XIV Forowy Zlot Wiosenny Kościelisko 2018

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

A oto propozycja kolejnej wycieczki, tym razem nie na wschód od Zakopanego, ale na zachód, na Orawę.
Pojedziemy samochodami do Czarnego Dunajca, a potem skręcamy w kierunku Jabłonki. Tuż za Czarnym Dunajcem droga prowadzi działem wód, woda z rowu po prawej stronie szosy spływa do Bałtyku, woda z lewej strony, spływa do Morza Czarnego. Zaraz potem jest torfowisko Baligówka, tam opowiem wam o jedynym polskim "człowieku z torfowiska", może mi się nawet uda znaleźć zdjęcia w naszym przepastnym archiwum. W następnej kolejności odwiedzimy skansen wsi orawskiej w Zubrzycy Górnej, będący również skansenem budownictwa podhalańskiego. I na koniec, jako gwóźdź programu, możemy pojechać na Słowację. 30km od pobliskiego przejścia granicznego w Chyżnem, znajduje się Zamek Orawski, swoiste Orle Gniazdo wybudowane na skałach. Prawdopodobnie będzie możliwe zwiedzanie w języku polskim, ale nie mogę tego znaleźć. Na zakończenie (albo nawet przed zwiedzaniem zamku) marzy mi się obiad w postaci knedlików, smazenego syra i kapusty zasmażanej na słodko. Ta część wycieczki będzie wstępem do przyszłego zlotu praskiego, śladami "Tajemnicy Tajemnic".
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

TomaszK pisze:... Prawdopodobnie będzie możliwe zwiedzanie w języku polskim, ale nie mogę tego znaleźć.
Może mi ktoś pomóc ? Jestem raczej kiepski w przeszukiwaniu internetu.
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

Ale Wam zazdroszczę :( Mam w tym czasie inną imprezę.

Dopisane: właśnie znalazłem dokładnie to samo co niżej wkleiła Yvonne :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze: TomaszK napisał/a:
... Prawdopodobnie będzie możliwe zwiedzanie w języku polskim, ale nie mogę tego znaleźć.

Może mi ktoś pomóc ? Jestem raczej kiepski w przeszukiwaniu internetu.
Bardzo chętnie :-)
Kontakt z zamkami to ostatnio moja specjalność ;-)

Znalazłam taką informację, Tomaszku:

INFORMACJE DLA GRUP:

Rezerwacja jest możliwa dla grup o liczbie minimalnie 15 osób płacących. Każda 16 osoba w grupie wchodzi do zamku gratis.
Możliwa jest rezerwacja przewodnika angielskojęzycznego lub polskojęzycznego. Dla grup rosyjskich i niemieckich jest potrzebna umowa z przewodnikiem eksternistycznym.
Dla grup obcojęzycznych polecamy rezerwacje minimalnie 7 dni przed przyjazdem.
Grupie ze spóźnieniem, nie potrafimy zabezpieczyć wejście do zamku zaraz po przyjeździe.
REZERWACJE

+421/43/5816151
rezervacie@oravskemuzeum.sk

Czy chcesz, żebym się z nimi skontaktowała?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Yvonne, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Vasco pisze:Ale Wam zazdroszczę :( Mam w tym czasie inną imprezę.
Też mam w tym terminie inne plany. Zamierzam w tym czasie zwiedzać Hiroszimę i Kioto.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:W grę wchodzą dwa terminy: 1 maja piątek, albo 2 maja sobota
Masz na myśli czerwiec, jak mniemam? :-)
TomaszK pisze:Będę wdzięczny za wszelka pomoc.
Postaram się do nich napisać dziś lub jutro.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Yvonne pisze:
TomaszK pisze:W grę wchodzą dwa terminy: 1 maja piątek, albo 2 maja sobota
Masz na myśli czerwiec, jak mniemam? :-)
Dobrze mniemasz :-D
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Czas dojazdu z Kościeliska do Zubrzycy to około godzina (z torfowiskiem dwie godziny), zwiedzanie skansenu 1,5 godziny, droga z Zubrzycy do Zamku Orawskiego to ok. godzina. Jeżeli wyjedziemy o dziewiątej, to pod zamkiem powinniśmy być około czternastej.
Szukam w internecie restauracji w pobliżu zamku, ale znajduję albo pensjonaty, albo pizzerie. Poszuka ktoś restauracji z knedlikami i smażonym serem ?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Na razie znalazłam coś takiego:

Pensjonat Toliar jest niedawno odnowiony zabytkowy budynek, położony w samym sercu Orawy -poniżej Zamku Orawskeigo w miejscowości Oravský Podzámok.
W budynku znajduje się restauracja, w której można spróbować świetne klasyczne dania i równocześnie można zjeść kilka rodzajów żywności z kuchni orawskiej ale też dania z dzicizny.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Drugie miejsce:

KASTELAN

"W pięknym stylu utrzymana restauracja z szeroką gamą słowackich przysmaków. Zupa czosnkowa, strapaèky, bryndzové halu¹ky, smażony ser z frytkami i sosem tatarskim oraz... lokalne piwo a dla driverów Kofola. :) Po zwiedzaniu zamku warto wpaść na obiad. Sama restauracja znajduje się tuz za kasami zamku."
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Też znalazłem te restauracje, ale w żadnej nie ma smazenego syra czyli kotletów z sera ani knedliczków. Zaczynam podejrzewać, że te dania są zbyt zwyczajne dla nich i proponują raczej kuchnię "europejską".
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:Też znalazłem te restauracje, ale w żadnej nie ma smazenego syra czyli kotletów z sera ani knedliczków. Zaczynam podejrzewać, że te dania są zbyt zwyczajne dla nich i proponują raczej kuchnię "europejską".
Są! Widziałam w opiniach.
Poczekaj, zerknę jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Restauracja MARINA, ta z najlepszymi opiniami, ma smażony ser.

Jedna z opinii, pisownia oryginalna:

"Jedzenie tak pyszne ze nie mozna przestać jeść a zasmarzany ser to niebo w gębie Bardzo polecam to miejsce Wszystko jest tu na 100%"
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Yvonne pisze:Restauracja MARINA, ta z najlepszymi opiniami, ma smażony ser.
Decyzja podjęta, jemy tam obiad. Tylko rezerwować obiad przed zamkiem, czy po ? W czerwcu zamek jest otwarty do 17.30, a na miejscu będziemy około czternastej.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Orawski zamek jest niesamowity. Byłem tam 15 lat temu i jest to dla mnie chyba najlepszy zamek zna jakim byłem. Zamek jest podzielony na kilka zamków na różnych poziomach, cały czas się wspinamy do góry. A część najwyższa jest niesamowita, widok porażający, chyba na cała Słowację ;-) . Koniecznie musicie wejść na najwyższy balkon!! Wszystko świetnie zachowane, zarówno mury jak i wnętrza. Z tego co pamiętam przewodnika mieliśmy polskiego chociaż mogę się mylić. Wiem, że w trakcie zwiedzania nawet jakieś scenki rycerskie były odtwarzane. Na tym zamku naprawdę można poczuć się jak w średniowieczu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Barabaszu, po Twoim wpisie mam jeszcze większą ochotę tam jechać :-)
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

TomaszK pisze:
johny pisze:
TomaszK pisze:A przy okazji, pamiętam, że było na moją prośbę robione zdjęcie akumulatora z samochodu Mysikrólika, rozgrzewającego się w zlewozmywaku. Kto ma to zdjęcie ?
Niestety na takie atrakcje w Boże Ciało raczej nie mamy co liczyć...
Coś się wymyśli :-D

Największe atrakcje, jakie tam się zdarzyły, to np. brak prądu przez kilkanaście godzin (nie można było nawet spuszczać wody w toalecie bo pompa jest na prąd); stwierdzenie po przyjeździe, że mrozy uszkodziły rurki z wodą, co skutkowało wodospadem przeciekającym przez drewniane stropy; rozbicie głowy przez moją córkę, z koniecznością pukania o północy do wszystkich sąsiadów z prośbą o zawiezienie na Izbę Przyjęć; skończenie się w zimie drewna do kominka, co spowodowało konieczność spalenia kilku pieńków-stołków z sali bilardowej bo temperatura w domku spadała; niespodziewane obfite opady śniegu we wrześniu, kiedy wszyscy zaproszeni goście mieli jeszcze letnie opony...
Tak, tak, atrakcji na pewno nie zabraknie ;-)
Ale na ile zdążyłem Was poznać - damy radę !
Kościelisko, to magiczne miejsce. :-D
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

VdL pisze:Kościelisko, to magiczne miejsce. :-D
O tak. Sąsiad pokazał mi kolejne zdjęcia uli zniszczonych przez niedźwiedzia. Jeżeli zostawimy otwartą bramkę i jeszcze wystawimy śmieci na zewnątrz domu, tatrzańskie misie na pewno nas odwiedzą. Trzeba tylko czatować w oknie (w nocy) z przygotowanym aparatem fotograficznym.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

TomaszK pisze:VdL napisał/a:
Kościelisko, to magiczne miejsce. :-D

O tak. Sąsiad pokazał mi kolejne zdjęcia uli zniszczonych przez niedźwiedzia. Jeżeli zostawimy otwartą bramkę i jeszcze wystawimy śmieci na zewnątrz domu, tatrzańskie misie na pewno nas odwiedzą. Trzeba tylko czatować w oknie (w nocy) z przygotowanym aparatem fotograficznym.
Jakby się udało misia namówić na siłowanie na rękę, to pierwszy jestem. :-P
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Sporo nas, boję się że nie zmieścimy się wszyscy w salonie (28 osób) w razie jakiegoś konkursu albo wspólnego śpiewania naszego hymnu. Ewentualnie dzieci i żony towarzyszące, odeślemy na dół do sali bilardowej :-D
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze:Sporo nas, boję się że nie zmieścimy się wszyscy w salonie (28 osób) w razie jakiegoś konkursu albo wspólnego śpiewania naszego hymnu. Ewentualnie dzieci i żony towarzyszące, odeślemy na dół do sali bilardowej :-D
Może będzie już ciepło, wtedy salon możesz rozszerzyć o taras i ogród.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

TomaszK pisze:Sporo nas, boję się że nie zmieścimy się wszyscy w salonie (28 osób) w razie jakiegoś konkursu albo wspólnego śpiewania naszego hymnu. Ewentualnie dzieci i żony towarzyszące, odeślemy na dół do sali bilardowej :-D
Najmłodsze zapewne przesiedzą cały pobyt na schodach :-D
Po za tym chyba będzie ciepło, mozna wyjśc na pole.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

No tak, zapomniałem, że mamy też ogród.
VdL pisze:Po za tym chyba będzie ciepło, można wyjść na pole.
O, zaczynasz mówić po krakowsku :564:
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

TomaszK pisze:A oto propozycja kolejnej wycieczki,... Zaraz potem jest torfowisko Baligówka, tam opowiem wam o jedynym polskim "człowieku z torfowiska", może mi się nawet uda znaleźć zdjęcia w naszym przepastnym archiwum.
Może nawet zrezygnujemy ze skansenu w Zubrzycy, żeby zmieścić się w czasie, za to pojedziemy kolejką wąskotorową na torfowisko, które jest nadal eksploatowane, aczkolwiek w niewielkim zakresie. Trwają poszukiwania śladów tamtej sprawy, na razie ustaliłem, że głowę tej osoby zabezpieczono w formalinie. Po długim weekendzie pójdę jej szukać w naszych mrocznych magazynach :651: Ma co najmniej kilkaset, a może nawet kilka tysięcy lat, jak "człowiek z Tollund". Obok zwłok znaleziono drewniany wózek, a osoba ta (kobieta), zmarła w wyniku uderzenia w głowę.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Pozdrowienia z upiornego hotelu w Kościelisku

Obrazek

Obrazek

To drugie zdjecie zrobiliśmy tam, gdzie byl ten kilkumetrowy sopel lodu. Teraz rosną tam paprocie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Pozdro dla Ciebie!!! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Pozdrowienia z upiornego hotelu w Kościelisku
Pozdrowienia TomaszKu :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Pozdrowienia z Kościeliska. Wczoraj odwiedziliśmy upiorny hotel. Sople się stopiły, za to w pokojach rozwinęły się paprocie

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez TomaszK, łącznie zmieniany 2 razy.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Wstępny plan zlotu w Kościelisku

środa 30 maja, przyjazd, zakwaterowanie, może być grill, chociaż na 30 osób, to duże wyzwanie, ale damy radę.

Czwartek 31 maja, śniadanie, wycieczka w poszukiwaniu tajemniczego napisu na Sarniej Skale. Dojazd samochodami w pobliże wylotu Doliny Strążyskiej, marsz do końca doliny, potem ścieżką nad Reglami, po drodze wejście na Sarnią Skałę, zejście przez Dolinę Białego i ścieżką pod Reglami powrót do samochodów. Czas – 3-3,5 godziny. Obiad proponuję w Kościelisku, w karczmie „Holny”, niektórym już znanej.
Wieczorem możemy zrobić ognisko na polu sąsiada, z pieczeniem ziemniaków w garnku, moja specjalność rodem ze śląska, nazywa się to pieczonki.

Piątek 1 czerwca, śniadanie, wyjazd na torfowisko Puścizna Wielka koło Czarnego Dunajca, na miejscu umówiłem się na godz. 11.00. Przejazd kolejką leśną na torfowisko (4km), można pospacerować pooglądać, poszukać znalezisk i powrót kolejką do siedziby kopalni, razem ok. 2 godziny. Następnie wyjazd do Oravskoho Podzamoka na Słowacji (godzina drogi) i tam zjemy obiad. Do wyboru są cztery restauracje: Penzion Toilar, Pod Hradom, Pod Lampasom i Kastelan, będę wdzięczny za pomoc w wyborze i rezerwacji. Powyżej padła też propozycja zjedzenia obiadu w Penzion Marina, ale w sąsiedniej miejscowości. Po obiedzie zwiedzanie Zamku Orawskiego, co trwa około 2 godzin i powrót do Kościeliska.

Sobota 2 czerwca, przejazd samochodami Drogą Oswalda Balzera do Bukowiny, dalej przez Białkę do Przełomu Białki, tu krótki popas. Następnie trasa wiedzie przez Frydman do zamku w Niedzicy, który zwiedzimy. Po zwiedzaniu obiad np. w karczmie „Zadyma”; inne są bliżej zamku ale nie mają dobrych opinii. Powrót przez Sromowce, Czorsztyn (można odwiedzić ruiny zamku jeżeli będzie czas), Dębno. W Dębnie spróbujemy zwiedzić najstarszy drewniany kościół w Polsce, natomiast na pewno zatrzymamy się na chwilę w miejscowości Podhubie, gdzie opowiem o największej katastrofie drogowej w Małopolsce. Powrót do Kościeliska. Może wieczorem jakiś konkurs, jest ktoś chętny do przygotowania ?

Niedziela 3 czerwca, śniadanie i niestety wyjazd, ale można zostać do obiadu.

Na pewno na jedno śniadanie będzie jajecznica z kominka a'la Mysikrólik i na jedno kaszanka, a'la TomaszK.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 20:27 przez TomaszK, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ