Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album
Puzzle
Forum w mediach

Sztuki teatralne
Autor Wiadomość
PawelK 
Moderator

Wysłany: 2015-11-07, 21:56   Sztuki teatralne

Czy ktoś już gdzieś kiedyś wspominał, że Nienacki 4 lipca 1961 roku zajął 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Wydział Kultury Prezydium Rady Narodowej m. Krakowa na sztukę teatralną o tematyce współczesnej?
Pierwszego miejsca nie przyznano, dwa drugie miejsca to Jerzy Broszkiewicz i Stanisława Fleszarowa-Muskat. Nienacki ze sztuką "Termitiera" zajął miejsce trzecie wspólnie z Edmundem Pietrykiem. Nagrodą materialną było 8 tysięcy złotych.

Barabasz 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-05-12, 10:26   

Na XII zlocie mieliśmy okazje obejrzeć na żywo sztukę Nekropolis Nienackiego. Całkiem ciekawy utwór świetnie zagrany i wyreżyserowany. Szkoda tylko, że w sztuce nie zagrał nasz najbardziej utalentowany aktor czyli Irycki.

Barabasz 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-05-12, 11:29   

Jeżeli kogoś interesuje to jedną ze sztuk Nienackiego "Styks" w wykonaniu amatorskiego Teatru Sześciu można zobaczyć w internecie.

„Styks” to historia sześciu osób, które po śmierci trafiają do chatki mitycznego przewoźnika Charona. Niespodziewany obrót sprawie nadaje umieszczony w chatce automat telefoniczny. Zamiast „transportu” na drugi brzeg bohaterowie mogą wykorzystać swojego jedynego obola i skontaktować się ze światem żywych . Co wybiorą? Jak potoczą się ich losy?
Ostatnio zmieniony przez Barabasz 2017-05-12, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-05-12, 13:10   

Barabasz napisał/a:
„Styks” to historia sześciu osób, które po śmierci trafiają do chatki mitycznego przewoźnika Charona. Niespodziewany obrót sprawie nadaje umieszczony w chatce automat telefoniczny. Zamiast „transportu” na drugi brzeg bohaterowie mogą wykorzystać swojego jedynego obola i skontaktować się ze światem żywych . Co wybiorą? Jak potoczą się ich losy?

Ależ to ciekawie brzmi :-)

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-05-12, 13:35   

Barabasz napisał/a:

Może dowiemy się o tym przy okazji jakiegoś kolejnego naszego zlotu? :-D

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

panna Monika 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-05-12, 16:10   

Właśnie wczoraj skończyłam "Styks". Milady mi pożyczyła.

Milady 
Moderator

Wysłany: 2017-05-13, 19:37   

Cytat:

Właśnie wczoraj skończyłam "Styks".

Napisz jak wrażenia. :-)

panna Monika 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-05-13, 21:35   

"Styks" mi się podobał, "Nekropolis" też. Właściwie od czasu szkoły średniej nie czytałam żadnej sztuki (chyba), dramatów się raczej w dorosłym życiu nie czytuje. Może to brak wyrobienia, trochę też nie mam porównania, nie do końca potrafię ocenić sztukę teatralną. Ale myślę, że "Styks" ma jakiś potencjał. Muszę w wolnej chwili obejrzeć przedstawienie, które wrzucił Barabasz
Czytam dalej sztuki Nienackiego, teraz mam na tapecie "Na Kasjopei zaraza". Warunki niestety nie sprzyjają skupionej lekturze.

Milady 
Moderator

Wysłany: 2017-05-13, 23:01   

Jestem ciekawa Twojej opinii co do ogółu. Według mnie najlepsze sztuki Nienackiego to właśnie "Nekropolis" i "Styks". Ale ja też już dawno nie czytałam żadnych innych sztuk teatralnych. Z książki zawierającej sztuki ZN poza wymienionymi pozostałe mnie raczej nudziły, ale być może nie znam się.

Odpowiedz do tematu