Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Przesunięty przez: Czesio1
2015-03-29, 11:02
Ciekawostki z Australii
Autor Wiadomość
Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-07-24, 15:37   

No ale Franciszek to jego właśnie chciał do porządkowania watykańskich finansów. Zreszta ani Watykan ani Australijski kościół nie będą płacić za te rozprawy. Tak oświadczyli. A mówimy o kosztach rzędu setek tysięcy dolarów...Nawet przyleciał na swój koszt. Archidiecezja Sydney udzieli mu schronienia , jak zapowiedzieli.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-07-25, 16:16   

Zbychowiec a jak Ty sue dostajesz do Amsterdamu z Krakowa?
I odwrotnie.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-07-26, 16:22   

Dzięki. Już zaczynam się cieszyć...

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-07-27, 16:39   

Przylece jednak do Warszawy. Bede miala okazje pojechać pociągiem znowu. Uwielbiam pociągi. Może się taki stary trafi...? Ten Pendolino jakiś taki bez atmosfery. Wezmę KLM do Amsterdamu, dzięki Zbychowiec. Mam nadzieje, ze uda się i bedziesz tam w tym czasie tez. Byłoby suuuper!

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-07-27, 17:09   

Kardynał Pell będzie walczył, żeby oczyścić swoje imię. Dalej nie wiadomo jakie oskarżenia są przeciwko ńiemu. Historyczny moment. Najwyższy ranga dostojnik kościelny oskarzony o sex Przestępstwa.
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2017-07-27, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  

TomaszK 
Moderator

Wysłany: 2018-01-13, 22:32   

Hej Bruniu, żyjesz ? Bo piszą że u ciebie jest 47 stopni https://www.o2.pl/artykul...06708412388993a Prawda to ? I jak się to odczuwa, da się wyjść na ulicę ?

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2018-01-16, 23:04   

Prawda. Rzeczywiście bardzo gorąco było te ostatnie pare dni. Tj wczoraj się ochłodziło. Jakieś 27 stopni, to już OK. Na szczęście nie było dużej wilgotności wiec nie tak strasznie było. Na zewnątrz było tak gorąco, ze mialo się wrażenie, ze nawet w oczy jest gorąco. Mieliście kiedyś takie uczucie? Ze powietrze parzy oczy?
No siedzi się w środku, nawet nie na plaży bo słońce jest za mocne. W ogóle na plaże powinno się chodzić rano do,jakiejś 11 tej i potem tak od 3-4 tej. W Polsce tez?
W domu, w pracy, w sklepach, raczej wszędzie jest klimatyzacja wiec można bardzo łatwo przetrwać:)

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2018-01-16, 23:11   

Czy pisałam w temacie Darwin, ze byłam zaskoczona, ze nie było aż tak gorąco tam? Właściwie u nas, w Sydney było gorecej. A przecież tam akurta pora deszczowa , monsuny i powinno być strasznie. A nie było! No było gorąco, jakieś 38 stopni ale nie aż tak strasznie. Tj można było sobie np spacerować po parku. Tj można by było gdyby nie kupy lokalnych, które nie zachęcały do spacerów.
Kiedy byłam tam w październiku, niby końcówka suchej pory, niby chłodniej ale... upał był straszny. Dosłownie jakby się do piekarnika weszło.

johny 
Moderator

Wysłany: 2018-01-16, 23:19   

Brunhilda napisał/a:
No było gorąco, jakieś 38 stopni ale nie aż tak strasznie.

:-D
Nie aż tak strasznie... :-D
Osiołkowi w żłoby dano...

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2018-01-16, 23:37   

Ja to jakiś dziwny jestem, ani zbytnio jet lag mi nie przeszkadza ani 38 stopni ani nie zachłystuję się powietrzem.

Odpowiedz do tematu