Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zlot Świętokrzyski
Autor Wiadomość
Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-05-13, 13:56   

Z wakacjami może być ciężko bo podejrzewam, że każdy ma już coś na ten czas zaplanowane. I tak jak pisze TomaszeK, byłby potrzebny dłuższy weekend. Chyba że byłby to wyjazd w ramach urlopu. Ale urlopy mam w różnych terminach zaplanowane.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Ater 
Żądny przygód

Wysłany: 2020-05-13, 17:07   

Na dzień dzisiejszy, też się wybieram na zlot.
Z terminem wakacyjnym będzie problem, by wszystkim pasował.

TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-05-13, 21:46   

Od 18 maja otwierają restauracje ale:
- przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym
- odległość między blatami stolików (od ich brzegów) powinna wynosić min. 2 m, zaś 1 m w przypadku oddzielenia stolików przegrodami o wysokości minimum 1 m (ponad blat stolika).

https://www.gov.pl/web/rozwoj/gastronomia

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-05-13, 23:45   

TomaszL napisał/a:
- przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym
- odległość między blatami stolików (od ich brzegów) powinna wynosić min. 2 m, zaś 1 m w przypadku oddzielenia stolików przegrodami o wysokości minimum 1 m (ponad blat stolika).

Mnie ta wiadomość cieszy , niedługo od Johnego wygram zgrzewkę piwa :) Z góry zapraszam wszystkich na obalenie jej ,ale dopiero od 7 lipca :564:

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2020-05-14, 00:01, w całości zmieniany 2 razy  

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-05-14, 12:01   

RobertH napisał/a:
TomaszL napisał/a:

Mnie ta wiadomość cieszy , niedługo od Johnego wygram zgrzewkę piwa :) Z góry zapraszam wszystkich na obalenie jej ,ale dopiero od 7 lipca :564:

Ciekawe jaką zgrzewka , 4opak ? ;-)

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-05-14, 19:41   

Skontaktowałem się dziś z naszym ośrodkiem zlotowym i na dzień dzisiejszy wygląda to tak.
Ośrodek jest czynny, mamy zarezerwowane trzy domki plus czwarty dla Yvonne. W domku mieści się maksymalnie 9 osób. Yvonne ma osobny domek więc liczymy pozostałych. Jest nas 17-18 na liście czyli mamy jeden domek na sześć osób.
Obsługa pensjonatu jest w pełni zdezynfekowana. W domkach mamy środki dezynfekujące.
Co do ogniska to teoretycznie jest to zabronione ale w praktyce właściciel powiedział że nie może nam tego zabronić bo i tak skoro przyjeżdżamy grupą to będziemy się spotykać w grupie. I nie zamierza nam tego zabraniać. Problem może pewnie się pojawić gdy znajdzie się jakiś "życzliwy" z pozostałych gości i naśle w czasie ogniska Policję na nas.
Aha, możemy sobie wynająć miejsce ogniskowe z drewnem na opał lub altankę z grillem w cenie 200 zł. za całą grupę.
Ustaliliśmy z TomaszKiem że do końca maja mamy podjąć ostateczną decyzję kto jedzie a kto rezygnuje ze zlotu.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-05-18, 20:42   

Czy są chętni na konkurs w trakcie zlotu? :-)
Jeśli tak, to zachęcam do zainteresowania się regionem, który będzie nas otaczał ;-)

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-05-18, 20:52   

Akurat z tego jestem dobry :564:

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-05-18, 21:31   

Yvonne napisał/a:
Czy są chętni na konkurs w trakcie zlotu? :-)
Jeśli tak, to zachęcam do zainteresowania się regionem, który będzie nas otaczał ;-)

Co za pytanie. Jasne że tak!

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-05-18, 21:32   

TomaszK napisał/a:
Akurat z tego jestem dobry :564:

Podany Ci potrójną porcję dopingu żeby Ci za dobrze nie szło. :027:

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-05-26, 20:01   

Zgodnie z umową wracamy do tematu zlotu świętokrzyskiego. Restrykcje związane z epidemią są powoli łagodzone, aczkolwiek część obostrzeń obowiązuje nadal. Jako organizator chciałbym poznać opinie osób, które jak dotychczas nie powiedziały kategorycznie że nie jadą. Wasze deklaracje są potrzebne do zorganizowania niektórych punktów zlotu, gdzie musi być znana liczba uczestników.
Ja jadę i mam nadzieję, że zlot się odbędzie.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-05-26, 20:19   

TomaszK napisał/a:
Jako organizator chciałbym poznać opinie osób, które jak dotychczas nie powiedziały kategorycznie że nie jadą. Wasze deklaracje są potrzebne do zorganizowania niektórych punktów zlotu, gdzie musi być znana liczba uczestników.
Ja jadę i mam nadzieję, że zlot się odbędzie.

Ja też się wybieram na zlot.

irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2020-05-26, 20:36   

Nas niestety nie będzie.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-05-26, 21:23   

My nadal chcemy przyjechać, ale od niedzieli mam pewne obawy co do drogi :-(
W niedzielę odbyliśmy pierwszą dłuższą podróż z Elunią i było średnio. A jechaliśmy tylko do Poznania. I do Opalenicy :-)
Droga powrotna była dość problematyczna. Wygląda na to, że Elunia jest moim kolejnym dzieckiem, które nie śpi w samochodzie. Pierwszym był Bartek, który nie spał w ogóle!
Jak ja zazdroszczę wszystkim, których dzieci śpią w podróży.

Do Poznania jechaliśmy półtorej godziny, a wracaliśmy z Opalenicy prawie trzy. I już było ciężko.
Tymczasem do Bocheńca mamy ponad 4 godziny drogi.
Muszę sobie to jeszcze przemyśleć, ale na razie mam kilka pytań:

- czy jeśli przyjedziemy jest szansa na dokwaterowanie nas do innego domku? Przyjedziemy tylko z Elunią i nie opłaca nam się brać dużego domku. Dodam, że Elunia w nocy pięknie śpi i nie płacze

- czy program pozostaje bez zmian?

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2020-05-26, 21:27, w całości zmieniany 3 razy  

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-05-26, 22:00   

Jeżeli tylko zdecydujecie się jechać to ja jadę też.
Agnieszka na pewno nie, Celina też nie.
Robasa zapytam, ale wątpię. Chyba że mnie zadziwi.

Jadę sam.
Ostatnio zmieniony przez Mysikrólik 2020-05-26, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-05-26, 22:56   

Mysikrólik napisał/a:
Jeżeli tylko zdecydujecie się jechać to ja jadę też.
Agnieszka na pewno nie, Celina też nie.
Robasa zapytam, ale wątpię. Chyba że mnie zadziwi.

Jadę sam.

Po drodze wpadnij do mnie na piwo do Poznania
:564:

Eksplorator63
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-05-27, 07:16   

Ja jadę.

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-05-27, 07:59   

Yvonne napisał/a:
- czy program pozostaje bez zmian?

Na to pytanie odpowiem dopiero kiedy będę wiedział ile osób jedzie. Natomiast jeśli chodzi o dokwaterowanie - myślę, że nie będzie z tym problemu.

Hanka 
Zlotowicz
Hanka

Wysłany: 2020-05-27, 12:45   

też przyjadę

chkaplan
Uwielbia przygody

Wysłany: 2020-05-27, 12:59   

Przyjeżdżamy ! :-)
Przyjdź, imię swe zdradź.

Fantomas
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-05-27, 18:36   

Nas nie będzie. Niestety, rezygnujemy.

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-05-27, 20:19   

Pozwolę sobie przypomnieć program Zlotu Świętokrzyskiego, który jak pamiętamy, odbędzie się śladami książek Edmunda Niziurskiego: „Klub Włóczykijów”, „Księga urwisów” i „Awantura w Niekłaju”.

Baza:
Bocheniec między Chęcinami a Małogoszczą, ośrodek Ptaszyniec. Mamy tam zarezerwowane drewniane domki typu "Brda", na parterze pokój 4-osobowy, z tego pokoju wąskie schody na górę, tam dwa pokoje dwuosobowe. Na dole także łazienka i aneks kuchenny.
W ośrodku jest miejsce na ognisko, ale można też grilować na tarasach domków.
Niestety telefony Plus nie mają zasięgu, pozostałe sieci mają, chociaż słaby.

10 czerwca (środa) – przyjazd, zakwaterowanie

11 czerwca (czwartek), Góry Świętokrzyskie.
Dojazd do Huty Szklanej (60km), dalej pieszo na Święty Krzyż (ok. 1 godz.) i z powrotem. Po drodze gołoborze, gdzie Kadryll z Nieszczególnym spowodowali lawinę kamienną. Następnie samochodami do miejscowości Święta Katarzyna, na drugim krańcu Gór Świętokrzyskich (20km). Tu obiad w Schronisku PTTK, gdzie Wieńczysław Nieszczególny podrzucił stryjowi Dionizemu butelkę żubrówki skradzioną w Nowej Słupi i chodził po dachu, skąd został ściągnięty przez milicję. Może pozwolą nam wejść na dach, żeby nakręcić scenkę ? Powrót do bazy.

12 czerwca (piątek), północna część regionu – śladami „Awantury w Niekłaju”
Wyjazd do Skarżyska-Kamiennej (60km, ale trasą S7 tylko 40min). Tam zwiedzamy Muzeum Orła Białego, znane z wielkoformatowych militariów zgromadzonych na ekspozycji plenerowej. Tu znajduje się m.in. wrak czołgu wydobytego z bagna w Niekłaniu, czołgu będącego ważnym punktem fabuły książki. Następnie jedziemy do Stąporkowa (25km), gdzie odwiedzimy nieczynną stację kolejową, nazywającą się dawniej „Niekłań” co jest pierwowzorem „Niekłaja” z książki Niziurskiego”. Dalej Końskie (12km), zobaczymy park pałacowy, pierwowzór „Dzikiego Ogrodu” gdzie dzieją się najważniejsze zdarzenia z fabuły książki. Obiad w Końskich, potem powrót do bazy (55km).
W drodze powrotnej możemy odwiedzić w Małogoszczy groby powstańców z 1863 roku. Tu odbyła się największa bitwa Powstania Styczniowego, po każdej ze stron było po 2 tysiące żołnierzy. Polskimi wojskami dowodził Langiewicz, znany nam z kart "Klubu Włóczykijów".

13 czerwca (sobota), okolice Chęcin.
Kamieniołom Zygmuntówka w Czerwonej Górze (15km), czyli miejsce odkrycia jaskini w „Włóczykijach”. Następnie Miedzianka – muzeum i sztolnia (15km), miejsce akcji książki „Księga urwisów”. Muzeum utworzono w budynku kopalni miedzi działającej w latach 50-tych, gdzie dzieją się najważniejsze zdarzenia „Urwisów”. Potem przejdziemy na Górę Wilczkowską, gdzie można zobaczyć książkowy „dziki szyb” oraz wejść do zabytkowej sztolni, przeniesionej na karty książki. Wejście do sztolni na własną rękę, ale nie ma tabliczek „wstęp wzbroniony” i raczej jest dość bezpieczna. Następnie obiad w Chęcinach, a po obiedzie zamek w Chęcinach. Powrót do bazy.

14 czerwca (niedziela) – wyjazd.

Miejsca, które odwiedzimy w czasie zlotu:

Ostatnio zmieniony przez Czesio1 Wczoraj 9:51, w całości zmieniany 2 razy  

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-05-27, 20:34   

Jak pamiętacie, na poprzednie zloty zabierałem miód trójniak własnej produkcji. To proste wino, produkcja wraz z dojrzewaniem trwa rok. W zeszłym roku nie robiłem trójniaka, bo miałem za mało miodu pszczelego, ale za to nadszedł czas na spróbowanie dwójniaka. To bardziej szlachetny rodzaj modu pitnego, dojrzewa co najmniej 8 lat. Ten dojrzewał w piwnicy w Kościelisku, zwracam uwagę na treść banderoli.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-05-27, 21:14   

TomaszK napisał/a:
Jak pamiętacie, na poprzednie zloty zabierałem miód trójniak własnej produkcji. To proste wino, produkcja wraz z dojrzewaniem trwa rok. W zeszłym roku nie robiłem trójniaka, bo miałem za mało miodu pszczelego, ale za to nadszedł czas na spróbowanie dwójniaka. To bardziej szlachetny rodzaj modu pitnego, dojrzewa co najmniej 8 lat. Ten dojrzewał w piwnicy w Kościelisku, zwracam uwagę na treść banderoli.

Fiu, fiu. Znaczy się nastawiłeś go w roku naszego pierwszego zlotu?

Hanka 
Zlotowicz
Hanka

Wysłany: 2020-05-27, 22:24   

TomaszK napisał/a:

[url=https://i.postimg.cc/cHPr5SXs/dw-jniak1.jpg]Obrazek[/url][url=https://i.postimg.cc/ZKtW8JWH/dw-jniak2.jpg]Obrazek[/url][url=https://i.postimg.cc/pXfpk38H/dw-jniak3.jpg]Obrazek[/url]

czy zabrałeś już go z tej piwnicy w Kościelisku?

Odpowiedz do tematu