Lejwoda

Tu napisz kilka słów o sobie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lejwoda
Głodny przygód
Głodny przygód
Posty: 157
Rejestracja: 16 paź 2020, 20:08
Miejscowość: Lubiatowo
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Lejwoda »

Cześć,

długo się zastanawiałem czy dołączyć do grona użytkowników tego forum (już szybciej poszło z wyborem samochodzikowego pseudonimu). Jakoś tak się złożyło w moim życiu, że znowu skrzyżowały się losy moje i Tomasza NN. Pierwszy raz spotkaliśmy się na początku lat 90 tych, gdy moją skromną biblioteczkę uzupełnił pierwszy Pan Samochodzik. Mialem wtedy 13 lat i bardzo dużo czytałem. Potem pojawiły się następne części, niektóre z nich byly tylko wypożyczone.

Minęło 30 lat...

     Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę,  która dała mi znać o rajdzie rowerowym związanym z tymi utworami. Oprócz odwiedzenia miejsc z Księgi miał odbyć się  konkurs z wiedzy o niej. Sięgnąłem więc ponownie po Księgę strachów, a po niej to już jak z uzależnieniem... pochłaniam kolejne części, jedna po drugiej.

      Gdy czytalem je pierwszy, drugi czy trzeci raz zawsze zastanawiałem się nad prawdziwymi miejscami opisanymi w tych książkach. Obecnie, w dobie internetu, wystarczy poklikać i już można znaleźć odpowiedzi na frapujące mnie pytania. Czytam je w kolejności podanej w książce Piotra Łopuszańskiego Pan Samochodzik i jego autor, niestety publikacja ta nie zaspokaja mojej ciekawości samochodzikowego świata.

      I tak trafiłem tutaj, do internetowej oazy intelektualnej rozrywki. Wysoka kultura dyskusji, rzeczowe rozmowy, dociekliwość i poczucie humoru prowokują do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Trochę martwi mnie, a przeczytałem sporo wątków na forum, spadająca aktywność i zaniechanie niektórych tematów, ale to zrozumiałe, każdy ma jakieś życie, a i pisanie wciąż o tym samym może zmęczyć.


    Bardzo dziękuję osobom, które potrafiły dotrzeć do wielu wydawałoby się nieosiagalnych materiałów i potrafiło w ludzkim języku przekazać na tym forum wiedzę na temat tego co było w książkach i jak to się ma do prawdziwego świata w którym dzieje się akcja tych powieści. Wiele pobocznych tematów wręcz rozpala moją wyobraźnię,  bo historia jest wciąż moim ulubionym tematem.

    W sumie trochę się rozpisalem. Mogłem podzielić to na klika postów, bo licznik mój jest mizerny, a dogonić najlepszych, to marzenie ściętej głowy. 
Obrazek
Podpis wstawię jak tylko znajdę coś wartego wstawienia.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Lejwoda pisze:Cześć,

długo się zastanawiałem czy dołączyć do grona użytkowników tego forum (już szybciej poszło z wyborem samochodzikowego pseudonimu). Jakoś tak się złożyło w moim życiu, że znowu skrzyżowały się losy moje i Tomasza NN. Pierwszy raz spotkaliśmy się na początku lat 90 tych, gdy moją skromną biblioteczkę uzupełnił pierwszy Pan Samochodzik. Mialem wtedy 13 lat i bardzo dużo czytałem. Potem pojawiły się następne części, niektóre z nich byly tylko wypożyczone.

Minęło 30 lat...

     Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę,  która dała mi znać o rajdzie rowerowym związanym z tymi utworami. Oprócz odwiedzenia miejsc z Księgi miał odbyć się  konkurs z wiedzy o niej. Sięgnąłem więc ponownie po Księgę strachów, a po niej to już jak z uzależnieniem... pochłaniam kolejne części, jedna po drugiej.

      Gdy czytalem je pierwszy, drugi czy trzeci raz zawsze zastanawiałem się nad prawdziwymi miejscami opisanymi w tych książkach. Obecnie, w dobie internetu, wystarczy poklikać i już można znaleźć odpowiedzi na frapujące mnie pytania. Czytam je w kolejności podanej w książce Piotra Łopuszańskiego Pan Samochodzik i jego autor, niestety publikacja ta nie zaspokaja mojej ciekawości samochodzikowego świata.

      I tak trafiłem tutaj, do internetowej oazy intelektualnej rozrywki. Wysoka kultura dyskusji, rzeczowe rozmowy, dociekliwość i poczucie humoru prowokują do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Trochę martwi mnie, a przeczytałem sporo wątków na forum, spadająca aktywność i zaniechanie niektórych tematów, ale to zrozumiałe, każdy ma jakieś życie, a i pisanie wciąż o tym samym może zmęczyć.


    Bardzo dziękuję osobom, które potrafiły dotrzeć do wielu wydawałoby się nieosiagalnych materiałów i potrafiło w ludzkim języku przekazać na tym forum wiedzę na temat tego co było w książkach i jak to się ma do prawdziwego świata w którym dzieje się akcja tych powieści. Wiele pobocznych tematów wręcz rozpala moją wyobraźnię,  bo historia jest wciąż moim ulubionym tematem.

    W sumie trochę się rozpisalem. Mogłem podzielić to na klika postów, bo licznik mój jest mizerny, a dogonić najlepszych, to marzenie ściętej głowy. 
Witaj Lejwodo
Cieszę się bardzo że zdecydowałeś się do nas dołączyć.
Rozgość się i zostań z nami na dłużej.
:564: :564: :564: :564: :564:
I od razu na dzień dobry zapraszam Cię do udziału w II szybkiej sesji konkursowej:
http://www.pansamochodzik.org.pl/konkur ... tml?t=2341
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Cześć, przeniosłem przywitajkę do właściwego działu.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Hej!
Lejwoda pisze:Mogłem podzielić to na klika postów, bo licznik mój jest mizerny, a dogonić najlepszych, to marzenie ściętej głowy.
Chyba to ma najmniejsze znaczenie. To żaden wyznacznik wartości twojej aktywności.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Lejwoda pisze:(...) Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę,  która dała mi znać o rajdzie rowerowym związanym z tymi utworami. (...)
Witaj :)
To niewiele brakowało, byśmy się wcześniej spotkali, gdyż kilka dni po rajdzie przejeżdżałem rowerem przez Moryń i namiotowałem nad tamtejszym jeziorem. Pierwotnie miałem tam być w terminie rajdu. Ale o nim nie wiedziałem i przełożyłem termin wycieczki o kilka dni (ze względu na panujący wtedy upał).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Witaj serdecznie, Lejwodo! :-)

Czy "Pan Samochodzik i Złota Rękawica" to Twoja ulubiona część?
Czy może ćwiczyłeś kiedyś strzelanie z łuku? ;-)
Albo po prostu lubisz kryminały?
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Witaj i lej wodę ile się da.

Co prawda następny zlot zapowiada się niezbyt ciekawie, bo mnie nie będzie ;-) , ale pewnie wszyscy chętnie Cię poznają osobiście, jeśli tylko masz ochotę na to.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2020, 22:01 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Cześć Lejwodo! Bardzo się cieszymy, że do nas dołączyłeś, a nasze forum jest nadal atrakcyjne i jednak kusi nowych pasjonatów przygody!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Witaj Lejwodo.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Cześć !
Lejwoda pisze:     Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę... 
My chyba byliśmy w Dolsku na zlocie ?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:Cześć !
Lejwoda pisze:     Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę... 
My chyba byliśmy w Dolsku na zlocie ?
Jasne, że byliśmy :-)
To tam dzieci plus ja skakaliśmy ruchem konika szachowego :-D
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Byliście na zlocie w Dolsku? To nie za moich czasów :D
A gdzie kwaterowaliście, bo ja byłem w Dolsku w tym roku i nie rzuciła mi się w oczy żadna baza noclegowo-turystyczna.

Witaj Lejwodo :)
Mam nadzieje że pozostaniesz z nami na stałe.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:Byliście na zlocie w Dolsku? To nie za moich czasów :D
A gdzie kwaterowaliście, bo ja byłem w Dolsku w tym roku i nie rzuciła mi się w oczy żadna baza noclegowo-turystyczna.
Bazę mieliśmy w Moryniu.
A kościół w Dolsku był jednym z punktów programu.
To było w 2013, mój pierwszy zlot :-)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, 12:05 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lejwoda
Głodny przygód
Głodny przygód
Posty: 157
Rejestracja: 16 paź 2020, 20:08
Miejscowość: Lubiatowo
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Lejwoda »

Dzięki za powitanie.
johny pisze:Hej!
Lejwoda pisze:Mogłem podzielić to na klika postów, bo licznik mój jest mizerny, a dogonić najlepszych, to marzenie ściętej głowy.
Chyba to ma najmniejsze znaczenie. To żaden wyznacznik wartości twojej aktywności.
To miał być niewinny żarcik.
Konfiturek pisze:
Lejwoda pisze:(...) Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę, która dała mi znać o rajdzie rowerowym związanym z tymi utworami. (...)
Witaj :)
To niewiele brakowało, byśmy się wcześniej spotkali, gdyż kilka dni po rajdzie przejeżdżałem rowerem przez Moryń i namiotowałem nad tamtejszym jeziorem. Pierwotnie miałem tam być w terminie rajdu. Ale o nim nie wiedziałem i przełożyłem termin wycieczki o kilka dni (ze względu na panujący wtedy upał).
Wiele nie straciłeś, bo dużego związku z Panem Samochodzikiem na tym zlocie nie było. Może to wina obecnej sytuacji. Dla mnie, jako rowerofila, i tak było warto, bo krajobrazy ciekawe, a i udało się namówić rodzinę do wspólnego wyjazdu.
Yvonne pisze:Witaj serdecznie, Lejwodo! :-)

Czy "Pan Samochodzik i Złota Rękawica" to Twoja ulubiona część?
Czy może ćwiczyłeś kiedyś strzelanie z łuku? ;-)
Albo po prostu lubisz kryminały?
1. Najpierw była Wyspa Złoczyńców, bo od niej zacząłem, potem z całego cyklu najbardziej odobał mi się Winnetou, a teraz zobaczymy jak przeczytam całość.
2. Strzelałem jak większość moich rówieśników z samoróbek w trakcie zabaw w Indian :)
3. Kryminały też lubię, chociaż bardziej kręci mnie tematyka historyczna.

A nick... czasami lubię lać wodę ;)
Mysikrólik pisze:Witaj i lej wodę ile się da.

Co prawda następny zlot zapowiada się niezbyt ciekawie, bo mnie nie będzie ;-) , ale pewnie wszyscy chętnie Cię poznają osobiście, jeśli tylko masz ochotę na to.
Pożyjemy/ dożyjemy- zobaczymy. Na razie nie planuję "wszystkiego" dalej niż do końca roku, ale po przeczytaniu o miejscach, które odwiedziliście, nabrałem ochoty na włóczęgę w doborowym towarzystwie.
Obrazek
Podpis wstawię jak tylko znajdę coś wartego wstawienia.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

johny pisze:Hej!
Lejwoda pisze:Mogłem podzielić to na klika postów, bo licznik mój jest mizerny, a dogonić najlepszych, to marzenie ściętej głowy.
Chyba to ma najmniejsze znaczenie. To żaden wyznacznik wartości twojej aktywności.
Witaj,

Pierwszy dzień 30 postów. :-D

Rozgosc się.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Witaj Lejowodo
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze: Pierwszy dzień 30 postów. :-D
Siła konkursu :564:
VdL, a czemu Ty nie bierzesz udziału w konkursie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lejwoda
Głodny przygód
Głodny przygód
Posty: 157
Rejestracja: 16 paź 2020, 20:08
Miejscowość: Lubiatowo
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Lejwoda »

Wspominałem o impulsie, który zmobilizował mnie do ponownego sięgnięcia po Samochodziki.
Załączam zdjęcie pamiątkowego medalu z tego rajdu.
Załączniki
20201026_151927.jpg
Obrazek
Podpis wstawię jak tylko znajdę coś wartego wstawienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Początek przygody”