Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polska przyroda .
Autor Wiadomość
PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-05, 18:56   

Barabasz napisał/a:
Ja kupiłem przed wyjazdem na zlot w Posejnelach specjalne skarpety ze środkiem przeciw kleszczowym na bazie permetryny. Podobno jedynego środka, który unieszkodliwia kleszcze, używanego przez różne służby na świecie.
Jak idziemy do lasu to zawsze je zakładamy. Jak dotąd odpukać nikt z nas nie złapał pasożyta. Wytrzymują 30 prań nie tracąc właściwości.
Ja kupiłem takie >>>fjordjansen.pl , ale wybór jest duży. Można też kupić inne części odzieży.
Można też kupić roztwór permetryny i samemu przygotować odzież.

Ciekawe. Szkoda tylko, że na jeden sezon.

irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2020-05-05, 20:28   

Aldona napisał/a:

No właśnie...są ich podobno całe stada. Nie wiem co zrobić z psem - już przytargała dwa, nie wychodząc na żadne tereny tzw. zielone.

Bravecto. Stosujemy od kilku lat. To znaczy nasz pies stosuje :D

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-05-05, 20:54   

Przede wszystkim po wyjściu z lasu należy dobrze otrzepać spodnie. Nie spodziewałem się że chodząc praktycznie tylko po ścieżce, złapię kleszcza i zlekceważyłem ten zwyczaj.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-05, 20:57   

irycki napisał/a:
Bravecto. Stosujemy od kilku lat. To znaczy nasz pies stosuje

Niektórzy twierdzą, że jest szkodliwe.

irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2020-05-06, 08:21   

Powiedzmy szczerze, wszystko co w jakikolwiek sposób odziaływuje chemicznie na psa, nie może być w 100% bezpieczne. Bezpieczne to jest ręczne wydłubywanie kleszczy z sierści po spacerze, przy czym w przypadku kudłatych psów - tak jak mój - praktycznie niewykonalnym jest znalezienie wszystkich. A od kleszcza pies może zarazić się babeszjozą, która to choroba jest w praktyce dla psa śmiertelna. Więc to jest klasyczny przykład mniejszego zla.

Polecił mi to wet, pies stosuje bravecto od co najmniej 4-5 lat, regularnie jest badany i nic złego się nie dzieje. Oczywiście nie mogę zagwarantować, że innemu psu to nie zaszkodzi.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-06, 08:54   

irycki napisał/a:
Polecił mi to wet, pies stosuje bravecto od co najmniej 4-5 lat, regularnie jest badany i nic złego się nie dzieje. Oczywiście nie mogę zagwarantować, że innemu psu to nie zaszkodzi.

wiem, że polecają, napisałem tylko to co wyniknęło z dyskusji na ten temat na TT. Generalnie ostatnia opinia jest taka, że może szkodzić. Nie wnikałem jak, ale podobno niektóre psy po tym chorują, skoro Twój nie to znaczy, że toleruje. Gdyby to była trucizna to pewnie by wycofali.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-06, 10:12   

A jak Wam się podoba mój gość z ubiegłego tygodnia?

https://youtu.be/qTyROMUvU0k

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-05-06, 10:30   

Piękny okaz Dudka. To wszystko u Ciebie w ogrodzie? Tak blisko podchodzą czy łapiesz je na jakimś dużym zoomie? W ogóle jakieś zagłębie ptasie u Ciebie. U mnie to podchodzą tylko wrony i gołębie sierpówki, kiedyś jeszcze wróble ale chyba wyginęły.

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-05-06, 10:40   

Piękny dudek. W życiu nie widziałem takiego ptaka.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-06, 10:42   

Barabasz napisał/a:
Tak blisko podchodzą czy łapiesz je na jakimś dużym zoomie? W ogóle jakieś zagłębie ptasie u Ciebie.

Podchodzą blisko bo siedzę za szybą. Dudek szalał przez kilka godzin po ogrodzie, ten filmik to w odległości 5 metrów od mojego miejsca pracy :-)

BTW przedwczoraj wiewiórka zaglądała przez próg drzwi tarasowych do domu, czyli miałem ją półtora metra od siebie :-) Młode cały czas się uczą.
Ostatnio zmieniony przez PawelK 2020-05-06, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-06, 10:46   

Barabasz napisał/a:
W ogóle jakieś zagłębie ptasie u Ciebie. U mnie to podchodzą tylko wrony i gołębie sierpówki, kiedyś jeszcze wróble ale chyba wyginęły.

U mnie jest sporo ptaków przylatujących z Puszczy Kampinoskiej. Doszedłem do wniosku, że przyczyną może być to, że działka jest "dzika". Nie sypię syfu przeciwko chwastom, mrówkom czy innym robalom więc jest sporo pożywienia dla ptaków. Na początku się starałem ale ona się szybciej degraduje niż ja nadążałem robić więc odpuściłem. Sadzę tylko rośliny, które same sobie radzą i czekam aż mech pokryje całość. A sporo, głównie u nowobogackich, w okolicy widzę np. trawy rozwijanej z rolek (bo jest tak równomiernie zielona, że niemożliwe do utrzymania w lesie), sporo działek bez drzew, także ja jestem dobrym gospodarzem dla zwierzątek.

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-05-06, 11:00   

I bardzo dobrze, bo teraz w modzie są łąki przed domem, a nie równe nudne trawniki.
U mnie w pracy też to zrozumieli i ostatnio nie ścinają trawy przez co trawnik szybko zdziczał i pojawiły się wspaniałe gatunki roślin zarówno wysokie jaki i niskie. Co chwile pojawiają się jakieś nowe kwiatki, wszystko wygląda ciekawie.
Sam też zdecydowałem, że kupię paczkę nasion kwiatów polnych i pomogę trochę przyrodzie. Kolejnym plusem jest to że taka łąka żyje, pojawia się mnóstwo różnych owadów m.in motyli pszczółek.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-06, 11:10   

Barabasz napisał/a:
Kolejnym plusem jest to że taka łąka żyje, pojawia się mnóstwo różnych owadów m.in motyli pszczółek.

To prawda, trawniki z rolek nie bardzo mogą odpowiadać owadom. Ciekaw jestem kiedy będą produkować trawniki-łąki z rolek :-)

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-05-09, 01:04   

Jestem zaskoczony, mniej więcej od godziny 19 na drzewie w okolicy mojego domu rozpoczął koncert Słowik. Trwa do tej pory. Niesamowite wrażenie. Polecam.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-09, 07:59   

VdL napisał/a:
Jestem zaskoczony, mniej więcej od godziny 19 na drzewie w okolicy mojego domu rozpoczął koncert Słowik. Trwa do tej pory. Niesamowite wrażenie. Polecam.

Następnym razem dawaj transmisję :-D

irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2020-05-09, 09:51   

Lepiej nie, bo się ZAiKS przyczepi :D :D

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-05-09, 10:41   

Z dźwięków zwierząt to ze swojego doświadczenia najbardziej zapamiętałem kiedyś wczesny poranek gdy obudziły mnie dziwne dźwięki jak spałem pod namiotem nad jeziorem. Odgłosy były niesamowite, nie mogłem ich z niczym dopasować, najbardziej mi pasowały do przybyszów z kosmosu ;-) . Dochodziły z każdej strony namiotu, zarówno z góry jak i z boku. Nie brzmiało to złowrogo ale było na tyle dziwne, że z oporem zdecydowałem się wyjrzeć poza namiot.. Później okazało się, że były to zwykłe wiewiórki. Ich poranne gaworzenie, przekrzykiwanie się było niezapomniane.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-09, 12:02   

Barabasz napisał/a:
Z dźwięków zwierząt to ze swojego doświadczenia najbardziej zapamiętałem kiedyś wczesny poranek gdy obudziły mnie dziwne dźwięki jak spałem pod namiotem nad jeziorem. Odgłosy były niesamowite, nie mogłem ich z niczym dopasować, najbardziej mi pasowały do przybyszów z kosmosu ;-) . Dochodziły z każdej strony namiotu, zarówno z góry jak i z boku. Nie brzmiało to złowrogo ale było na tyle dziwne, że z oporem zdecydowałem się wyjrzeć poza namiot.. Później okazało się, że były to zwykłe wiewiórki. Ich poranne gaworzenie, przekrzykiwanie się było niezapomniane.

A rzeczywiście, wiewiórkowe gadanie jest śmieszne. Ale chyba muszą czuć się bezpiecznie żeby gadać, w parku nigdy nie słyszałem.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-05-09, 15:42   

PawelK napisał/a:
VdL napisał/a:

Następnym razem dawaj transmisję :-D

Dobry pomysł tylko, że to w nocy i nic nie widać. :-D

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-09, 16:16   

VdL napisał/a:
Dobry pomysł tylko, że to w nocy i nic nie widać.

O 19 jest jeszcze jasno ale tutaj głównie chodzi o dźwięk :-)

Aldona
Zlotowicz
Aldona

Wysłany: 2020-05-10, 07:22   

Bylam na bobrzej łące i niestety śladu nie ma po zwierzynie.

IMG_20200510_055337.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 1.63 MB

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-05-10, 11:30   

Pewnie spały. Poranna mgła dodaje magii widokom, lubię takie poranki.

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-05-14, 00:05   

Karmienie małych sokoła wędrownego z Lublina gołąbkami .

FILM

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2020-05-14, 00:07, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu