VI Forowy Zlot Złoczyńcowy Brześć Kujawski i okolice

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11652
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

TomaszEK jest niezastapiony i nieoceniony! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8860
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

Dziękuję, mam nadzieję że to przyczyni się do promocji Brzescia. Polubiłem to miasteczko, szkoda że tak daleko.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13028
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Tomaszku,

Fantastyczna robota :564:
TomaszK pisze:Polubiłem to miasteczko, szkoda że tak daleko.
Co tam daleko? Przyjeżdżajcie, przy okazji zapraszam do mnie na zwiedzanie przepięknych bydgoskich kanałów i śluz, czyli miejsc, w których kręcono "Czterech Pancernych" :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16410
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Co tam daleko? Przyjeżdżajcie, przy okazji zapraszam do mnie na zwiedzanie przepięknych bydgoskich kanałów i śluz, czyli miejsc, w których kręcono "Czterech Pancernych" :-)
Czy o chodzi o tą wioskę niedaleko Ciechocinka? :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13028
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Czy o chodzi o tą wioskę niedaleko Ciechocinka?
:-D

Tak, Czesio, właśnie o tę ;-)
Awatar użytkownika
panna Monika
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 849
Rejestracja: 04 sie 2013, 14:53
Miejscowość: Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: panna Monika »

Fantastyczny artykuł, jak zwykle jestem pod wrażeniem tego, co napisałeś, Tomaszu.
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Artykuł bardzo ciekawy a zarazem zwięzły i tym samym nie nużący. Taka kompilacja faktów bez zbędnych dygresji. Z powodzeniem mógłby zająć miejsce na tylnej okładce lub rozkładówce WZ. Znalazłem jedno miejsce do małej korekty:
Jest: [...] Nienacki spędził dłuższy czas z łódzkimi archeologami prowadzącymi badania w miejscowości Gąsiory na Pomorzu [...]
Winno być: [...] Nienacki spędził dłuższy czas z łódzkimi archeologami prowadzącymi badania w miejscowości Węsiory (powieściowe Gąsiory) na Pomorzu [...]
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8860
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

A tak się zastanawiałem czy to były Węsiory czy Gasiory i w końcu napisałem źle. Gratuluję spostrzegawczości. Ale trudno będzie to poprawić, bo posłaliśmy jako plik PDF.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16410
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:A tak się zastanawiałem czy to były Węsiory czy Gasiory i w końcu napisałem źle. Gratuluję spostrzegawczości. Ale trudno będzie to poprawić, bo posłaliśmy jako plik PDF.
Plik spokojnie TomaszKu mogę poprawić. Pytanie tylko czy oni zechcą podmienić na stronie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Tomaszku! Pod wrażeniem absolutnym. Dochodzenie, materiały, konkluzje w najczęstszym stylu samochodzikowym. Dzięki i gratuluje!
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11652
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:Tomaszku! Pod wrażeniem absolutnym. Dochodzenie, materiały, konkluzje w najczęstszym stylu samochodzikowym. Dzięki i gratuluje!
Tak zgadzam się, to jest coś niesamowitego co robi TomaszeK. Czasem wydaje mi się, że TomaszK bez problemu mógłby obronić pracę doktorską z PS! :-D
Dzięki takim ludziom chce się wracać kolejny raz do książek, wspomnień. Ja znów wczoraj sobie obejrzałem nasz zlotowy filmik z Brześcia. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16410
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze: Czasem wydaje mi się, że TomaszK bez problemu mógłby obronić pracę doktorską z PS! :-D
Bez dwóch zdań i to bez wcześniejszego przygotowania się!! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8860
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

:oops:
A poza tym, bez przesady ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16410
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze::oops:
A poza tym, bez przesady ;-)
Właśnie staramy się, żeby było bez przesady i tylko tak skromnie Cię chwalimy. ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8860
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

Kolejne echa ostatniego zlotu (sprzed dwóch tygodni, ale dopiero teraz znalazłem). Internetowe czasopismo „Tu i teraz. Gazeta powiatu włocławskiego”, wspomniało w swoim majowym numerze naszą wizytę w Brześciu. I co dla mnie najważniejsze, jest zapowiedź rewitalizacji jeziora Cmentowo, z odsłonięciem wyspy, która będzie nosiła nazwę „Wyspy Złoczyńców”.
Tu można poczytać: http://issuu.com/wydawnictwokujawy/docs ... az_52_2014 na stronie 8.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13028
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:I co dla mnie najważniejsze, jest zapowiedź rewitalizacji jeziora Cmentowo, z odsłonięciem wyspy, która będzie nosiła nazwę „Wyspy Złoczyńców”.
Rewelacja! :564:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16410
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Kolejne echa ostatniego zlotu (sprzed dwóch tygodni, ale dopiero teraz znalazłem). Internetowe czasopismo „Tu i teraz. Gazeta powiatu włocławskiego”, wspomniało w swoim majowym numerze naszą wizytę w Brześciu. I co dla mnie najważniejsze, jest zapowiedź rewitalizacji jeziora Cmentowo, z odsłonięciem wyspy, która będzie nosiła nazwę „Wyspy Złoczyńców”.
Tu można poczytać: http://issuu.com/wydawnictwokujawy/docs ... az_52_2014 na stronie 8.
Super! Ktoś nas dzięki temu z pewnością zapamięta. A jak otrzymają jeszcze od nas płytki z filmem i zdjęciami, oraz foto-książkę z naszego zlotu to myślę, że będą nas mile wspominać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Adi90
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Adi90 »

Jako, że jeszcze nawet doba nie minęła od mojego przybycia tutaj, więc i wiele wątków przede mną :-)
W każdym razie wiem jedno, mega zazdroszczę! :-D Naprawdę jak to się wszystko czyta, ogląda zdj, filmy to, aż się serce raduje na widok takich pasjonatów :564: Ale dość cukrzenia...wracam do kolejnych wątków ;-)
Swoją drogą, na mym obliczu pojawił się uśmieszek, ponieważ dzień wcześniej a więc 1 maja, byłem w Ciechocinku...czyli było prawie blisko, aby zetknąć się z "Ekspedycją" ^^ Kto wie...może to jakiś dobry znak na przyszłość :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16410
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Post autor: Czesio1 »

Adi90 pisze:Jako, że jeszcze nawet doba nie minęła od mojego przybycia tutaj, więc i wiele wątków przede mną :-)
W każdym razie wiem jedno, mega zazdroszczę! :-D Naprawdę jak to się wszystko czyta, ogląda zdj, filmy to, aż się serce raduje na widok takich pasjonatów :564: Ale dość cukrzenia...wracam do kolejnych wątków ;-)
Swoją drogą, na mym obliczu pojawił się uśmieszek, ponieważ dzień wcześniej a więc 1 maja, byłem w Ciechocinku...czyli było prawie blisko, aby zetknąć się z "Ekspedycją" ^^ Kto wie...może to jakiś dobry znak na przyszłość :-D
Pozostaje nam tylko żałować że jakieś fluidy nie ściągnęły Cię do Ciechocinka dzień później. Lub dzień wcześniej do Brześcia Kujawskiego. Ale co się odwlecze to nie uciecze Adi. Następny zlot zapewne już za rok! :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Relacja z VI Forowego Zlotu Złoczyńcowego
Brunhilda pisze:Panno Moniko, Tomaszku, Yvonne i Konfiturku! świetne relacje! Czuje sie jakbym tam była z Wami! Byłam duchem ale teraz mam pełen obraz! Ale ze klasztor na sprzedaż?? W Polsce nie ma powołań? Coś podobnego! A do nas księża i zakonnice z Polski przyjeżdżają bo tu nie ma ani powołań ani chętnych. Doszło do tego, ze gdzieś koło Townsville, na północy, anglikański ksiądz pełnił w jakimś momencie funkcje katolickiego bo byli wierni a nie było komu poprowadzić!
Ostatnio zmieniony 09 cze 2014, 07:41 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16410
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Post autor: Czesio1 »

Brunhilda pisze:Relacja z VI Forowego Zlotu Złoczyńcowego
Brunhilda pisze:Panno Moniko, Tomaszku, Yvonne i Konfiturku! świetne relacje! Czuje sie jakbym tam była z Wami! Byłam duchem ale teraz mam pełen obraz! Ale ze klasztor na sprzedaż?? W Polsce nie ma powołań? Coś podobnego! A do nas księża i zakonnice z Polski przyjeżdżają bo tu nie ma ani powołań ani chętnych. Doszło do tego, ze gdzieś koło Townsville, na północy, anglikański ksiądz pełnił w jakimś momencie funkcje katolickiego bo byli wierni a nie było komu poprowadzić!
Bruniu, przeniosłem Twój post z tematu relacji. Na razie nie komentujemy tam postów dopóki nie pojawi się ostatni część relacji. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16410
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Post autor: Czesio1 »

Drodzy Zlotowicze!!
Mamy już całą relację z naszego VI Forowego Zlotu Zloczyńcowego Brześć Kujawski 2014!!
Chciałbym bardzo Wam podziękować za przelanie na papier swoich wrażeń z naszej wspólnej przygody!!
Niech te wspomnienia pozostaną w nas na zawsze!!
:564: :564: :564: :564: :564: :564: :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13028
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Ja również wszystkim dziękuję :-)

Łezka się w oku kręci, jak się to czyta i ogląda - relacja jest wspaniała :-)

Z niecierpliwością czekam na album i płyty.
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 533
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Post autor: Konfiturek »

Kuwasa w Brześciu żadnej władzy nie ma :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

No kolego Konfiturek, foty jak zawsze pierwszego sortu! :564:
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8860
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

Wspaniałe relacje, wspaniałe zdjęcia. To kiedy następny raz ?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11652
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

TomaszK pisze:Wspaniałe relacje, wspaniałe zdjęcia. To kiedy następny raz ?
Trzeba pomyśleć i tyle. Mam nadzieję, że tradycja 2 zlotów w roku zostanie podtrzymana! Ja zapraszam wszystkich chętnych na rajd rowerowy do Morynia, na który wybieram się w sierpniu!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

A ja zapraszam wszystkich chętnych do Łodzi. Ja, misia i johny zapewnimy rozrywki. Może być tez rajd rowerowy. :-D
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

jeszcze ja, jeszcze ja! :-D Mogę podejść
Awatar użytkownika
Gienek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2013, 21:31
Miejscowość: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Gienek »

świetna relacja, a Czesiu nr 1 wykonał kawał dobrej roboty dekorując ją zdjęciami:)
Czytając troszkę krytyczny Johnowy opis Kawiarni Zdrojowej przypomniało mi się, że Pani kelnerka po złożeniu zamówienia na kawę latte ( oczywiście takiej kawy Pan Tomasz raczej nie pił, gdyż lubował się w czarnej kawie) powiedziała, że nie da rady, bo się spieniacz do mleka akurat popsuł ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ