Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2013-07-09, 20:20
Przygodę czas zacząć...
Autor Wiadomość
TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-09-20, 07:09   

Coś o Przygodzie. Dzisiaj w Poznaniu odbędą się derby piłkarskie. Lech-Warta. Po raz pierwszy od 25 lat! Warta bowiem wraca do ekstraklasy po 25 latach. Dziennikarze wskazują, że poznański przypadek jest nietypowy - kibice obu drużyn nie nienawidzą siebie. Ale gdzie przygoda i dlaczego mówimy o piłce ...

W 1992 roku odbyły się mistrzostwa piłkarskie Europy. W eliminacjach brała udział Dania. Niestety nie dostała się na mistrzostwa. Trener miał przechlapane. Ale Dania zagrała na nich. I to jak !!! Trener .... Nie mogę zdradzać więcej :)

Polecam Netflix: Summer of 92

Fantomas
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-09-20, 12:38   

Pamiętam tamto lato. Było długie, gorące i obiecujące. Właśnie zdałem maturę. Sonic Youth wydał płytę "Dirty", a Pavement "Slanted And Enchanted" ta druga płyta to w ogóle jedno z najlepszych wydań lat 90-tych. Turniej też pamiętam. To była naprawdę wielka piłka. Nie taka kaszana jak 4 lata później w Anglii.

Fantomas
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-09-21, 10:38   

Film obejrzałem. Mi się spodobał, chociaż wcześniej znałem tą historię i jej zakończenie. Jest trochę smutno, trochę śmiesznie. Kto ma coś do udowodnienia robi to. Złapałem się na tym, że kibicuję Faxe (nawet partnerka w niego nie wierzy) a przecież dobrze pamiętałem, co stało się potem. Film jest niskobudzetowy, ale sympatyczny i mega pozytywny. Polecam również
Ostatnio zmieniony przez Fantomas 2020-09-21, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  

TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-09-23, 09:36   

Ja tej sytuacji z Danią nie znałem. Może dlatego tak a nie inaczej odebrałem ten film. Ale Fantomas ma rację: sam film jest przede wszystkim sympatyczny i mega pozytywny.

Idąc za ciosem (przygoda cd.): Mistrzostwa Świata w siatkówce w 2014. Nie jestem fanem piłki ani siatkówki. Stąd posiłkuję się źródłami, ale forowicze mogą mnie wyprostować:

"Trener-żółtodziób. Drużyna pozbawiona wielkiej gwiazdy. Kapitan tylko cudem postawiony na nogi na najważniejsze mecze. To nie miało prawa się udać. A jednak. Sześć lat temu, 21 września 2014 roku, Polacy zostali mistrzami świata w siatkówce."

Źródło:
https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/901134/jak-oni-to-zrobili-zwariowana-historia-triumfu-polskich-siatkarzy-na-ms-2014

TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-10-30, 22:37   

Coś o Przygodzie (żeby oderwać się od rzeczywistości).

Gdy manager drużyny baseballowej (Brad Pitt) stwierdza, że nie ma szans w pojedynku z zespołami o znacznie lepszych możliwościach finansowych, postanawia zmienić zasady doboru zawodników. Jego marzeniem jest wygranie kilku pojedynków. "Chcę coś znaczyć. Chcę zmienić grę". Rzeczywistość przerosła jego oczekiwania .... to trzeba zobaczyć. Dla mnie kawał dobrej przygody. Oparte na faktach.
Dla Pań: genialna gra Brada Pitta (podobno najlepsza w karierze).

Netflix: Moneyball

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-10-30, 22:59   

TomaszL napisał/a:
Dla Pań: genialna gra Brada Pitta (podobno najlepsza w karierze)

Myślisz się, każda rola Porta jest najlepsza, no może poza ,,poziomu m kręgiem,,.

TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-10-31, 01:20   

VdL napisał/a:
TomaszL napisał/a:

Myślisz się, każda rola Porta jest najlepsza, no może poza ,,poziomu m kręgiem,,.

Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Tak, ja się mylę. Ważne, żeby uczyć się na błędach.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-10-31, 09:22   

VdL napisał/a:
TomaszL napisał/a:

VdL, już kiedyś chciałam Cię spytać...
Czy Ty czytasz swoje posty?
Dla mnie one są niezrozumiałe.
Piszesz chyba z jakimś słownikiem, który zmienia Ci słowa. Zdarza się. Ale potem wypadałoby przeczytać to, co wrzuciłeś i poprawić.
Ja mam naprawdę problem z doszukaniem się sensu Twojej (prawie każdej) wypowiedzi.

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-10-31, 10:07   

Vdl napisał/a:
,,poziomu m kręgiem,,.

Dla mnie to mały rebus ,który może znaczy "Podziemnym kręgiem" -tytuł filmu ;-)

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2020-10-31, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-10-31, 10:11   

VdL napisał/a:

Dla mnie to wygląda jakby VdL pisał po wypiciu miodku pitnego :-D

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-10-31, 13:52   

Trzy błędy w jednym zdaniu. :-D
ostatnio edytor tekstów w moim telefonie , płata niewyobrażalne figle.
co do miodku, dawno temu postanowiłem że uznaję tylko ten Tomaszka.

co do filmu, myslę że każda rola Pitta jest genialna, nawet w przypadku gdyby nic nie robił. Poza "Podziemnym Kręgiem", takie jest zdanie Marzeny.
Ostatnio zmieniony przez VdL 2020-10-31, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-10-31, 14:17   

Dla mnie wręcz przeciwnie Podziemny Krąg to jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem.
Pamiętam, że z kina 20 lat temu wychodziłem z otwartą buzią z zachwytu. Rola Pitta zagrana świetnie ale tam królował Edward Norton. Dla mnie ten film to 10/10, lubię go sobie powtarzać od czasu do czasu bo caly czas odkrywam jakieś smaczki. Ogolnie ten film trzeba obejrzeć co najmniej 2 razy, kto obejrzał wie dlaczego.

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-10-31, 14:36   

Barabasz napisał/a:
Dla mnie wręcz przeciwnie Podziemny Krąg to jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem.
Pamiętam, że z kina 20 lat temu wychodziłem z otwartą buzią z zachwytu. Rola Pitta zagrana świetnie ale tam królował Edward Norton. Dla mnie ten film to 10/10, lubię go sobie powtarzać od czasu do czasu bo caly czas odkrywam jakieś smaczki. Ogolnie ten film trzeba obejrzeć co najmniej 2 razy, kto obejrzał wie dlaczego.

Zgadzam się z Barabaszem.

Poza "Joe Black","Wywiad z wampirem""Wichry namiętności""Siedem""Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" ,to reszta dla mnie,to przyzwoite przygodówki.Ciekawe ale nie zapadające głębiej w pamięć.

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2020-10-31, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-10-31, 14:49   

Barabasz napisał/a:

Ja tego filmu nawet nie znam.
Napiszesz coś więcej?
Ale może w dziale z filmami?

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-10-31, 15:01   

RobertH napisał/a:
Barabasz napisał/a:

Zgadzam się z Barabaszem.

Poza "Joe Black","Wywiad z wampirem""Wichry namiętności""Siedem""Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" ,to reszta dla mnie,to przyzwoite przygodówki.Ciekawe ale nie zapadające głębiej w pamięć.

Zgadzam się z Barabaszem dla mnie 10/10, pisałem że Marzena go nie lubi.
jeśli go nie widziałaś, trzyma w napięciu do końca :)

Furia, Szpieg również mozna zaliczyć do dobrych filmów
Ostatnio zmieniony przez VdL 2020-10-31, 15:02, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu