Spotkanie z Leonardem Pieraszakiem

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Spotkanie z Leonardem Pieraszakiem

Post autor: Yvonne »

Dzisiejszego popołudnia miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu ze wspaniałym aktorem – Leonardem Pietraszakiem. Spotkanie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, a głównym punktem programu było uroczyste nadanie aktorowi tytułu Honorowego Obywatela miasta.

Na spotkanie to udaliśmy się w gronie: Sokole Oko, Adam, Fantomas i ja.

Pierwsza część spotkania była bardzo uroczysta - wniesiono sztandar miasta, koleżanka Sokolego Oka z Akademii Muzycznej zagrała na trąbce hejnał, po czym prezydent miasta wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej wręczyli Leonardowi Pietraszakowi dyplom. Aktor wraz z prezydentem odsłonili pamiątkowy obraz. Wierzcie lub nie, ale na twarzy pana Pietraszaka widziałam autentyczne wzruszenie.
Następnie atmosfera się zmieniła. Aktor wraz z Szymonem Andrzejewskim, dziennikarzem radiowym i jednocześnie prowadzącym spotkanie, usiedli za stołem i rozpoczęły się wspomnienia. Bardzo podobał mi się scenariusz spotkania, który wyglądał następująco: najpierw studenci z Akademii Muzycznej grali utwór, który był ścieżką dźwiękową z filmu, a następnie aktor opowiadał o tymże filmie, swoich kolegach, koleżankach, reżyserach. Przytaczał zabawne anegdotki z różnych planów zdjęciowych.
Filmy, o których mogliśmy usłyszeć, to: "Czarne chmury", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Kingsajz", "Czterdziestolatek" i oczywiście "Vabank".
Pan Pietraszak zrobił na mnie bardzo miłe wrażenie - jest bardzo radosnym człowiekiem, z ogromnym poczuciem humoru, ma dużą zdolność snucia ciekawych opowieści, a jednocześnie jest bardzo skromny.
Bardzo ciepło wypowiadał się o swoich kolegach z planu: Irenie Kwiatkowskiej, Annie Seniuk, Elżbiecie Starosteckiej, Romanie Wilhelmim, Boguszu Bilewskiem, Jerzym Gruzie i innych.
Kilka zdjęć ze spotkania:
Załączniki
Pietraszak 4.PNG
Pietraszak 3.PNG
Pietraszak 2.PNG
Pietraszak 1.PNG
Pietraszak 5.PNG
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2018, 20:18 przez Yvonne, łącznie zmieniany 5 razy.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Dodam tylko, że po spotkaniu był totr i toast wzniesiony winem musującym :-). Udało nam się także zebrać autografy dostojnego gościa (ten moment widać na pierwszej fotce). Ja osobiście najlepiej pamiętam rolę płk. Krzysztofa Dowgirda w serialu Czarne Chmury oraz rolę Gustawa Kramera w Vabank i Vabank 2. Przypomniano także role Leonarda Pietraszaka w serialach Kariera Nikodema Dyzmy, Czterdziestolatek oraz w filmie Kingsize.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Zazdroszczę! Ucho od sledzia! Szkoda, że mi nigdy nie dane było się spotkać z p. Machulskim. To łodzianin urodzony kilkaset metrów od naszego domu. Zresztą zawsze powtarzał, że jest łodzianinem mieszkającym w Warszawie.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Fan tomas pisze:Dodam tylko, że po spotkaniu był totr i toast wzniesiony winem musującym
No pewnie! Dziękuję, Fantomasie, że dodałeś, bo ja chyba za dużo tego wina musującego wypiłam :-)
Tak - piliśmy zdrowie pana Pietraszaka.

No i mamy autografy dla Czesia i johny'ego :564:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:No i mamy autografy dla Czesia i johny'ego :564:
_________________
Łaaaałłłłłłłłłłłłłłł!!!! Yvonne jesteś wielka!!!!!! Dziękuję!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Yvonne napisał/a:
No i mamy autografy dla Czesia i johny'ego :564:
_________________

Łaaaałłłłłłłłłłłłłłł!!!! Yvonne jesteś wielka!!!!!! Dziękuję!
Proszę bardzo :-)
Potraktuj to jako prezent urodzinowy ;-)
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2018, 20:41 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Ucho od śledzia!
Brawa dla Ekipy Bydgoskiej! :564:
Yvonne pisze: No i mamy autografy dla Czesia i johny'ego :564:
Super, wielkie dzięki Yvonne!!! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Wkleję sobie do płyty z Vabankiem. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Gratuluję spotkania Yvonne! Pięknie się prezentowaliście! Leonard Pietraszak to świetny aktor, a z przeglądu jego filmów zauważyłem, że zagrał też jednego z uczniów w "Szatanie z siódmej klasy"
johny pisze: Szkoda, że mi nigdy nie dane było się spotkać z p. Machulskim. To łodzianin urodzony kilkaset metrów od naszego domu. Zresztą zawsze powtarzał, że jest łodzianinem mieszkającym w Warszawie.
Ja spotkałem go dwa razy: raz w związku z monodramem w lokalnym teatrze, a drugi raz w Warszawie przy stoliku obok w restauracji. Pamiętam, że zamówił tradycyjne pierogi. Szkoda, że wtedy nie znałem jeszcze Pan Samochodzika z książek, nie widziałem też filmu "Wyspa złoczyńców" teraz to bym takiej okazji nie przepuścił ale już za późno :-|
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”