Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie filmy i seriale z dawnych lat
Autor Wiadomość
Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-22, 11:58   

Barabasz napisał/a:
PawelK napisał/a:
Po pierwsze grała Mirellę w "Jak rozpętałem..."

Faktycznie! Taka ładna dziewczyna a nie zapamiętałem...

Natomiast odnośnie Zdzisława Wardejna ciekawostką jest, że przeżył on swój pogrzeb i stypę :shock:
Zacytuję z film.org.pl:

....W 1956 roku podczas Poznańskiego Czerwca został aresztowany jako rzekomy uczestnik zamieszek. W tym samym czasie zginął podobny do Wardejna chłopak, a gdy mama Zdzisława zaczęła go szukać po kostnicach, będąc w szoku, rozpoznała w zwłokach obcego chłopca swojego syna. Zorganizowano już nawet pogrzeb i stypę, po czym niczego nieświadomy Zdzisław po prostu… wrócił do domu, gdy wreszcie władza wypuściła go z aresztu.

:shock: :shock: :shock:

Niesamowite...Tego nie wiedziałem.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-04-22, 12:43   

Von Dobeneck napisał/a:
Ależ, Zdzisław Wardejn? Człowieku, miałeś niesamowitego farta. Jego role w Kogel Mogel, czy w Igraszkach z diabłem, to fenomen. Uwielbiam człowieka.

Dla mnie w Komedii małżeńskiej rozwala wszystkich :-D
Do tego prezes Mutry Lubin opowiadający jak go różni tacy "r...." i szuka prezesa klubu.

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-04-24, 08:28   

W sobotę :idea: gratka dla fanów Hydrozagadki.
:569: :569: :569: ..Zdejm kapelusz! Dzisiaj o godzinie 17:35 na TVP Kultura Hydrozagadka w odnowionej wersji po rekonstrukcji cyfrowej pierwszy raz w telewizji! :-)

...W czasie największych upałów w Warszawie w tajemniczy sposób znika woda. Nad rozwiązaniem zagadki rozmyślają profesor Milczarek (Wiesław Michnikowski) i nieustraszony detektyw As (Józef Nowak), który podejmuje nierówną walkę z demonicznym sprawcą wodnej afery, doktorem Plamą (Zdzisław Maklakiewicz). Trop prowadzi ponadto do tajemniczego księcia maharadży Kaburu (Roman Kłosowski), który do spółki z Plamą chce przetransportować dużą ilość wody do swojego kraju. Fantastyczna burleska, ukazująca działalność aferzystów kradnących wodę z wodociągów, jest jednocześnie parodią znanych filmów sensacyjnych i opowieści komiksowych.... -tv.wp.pl

Udanego seansu!
...Nasz mózg elektronowy okazał się bezsilny, po wprowadzeniu danych wypluł wielki znak zapytania
Ostatnio zmieniony przez Barabasz 2020-04-24, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-04-24, 16:19   

Korekta film Hydrozagadka jest w sobotę nie dzisiaj, godzina bez zmian. Przepraszam za pomyłkę, poprzedni post poprawiłem.
Ostatnio zmieniony przez Barabasz 2020-04-24, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  

Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-28, 06:54   

PawelK napisał/a:
Von Dobeneck napisał/a:
Ależ, Zdzisław Wardejn? Człowieku, miałeś niesamowitego farta. Jego role w Kogel Mogel, czy w Igraszkach z diabłem, to fenomen. Uwielbiam człowieka.

Dla mnie w Komedii małżeńskiej rozwala wszystkich :-D
Do tego prezes Mutry Lubin opowiadający jak go różni tacy "r...." i szuka prezesa klubu.

Tak, też świetna rola. :-D

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-07-16, 08:56   

Kilka ciekawych i śmiesznych "smaczków" podczas nagrywania filmu "Krzyżacy":
>>>"Krzyżacy": lekarstwo narodowe we wszystkich kolorach

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-08-21, 18:00   Serial Gruby

Właśnie na TVP Kultura rozpoczął się 1 odcinek serialu Gruby. Jeden z moich ulubionych z tamtych lat.

TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-08-21, 21:00   

Bardzo dobry serial. A czy nie jest to czasem na bazie książki Aleksandra Minkowskiego, którego Nienacki ściągnął do zamieszkania w okolicy Jerzwaldu?

Vasco 
Żądny przygód

Wysłany: 2020-08-24, 01:24   

Tak, to ten sam.

Serial kręcony był w Mieroszowie. Niestety, jeden z kościołów, które są dość istotne dla akcji już nie istnieje, w jego miejscu znajduje się obecnie parking :( https://goo.gl/maps/FnkVu7Qbu6jyUvao7

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-09-27, 04:38   

Własne skończyŁam serial, dwa sezony Znaków. Na Netflix. Widzal to ktoś? Moim zdaniem Ok tylko ten mistycyzm jakiś dziwny mi przeszkadzał. Nie wiem o co chodzi. Nie zrozumiałam czy tak ma być..

johny
Moderator

Wysłany: 2020-10-12, 19:33   

Kończę przypominać sobie Pogranicze w ogniu. Że to jeden z najlepszych seriali to wiadomo ale bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to, ze vod.tvp.pl jest mnóstwo innych kultowych seriali po obróbce cyfrowej. Po Pograniczu mam się zamiar zabrać za Blisko coraz bliżej. To równie fantastyczna rzecz, tym razem jednak o historii Śląska.
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
XIII VII III I V XX XIV 1

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-10-12, 19:48   

johny napisał/a:
Kończę przypominać sobie Pogranicze w ogniu. Że to jeden z najlepszych seriali to wiadomo ale bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to, ze vod.tvp.pl jest mnóstwo innych kultowych seriali po obróbce cyfrowej. Po Pograniczu mam się zamiar zabrać za Blisko coraz bliżej. To równie fantastyczna rzecz, tym razem jednak o historii Śląska.

Dzięki za podpowiedź, johny :-)
Też obejrzę.

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-10-12, 20:00   

No to potem Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-10-13, 06:43   

johny napisał/a:
bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to, ze vod.tvp.pl jest mnóstwo innych kultowych seriali po obróbce cyfrowej.

A nie macie wrażenia że ta cała obróbka cyfrowa zabija ducha tych starych czarno-białych seriali?

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-10-13, 08:21   

Dla wielbicieli Trylogii i Bogusia Lindy ,polecił bym jeszcze "CRIMEN" . Tyłka nie urywa ,ale warty zobaczenia jak 30 lat temu wyglądała młoda śmietanka aktorska :)

johny
Moderator

Wysłany: 2020-10-13, 08:41   

Czesio1 napisał/a:
johny napisał/a:
bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to, ze vod.tvp.pl jest mnóstwo innych kultowych seriali po obróbce cyfrowej.

A nie macie wrażenia że ta cała obróbka cyfrowa zabija ducha tych starych czarno-białych seriali?

Czesiu, mylisz kolorowanie klatek z rekonstrukcją cyfrową, która polega na skopiowaniu analogowej taśmy matki do nośnika cyfrowego, do formatu FHD. Filmy są w oryginalnej wersji. przed chwilą patrzyłem na Psa cywila, jest cz.b.
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
XIII VII III I V XX XIV 1

Vasco 
Żądny przygód

Wysłany: 2020-10-13, 08:48   

Czesio1 napisał/a:

Zabija nasze wspomnienia ze śnieżącego telewizora :) Polecam zobaczyć serialową "Lalkę" albo z kolorowych "Sanatorium pod Klepsydrą"...

TVP bardzo fajnie odnawia stare filmy/seriale. Część można oglądać w starym 4:3 oraz przyciętym 16:9. Ciekawie to wygląda, można porównać, a jednocześnie nikogo nie zmusza do oglądania konkretnej wersji.
Ostatnio zmieniony przez Vasco 2020-10-13, 08:49, w całości zmieniany 1 raz  

Konfiturek 
Zlotowicz
Degustator porzeczek

Wysłany: 2020-10-13, 10:37   

Od kilku lat śledzę stronkę cyfrowa z nadzieją, że w końcu wrzucą odrestaurowanego "Grubego" albo "Samochodzika i Templariuszy", ale, póki co, cisza. Kiedyś nawet wysyłałem na ich profilu na facebooku pytanko w temacie dostępności tych seriali, ale, niestety, nie podzielili się żadnymi informacjami. Ja co roku oglądam sobie latem "Akwen Eldorado" i "Szaleństwo Majki Skowron" :)

Moim zdaniem cyfryzacja starych filmów i seriali ma sens, choć niesie to za sobą też negatywne skutki. W Klossie wydanym na bluray wychodzą różne kwiatki, których wcześniej nie dostrzegałem, np. brzydki trzyliterowy wyraz napisany kredą na murze... Albo napis "Izak kocha Olę" widoczny na ścianie budynku w odcinku, którego akcja dzieje się we Francji :)
"Obcy - Decydujący starcie", którego zawsze uwielbiałem, też stracił u mnie mocno po odrestaurowaniu w rozdzielczości 1080p. A to ze względu na widoczną scenografię (krajobraz, infrastruktura bazy i pojazdy widoczne na drugim planie namalowane na płótnie rozwieszonym za aktorami).

Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.

Fantomas
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-10-13, 15:23   

Z seriali przygodowych z historią w tle to może Rycerze i rabusie, akcja rozgrywa się chyba w XVII wieku. Poważniejszy będzie Kanclerz, serial o Janie Zamoyskim. Nie wiem, czy ktoś wspominał o serialu Królewskie sny to z kolei XV wiek. Panuje Jagiełło, akcja toczy się po Grunwaldzie. Jagiełłę zagrał Holoubek.
Ostatnio zmieniony przez Fantomas 2020-10-13, 15:24, w całości zmieniany 1 raz  

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-10-17, 09:11   

Przeglądając pozycje serii KLUB SIEDMIU PRZYGÓD natrafiłem na pozycję "I TY ZOSTANIESZ INDIANINEM" Wiktora Woroszylskiego na podstawie której nakręcono film 1962 roku . To może przy sobocie do obejrzenia po śniadaniu ? LINK poniżej.

https://zaq2.pl/video/pqkdp

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-10-17, 09:19   

RobertH napisał/a:
Przeglądając pozycje serii KLUB SIEDMIU PRZYGÓD natrafiłem na pozycję "I TY ZOSTANIESZ INDIANINEM" Wiktora Woroszylskiego na podstawie której nakręcono film 1962 roku . To może przy sobocie do obejrzenia po śniadaniu ? LINK poniżej.

https://zaq2.pl/video/pqkdp

Jedna z moich ulubionych książek!
Filmu nie widziałam.

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2020-10-17, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu