Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie filmy i seriale z dawnych lat
Autor Wiadomość
Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-22, 12:58   

Barabasz napisał/a:
PawelK napisał/a:
Po pierwsze grała Mirellę w "Jak rozpętałem..."

Faktycznie! Taka ładna dziewczyna a nie zapamiętałem...

Natomiast odnośnie Zdzisława Wardejna ciekawostką jest, że przeżył on swój pogrzeb i stypę :shock:
Zacytuję z film.org.pl:

....W 1956 roku podczas Poznańskiego Czerwca został aresztowany jako rzekomy uczestnik zamieszek. W tym samym czasie zginął podobny do Wardejna chłopak, a gdy mama Zdzisława zaczęła go szukać po kostnicach, będąc w szoku, rozpoznała w zwłokach obcego chłopca swojego syna. Zorganizowano już nawet pogrzeb i stypę, po czym niczego nieświadomy Zdzisław po prostu… wrócił do domu, gdy wreszcie władza wypuściła go z aresztu.

:shock: :shock: :shock:

Niesamowite...Tego nie wiedziałem.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-04-22, 13:43   

Von Dobeneck napisał/a:
Ależ, Zdzisław Wardejn? Człowieku, miałeś niesamowitego farta. Jego role w Kogel Mogel, czy w Igraszkach z diabłem, to fenomen. Uwielbiam człowieka.

Dla mnie w Komedii małżeńskiej rozwala wszystkich :-D
Do tego prezes Mutry Lubin opowiadający jak go różni tacy "r...." i szuka prezesa klubu.

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-04-24, 09:28   

W sobotę :idea: gratka dla fanów Hydrozagadki.
:569: :569: :569: ..Zdejm kapelusz! Dzisiaj o godzinie 17:35 na TVP Kultura Hydrozagadka w odnowionej wersji po rekonstrukcji cyfrowej pierwszy raz w telewizji! :-)

...W czasie największych upałów w Warszawie w tajemniczy sposób znika woda. Nad rozwiązaniem zagadki rozmyślają profesor Milczarek (Wiesław Michnikowski) i nieustraszony detektyw As (Józef Nowak), który podejmuje nierówną walkę z demonicznym sprawcą wodnej afery, doktorem Plamą (Zdzisław Maklakiewicz). Trop prowadzi ponadto do tajemniczego księcia maharadży Kaburu (Roman Kłosowski), który do spółki z Plamą chce przetransportować dużą ilość wody do swojego kraju. Fantastyczna burleska, ukazująca działalność aferzystów kradnących wodę z wodociągów, jest jednocześnie parodią znanych filmów sensacyjnych i opowieści komiksowych.... -tv.wp.pl

Udanego seansu!
...Nasz mózg elektronowy okazał się bezsilny, po wprowadzeniu danych wypluł wielki znak zapytania
Ostatnio zmieniony przez Barabasz 2020-04-24, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-04-24, 17:19   

Korekta film Hydrozagadka jest w sobotę nie dzisiaj, godzina bez zmian. Przepraszam za pomyłkę, poprzedni post poprawiłem.
Ostatnio zmieniony przez Barabasz 2020-04-24, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  

Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-28, 07:54   

PawelK napisał/a:
Von Dobeneck napisał/a:
Ależ, Zdzisław Wardejn? Człowieku, miałeś niesamowitego farta. Jego role w Kogel Mogel, czy w Igraszkach z diabłem, to fenomen. Uwielbiam człowieka.

Dla mnie w Komedii małżeńskiej rozwala wszystkich :-D
Do tego prezes Mutry Lubin opowiadający jak go różni tacy "r...." i szuka prezesa klubu.

Tak, też świetna rola. :-D

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-07-16, 09:56   

Kilka ciekawych i śmiesznych "smaczków" podczas nagrywania filmu "Krzyżacy":
>>>"Krzyżacy": lekarstwo narodowe we wszystkich kolorach

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-08-21, 19:00   Serial Gruby

Właśnie na TVP Kultura rozpoczął się 1 odcinek serialu Gruby. Jeden z moich ulubionych z tamtych lat.

TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-08-21, 22:00   

Bardzo dobry serial. A czy nie jest to czasem na bazie książki Aleksandra Minkowskiego, którego Nienacki ściągnął do zamieszkania w okolicy Jerzwaldu?

Vasco 
Żądny przygód

Wysłany: 2020-08-24, 02:24   

Tak, to ten sam.

Serial kręcony był w Mieroszowie. Niestety, jeden z kościołów, które są dość istotne dla akcji już nie istnieje, w jego miejscu znajduje się obecnie parking :( https://goo.gl/maps/FnkVu7Qbu6jyUvao7

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-09-27, 05:38   

Własne skończyŁam serial, dwa sezony Znaków. Na Netflix. Widzal to ktoś? Moim zdaniem Ok tylko ten mistycyzm jakiś dziwny mi przeszkadzał. Nie wiem o co chodzi. Nie zrozumiałam czy tak ma być..

Odpowiedz do tematu