Forowy OneDrive

Tu piszemy o sprawach ogólnych
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Forowy OneDrive

Post autor: Czesio1 »

W ostatnim czasie otrzymałem od kilku obcych osób zapytanie o nasze forowe audiobooki. Jak się okazuje słuchają nas ludzie w internecie i dopytują o kolejne części. Pojawiły się też zapytania o te audiobooki, których nie ma na youtube bowiem pierwsze nasze projekty zamieszczałem na serwerach audio. A tych już niestety nie ma.
W związku z tym pomyślałem sobie, że może warto by było wykupić miejsce gdzieś na jakimś serwerze, gdzie moglibyśmy zamieszczać nasze audiobooki. I nie tylko audiobooki ale również inne pliki jak chociażby filmy i zdjęcia ze zlotów. Bo idę o zakład, że niejeden/niejedna z Was chciałaby czasem sięgnąć do wspomnień z naszych wspólnych przygód i obejrzeć film zlotowy. Albo np. czasem potrzebne są jakieś zdjęcia z miejsc, w których byliśmy. Dotychczas ten przywilej miałem tylko ja bowiem wszystkie te materiały mam na swoich dyskach. Teraz chciałbym, żeby każdy z Was miał taką możliwość.
Ponieważ sam korzystam z darmowej wersji chmury OneDrive i jest ona bardzo czytelna i łatwa w obsłudze to pomyślałem, że moglibyśmy taką założyć również dla nas, dla Forum. Darmowa wersja ma ograniczenie do 5 GB a to zdecydowanie za mało dla nas (niektóre ze zlotowych filmów ważą po 5 GB). Pozostaje więc zamówienie wersji płatnej.
Na początek założyłem takie konto OneDrive z 30-dniowym okresem próbnym. Po tym czasie jeśli zdecydujemy się na kontynuowanie współpracy koszt usługi to 50 euro rocznie. Myślę, że 215-220 zł. to nie jest jakiś kosmiczny koszt i warto z tej usługi korzystać.
Ciekaw jestem Waszej opinii na ten temat.

Żebyście mogli się zapoznać jak to wszystko działa zerknijcie na poniższy temat:

Filmy i zdjęcia z naszych forowych zlotów

Są tu zebrane wszystkie nasze forowe filmy i zdjęcia (te które do mnie dotarły od Was).

Przy każdym linku podałem wielkość plików do pobrania. Po podsumowaniu wyszło tego na dzień dzisiejszy 150 GB. A do wykorzystania mamy 1000 GB. Na jakiś czas powinno nam zatem wystarczyć. :-D

Oprócz wspomnień zlotowych wrzucam też nasze audiobooki, które również udostępnię.


A na razie gdyby ktoś z Was chciałby obejrzeć nasze fotki z Francji (np. żeby napisać swoją część relacji) to może je pobrać tutaj:

Zdjęcia do pobrania (23,1 GB)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Super pomysł. Ja jestem za. Jak będzie zrzuta to się zrzucam :)

Jeśli wejdzie w to przynajmniej tyle osób ile w miarę regularnie udziela się na forum to roczny koszt na osobę będzie minimalny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

irycki pisze:Super pomysł. Ja jestem za. Jak będzie zrzuta to się zrzucam :)

Jeśli wejdzie w to przynajmniej tyle osób ile w miarę regularnie udziela się na forum to roczny koszt na osobę będzie minimalny.
też się zrzucam i też jestem za i uważam za super pomysł
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Ja też. Proszę podać numer konta.
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

TomaszK pisze:Ja też. Proszę podać numer konta.
Ja też.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Chętnie się dorzucę. świetny pomysł Czesio.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Nr konta mam, a po ile zrzutka?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio, Twoja propozycja jest oczywiście ciekawa, ale postanowiłam przy tej okazji poruszyć problem bardzo małego ruchu na naszym forum, który obserwuję od dłuższego już czasu.

Wszystko pięknie, baza na zdjęcia i filmy na pewno się przyda, ale nie można żyć tylko wspomnieniami. Pewnie – miło jest czasami pooglądać zdjęcia ze zlotów (chociaż mi akurat wystarczą do tego albumy, które mam na półce), ale należy skoncentrować się raczej na chwili obecnej. Bo przecież ona jest najważniejsza.
Tymczasem co od jakiegoś czasu widzę na forum? Prawie nic nie widzę niestety …
Zagadkownia leży, dyskusji o książkach Nienackiego lub innych praktycznie nie ma, wątek filmowy też jakoś upadł, konkursów malutko …
Ratuje nas tylko Tomaszek ze swoimi odkryciami, PawełK i johny ze swoimi ciekawymi wyprawami plus nowy Forowicz Fantomas, który stara się brać aktywny udział w wielu wątkach.
Reszta chyba zapadła w sen jesienno-zimowy …
Ja rozumiem, że większość z nas ma rodziny, absorbującą pracę i mało czasu na przyjemności. Naprawdę to rozumiem. Ale wcześniej chyba też tak było? Też mieliśmy rodziny i pracę, a jednak bywaliśmy na forum, pisaliśmy, zadawaliśmy zagadki, pisaliśmy o książkach, filmach itd. Wcześniej życie na forum tętniło. A teraz ledwo dycha.
Dlaczego to się aż tak zmieniło? Postanowiłam zadać to pytanie mając nadzieję, że może ktoś mi na nie odpowie.
Dodam, że absolutnie nie czynię nikomu wyrzutów, bo nie taka moja intencja. Udział w życiu forum jest wszak dobrowolny i ma być dla wszystkich przyjemnością, a nie obowiązkiem. Próbuję tylko z Waszą pomocą postawić diagnozę oraz znaleźć remedium.
Zastanówmy się wspólnie nad tym faktem. Może formuła już nie ta? Może potrzebujemy jakichś nowych pomysłów? Czegoś, co ożywi forum i zachęci Forowiczów do większej aktywności? Jak sądzicie?
Ja ze swojej strony staram się proponować dyskusje, piszę o książkach, które przeczytałam, o filmach, które obejrzałam, założyłam kilka nowych tematów w zagadkowni (choćby umarły już teraz wątek „Skojarzenia”), piszę o różnych wyprawach … Ale jakiś mały odezw na to wszystko jest. Bardzo mały.

Ciekawa jestem, ile osób weźmie udział w konkursie z „Klubu włóczykijów”, bo jak już zauważył Tomaszek, nawet w tym, świeżym przecież wątku, jest cisza …
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ja mam swoich kilka małych teorii, które nie muszą być ale mogą być tego powodem.
Brak nowych dusz.
Mnie się wydaje, że jest to trochę pokłosie wymuszonych zmian technicznych naszego forum, co spowodowało ogromny spadek pozycjonowania naszej strony w najpopularniejszej wyszukiwarce. Wskutek czego od tamtego momentu nie było praktycznie żadnej nowej osoby na forum, które zazwyczaj dużo wnoszą ożywienia, bo trudno jest nas teraz znaleźć. Co więcej część zasłużonych forowiczów odeszła z powodów pewnych zaszłości i innych jakiś sobie znanych powodów.
Dyskusja na temat książek Nienackiego też jakoś była w pewien sposób deprecjonowana. Sugerowano zająć się innymi elementami przygodowymi w innym szerszym zakresie, co nie nastąpiło.
Zloty i spotkania, które także przyciągały nowych uczestników, bądź cichych forowiczów ze względu na odległość były w poprzednim roku bardziej ekskluzywne, więc dużo nowych twarzy tam się nie pojawiło. To się może zmienić bo w następnym roku planujemy zlot krajowy (chociaż na obrzeżach Polski) więc może ktoś nowy się zapisze.
Na szczęście jest nadal na forum Czesio1 i przede wszystkim Ty Yvonne, która jesteś niewątpliwie największym animatorem różnych dyskusji i spotkań forowiczów w ostatnim czasie. Bez was to forum by niewątpliwie zginęło gdzieś w odmętach internetu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesiu, krótko: ile i do kiedy?
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

irycki pisze:Super pomysł. Ja jestem za. Jak będzie zrzuta to się zrzucam :)

Jeśli wejdzie w to przynajmniej tyle osób ile w miarę regularnie udziela się na forum to roczny koszt na osobę będzie minimalny.
Hanka pisze: też się zrzucam i też jestem za i uważam za super pomysł
TomaszK pisze:Ja też. Proszę podać numer konta.
Eksplorator63 pisze: Ja też.
Fan tomas pisze:Chętnie się dorzucę. świetny pomysł Czesio.
Mysikrólik pisze:Nr konta mam, a po ile zrzutka?
johny pisze:Czesiu, krótko: ile i do kiedy?
Dziękuję za Wasz odzew. Numer konta podeślę Wam na priv. Co do kwoty to nie ma z góry narzuconej. Każda złotówka się przyda.
Jak wspomniałem abonament roczny za OneDrive wynosi 50 euro czyli około 215-220 zł.
W przyszłym roku czeka nas również przedłużenie ważności hostingu i domeny. Jeżeli ceny się nie zmienią to hosting kosztuje 92,25 zł. brutto a domena 61,50 zł. brutto. Póki co nie potrzebujemy zwiększać przestrzeni hostingu bowiem mieścimy się na tym co mamy.

Czyli podsumowując na najbliższe 12 miesięcy potrzebujemy około 370 zł.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

A teraz druga sprawa przy okazji tematu:
Yvonne pisze:Czesio, Twoja propozycja jest oczywiście ciekawa, ale postanowiłam przy tej okazji poruszyć problem bardzo małego ruchu na naszym forum, który obserwuję od dłuższego już czasu.

Wszystko pięknie, baza na zdjęcia i filmy na pewno się przyda, ale nie można żyć tylko wspomnieniami. Pewnie – miło jest czasami pooglądać zdjęcia ze zlotów (chociaż mi akurat wystarczą do tego albumy, które mam na półce),
Nie wiem jak inni ale ja mam w tej kwestii odmienne zdanie niż Ty Yvonne. Mi foto-albumy nie wystarczają bo w nich jest tylko cząstka naszych przygód. Tam jest tylko część wybranych zdjęć plus oczywiście nasze relacje. A oprócz nich są jeszcze filmy. Żadna relacja choćby najbardziej barwna nie pokaże choćby naszych wspaniałych książkowych scenek które odgrywamy na zlotach. Potrafisz sobie wyobrazić nasze scenki które graliśmy na Fort Lyck tylko na kartach foto-albumów? Potrafisz sobie z kilku zdjęć i kilkunastu zdań relacji wspomnieć sobie jak wygląda spływ Krutynią, Sanem? Czy same foto-książki wystarczą Ci aby odtworzyć atmosferę w tych momentach które jak mówi TomaszeK są solą naszych zlotów czyli wieczorne spotkania, konkursy? To dopiero żywe obrazy, filmowe kadry pokazują tamtejszą atmosferę po latach gdy to wszystko gdzieś nam umyka w pamięci.
Filmy które owszem są na youtube ale czasem ciężko po nie sięgnąć, ciężko znaleźć to co by się chciało. A tu mamy wszystko w jednym miejscu, możesz w dowolnym czasie, momencie, miejscu sięgnąć po ten film, który akurat potrzebujesz.
Nie wiem jak Ty ale ja bardzo miło wspominam chwile gdy w czasie Twojej wizyty z Adamem u nas siedzieliśmy wieczorem przy stole i oglądaliśmy nasze forowe filmy wspominając przeżyte przygody.
A i ostatnio potrzebowałaś na szybko zdjęcia zamków nad Loarą do prezentacji (a propos nic się nie chwaliłaś jak się udała?), nie ma foto-albumu z Francji, a dzięki chmurze forowej jednak dwa kliknięcia i masz wszystko na tacy.
A co do foto-albumów to mamy spore zaległości, nie mamy albumów z Fromborka (minęło 15 miesięcy od zlotu!) z Kościeliska i znad Loary. Nie mam wszystkich relacji a bez tego album nie powstanie.
Yvonne pisze:[ale należy skoncentrować się raczej na chwili obecnej. Bo przecież ona jest najważniejsza.
Oczywiście, chwila obecna jest ważna, tak samo jak ważna jest przyszłość i to co przed nami do zrealizowania. Nie da się żyć tylko przeszłością i my na pewno tego nie robimy. Mamy plany, marzenia i wierzę, że będziemy je realizować.

Yvonne pisze: Tymczasem co od jakiegoś czasu widzę na forum? Prawie nic nie widzę niestety …
Zagadkownia leży, dyskusji o książkach Nienackiego lub innych praktycznie nie ma, wątek filmowy też jakoś upadł, konkursów malutko …
Mam nieodparte wrażenie że próbujesz nas do czegoś porównać Yvonne. Zupełnie niepotrzebnie. U nas nigdy nie było i nie będzie raczej po kilkadziesiąt czy kilkaset postów dziennie. U nas nie ma osób sztucznie nakręcających dyskusję po to tylko żeby była. U nas nie ma dużo aktywnych Forowiczów, którzy są na forum po prawie 24 godziny dziennie.

Yvonne pisze: Ratuje nas tylko Tomaszek ze swoimi odkryciami, PawełK i johny ze swoimi ciekawymi wyprawami plus nowy Forowicz Fantomas, który stara się brać aktywny udział w wielu wątkach.
Reszta chyba zapadła w sen jesienno-zimowy …
To co nas połączyło na tym forum to Pan Samochodzik. Twórczość Nienackiego. Ale jak wszyscy wiemy w tym temacie zostało napisane już prawie wszystko. Piszę prawie bo jednak co jakiś czas wychodzą coraz to nowe ciekawe fakty.
Oprócz Samochodzika mamy różne inne zainteresowania. Nie wszyscy takie same, jednego bardzo interesują gwiazdy, innego teatr, a jeszcze innego samochody. I każdy coś dodaje od siebie w miarę możliwości i wolnego czasu.

Yvonne pisze: Ja rozumiem, że większość z nas ma rodziny, absorbującą pracę i mało czasu na przyjemności. Naprawdę to rozumiem. Ale wcześniej chyba też tak było? Też mieliśmy rodziny i pracę, a jednak bywaliśmy na forum, pisaliśmy, zadawaliśmy zagadki, pisaliśmy o książkach, filmach itd. Wcześniej życie na forum tętniło. A teraz ledwo dycha.
Przesadzasz Yvonne. Nie nastawiaj się na to, że że za każdym razem jak wjedziesz na forum będziesz miała do przeczytania sto nowych postów.
Ja też to rozumiem, że Forowicze mają swoje życie, sprawy zawodowe, mało czasu na cokolwiek.

Yvonne pisze: Dlaczego to się aż tak zmieniło? Postanowiłam zadać to pytanie mając nadzieję, że może ktoś mi na nie odpowie.
Dodam, że absolutnie nie czynię nikomu wyrzutów, bo nie taka moja intencja. Udział w życiu forum jest wszak dobrowolny i ma być dla wszystkich przyjemnością, a nie obowiązkiem. Próbuję tylko z Waszą pomocą postawić diagnozę oraz znaleźć remedium.
Zastanówmy się wspólnie nad tym faktem. Może formuła już nie ta? Może potrzebujemy jakichś nowych pomysłów? Czegoś, co ożywi forum i zachęci Forowiczów do większej aktywności? Jak sądzicie?
Oczywiście, nowe pomysły są jak najbardziej mile widziane. I tu każdy Forowicz ma pole do popisu. Wszyscy tworzymy to forum i dzięki nam wszystkimi ono funkcjonuje.

Yvonne pisze: Ja ze swojej strony staram się proponować dyskusje, piszę o książkach, które przeczytałam, o filmach, które obejrzałam, założyłam kilka nowych tematów w zagadkowni (choćby umarły już teraz wątek „Skojarzenia”), piszę o różnych wyprawach … Ale jakiś mały odezw na to wszystko jest. Bardzo mały.
Do dyskusji też trzeba odpowiedniego przygotowania. Czytasz aktualnie jakąś książkę, wrzucasz swoje wrażenia, i oczekujesz ciekawej dyskusji. Ale jak skoro my tej książki nie znamy, nie czytaliśmy. To samo z nowo obejrzanym filmem. Pojawiają się dwa posty typu "zachęciłaś mnie Yvonne do sięgnięcia po te książkę/do obejrzenia tego filmu" i dyskusja umiera a Ty się zniechęcasz. I dlaczego, po co?

Yvonne pisze: Ciekawa jestem, ile osób weźmie udział w konkursie z „Klubu włóczykijów”, bo jak już zauważył Tomaszek, nawet w tym, świeżym przecież wątku, jest cisza …
I znowu jak powyżej bardzo brakuje Ci tej dyskusji Yvonne. Ale o czym chcesz tu dyskutować? Chcesz żebyśmy przerabiali regulamin punkt po punkcie? Chcesz żebyśmy opowiadali na forum gdzie i ile przeczytaliśmy tej książki? Bo zakładam, że wolałabyś żebyśmy nie analizowali treści książki bo w ten sposób moglibyśmy spalić Ci jakieś pytania.
Ja tej książki nie czytałem nigdy ale postaram się przeczytać i na pewno wezmę udział w konkursie. Inni mam nadzieję też.

Podsumowując nie popadajmy Yvonne w skrajny pesymizm.

Barabasz pisze:Ja mam swoich kilka małych teorii, które nie muszą być ale mogą być tego powodem.
Brak nowych dusz.
Mnie się wydaje, że jest to trochę pokłosie wymuszonych zmian technicznych naszego forum, co spowodowało ogromny spadek pozycjonowania naszej strony w najpopularniejszej wyszukiwarce. Wskutek czego od tamtego momentu nie było praktycznie żadnej nowej osoby na forum, które zazwyczaj dużo wnoszą ożywienia, bo trudno jest nas teraz znaleźć.
Niestety te zmiany techniczne były konieczne. Chodzi przede wszystkim o zmianę domeny. Niby korekta niewielka bo dodana zaledwie jednak kropka w adresie ale konsekwencje dużo większe. Niestety nie było innego wyjścia. Poprzedni zarządca domeny mimo obietnicy jej zwrotu nie dotrzymał słowa a nie mogliśmy trwać w ciągłej niepewności.
Tych nowych osób to coraz trudniej jest znaleźć bo jeśli jesteśmy ukierunkowani na Samochodzika to nowych osób zainteresowanych jest coraz mniej. Społeczeństwo chyba zostało już zostało porządnie przetrzebione i ciężko jeszcze kogoś nowego zdobyć.

Barabasz pisze:Co więcej część zasłużonych forowiczów odeszła z powodów pewnych zaszłości i innych jakiś sobie znanych powodów.
Na to niestety ja nic nie poradzę. Deklaracje w momencie tworzenia forum były wielkie a że potem niektórzy swoje poglądy to już trudno, takie życie.

Barabasz pisze: Dyskusja na temat książek Nienackiego też jakoś była w pewien sposób deprecjonowana. Sugerowano zająć się innymi elementami przygodowymi w innym szerszym zakresie, co nie nastąpiło.
Barabaszu, nie deprecjonujemy dyskusji o książkach Nienackiego. Czytajmy, dyskutujmy, ba nawet nagrywajmy! Ludzie słuchają w sieci naszych audiobookow, pytają o kolejne części. To też jest sposób przyciągnięcia do nas nowych dusz.

Barabasz pisze: Zloty i spotkania, które także przyciągały nowych uczestników, bądź cichych forowiczów ze względu na odległość były w poprzednim roku bardziej ekskluzywne, więc dużo nowych twarzy tam się nie pojawiło. To się może zmienić bo w następnym roku planujemy zlot krajowy (chociaż na obrzeżach Polski) więc może ktoś nowy się zapisze.
Tak, w mijającym roku mieliśmy przede wszystkim zlot nad Loarą. To wielkie i kosztowne przedsięwzięcie a mimo to naprawdę wiele osób zdecydowało się na wyjazd i jak sądzę nikt tego nie żałuje.
W przyszłym roku wybieramy się na Suwalszczyznę, na dniach pojawią się konkrety. Poza tym mamy wolne inne terminy i też na pewno w jakiś sposób je zagospodarujemy.

Barabasz pisze: Na szczęście jest nadal na forum Czesio1 i przede wszystkim Ty Yvonne, która jesteś niewątpliwie największym animatorem różnych dyskusji i spotkań forowiczów w ostatnim czasie. Bez was to forum by niewątpliwie zginęło gdzieś w odmętach internetu.
Tyle ile mogę to robię. Nie ukrywam, że ostatnio jestem mocno zabiegany tak zawodowo jak i forowo. Chciałbym ogarnąć zaległe sprawy bo aż wstyd, że minął ponad rok od Fromborka a my nie skończyliśmy jeszcze relacji. Nie wydaliśmy foto-książki, obiecaliśmy jeden egzemplarz władzom Fromborka, którzy tak miło nas przyjęli, zrobili tablicę a my co? Pani Burmistrz nie przeszła przez pierwszą turę wyborów a my co? Jak wyglądamy z tym faktem?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Moge dorzucić się do hostingu i domeny, onedrive mnie nie interesuje i nie przekonuje ani w kwesti "możemy zawsze" ani nie widzę korzyści marketingowych.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:Moge dorzucić się do hostingu i domeny,
Ok, dzięki. Podeślę namiar na konto.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Ja oczywiście też się składam. Podaj, Czesio, kwotę i numer konta.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:Ja oczywiście też się składam. Podaj, Czesio, kwotę i numer konta.
Dzięki Yvonne.
Już rozsyłam Wam privy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Miałem się nie wypowiadać w tym wątku ale co by Czesio nie czul się osamotniony:
Czesio1 pisze:Mam nieodparte wrażenie że próbujesz nas do czegoś porównać Yvonne. Zupełnie niepotrzebnie. U nas nigdy nie było i nie będzie raczej po kilkadziesiąt czy kilkaset postów dziennie. U nas nie ma osób sztucznie nakręcających dyskusję po to tylko żeby była.
Dokładnie tak jest! Jak widzę na przykład ankietę pt Czy Dyr. Marczak byłby dobrym szefem - czy coś w tym rodzaju - a pod tym dorośli przecież ludzie toczą poważną dysputę to traktuję to w kategorii groteski i zwijam się ze śmiechu. Nie chcę czegoś takiego tutaj.
Czesio1 pisze:Barabasz napisał/a:
Co więcej część zasłużonych forowiczów odeszła z powodów pewnych zaszłości i innych jakiś sobie znanych powodów.

Na to niestety ja nic nie poradzę. Deklaracje w momencie tworzenia forum były wielkie a że potem niektórzy swoje poglądy to już trudno, takie życie.
Czesio jak to Czesio kulturalny człowiek i bardzo subtelnie opisał ich zachowanie. Ja prosty bałuciarz mówię, że to zwykli ludzie bez twarzy, bez honoru, gardzę nimi i cieszę się, że ich już tutaj nie ma.
Czesio1 pisze:Tych nowych osób to coraz trudniej jest znaleźć bo jeśli jesteśmy ukierunkowani na Samochodzika to nowych osób zainteresowanych jest coraz mniej. Społeczeństwo chyba zostało już zostało porządnie przetrzebione i ciężko jeszcze kogoś nowego zdobyć.
A pytanie, czy w ilości rzecz czy w jakości? Polska husaria nie raz rozbijała w pył wielokrotnie silniejszego przeciwnika. I my jesteśmy taką husarią.
Podsumowując, nic się nie dzieje żeby popadać w taki katastroficzny nastrój jak zrobiła to Yvonne. Działamy, żyjemy. Będzie nowy rok, będą nowe przygody, projekty etc. A teraz jak to wyśpiewywał nam pan Młynarski - róbmy swoje, bez konieczności zamieszczania 1,500 nowych. nic nie wnoszących postów dziennie! Miłego dnia! :-)
Ostatnio zmieniony 01 lis 2018, 09:34 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Ja prosty bałuciarz mówię, że to zwykli ludzie bez twarzy, bez honoru, gardzę nimi i cieszę się, że ich już tutaj nie ma.
Łatwo oceniasz ludzi, johny.
Bardzo, bardzo łatwo.
Twoja pogarda jest niesmaczna i wywołuje u mnie odruch wymiotny. Gardzisz nimi, ponieważ mają inne poglądy na pewne sprawy niż Ty???
Kiedyś jeździłeś z nimi na zloty, przeżywałeś przygody, piłeś piwo przy ognisku, zwiedzałeś ciekawe miejsca ramię w ramię, a teraz cieszysz się, że ich tu nie ma???
Bardzo to smutne.

Ja za większością tych osób tęsknię. Bardzo ich tutaj brakuje.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2018, 14:11 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

I chciałabym bardzo podziękować Barabaszowi, który jako jedyny sensownie odniósł się do przedstawionej przeze mnie sprawy.
Milczenie innych uznaję za informację, że mego zdania nie podzielają.
Zatem niech zostanie tak jak jest :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Tak gardzę ich dwulicowością, fałszywą przyjaźnią którą okazywali , hipokryzja. Mój tata mawiał : Panie strzeż mnie od przyjaciół z wrogami sam sobie dam radę. I faktycznie z takimi "przyjaciółmi " jak najdalej!
Ostatnio zmieniony 01 lis 2018, 14:46 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: grim_reaper »

Nie wiem czy nie spóźniłem się z postem.
Oczywiście też się dorzucę.
ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Ja też się dorzucę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

grim_reaper pisze:Nie wiem czy nie spóźniłem się z postem.
Oczywiście też się dorzucę.
TomaszL pisze:Ja też się dorzucę.
Super, dzięki wielkie Panowie! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Yvonne pisze:Ratuje nas tylko Tomaszek ze swoimi odkryciami...
Abstrahując od późniejszej dyskusji, aluzję zrozumiałem :-D Biorę się za opracowanie wątku Jaćwingów, jako inspiracji która przywiodła Tomasza na Suwalszczyznę.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:
Yvonne pisze:Ratuje nas tylko Tomaszek ze swoimi odkryciami...
Abstrahując od późniejszej dyskusji, aluzję zrozumiałem :-D Biorę się za opracowanie wątku Jaćwingów, jako inspiracji która przywiodła Tomasza na Suwalszczyznę.
I to jest bardzo słuszna koncepcja bo już niedługo kolejna odsłona Templariuszowego Zlotu. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Oczywiście, również się dorzucę.
Awatar użytkownika
PiTT
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 934
Rejestracja: 26 kwie 2017, 00:20
Miejscowość: Gd./Tcz.
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: PiTT »

Ja też dopłacę.

Kwestie poruszone przez Yvonne muszę najpierw przemyśleć, nim coś napiszę. Zwłaszcza, że ja też na forum ostatnio rzadziej i słabiej.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Z pewnym delikatnym poślizgiem chciałbym poinformować wszystkich, że nasza chmura OneDrive została dzięki Wam/Nam opłacona! Mamy dostęp do naszych forowych plików na kolejny rok!
Postaram się wyłowić z forum różne multimedialne pliki i sukcesywnie je tam wrzucać i udostępniać w widocznym miejscu.
Ponadto pamiętajcie, że ten nasz wirtualny dysk to moja ale nasza wspólna własność. Wy również możecie tam wrzucać różne materiały, np. zdjęcia, filmy, nagrania audio. A możecie to wrzucać tu:
Forowy OneDrive
Obsługa jest w miarę prosta, intuicyjna ale gdybyście mieli jakieś problemy to proszę o kontakt. Zanim wrzucicie tam jakieś pliki załóżcie pod powyższym linkiem katalog ze swoim nickiem i tam wrzucajcie pliki. Jeśli będzie konieczność będę je przerzucał co jakisczas do odpowiednich katalogów tak, żeby na forowym dysku był ład i porządek.

Spróbujcie proszę jak to działa. Wrzućcie jakieś swoje pliki, może brakujące zdjęcia z jakiegoś zlotu, może jakiś filmik z własnych wyjazdów?

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim którzy wspomogli finansowo naszą forową chmurę. :564:
Ostatnio zmieniony 05 maja 2019, 19:24 przez Czesio1, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PiTT
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 934
Rejestracja: 26 kwie 2017, 00:20
Miejscowość: Gd./Tcz.
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: PiTT »

Czesio1 pisze:Z pewnym delikatnym poślizgiem chciałbym poinformować wszystkich, że nasza chmura OneDrive została dzięki Wam/Nam opłacona! Mamy dostęp do naszych forowych plików na kolejny rok!
[...]
Nie widzę tam niczego na razie, tak ma być? A poza tym to będzie tak w pełni dostępne dla wszystkich? Pliki już udostępnione na forum to rozumiem, ale może pozostałe - jeśli będą - powinny jednak być dostępne po podaniu hasła.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PiTT pisze:
Czesio1 pisze:Z pewnym delikatnym poślizgiem chciałbym poinformować wszystkich, że nasza chmura OneDrive została dzięki Wam/Nam opłacona! Mamy dostęp do naszych forowych plików na kolejny rok!
[...]
Nie widzę tam niczego na razie, tak ma być? A poza tym to będzie tak w pełni dostępne dla wszystkich? Pliki już udostępnione na forum to rozumiem, ale może pozostałe - jeśli będą - powinny jednak być dostępne po podaniu hasła.
Nic tam nie widzisz bo nikt nic nie chce wrzucić. Chyba wszyscy się boją, czy nie mają nic do wrzucenia na próbę? A może potrzebny jakiś poradnik jak to się robi?
Na razie struktura naszego OneDrive jest podzielona w taki sposób:

1) Zloty
2) Audiobook
3) Forowe pliki użytkowników

Dostęp do wszystkich trzech katalogów mają wszyscy. Do zawartości pierwszego zostały już podane linki na forum w
TYM temacie.
Nad drugim jeszcze pracuję więc go nie udostępniłem w jednym miejscu. Ale pliki z tych linków są już wklejone w tematach z naszymi audiobookami, można tam zajrzeć i zobaczyć jak to działa. Np. TUTAJ
Do obu wyżej wymienionych katalogów dostęp jest bez możliwości edycji. Czyli można posłuchać bądź ściągnąć sobie pliki.

Trzeci katalog jest na razie pusty bo jak napisałem powyżej nikt jeszcze nie chciał go wypróbować. Tu dostęp również mają wszyscy z tą różnicą, że jest możliwa również edycja czyli można wrzucać plik, można je usuwać, jak na zwykłym domowym komputerze.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy ogólne”