Okienko transferowe

Dział poświęcony różnym wydarzeniom sportowym
ODPOWIEDZ
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Okienko transferowe

Post autor: szczotaw »

To co elektryzuje kibiców najbardziej zaraz po zwycięstwach - transfery!
W Lechu transfery są, ale mierne. Natomiast Tottenham! Paulinho, Soldado, Capoue, Chiriches, Lamela i teraz mój ukochany Eriksen! Tottenham idzie na majstra :-D
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Czy mi się wydaje, czy Robert Lewandowski rezygnuje z walki w pucharowej części Ligi Mistrzów 2013/2014?
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-niemiecka/pilka-nozna-robert-lewandowski-od-2-stycznia-oficjalnie-w-bayernie-monachium/rsqgx
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Czy mi się wydaje, czy Robert Lewandowski rezygnuje z walki w pucharowej części Ligi Mistrzów 2013/2014?
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-niemiecka/pilka-nozna-robert-lewandowski-od-2-stycznia-oficjalnie-w-bayernie-monachium/rsqgx
Nie bardzo rozumiem co tam jest napisane. Lewy ma kontrakt z BVB do 30 czerwca 2014. Jeśli będzie zawodnikiem Bayernu od 2 stycznia to Bayern musi zapłacić za transfer. Ani słowa w tym artykule o kwocie, co by oznaczało, że Lewy podpisze kontrakt 2 stycznia ale ważny od 1 lipca, czyli, jeśli Borussia awansuje do fazy grupowej, to będzie w niej grał.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

PawelK pisze:Ani słowa w tym artykule o kwocie, co by oznaczało, że Lewy podpisze kontrakt 2 stycznia ale ważny od 1 lipca, czyli, jeśli Borussia awansuje do fazy grupowej, to będzie w niej grał.
Też mi się tak wydaje. Inna sprawa -wyłączając całą otoczkę transferu - to pytanie czy robi dobrze. Moim zdaniem, nie. W Dortmundzie jest postacią nr 1, w Bayernie będzie jednym z wielu. To może być jego początek końca...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Nie bardzo rozumiem co tam jest napisane. Lewy ma kontrakt z BVB do 30 czerwca 2014. Jeśli będzie zawodnikiem Bayernu od 2 stycznia to Bayern musi zapłacić za transfer. Ani słowa w tym artykule o kwocie, co by oznaczało, że Lewy podpisze kontrakt 2 stycznia ale ważny od 1 lipca, czyli, jeśli Borussia awansuje do fazy grupowej, to będzie w niej grał.
Ja to zrozumiałem, że z dniem 2 stycznia będzie zawodnikiem Bayernu. W przeciwnym razie Borussia nic nie zarobi. A jeśli sprzeda Roberta w styczniu to nie będzie on mógł grać w rozgrywkach pucharowych (o ile Bayern się do nich zakwalifikuje w co trudno wątpić).
Jako, że "Piłka Nożna" to gazeta, którą mam w prenumeracie właśnie przed chwilą dostałem nowy numer i na okładce czytam "2 stycznia Lewy w Monachium".
W środku wiele szczegółów nie ma, bo jak sami piszą to wieść nieoficjalna:
"(...) Dokładnie 2 stycznia, w czwartek, ma publicznie zostać ogłoszona umowa Lewandowskiego z Bayernem Monachium. Kontrakt ma obowiązywać przez 4 lata, na warunkach już ustalonych między przedstawicielami zawodnika i bawarskiego klubu. Na wcześniejsze oficjalne podanie tej informacji zabraniają przepisy FIFA.".
Wynikałoby z tego, że 2 stycznia dopiero ogłoszą, że Lewy idzie do Bayernu i że raczej stanie się to od przyszłego sezonu. Tym bardziej, że kontrakt ma opiewać na 4 lata więc trudno przypuszczać, żeby Bayern podpisywał kontrakt do połowy sezonu 2017-2018. To raz a dwa, że gdyby Lewy wiedział że od stycznia będzie grał w Monachium to chyba nie zdecydowałby się na grę w fazie grupowej w barwach Borussii, żeby nie blokować sobie możliwości gry w decydującej fazie Ligi Mistrzów. Choć z drugiej strony to pracodawca decyduje co ma robić pracownik.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze: Też mi się tak wydaje. Inna sprawa -wyłączając całą otoczkę transferu - to pytanie czy robi dobrze. Moim zdaniem, nie. W Dortmundzie jest postacią nr 1, w Bayernie będzie jednym z wielu. To może być jego początek końca...
Dokładnie tak. Choć pamiętasz johny jak Lewy opuszczał Lecha? Też był tam postacią numer jeden, przechodził do drużyny gdzie nawet nie był pewien miejsca na boisku a jednak wywalczył sobie status gwiazdy. Podobnie było też i wcześniej gdy opuszczał Znicz Pruszków.
Tak, tak, wiem, że Bayern to jeszcze wyższa półka, ale kto wie, może wreszcie i naszemu piłkarzowi się uda?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:Tak, tak, wiem, że Bayern to jeszcze wyższa półka, ale kto wie, może wreszcie i naszemu piłkarzowi się uda?
Jak wyższa pólka :evil: :evil: :evil:
Tylko BVB!!!
Wiesz co mi powiedział, mój niemiecki przyjaciel:
- Bayern is a money, Borussia is a heart... :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:
Czesio1 pisze:Tak, tak, wiem, że Bayern to jeszcze wyższa półka, ale kto wie, może wreszcie i naszemu piłkarzowi się uda?
Jak wyższa pólka :evil: :evil: :evil:
Tylko BVB!!!
Wiesz co mi powiedział, mój niemiecki przyjaciel:
- Bayern is a money, Borussia is a heart... :-)
I pewnie miał rację, ale sam wiesz, że jak kasy nie ma to i serce nie pomoże.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:
johny pisze:
Czesio1 pisze:Tak, tak, wiem, że Bayern to jeszcze wyższa półka, ale kto wie, może wreszcie i naszemu piłkarzowi się uda?
Jak wyższa pólka :evil: :evil: :evil:
Tylko BVB!!!
Wiesz co mi powiedział, mój niemiecki przyjaciel:
- Bayern is a money, Borussia is a heart... :-)
I pewnie miał rację, ale sam wiesz, że jak kasy nie ma to i serce nie pomoże.
Kto jak kto ale ja to wiem najlepiej - vide: Widzew, ale wszechobecne obnoszenie się Bawarczyków ze swoim bogactwem naprawdę bardzo mnie irytuje, do tego sprawa Hoenesa, podkupienie Gotze tuż przed finałem LM... Dlatego każdy prztyczek w noc FC Hollywood cieszy mnie niezmiernie! :-)

A tak na marginesie:

"Mass migration" to Bavaria: 15,000 BVB supporters head to Munich for cup tie
tu całość
http://www.bvb.de/?k%E5%84%ECY%1B%E7%F4%9C%5Cl%E0%87%9E

Chyba najlepsi kibice świata! :-)

Wiem, jestem nieobiektywny! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

johny pisze:ale wszechobecne obnoszenie się Bawarczyków ze swoim bogactwem naprawdę bardzo mnie irytuje
śmieszy mnie to. Mają kasę, ale ze względu na to, że inni jej nie mają, to mają z niej nie korzystać? To jest wolny rynek, jestem na 10000000% przekonany, że gdyby BVB miała taką kasę to by robili to samo, tj. kupowali najlepszych zawodników. W biznesie nie istnieje coś takiego jak podkupowanie. Gdyby Goetze miał odpowiednio skonstruowany kontrakt (o co nie zadbała Borussia) to by go Bayern, przed finałem, nie kupił, bo by zawodnik nie mógł. W kontraktach są zapisywane tak dziwne warunki, że ograniczenie na negocjacje też można wpisać. Problem jest w tym, że za takie ograniczenia klub musi płacić.
Nikt Ci nie każe im kibicować, osobiście ich nie lubię, ale kasy nie drukują, tylko potrafią pozyskać i za to należy im się szacunek.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

PawelK pisze:śmieszy mnie to
Ciebie to Pawle śmieszy a mnie nie. Nie ma co gdybać co by było.
PawelK pisze:W biznesie nie istnieje coś takiego jak podkupowanie. Gdyby Goetze miał odpowiednio skonstruowany kontrakt (o co nie zadbała Borussia) to by go Bayern, przed finałem, nie kupił, bo by zawodnik nie mógł.
Tak, wiem to był wykup zgodnie z zapisami kontraktu. Pewne rzeczy trzeba jednak robić z klasą. W mojej opinii Bawarczycy jej nie mają!

Heja BVB!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Pewnie johny by się ucieszył gdyby ten transfer doszedł do skutku:
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/el-mundo-deportivo-barcelona-chce-lewandowskiego/gdg3q
Według transfermarkt.de szans na ten transfer jest 7% i tendencja spadkowa. Pozostałe to ManU 5%, Arsenal 13%, Chelsea 6%, ManC 8%, Bayern 74%, Real 8%, i bez szacunków: Napoli, Zenit, Juve, Monaco, Inter, Atletico.
Może zrobimy typerka pt. "Gdzie pójdzie Lewandowski grać".
Ja nadal typuję Real :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Według transfermarkt.de szans na ten transfer jest 7% i tendencja spadkowa. Pozostałe to ManU 5%, Arsenal 13%, Chelsea 6%, ManC 8%, Bayern 74%, Real 8%, i bez szacunków: Napoli, Zenit, Juve, Monaco, Inter, Atletico.
Może zrobimy typerka pt. "Gdzie pójdzie Lewandowski grać".
Ja nadal typuję Real :-)
Też mi się wydaje, że Barcelona to mało realny kierunek. Pomimo, że kibicuję temu zespołowi to szczerze powiedziawszy to nie jest zespół dla Lewego. On tam nie pasuje stylem gry.
Zakładaj Paweł sondę i typujemy. Ja stawiam na Bayern (niestety).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Zakładaj Paweł sondę i typujemy.
Etam, sonda nie pokazuje kto jak typował :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:
Czesio1 pisze:Zakładaj Paweł sondę i typujemy.
Etam, sonda nie pokazuje kto jak typował :-)
To ja przedstawię potem wyniki kto na kogo stawiał. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:Pewnie johny by się ucieszył gdyby ten transfer doszedł do skutku:
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/el-mundo-deportivo-barcelona-chce-lewandowskiego/gdg3q
No pewnie, że bym się ucieszył! Zawsze to lepiej niż FC Hollywood. Dal mnie najważniejsze, że Klopp przedłużył kontrakt do 2018 roku! :-) Na pewno ma już na oku następcę Lewego.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „To i owo na sportowo”