, maska.. po kolei, żebyś wiedział co robisz. Spokojnie bez chaosu, bez stresu.
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2020-03-26, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-03-26, 14:19   

PawelK napisał/a:
Tutaj Bruni interlokutor opowiada jak samodzielnie zrobić skuteczną maseczkę.

Oldmalarzu, zrób sobie taką właśnie maseczkę jaką robi dr Grzesiowski. Worków od odkurzacza jeszcze nie wykupili na szczęście.
>>> Instrukcja

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-26, 14:20   

Barabasz napisał/a:
PawelK napisał/a:
Tutaj Bruni interlokutor opowiada jak samodzielnie zrobić skuteczną maseczkę.

Oldmalarzu, zrób sobie taką właśnie maseczkę jaką robi dr Grzesiowski. Worków od odkurzacza jeszcze nie wykupili na szczęście.
>>> Instrukcja

O! Świetny pomysł!

TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-03-26, 14:44   

Władze Ińska na Pomorzu Zachodnim odmawiają przeprowadzania wyborów prezydenta Polski. "Nie będziemy narażać mieszkańców"

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25821607,wladze-inska-na-pomorzu-zachodnim-odmawiaja-przeprowadzania.html?disableRedirects=true

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-26, 14:51   

TomaszL napisał/a:
Władze Ińska na Pomorzu Zachodnim odmawiają przeprowadzania wyborów prezydenta Polski. "Nie będziemy narażać mieszkańców"

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25821607,wladze-inska-na-pomorzu-zachodnim-odmawiaja-przeprowadzania.html?disableRedirects=true

Ha! A można tak? Po prostu się wypisać z wyborów?

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-03-26, 14:57   

Brunhilda napisał/a:
A można tak? Po prostu się wypisać z wyborów?

Można. Bo władza jest dla ludzi ,a nie odwrotnie.

Brawo dla władz Ińska że mają "jaja" :)

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2020-03-26, 14:57, w całości zmieniany 2 razy  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-26, 16:04   

Konfiturek napisał/a:
Ja swój zapisałem na kartce, którą podałem razem z kartą płatniczą.

To jakiś wypasiony termometr kupowałeś. Bo bezdotykowo, bez PINu można wydać 100 złotych.

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-26, 16:24   

https://www.o2.pl/artykul...92994782431361a

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-03-26, 17:47   

PawelK napisał/a:
Konfiturek napisał/a:

To jakiś wypasiony termometr kupowałeś. Bo bezdotykowo, bez PINu można wydać 100 złotych.

A nie 50?

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Konfiturek 
Zlotowicz
Degustator porzeczek

Wysłany: 2020-03-26, 18:08   

PawelK napisał/a:
Konfiturek napisał/a:

Zapłaciłem 57 PLN za termometr i podstawowe leki przeciwgorączkowe. Płatności powyżej 50 PLN wciąż wymagają u mnie (mBank) klepania PIN-u. Też słyszałem o podwyższeniu tej kwoty. Ale, jak zwykle, na gadaniu się skończyło.

Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.

TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-03-26, 18:22   

W moim banku (brak reklam) już podnieśli płatności bez PINu do 100 PLN kilka dni temu
Ostatnio zmieniony przez TomaszL 2020-03-26, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-26, 18:31   

Yvonne napisał/a:
A nie 50?

Konfiturek napisał/a:
Zapłaciłem 57 PLN za termometr i podstawowe leki przeciwgorączkowe. Płatności powyżej 50 PLN wciąż wymagają u mnie (mBank) klepania PIN-u. Też słyszałem o podwyższeniu tej kwoty. Ale, jak zwykle, na gadaniu się skończyło.

TomaszL napisał/a:
W moim banku (brak reklam) już podnieśli płatności bez PINu do 100 PLN kilka dni temu

U mnie jest już 100.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-03-26, 18:34   

U mnie też niestety jest nadal 50.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Odpowiedz do tematu