Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album
Puzzle
Forum w mediach

Francja - moja wielka pasja
Autor Wiadomość
Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-02-22, 08:15   

Yvonne napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
A kto tam z Tobą na tej fotce Yvonne?

Nowa koleżanka z Rumunii, z którą teraz pracuję.

Zaprosiłaś Ją do nas na forum?

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-02-22, 08:27   

Czesio1 napisał/a:

Zaprosiła, ale obiecała w Twoim imieniu, że jej wyślesz wszystkie książki kanonu w wydaniu rumuńskim.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-02-22, 08:43   

PawelK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:

Zaprosiła, ale obiecała w Twoim imieniu, że jej wyślesz wszystkie książki kanonu w wydaniu rumuńskim.

W wersji papierowej czy może być ebook?

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-02-22, 08:51   

PawelK napisał/a:
w wydaniu rumuńskim.

"Nu aveţi nevoie pentru a căuta aventura. Nu veţi găsi că, chiar dacă a mers la capătul lumii, râurile şapte şi şapte munţi.
Nu apare, chiar am aşteptat pe el zi şi noapte, necajeste ei şi direcţionează capcana ei. Nu intre ei nici o cerere şi aţi putea găsi că nu este chiar acolo, în cazul în care aşa mulţi au cunoscut deja.
Oare nu s-a întâmplat multe fi într-o călătorie prin Oceanul de celebrul burzliwości, atunci când a fost calm ca un iaz din spatele casei? Nu s-a intamplat la multe, ca nu de rupere prin junglă sălbatice intalnit sau sânge-sete animale sau spectatori pe nativii lui vigoare; junglă sălbatică s-a dovedit a fi ca sigur ca parcului municipal.
Deoarece nu aveţi pentru a căuta aventura. Se pare acelaşi lucru. Este vorba în cele mai neaşteptate momente şi cu caractere neaşteptate, cel mai adesea atunci când tu nu se aştepta, nu vrei atunci când avem nevoie de ea. În primul rând, ne dă un caracter-care este, a venit după tine, vrea să îmbrăţişeze şi să te prins în jocul tău.
Trebuie să ştiu imediat că aceasta a fost personajul ei, trebuie să recunosc printre mii de alte personaje. Nu trebuie să ignore ei citaţia sau să se amâne pentru mai târziu. Nu leneş. Făcând abstracţie de tine, du-te departe şi mai, când vă întoarceţi."

Ciekawe na ile da się to odczytać. :-D

Kynokephalos 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-02-22, 20:58   

Czesio1 napisał/a:
(...)Oceanul de celebrul burzliwości(...)

Ciekawe na ile da się to odczytać. :-D

Pewnie na tyle mniej więcej, na ile da się odczytać to samo "przetłumaczone" z powrotem:

Nie trzeba szukać przygody. Czy uważasz, że nawet jeśli poszedł do końca świata, siedem siedem rzek gór.
Nie wydaje się nawet, czekał na niego dzień i noc, szydząc ją i kieruje jej pułapkę. Nie wypełnia wniosek i może się okazać, że nie jest nawet tam, gdzie tak wiele z nich już znane.
To nie stało się bardziej jako podróż przez słynnego Ocean burzliwości, gdy był spokojny, jak stawie za domem? Nie zdarzyło się wiele, nie przedzierając się przez dzikie zwierzęta w dżungli spełnił lub krwiożerczy widzów tubylcy albo życie; dzika dżungla okazała się być tak samo bezpieczne jak w parku miejskim.
Ponieważ nie trzeba szukać przygody. Wydaje się, że taka sama. Wchodzi on w najbardziej nieoczekiwanych momentach i niespodziewanych bohaterów, najczęściej, gdy nie oczekujesz, że nie chcesz, kiedy jej potrzebujesz. Po pierwsze, daje nam znak, to znaczy, aby przyjść po ciebie, chce objąć i złapany w grze.
Muszę wiedzieć od razu, że to był jej znak musi rozpoznać wśród tysięcy innych znaków. Nie powinny ignorować wezwania lub odłożyć na później. Nie leniwy. Oprócz ciebie, odejść i po powrocie.

Pozdrawiam,
Kynokephalos

Wonderful things...

irycki 
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2017-02-22, 21:38   

He he. :D
Przypomniała mi się zabawa dawno temu na pewnym forum tematycznym poświęconym serii książek, gdzie wrzucało się kawałek książki w translator na angielski, potem to samo translowało się na polski, a uczestnicy musieli rozpoznać, o jaki kawałek chodziło. Oczywiście trzeba było zadbać żeby nie pojawiły się jakieś charakterystyczne frazy, jak w powyższym "nie trzeba szukać przygody"

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-02-23, 00:21   

Kynokephalos napisał/a:
Czy uważasz, że nawet jeśli poszedł do końca świata, siedem siedem rzek gór.

Dobre :-)

Czesio1 napisał/a:

Jeszcze nie, Czesio, ale jestem na dobrej drodze :-)

Dopiero wróciłam Z PRACY!!!
Oni są tutaj szaleni. Nie nadążam za tym tempem.
To znaczy po pracy jeszcze byliśmy na kolacji, a każdy, kto chociaż raz był na kolacji z Francuzami wie, o co chodzi :-D

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-02-23, 00:21, w całości zmieniany 1 raz  

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-02-23, 07:47   

Kynokephalos napisał/a:

Pewnie na tyle mniej więcej, na ile da się odczytać to samo "przetłumaczone" z powrotem:

Nie trzeba szukać przygody. Czy uważasz, że nawet jeśli poszedł do końca świata, siedem siedem rzek gór.
Nie wydaje się nawet, czekał na niego dzień i noc, szydząc ją i kieruje jej pułapkę. Nie wypełnia wniosek i może się okazać, że nie jest nawet tam, gdzie tak wiele z nich już znane.
To nie stało się bardziej jako podróż przez słynnego Ocean burzliwości, gdy był spokojny, jak stawie za domem? Nie zdarzyło się wiele, nie przedzierając się przez dzikie zwierzęta w dżungli spełnił lub krwiożerczy widzów tubylcy albo życie; dzika dżungla okazała się być tak samo bezpieczne jak w parku miejskim.
Ponieważ nie trzeba szukać przygody. Wydaje się, że taka sama. Wchodzi on w najbardziej nieoczekiwanych momentach i niespodziewanych bohaterów, najczęściej, gdy nie oczekujesz, że nie chcesz, kiedy jej potrzebujesz. Po pierwsze, daje nam znak, to znaczy, aby przyjść po ciebie, chce objąć i złapany w grze.
Muszę wiedzieć od razu, że to był jej znak musi rozpoznać wśród tysięcy innych znaków. Nie powinny ignorować wezwania lub odłożyć na później. Nie leniwy. Oprócz ciebie, odejść i po powrocie.

Pozdrawiam,
Kynokephalos

:-D :-D :-D
Czyli lepiej, żeby koleżanka Yvonne tego nie czytała, bo jeszcze pomyśli że Nienacki po pijaku to pisał.

oldmalarz 
Głodny przygód
artysta malarz

Wysłany: 2017-02-26, 12:30   

och Ywonne jakja ci zazroszcze mojego kochanego Paryża :567: :-(

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-10-28, 20:45   

Yvonne, to też kochasz we Francji? :027:
http://niezalezna.pl/2068...a-jana-pawla-ii
Niestety uważam, że Francja w swoim obłędzie doszła już do bariery śmieszności wręcz. Hołdując zasadzie tolerancji i rozdziału kościoła od Państwa jednocześnie poddaje się muzułmańskiemu fanatyzmowi i terroryzmowi. Wszechobecna polityczna poprawność i jedynie słuszna polityka multi kulti zabija ten kraj z prędkością światła.... O książce Houellbecuqa "Uległość" pisałem już kiedyś. Niestety fikcja literacka powoli staje się realnością. Bardzo cieszę się na naszą wycieczkę bo wkrótce taka eskapada może być ani przyjemna ani bezpieczna...
Osiołkowi w żłoby dano...
http://johny.uchwycone-chwile.pl

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-10-30, 21:33   

miejmy nadzieję, że to newsowe kontrasty i tak żle to nie wygląda.
Może trzeba przypomnieć im marsyliankę? i istotę o co walczyli " viva a'la France! ( nie wiem czy dobrze napisałem, może lepiej będzie fonetycznie).

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-11-21, 15:17   

Ja pierdziele, masakra normalnie... :-/
https://niezlomni.com/francuzka-pokazala-dwoma-nagraniami-do-jakiego-stanu-doprowadzano-jej-kraj-jej-wpis-stal-sie-hitem-sieci-wideo/

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2017-11-21, 15:49   

Cytat:
Co innego modlitwy uliczne, które nie przeszkadzają władzom państwa, stawiającemu na piedestale swoją świeckość.

U nas też modlitwy uliczne nie przeszkadzają władzom państwa. Sami je organizują i ochraniają. Tak samo jak marsze z ksenofobicznymi sztandarami. Przegięcie jest takie samo.
Ostatnio zmieniony przez Mysikrólik 2017-11-21, 15:59, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-11-21, 15:57   

Mysikrólik napisał/a:
Cytat:
Co innego modlitwy uliczne, które nie przeszkadzają władzom państwa, stawiającemu na piedestale swoją świeckość.

U nas też modlitwy uliczne nie przeszkadzają władzą państwa. Sami je organizują i ochraniają. Tak samo jak marsze z ksenofobicznymi sztandarami. Przegięcie jest takie samo.

Właśnie...

https://www.facebook.com/events/177521366134094/

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-11-21, 16:48   

PawelK napisał/a:
Mysikrólik napisał/a:
Cytat:

U nas też modlitwy uliczne nie przeszkadzają władzą państwa. Sami je organizują i ochraniają. Tak samo jak marsze z ksenofobicznymi sztandarami. Przegięcie jest takie samo.

Właśnie...

https://www.facebook.com/events/177521366134094/

Naprawdę. nie widzicie różnicy??? :shock: Nie drążę dalej tematu...

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-11-21, 19:38   

Jako założycielka wątku chciałabym zaapelować, aby nie poruszać tutaj tematów politycznych i religijnych.
Nie warto.
Są to dwa tematy, których unikam jak ognia ZAWSZE I WSZĘDZIE. W życiu osobistym, na spotkaniach towarzyskich, w pracy, na forum itd.

Znam sytuacje, gdzie z powodu zagorzałych dyskusji na takie tematy rozpadały się przyjaźnie lub mocno psuły się relacje między ludźmi.

Francja jest moją ogromną pasją i nie zmienia tego to, co dzieje się tam od jakiegoś czasu. Oczywiście przykro mi z tego powodu, ale dyskusji na ten temat chciałabym jednak uniknąć.

Pamiętam, jak zostałam zaproszona do telewizji bydgoskiej po pamiętnych tragicznych wydarzeniach w listopadzie 2015. Odmówiłam. Nie przyjęłam zaproszenia. Nie wypowiadam się na takie tematy. Być może ktoś powie, że z wygodnictwa. Nie. To tematy zbyt trudne dla mnie, aby o nich mówić.

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-11-21, 19:52, w całości zmieniany 2 razy  

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-11-21, 19:55   

Yvonne napisał/a:
Jako założycielka wątku chciałabym zaapelować, aby nie poruszać tutaj tematów politycznych i religijnych.
Nie warto.

To nie polityka a życie ale zgadzam się, AMEN!

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-11-22, 23:24   

Dla mnie Paryż, czy Francja to filmy z lat 70tych. Alan Delon, Deneve i inni. Szalał, żandarm. To moje klimaty. Z wiekiem człowiek staje się Sentymentalny. Widziałem wtedy Francję dumą i pełną siebie, jako wartość. Zresztą, Francuzi szczycili się kiedyś tym, że nie musieli znać języków, bo ich był najważniejszy.

irycki 
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2017-11-23, 08:03   

Teraz też nie muszą, po arabsku się na całym świecie dogadają...

(przepraszam, nie mogłem się powstrzymać)

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-11-23, 08:40   

irycki napisał/a:
Teraz też nie muszą, po arabsku się na całym świecie dogadają...

(przepraszam, nie mogłem się powstrzymać)

Spoko, ja się nie gniewam! :564:

johny 
Moderator

Wysłany: 2018-01-10, 19:45   

Jak ta Pani mnie zaimponowała!!! Widać rozum idzie w parze z urodą!
http://kobieta.gazeta.pl/...html#Czolka3Img

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2018-01-10, 20:02   

johny napisał/a:
Widać rozum idzie w parze z urodą!

Co do rozumu się nie wypowiem, a co do urody, to mi się ona nigdy nie podobała.

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2018-01-10, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2018-01-10, 20:14   

Yvonne napisał/a:
johny napisał/a:

Poraz pierwszy muszę się z tobą nie zgodzić. Jest świetną aktorką, poza tym to jak aktor gra, wpływa na postrzeganie jego/jej jako osoby. (atrakcyjność również) np. Relacje filmowe Deneve z Delonem.

johny 
Moderator

Wysłany: 2018-01-11, 00:00   

Yvonne napisał/a:
johny napisał/a:

No tobie nie musi się podobać! :-D Dla mnie była zawsze zjawiskowa!

Odpowiedz do tematu