Metallica by Stefanie Heinzmann

Dział poświęcony muzyce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Metallica by Stefanie Heinzmann

Post autor: TomaszL »

Jakiś czas temu (2008-2009) szwajcarska piosenkarka Stefanie Heinzmann odniosła kilka sukcesów swoimi płytami w Niemczech i Szwajcarii. Jeden z utworów to cover zespołu Metallica - The Unforgiven [1]. W Niemczech i Polsce ten utwór powędrował na listach przebojów całkiem wysoko [2]. Padł pomysł ostatnio, by Stefanie nagrała więcej coverów zespołu Metallica. Niezależnie od pomysłu, mi ten cover całkiem się podoba. Ja wiem, że to nie Metallica, ale całkiem zgrabna wersja im wyszła. Pomysł też ciekawy.

Dodano: były już głosy że [1] to profanacja, ale też wielu osobom podobał się pomysł z [1]

[1]
[2] https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefanie_Heinzmann
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2020, 12:20 przez TomaszL, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Powiem, tak. Nie moja bajka ale wolę takie covery niż kolejne idealne odwzorowania.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

johny pisze:Powiem, tak. Nie moja bajka ale wolę takie covery niż kolejne idealne odwzorowania.
Cześć Johny ,gdzieś się zaszył ,że Cię nie widać ? :)
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Dla mnie z kolei, ktoś kto zaczyna karierę od coverów znanych kapel, jest ... słaby, żeby nie użyć mocniejszych słów. ;-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze:Dla mnie z kolei, ktoś kto zaczyna karierę od coverów znanych kapel, jest ... słaby, żeby nie użyć mocniejszych słów. ;-)
Zgadzam się z Dobkiem w tej kwestii.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Yvonne pisze:Zgadzam się z Dobkiem w tej kwestii.
Yvonne, Twoje słowa to miód na moje biedne serce. ;-)
A tak poważnie, to gdybym był początkującym artystą, to wstyd by mi było windować się na szczyty, po plecach starych, uwielbianych kapel, bo czułbym się bardzo niekomfortowo. Ja rozumiem, że można, ba! nawet trzeba inspirować się klasykami i nie jest to, przynajmniej dla mnie, jakaś ujma. Ale bezczelnie zerżnąć czyjś utwór, zmieniając aranżację i rytm piosenki, to jest niegodziwe i niewybaczalne. Ciekawe co na ten cover James i Lars, może nawet nie słyszeli, chociaż wątpię. Rozumiem, że jakaś znana kapela robi cover innej znanej grupy, wtedy jest ok, bo jest to jakby hołd dla twórczości danej grupy i jest tego multum przykładów. Natomiast takie podejście, jak tej gwiazdeczki, to dla mnie wygodnictwo i cwaniactwo. Gardzę takimi "artystami".
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Tutaj mam przykład dziadostwa w historii coverów. Oryginał znam od dziecka, więc jak to usłyszałem, to kolejno: skląłem Limp Bizkit, poszedłem zapalić, jeszcze raz przesłuchałem to gówno, jeszcze raz skląłem tych pajaców, na koniec obiecałem sobie i to w obecności kumpla, że nigdy nie będę słuchał Limp Bizkit, niezależnie co wyprodukują, a że produkują gówno NU Metalowe, to słowa dotrzymałem.

Tutaj żałosna namiastka świetnego utworu:



A tutaj oryginalna wersja:



Sami oceńcie, chociaż za dużo głosów się nie spodziewam.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Yvonne pisze:Von Dobeneck napisał/a:
Dla mnie z kolei, ktoś kto zaczyna karierę od coverów znanych kapel, jest ... słaby, żeby nie użyć mocniejszych słów. ;-)


Zgadzam się z Dobkiem w tej kwestii.
Dlatego nie mogę uwierzyć w talent niejakiej Farnej. Nie dość, że nie moja muzyka, to jeszcze zaczęła od Dmuchawce, latawce, wiatr.
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

1.04 :)

Ale zgodzę się Johnym, że każdy ma swój gust i każdy lubi coś innego.

Ale też zaznaczę, że Sefanie zdobyła kilka nagród w swojej ojczystej Szwajcarii oraz w Niemczech i przygoda z Metalllicą była tylko jednym z kolejnych elementów jej kariery (raczej nie pierwszym).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mysikrólik pisze:
Yvonne pisze:Von Dobeneck napisał/a:
Dla mnie z kolei, ktoś kto zaczyna karierę od coverów znanych kapel, jest ... słaby, żeby nie użyć mocniejszych słów. ;-)


Zgadzam się z Dobkiem w tej kwestii.
Dlatego nie mogę uwierzyć w talent niejakiej Farnej. Nie dość, że nie moja muzyka, to jeszcze zaczęła od Dmuchawce, latawce, wiatr.
:564: Dlatego nie nazywam ich inaczej niż"Gwiazdeczki", bo do prawdziwych gwiazd to mają całą Drogę Mleczną, czyli mniej więcej sto tysięcy lat z prędkością światła.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

TomaszL pisze:1.04 :)

Ale zgodzę się Johnym, że każdy ma swój gust i każdy lubi coś innego.

Ale też zaznaczę, że Sefanie zdobyła kilka nagród w swojej ojczystej Szwajcarii oraz w Niemczech i przygoda z Metalllicą była tylko jednym z kolejnych elementów jej kariery (raczej nie pierwszym).
TomaszL pisze:1.04 :)

Ale zgodzę się Johnym, że każdy ma swój gust i każdy lubi coś innego.

Ale też zaznaczę, że Sefanie zdobyła kilka nagród w swojej ojczystej Szwajcarii oraz w Niemczech i przygoda z Metalllicą była tylko jednym z kolejnych elementów jej kariery (raczej nie pierwszym).
Oczywiście, że z gustem nie można dyskutować, ale o gustach jak najbardziej, bo nie robimy nic innego w rozmowach niż dyskutujemy o gustach, lepszych lub gorszych, ale właśnie o gustach.
No bo przecież tak jest, że ja wstawiam jakiś utwór, który mi się ogromnie podoba, ale ktoś powie do kolegi: e tam Dobek to nic tylko Death Metal albo Black Metal( a tak jest w większości moich wstawek :-D ) i to już jest właśnie dyskusja nad moim gustem. Natomiast gdyby ktoś mi powiedział: Dobek, słuchasz dziadowskiej muzyki, posłuchaj tego, bo masz słaby gust, to już byłaby ingerencja w moje upodobania i preferencje, bo ktoś próbowałby zmienić mój gust, a tego się po prostu nie da. Dlatego często zwracam na to uwagę na różnych forach, żeby nie mylić powiedzeń, a w zasadzie nie przekłamywać ich.

Co do Stefanie, to poznałem ją teraz, z coverów Metaliki i jej dokonania na scenach w Szwajcarii mało mnie interesują. To tak samo jak nasza Roksana Węgiel, niby jest znana, ale bez jakichś achów i ochów, a przecież wygrała Eurowizję małolatów. ;-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

O czym tu w ogóle p.....
To jest SZTUKA, to jest MUZYKA. Bez nadęcia, bez całej otoczki, bez różnych skandali...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Pierwsza płyta to powinien być soczysty "kop w twarz". W przypadku naprawdę wielkich artystów tak po prostu jest. Debiut, który zatrząsł posadami całego dotychczasowego systemu jak np. Nirvana, Sex Pistols, Joy Division, The Clash i wielu wielu innych. Coś w stylu "chodźcie pokaże Wam swój świat".
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2020, 20:27 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Fantomas pisze:Pierwsza płyta to powinien być soczysty "kop w twarz". W przypadku naprawdę wielkich artystów tak po prostu jest. Debiut, który zatrząsł posadami całego dotychczasowego systemu jak np. Nirvana, Sex Pistols, Joy Division, The Clash i wielu wielu innych. Coś w stylu "chodźcie pokaże Wam swój świat".

To są zespoły ludzi, którzy razem się wspierali, tworzyli słowa i muzykę, tworzyli niezbędną całość. A co ma zrobić piosenkarz, piosenkarka na początku kariery, jak zaproponuje coś nowego a nikt nie będzie chciał ryzykować swoich pieniędzy? Dopiero co mieliśmy śmierć Pendereckiego. Oto co można było przeczytać w gazetach

"Był taki moment, gdy orkiestry odmawiały grania moich utworów. To, co proponowałem, było zupełnie inne. Byłem wówczas czołowym awangardzistą, pisałem muzykę, jakiej nie pisał wtedy nikt" [1]

[1] https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-ob ... rects=true

A jaki jest wskaźnik sukcesów takich zespołów w muzyce - nie wiem. Wiem natomiast jak jest startupami w informatyce w Polsce - na 50 projektów po selekcji, tylko kilka generuje dochód. Ale taki, że zwracają się koszty w postaci inwestycji w inne startupy. A ile startupów miało pomysł a nie przeszło selekcji? Pewnie dużo więcej.

Jobs i Woźniak też mieli pomysł, ale brakowało im wsparcia finansowego i mieli trudne początki. Dopiero jak się znalazł odpowiedni inwestor (czyli powstał odpowiedni zespół), to zaczęli podbijać świat.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2020, 22:59 przez TomaszL, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Kto z tego tematu potrafi zagrać cokolwiek na gitarze ,lub innym instrumencie ?????


Poza Oldmalarzem .
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Ja być może na fortepianie.
Być może, bo nigdy nie próbowałem.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

ja umiem na flecie, na cymbałkach :-D i jak cokolwiek to na gitarze też. Poza tym uważam, że nie trzeba umieć grać na niczym, aby zostać legendą rocka jak Ci panowie poniżej :564:
Załączniki
sid.jpg
downloadfile.jpg
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Mysikrólik pisze:Ja być może na fortepianie.
Być może, bo nigdy nie próbowałem.
:-D :-D :-D
Popłakałam się ze śmiechu, poważnie.
Potrafisz mnie rozbawić, Mysi.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Załączniki
;).jpg
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2020, 17:07 przez RobertH, łącznie zmieniany 1 raz.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:O czym tu w ogóle p.....
To jest SZTUKA, to jest MUZYKA. Bez nadęcia, bez całej otoczki, bez różnych skandali...
:564: Cała płyta jest cudowna. Masz ją chyba johny na winylu. Wtedy jak kupowałem Kill'em All i Ride The Lightning, to ją też widziałem, ale myślałem, że Cię nie zainteresuje. Genialna , wspaniała płyta!
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jeśli z Rainbow Rising, to utwór otwierający płytę ma dla mnie szczególną moc, zwłaszcza refren. Długo się rozkręca, ale żal nie posłuchać św. pamięci Johna Lorda. Potem już cudowne riffy:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

No i kawałek, który wymiata, jak Wasted Years:



Po prostu kocham ten kawałek. Prawdziwy, wolny Rock&Roll, bez kompromisów, bez zblazowania, obecnie powszechnego. Sama radość grania i to grania z jajem! :564:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:johny napisał/a:
O czym tu w ogóle p.....
To jest SZTUKA, to jest MUZYKA. Bez nadęcia, bez całej otoczki, bez różnych skandali...



:564: Cała płyta jest cudowna. Masz ją chyba johny na winylu. Wtedy jak kupowałem Kill'em All i Ride The Lightning, to ją też widziałem, ale myślałem, że Cię nie zainteresuje. Genialna , wspaniała płyta!
Po trzykroć TAK!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:No i kawałek, który wymiata, jak Wasted Years:



Po prostu kocham ten kawałek. Prawdziwy, wolny Rock&Roll, bez kompromisów, bez zblazowania, obecnie powszechnego. Sama radość grania i to grania z jajem! :564:
Nie daj Boże żebym jakieś porsche miał. Bo jak bym zapodał ten kawałek to prawo jazdy poszłoby szybciej niż czas, który trwa ta piosenka! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ