Zlot nad Loarą

Dział poświęcony ankietom

Jaką formę zlotu fantomasowego preferujesz?

Czas głosowania minął 07 wrz 2017, 14:37

Wyjazd swoim wehiku³em.
0
Brak głosów
Kamper.
2
33%
Wynajêty bus/autobus.
4
67%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Zlot nad Loarą

Post autor: johny »

Aby wszystko było jasne wybierzmy wspólnie formę wyjazdu. Tak będzie najprościej. Założyłem ankietę na 90 dni aby nie podejmować decyzji "z marszu" pod wpływem impulsu. po wakacjach każdy będzie miał pewnie swoje jakieś doświadczenia i przemyślenia i spokojnie będzie mógł zagłosować. No chyba, że już teraz jest zdecydowany na 100%. proszę o głosy tylko tych, którzy są zainteresowani wyjazdem. :-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez johny, łącznie zmieniany 4 razy.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Niech to może ktoś przerzuci do ankietowni żeby nie rozmywać wątku zasadniczego.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Zlot nad Loarą

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Aby wszystko było jasne wybierzmy wspólnie formę wyjazdu. Tak będzie najprościej. Założyłem ankietę na 90 dni aby nie podejmować decyzji "z marszu" pod wpływem impulsu. po wakacjach każdy będzie miał pewnie swoje jakieś doświadczenia i przemyślenia i spokojnie będzie mógł zagłosować. No chyba, że już teraz jest zdecydowany na 100%. proszę o głosy tylko tych, którzy są zainteresowani wyjazdem. :-)
Trzeba jeszcze johny dodać orientacyjny koszt każdego z tych transportów. I chyba warto przy okazji ankiety otworzyć dyskusję, żeby każdy jawnie wypowiedział się jaki woli środek transportu i dlaczego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:Trzeba jeszcze johny dodać orientacyjny koszt każdego z tych transportów.
Oczywiście można to w wątku ująć.
Czesio1 pisze:I chyba warto przy okazji ankiety otworzyć dyskusję, żeby każdy jawnie wypowiedział się jaki woli środek transportu i dlaczego.
Oczywiście, wymiana opinii argumentów jest bardzo cenna. Dlatego zrobiłem te 90 dni abyśmy na spokojnie mogli sobie podyskutować. Ale jak cos ustalimy to już musimy sie tego trzymać. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze: Oczywiście, wymiana opinii argumentów jest bardzo cenna. Dlatego zrobiłem te 90 dni abyśmy na spokojnie mogli sobie podyskutować. Ale jak cos ustalimy to już musimy sie tego trzymać. :-)
Masz absolutną słuszność! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Nie zadeklarowałem się na razie że pojadę, więc nie będę brał udziału w ankiecie. Ale na wypadek gdybym sie jednak zdecydował, to wolę busa. Chyba już jestem za wygodny na podróże kilkaset kilometrów dziennie za kierownicą. Poza tym mam wrażenie, że podróż kamperem, w ostatecznym podsumowaniu wychodzi dość drogo. Czy jest w naszym gronie ktoś, kto podróżował kamperem za granicą ?
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Nie zadeklarowałem się na razie że pojadę, więc nie będę brał udziału w ankiecie. Ale na wypadek gdybym sie jednak zdecydował, to wolę busa. Chyba już jestem za wygodny na podróże kilkaset kilometrów dziennie za kierownicą. Poza tym mam wrażenie, że podróż kamperem, w ostatecznym podsumowaniu wychodzi dość drogo. Czy jest w naszym gronie ktoś, kto podróżował kamperem za granicą ?
To może wrzucę symulację kosztów którą zrobiłem wczoraj. Przy czym od razu powiem, że symulacja ta nie jest oparta na doświadczeniu, bowiem nie podróżowałem ani kamperem ani busem czy autokarem za granicę.
Przy wyliczeniach oparłem się informacji od Yvonne, że nocleg w domach we Francji kosztuje 70 zł. od osoby.
Poza tym założyłem, że zlot będzie trwał 10 dni. 6 pełnych dni spędzamy nad Loarą a po dwa dni na dojazd i na powrót.
A zatem co mi wyszło:

Wariant I - podróż autokarem

Koszt: minimum 15.000,00 zł. (wynajęcie - 13.000,00 zł. + 2.000,00 zł. wyżywienie plus noclegi dla kierowcy). To wersja wynajęcia autokaru u znajomego johny'ego.
Jeżeli założymy, że pojedzie 20 osób to przy noclegach za 70 zł. mamy koszt dla jednej osoby dojazd plus noclegi - 1.310,00 zł.
Analogicznie dla 25 osób mamy 1.160,00 zł. a dla 27 osób 1.115,00 zł.

Plusy wariantu: jedziemy wszyscy razem, możemy się już w czasie drogi integrować, rozmowy, zabawy, itp. Nie potrzebujemy kierowców, mam zagwarantowany transport, nie ryzykujemy środka transportu. Ponadto, jeśli będziemy mieli fajną miejscówkę to jeśli ktoś poczuje się znużony zwiedzaniem zamków moze pozostać w bazie noclegowej i np. korzystać z basenu (mam tu na myśli przede wszystkim osoby towarzyszące). Kolejnym plusem jest też baza noclegowa z pełnym wyposażeniem, czego nie bedziemy mieli w kamperach.

Minusy wariantu: musimy zarezerwować z góry noclegi, musimy organizować sobie obiady w miejscach publicznych, co zapewne podniesie koszt wyjazdu, wreszcie musimy dojeżdżać do bazy noclegowej po każdym dniu.


Wariant II - podróż kamperami

Koszt: około 7.7700 zł. za kamper (liczę 550 doba * 10 plus około 2200 za paliwo).
Założyłem, że wynajmujemy kampery 6-7 osobowe tak, żeby w jednym mogło podróżować 6 osób. Wtedy koszt transportu i noclegów wynosi 1.283,33 zł. na osobę.

Plusy wariantu: niższy koszt podróży, brak konieczności rezerwowania wcześniej noclegów, nie musimy po każdym dniu wracać do bazy noclegowej, posiłki a w tym również obiady możemy jadać w kamperach (zapasy jedzenia możemy zabrać ze sobą z Polski), nocujemy tam gdzie chcemy, chociażby przed zamkami, które potem będziemy zwiedzać.

Minusy wariantu: potrzebujemy kierowców do każdego kampera (a najlepiej po dwóch na zmiany) co powoduje męczącą, długą podróż, brak integracji w czasie podróży, ryzyko podróży obcym środkiem transportu, co za tym idzie brak doświadczenia kierowców w prowadzeniu takich pojazdów, ograniczone warunki mieszkaniowe w czasie noclegów, musimy zebrać się w grupki 6-osobowe, żeby ograniczyć do minimum koszt wyjazdu.


Jak widać, oba warianty mają swoje plusy i minusy. Musimy tak wybrać, żeby wyeliminować minusy a podnieść znaczenie plusów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Pamiętajcie, że kierowca autobusu ma ograniczony przepisami czas pracy zarówno dzienny jak i tygodniowy. Mały korek na autostradzie może spowodować, że nie dojedziecie na miejsce. Zazwyczaj biura rozwiązują ten problem albo wymieniając kierowców po drodze albo wystawiając dwuosobową załogę.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:Pamiętajcie, że kierowca autobusu ma ograniczony przepisami czas pracy zarówno dzienny jak i tygodniowy. Mały korek na autostradzie może spowodować, że nie dojedziecie na miejsce. Zazwyczaj biura rozwiązują ten problem albo wymieniając kierowców po drodze albo wystawiając dwuosobową załogę.
W naszym przypadku możliwe że musielibyśmy po drodze gdzieś zanocowac.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:W naszym przypadku możliwe że musielibyśmy po drodze gdzieś zanocowac.
To nie ulega wątpliwości. Tyle, że z Łodziowni do Orleanu google maps pokazuje ponad 14 godzin jazdy dla samochodu, trzeba pamiętać, że często ograniczenie dla autobusów jest większe niż dla osobówek, więc dla autobusu pewnie trzeba policzyć ca. 15-16,5 godziny. Dobowy limit dla kierowcy to 9 godzin...
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:
Czesio1 pisze:W naszym przypadku możliwe że musielibyśmy po drodze gdzieś zanocowac.
To nie ulega wątpliwości. Tyle, że z Łodziowni do Orleanu google maps pokazuje ponad 14 godzin jazdy dla samochodu, trzeba pamiętać, że często ograniczenie dla autobusów jest większe niż dla osobówek, więc dla autobusu pewnie trzeba policzyć ca. 15-16,5 godziny. Dobowy limit dla kierowcy to 9 godzin...
Tak, mi pokazywało podobnie ale ani autokarem ani kamperem takiego czasu nie wykrecimy. Dlatego kamper jest tu dobrym wyjściem bo gdzie chcemy i kiedy tam się zatrzymujemy i nocujemy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Z tego co się orientuję, dwóch kierowców to mus. Nie wiem czy weszły/wejdą przepisy, że kierowca odpoczywający nie może tego robić w jadącym samochodzie, czyli de facto i tak czeka nas pauza. Może rzeczywiście założyć że po drodze normalny nocleg. Też zapytam zaprzyjaźnionego przewoźnika o cenę. Może na prowincji ceny niższe od miastowych ;-)

Co do kamperów, to czy uwzględniłeś Czesio koszt noclegów? To nie jest tak, że sobie staniesz na parkingu i załatwione. Jeśli oczywiście nas nie złapią to się uda, ale na to bym nie liczył przy takiej kawalkadzie. Ceny nocki na kampingu nie odbiegają znacząco od ceny za kwatery w domach prywatnych. Przynajmniej, gdy chciałem się wybrać na wakacje i szukałem rozwiązań, to tak mi wychodziło.

Wg mnie podstawa to tanie noclegi w dobrym miejscu.
Jako transport w grę na moje wchodzi autokar wynajem z niemarudzącymi kierowcami, którzy są dla nas a nie my dla nich, lub transport własnymi samochodami, jak Pan Samochodzik.

Wyszło mi bez kluczenia 4000 km, aby przejechać wg planu, czyli śmiało możemy założyć że 4500 km(start i meta Opalenica)
Ostatnio zmieniony 09 cze 2017, 22:46 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Mysikrólik pisze:Ceny nocki na kampingu nie odbiegają znacząco od ceny za kwatery w domach prywatnych.
oczywiscie
Mysikrólik pisze:Wg mnie podstawa to tanie noclegi w dobrym miejscu.
jestem tego samego zdania.
Mysikrólik pisze:Jako transport w grę na moje wchodzi autokar
popieram ten pomysł
Ostatnio zmieniony 09 cze 2017, 23:51 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Na powyższym rysunku kierowca w poniedziałek i wtorek wykorzystał dwa przedłużone okresy jazdy dziennej (10h). Następnie skorzystał z tygodniowego czasu odpoczynku trwającego 45h (tzw. weekend)."


Czyli jedziecie dwa dni po 10 godzin a później 2 dni odpoczynku.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

zbychowiec pisze:Najlepiej będzie, jak skonsultujemy to ze znajomym Johny'ego i dowiemy się u źródła, co jest możliwe. Na razie wystarczy nam fakt, że są wątpliwości i trzeba temat obadać.
Nie ma problemu! Wszystkiego się dowiem! On z nami by pojechał. A w ogóle jest szansa, że sam kupi sobie taki pojazd to myślę, że wtedy byśmy mieli naprawdę promocyjne warunki. :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Co za niespodzianka :shock:
Wracam znad morza i co widzą moje oczy?
Ankietę widzą :-)
Otóż to jest to, czego chciałam uniknąć. Kolejnej długiej dyskusji CZYM jedziemy. Przerabiałam to już gdzieś indziej i wiadomo, jak to się skończyło ;-)
No, ale zobaczymy, jakie będą wyniki.

Chociaż kompletnie nie rozumiem opcji czwartej "Wyjazd z biurem podróży". Tego nigdy raczej nie planowaliśmy? :027:
Ostatnio zmieniony 10 cze 2017, 22:22 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:Co za niespodzianka :shock:
Wracam znad morza i co widzą moje oczy?
Ankietę widzą :-)
Otóż to jest to, czego chciałam uniknąć. Kolejnej długiej dyskusji CZYM jedziemy. Przerabiałam to już gdzieś indziej i wiadomo, jak to się skończyło ;-)
No, ale zobaczymy, jakie będą wyniki.

Chociaż kompletnie nie rozumiem opcji czwartej "Wyjazd z biurem podróży". Tego nigdy raczej nie planowaliśmy? :027:
Spokojnie Yvonne, u nas wyjdzie. Dyskutujemy nad wyborem najlepszej opcji transportowej, dzielimy się doświadczeniami, informacjami. Wszystko służy realizacji planu. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Jeśli mogę dodać coś od siebie:
Moim zdaniem pomysł johny'ego, aby jechać kamperami jest NAJLEPSZY.
Lepszego, moim zdaniem, nie będzie.

Widzę tu same plusy:
- mamy transport i spanie w jednym
- codziennie możemy być na innym campingu i mieć widok na inny zamek
- nie musimy wracać codziennie do bazy
- odpada nam szukanie odpowiedniego domu i ryzyko związane z tym, że ktoś się na przykład wycofa i reszta osób będzie w następstwie tego płaciła więcej za noclegi
- jest to wygodne dla dzieci i młodzieży - podczas jazdy mogą sobie spać / pograć w planszówki itd.
- różne grupy mogą wyjeżdżać z różnych miast i być od siebie niezależne

Minusów nie widzę :-)
Ostatnio zmieniony 10 cze 2017, 23:46 przez Yvonne, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Yvonne pisze:Minusów nie widzę :-)
Cena. Chciałbym się mylić, ale to jedna z najdroższych opcji moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze: Cena. Chciałbym się mylić, ale to jedna z najdroższych opcji moim zdaniem.
Cena niekoniecznie może być aż takim minusem bo w dużej mierze jest to uzależnione od liczby osób chętnych do wzięcia udziału w zlocie.

Aktualna lista:

Yvonne - 4 osoby
zbychowiec - 1 osoba
johny - 4 osoby
Czesio1 - 2 lub 4 osoby
Eksplorator63 - 1 osoba
VdL - 2 lub 4 osoby
Oldmalarz - 3 osoby
Hanka - 1 osoba


Minusem natomiast może być brak doświadczenia w prowadzeniu takich pojazdów a musimy pamiętać, że to nie jest kilkukilometrowa wycieczka na wieś tylko całkiem poważna wyprawa.
_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Mysikrólik pisze: Yvonne napisał/a:
Minusów nie widzę


Cena. Chciałbym się mylić, ale to jedna z najdroższych opcji moim zdaniem.
Mówisz poważnie?
Ale pamiętasz, że dzięki temu odchodzą nam noclegi :027:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Mówisz poważnie?
Ale pamiętasz, że dzięki temu odchodzą nam noclegi :027:
Dokładnie.
Yvonne, ktoś w dyskusji zapytał czy przy moich wyliczeniach brałem pod uwagę płatność na kempingach. Przyznam się bez bicia, że nie. Czy orientujesz się jaki to byłby koszt?
Jak już będziemy znali wszystkie szczegóły to wtedy policzymy która opcja jest najlepsza.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Pozwolę sobie jeszcze na poranne przemyślenia ;-)
Uważam, że opcję pierwszą (samochody osobowe) również należy wyrzucić z ankiety :-)
Już wyjaśniam dlaczego.
Moim zdaniem to najgorsza komfortowo oraz, co ważniejsze, najbardziej RYZYKOWNA opcja, która może mieć wpływ na powodzenie lub niepowodzenie wyjazdu.
Przykład z życia wzięty:
Otóż ten zlot miał dojść do skutku na sąsiednim forum. I było 9 osób chętnych i zdecydowanych na wyjazd. Zatem postanowiliśmy, że jedziemy dwoma samochodami.
WSZYSCY uczestnicy mieli już:
- załatwione urlopy (co w przypadku dwóch osób było BARDZO TRUDNE, gdyż te osoby razem pracują i nawzajem się zastępują i w zasadzie nie mogą brać urlopu w tym samym czasie. Ale pomęczyli szefa, pomęczyli i się udało!)
- zebrane fundusze
- przedwyjazdową gorączkę i zapał

I co się stało? Otóż jakiś czas przed wyjazdem dwie osoby zrezygnowały. Zdarza się - sytuacja losowa. Tylko, że były to osoby z samochodem, który miał jechać.
Zatem zostało nas 7 osób i JEDEN samochód.
Więcej nie muszę dodawać ...
Dlatego uważam, że ta wersja jest mocno ryzykowna.
Owszem, powiecie zapewne, że z kampera też ktoś może zrezygnować.
Tak, może. Ale w takim wypadku nie pojedzie jedna kamperowa załoga. Reszta pojedzie. I będzie nocować w kamperach na campingu.
W przypadku jazdy samochodami i rezerwacji domu, jeśli ktoś nie pojedzie, to cena noclegu proporcjonalnie zwiększy się dla innych.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2017, 13:12 przez Yvonne, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Yvonne pisze: - mamy transport i spanie w jednym
Za to musicie to "spanie" wszędzie ze sobą targać. Nie wiem jak jest akurat we Francji, ale doświaczenie mówi mi, że parkingi przy atrakcjach turystycznych są drogie i zatłoczone. Codzienne będziecie musieli walczyć z zaparkowaniem ciężkich i niezgrabnych kolubryn, a jak to już ktoś napisał, prawdopodobnie większość nie ma doświadczenia z takimi pojazdami.
Z wyanajętym autobusem jest inaczej, po pierwsze gimnastykuje się kierowca, po drugie może wysadzić ekipę pod zamkiem a sam czekać gdzieś dalej, gdzie jest taniej (czy wręcz bezpłatnie, jakiś parking przy drodze na przykład).
- odpada nam szukanie odpowiedniego domu i ryzyko związane z tym, że ktoś się na przykład wycofa i reszta osób będzie w następstwie tego płaciła więcej za noclegi
No jak ktoś się Wam wycofa, to na pozostałych wyjdzie więcej za kampery. Tak czy siak.
- jest to wygodne dla dzieci i młodzieży - podczas jazdy mogą sobie spać / pograć w planszówki itd
Obawiam się że nie. Nie jestem na 100% pewien, ale chyba z kamperami jest podobnie jak z przyczepami campingowymi. Czyli nie można sobie w czasie jazdy leżeć na lóżkach czy łazić po wnętrzu, tylko trzeba być na siedzeniach, przypiętym pasami.

Proponowałbym Wam sprawdzić dokładnie kwestię kosztów, bo z tego co zauważyłem, większość kempingów ma dosyć wysokie stawki za przyczepy/kampery. A jak ktoś już tu zauważył, pomieszkiwanie w kamperze na dziko jest nielegalne.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze: Cytat:

- odpada nam szukanie odpowiedniego domu i ryzyko związane z tym, że ktoś się na przykład wycofa i reszta osób będzie w następstwie tego płaciła więcej za noclegi

No jak ktoś się Wam wycofa, to na pozostałych wyjdzie więcej za kampery. Tak czy siak.
Irycki, wyjaśniłam to w poście powżej Twojego.
Chociaż po przeczytaniu Twojego postu zaczynam sądzić, że nie ma idealnej opcji :-/
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Irycki, wyjaśniłam to w poście powżej Twojego.
Chociaż po przeczytaniu Twojego postu zaczynam sądzić, że nie ma idealnej opcji :-/
No idealnej opcji na pewno nie ma dlatego musimy wybrać tą zbliżoną do ideału. Dlatego właśnie tu dyskutujemy. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Zgadzam się z Iryckim w 100%.
Jazda kamperem dla osoby bez doświadczenia w tak daleką trasę może być dla kierowcy pod siły i obarczone duzym stresem. Samochodem dostawczym juz się inaczej jeździ, a co dopiero kamperem z alkową.

Myślę, że powinniśmy się skupić na wynajęciu busa z kierowcami.
Komfort podróżowania i pełna integracja.

irycki pisze:
Yvonne pisze: - mamy transport i spanie w jednym
Za to musicie to "spanie" wszędzie ze sobą targać. Nie wiem jak jest akurat we Francji, ale doświaczenie mówi mi, że parkingi przy atrakcjach turystycznych są drogie i zatłoczone. Codzienne będziecie musieli walczyć z zaparkowaniem ciężkich i niezgrabnych kolubryn, a jak to już ktoś napisał, prawdopodobnie większość nie ma doświadczenia z takimi pojazdami.
Z wyanajętym autobusem jest inaczej, po pierwsze gimnastykuje się kierowca, po drugie może wysadzić ekipę pod zamkiem a sam czekać gdzieś dalej, gdzie jest taniej (czy wręcz bezpłatnie, jakiś parking przy drodze na przykład).
- odpada nam szukanie odpowiedniego domu i ryzyko związane z tym, że ktoś się na przykład wycofa i reszta osób będzie w następstwie tego płaciła więcej za noclegi
No jak ktoś się Wam wycofa, to na pozostałych wyjdzie więcej za kampery. Tak czy siak.
- jest to wygodne dla dzieci i młodzieży - podczas jazdy mogą sobie spać / pograć w planszówki itd
Obawiam się że nie. Nie jestem na 100% pewien, ale chyba z kamperami jest podobnie jak z przyczepami campingowymi. Czyli nie można sobie w czasie jazdy leżeć na lóżkach czy łazić po wnętrzu, tylko trzeba być na siedzeniach, przypiętym pasami.

Proponowałbym Wam sprawdzić dokładnie kwestię kosztów, bo z tego co zauważyłem, większość kempingów ma dosyć wysokie stawki za przyczepy/kampery. A jak ktoś już tu zauważył, pomieszkiwanie w kamperze na dziko jest nielegalne.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

VdL pisze:Myślę, że powinniśmy się skupić na wynajęciu busa z kierowcami.
Komfort podróżowania i pełna integracja.
Też jestem tego zdania.
Jest sporo czasu, żeby znaleźć dobrą, tanią stosunkowo wersję na spanie i przejazd. Jeśli kierowcy będą w porządku, co jest bardzo ważne, to podróż w takiej grupie autokarem może być przygodą samą w sobie.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

u mnie kamper definitywnie odpada "mój kierowca ledwie dojechał do domu z bieszczad a co dopiero do Francji.. :-/

chciałbym jeszcze poruszyc temat ubezpieczenia na pobyt za granicą ..nie poruszlismy takiego tematu a wiadomo ze czasy mamy niespokojne Tfu ..! na psa urok ...
szczególnie w Angli i Francji wiec warto poruszyc te kwestia co gdzie i jak to załatwiamy..

no i poraz kolejny jestem przeciwny Paryżowi..
Ostatnio zmieniony 11 cze 2017, 22:09 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

oldmalarz pisze:u mnie kamper definitywnie odpada "mój kierowca ledwie dojechał do domu z bieszczad a co dopiero do Francji.. :-/
Oldmalarzu, Ty wybierasz się w trzy osoby więc w przypadku wyboru kamperów i tak miałbyś kogoś do towarzystwa. Wystarczy zatem dopisać się do kogoś kierującego.
oldmalarz pisze: chciałbym jeszcze poruszyc temat ubezpieczenia na pobyt za granicą ..nie poruszlismy takiego tematu a wiadomo ze czasy mamy niespokojne Tfu ..! na psa urok ...
szczególnie w Angli i Francji wiec warto poruszyc te kwestia co gdzie i jak to załatwiamy..
Tak, ubezpieczenie to konieczność.
oldmalarz pisze: no i poraz kolejny jestem przeciwny Paryżowi..
Oldmalarzu, no nie rób mi tego. Paryż koniecznie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ