Andrzej Pilipiuk

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiTT
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 934
Rejestracja: 26 kwie 2017, 00:20
Miejscowość: Gd./Tcz.
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Andrzej Pilipiuk

Post autor: PiTT »

Byłem dziś na spotkaniu z Andrzejem Pilipiukiem. Pewnie nie jestem jakimś tam największym fanem, ale humorystyczna fantastyka to jest coś, co czasem lubię.

Wiem, że nikt mnie na żadnego ambasadora forum nie mianował, ale - jako twórca części niekanonicznych kontynuacji - autor ten związany jest z PS. No więc go zagadnąłem i poprosiłem o autograf dla nas (dla siebie też, ale na książce). Załączam zdjęcie.

Dałem też pisarzowi naszą plakietkę od Eksploratora 63, tzn. oddałem swoją plakietkę ;-) Jakby co, pisarz otwarty jest na jakieś mniej lub bardziej formalne spotkania z nami.
Załączniki
Autograf dla forum
Autograf dla forum
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Z jednej strony lubię jego książki i chętnie bym się spotkał, ale z drugiej, zrobił z Tomasza pedofila i alkoholika i tego mu nie zapomnę.
Awatar użytkownika
PiTT
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 934
Rejestracja: 26 kwie 2017, 00:20
Miejscowość: Gd./Tcz.
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: PiTT »

Ja z "kontynuacji" czytałem tyle co nic (szkoda mi było czasu po kilku sondowaniach). Nie wiem, czy były wśród nich jakieś wyróżniające się na tle pozostałych, zarówno na plus, jak i na minus.

Tego autora z tej serii czytałem chyba (nie pamiętam dokładnie) tylko to: Pan Samochodzik i... sekret alchemika Sędziwoja, ale napisał jeszcze 18 [!] innych.

Zawsze możesz TomaszKu pomyśleć, że poproszenie o pozdrowienie forowiczów było działaniem dość przewrotnym ;-)
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Andrzej Pilipiuk

Post autor: Eksplorator63 »

PiTT pisze:Byłem dziś na spotkaniu z Andrzejem Pilipiukiem. Pewnie nie jestem jakimś tam największym fanem, ale humorystyczna fantastyka to jest coś, co czasem lubię.

Wiem, że nikt mnie na żadnego ambasadora forum nie mianował, ale - jako twórca części niekanonicznych kontynuacji - autor ten związany jest z PS. No więc go zagadnąłem i poprosiłem o autograf dla nas (dla siebie też, ale na książce). Załączam zdjęcie.

Dałem też pisarzowi naszą plakietkę od Eksploratora 63, tzn. oddałem swoją plakietkę ;-) Jakby co, pisarz otwarty jest na jakieś mniej lub bardziej formalne spotkania z nami.
:-) :564:
Awatar użytkownika
PiTT
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 934
Rejestracja: 26 kwie 2017, 00:20
Miejscowość: Gd./Tcz.
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Andrzej Pilipiuk

Post autor: PiTT »

zbychowiec pisze: Super :564: :564: Brawo PiTTcie! Mam nadzieję, że panu Andrzejowi dobrze będzie służyć nasza plakietka! A gdzie pan Andrzej teraz najczęściej bywa? Ma jakieś plany odwiedzin w Krakowie?
Nie mam pojęcia. Ale mogę do niego napisać. On mieszka w Krakowie.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

PiTT pisze:On mieszka w Krakowie.
I będzie na Targach Książki, bo go widziałam na liście, którą wczoraj opublikowano.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

kużwa poznajmy go ... to że nie bardzo mu szło a Panem samochodzikiem nie przekresla go jako pisarza.. kroniki jakuba sa fantastyczne ..bardzo chciałbym go poznac ..Zbyniu Pitt ..zróbcie coś ...!!!
Ostatnio zmieniony 10 paź 2017, 14:42 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Tylko się nie przyznajcie że jesteście fanami Pana Samochodzika, on tę postać wykorzystał tylko jako źródło dochodu. W innej książce zmieszał go z błotem, więc podejrzewam że nie potraktuje Was poważnie.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Jak dobrze pamiętam to Vasco na zlocie mówił że go zna i chyba nawet z nim rozmawiał na temat PS na którymś z konwentów fantastyki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Niezależnie od kwestii Pana Samochodzika, lubię jego książki, mam ich więcej niż książek Nienackiego. Ale na spotkaniu autorskim i tak bym mu wygarnął. Może lepiej żebym nie szedł na spotkanie z nim ?
Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: grim_reaper »

oldmalarz pisze:.. kroniki jakuba sa fantastyczne ..
:564:


Jakub Wędrowycz daje radę. :-D
Lubię od czasu do czasu przypomnieć sobie przygody mistrza bimbrownictwa i trunków wszelakich.
Mam całą serię w wersji audiobook. Na długa trase w sam raz. ;-)
ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:Ale na spotkaniu autorskim i tak bym mu wygarnął. Może lepiej żebym nie szedł na spotkanie z nim ?
Ja się nie wybieram.
Już i tak mam problem z ustawieniem grafiku tak, żebym dała radę spotkać się z wszystkimi, którzy mnie interesują.
Ciężko będzie w jeden dzień to ogarnąć. A jeszcze ta Francja!
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Niezależnie od kwestii Pana Samochodzika, lubię jego książki, mam ich więcej niż książek Nienackiego. Ale na spotkaniu autorskim i tak bym mu wygarnął. Może lepiej żebym nie szedł na spotkanie z nim ?
A ja bym chciał, żebyś poszedł TomaszKu i Mu to wygarnął. Oj ciekaw jestem odpowiedzi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PiTT
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 934
Rejestracja: 26 kwie 2017, 00:20
Miejscowość: Gd./Tcz.
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: PiTT »

TomaszK pisze:Tylko się nie przyznajcie że jesteście fanami Pana Samochodzika, on tę postać wykorzystał tylko jako źródło dochodu. W innej książce zmieszał go z błotem, więc podejrzewam że nie potraktuje Was poważnie.
Ja tam się przyznałem ;-)
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

Andrzej uważa pisanie za swój zawód, rzemiosło, nie misję - dlatego wszystko co wychodzi spod jego łap jest źródłem dochodu :) Sam o sobie przecież mówi "wielki grafoman". O kontynuacjach opowiadał wielokrotnie, że dostał ofertę, więc czemu nie. Zresztą to były czasy, gdy nie był znany jak dziś i tylko opowiadania pojawiały się w czasopismach. Z czegoś musiał żyć.

To, że w innej książce (Wampir z M3?) "pojechał" z Samochodzikiem też o niczym wielkim nie świadczy. Nie zdziwię się, gdy w której "pojedzie" po sobie. Ma ogromny dystans do siebie. Niestety niewielki do polityki ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Vasco pisze: To, że w innej książce (Wampir z M3?) "pojechał" z Samochodzikiem też o niczym wielkim nie świadczy.
Ale mi osobiście przykro się to czytało.
Nie zdziwię się, gdy w której "pojedzie" po sobie.
"Pojechał" conajmniej w dwóch opowiadaniach o Wędrowyczu. Niestety, nie pamiętam tytułów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

hxxp://booklips.pl/ciekawostki/andrzej-pilipiuk-pokazuje-domowa-biblioteczke-i-opowiada-o-literackich-inspiracjach/
Ostatnio zmieniony 14 gru 2017, 16:25 przez Vasco, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Vasco pisze:hxxp://booklips.pl/ciekawostki/andrzej-pilipiuk-pokazuje-domowa-biblioteczke-i-opowiada-o-literackich-inspiracjach/
Ja chyba już proponowałem. Proszę dodawać kilka słów komentarza do linków. Inaczej będę usuwał. Może jest to skrzywienie zawodowe, ale jeśli ktoś odpali sobie malware na komputerze w dobrej wierze i ten malware mu ukradnie hasła dostępowe do bankowości internetowej a złodzieje mu wyczyszczą konto, to nie będzie lubił naszego forum do końca życie.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

Przecież ten link zawiera w sobie opis...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”