Toruń

Dział poświęcony relacjom z naszych wypraw
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Toruń

Post autor: johny »

A ja w sobotę wybrałem się do mego ukochanego Torunia co by pokazać go trochę rodzinie zony. Liznęliśmy raptem to piękne miasto ale Muzeum Dom Kopernika zostało zaliczone, podobnie jak i zamek. No i oczywiście rynek z rauszem i pomnikiem Kopernika. Te kilka chwil zajęło nam coś koło 6 godzin.
Na marginesie, Dom Kopernika przeszedł całkowitą reorganizację. W takiej formie działa od czerwca 2018 roku. Przedtem był wyłączony ze zwiedzania. Efekt modernizacji wspaniały. Zwiedzaliśmy go ponad 2 godziny a spokojnie można w nim spędzić cały dzień. Aranżacja wnętrz, eksponaty, interaktywność, wszystko na najwyższym poziomie. Polecam każdemu.

Wisła
Obrazek
Stary spichlerz
Obrazek
Mury miejskie
Obrazek
Ulica Szeroka
Obrazek
Ratusz
Obrazek
Pamiątka po tych, którzy w Toruniu mieli dużo do powiedzenia...
Obrazek
Muzeum Żywego Piernika
Obrazek
Bardzo chcieliśmy zwiedzić to muzeum ale niestety przed godziną 16 wykupione już zostały wszystkie bilety na ten dzień. :-/
Pyszna gałka lodów u Lenkiewicza i kultowa pizza z pieczarkami w Piccolo zrobiły swoje. :-D
Nic to wybierzemy się raz jeszcze.
Nie robiłem zbyt wielu zdjęć, te kilka to na zachętę dla tych co nie byli nigdy... :-)
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2019, 13:46 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Oj jakie to piękne miasto! Byłam raz, dawno temu, przejazdem. Nic nie pamietam. Toruń widziałam natomiast w jakimś polskim serialu, Doktorzy czy coś takiego. Zgadza się? To szpital w Toruniu tam grał główna role? Grał tam tez polski aktor, który występuje i mieszka w ogóle w Australii, Jacek Koman. Występował w MoulinRouge, grał Argentyńczyka.

Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

johny pisze:Pyszna gałka lodów u Lenkiewicza i kultowa pizza z pieczarkami w Piccolo zrobiły swoje.
O Johny ktoś Ci chyba pomógł w wyborze, bo to dwa kultowe punkty i turysta tak sobie od razu tam nie trafi, dodałbym jeszcze naleśniki w Manekinie. Pizzę w Picollo obowiązkowo trzeba zamówić z barszczem, pyszne !!! Ogólnie ciężko tam o miejsce.
johny pisze:ie robiłem zbyt wielu zdjęć, te kilka to na zachętę dla tych co nie byli nigdy...
To są jeszcze tacy? :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Barabasz pisze:O Johny ktoś Ci chyba pomógł w wyborze, bo to dwa kultowe punkty i turysta tak sobie od razu tam nie trafi
Owszem pomógł ale kilka lat temu! Teraz sam "robię" za przewodnika po Toruniu. :-D
Barabasz pisze:Ogólnie ciężko tam o miejsce.
Bardzo... Mieliśmy wysłannika, który nam zarezerwował stolik, drugi zwolnił się poczas stania w kolejce aż do drzwi. :-D
Barabasz pisze:To są jeszcze tacy? :-)
Uwierz, że są ale w sobotę ta liczba zmniejszyła się o 4 osoby... :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Barabasz pisze: Pizzę w Picollo obowiązkowo trzeba zamówić z barszczem, pyszne !!!)
Pizza z barszczem? Takiej kombinacji ńie próbowałam!
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Re: Toruń

Post autor: Hanka »

johny pisze:. Liznęliśmy raptem to piękne miasto ale Muzeum Dom Kopernika zostało zaliczone, Dom Kopernika przeszedł całkowitą reorganizację. W takiej formie działa od czerwca 2018 roku. Przedtem był wyłączony ze zwiedzania. Efekt modernizacji wspaniały. Zwiedzaliśmy go ponad 2 godziny a spokojnie można w nim spędzić cały dzień. Aranżacja wnętrz, eksponaty, interaktywność, wszystko na najwyższym poziomie. Polecam każdemu. :-)
też byłam w Domu Kopernika miesiąc temu, prawda ze niesamowite efekty, niby eksponatów niewiele a pomysły na wyeksponowanie ich bardzo ciekawe. Koszt nowej aranżacji tego muzeum to ponad 10 mln i to widać nieprawdaż??
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:
Barabasz pisze: Pizzę w Picollo obowiązkowo trzeba zamówić z barszczem, pyszne !!!)
Pizza z barszczem? Takiej kombinacji ńie próbowałam!
Barszczyk był! Mega! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Toruń

Post autor: johny »

Hanka pisze:
johny pisze:. Liznęliśmy raptem to piękne miasto ale Muzeum Dom Kopernika zostało zaliczone, Dom Kopernika przeszedł całkowitą reorganizację. W takiej formie działa od czerwca 2018 roku. Przedtem był wyłączony ze zwiedzania. Efekt modernizacji wspaniały. Zwiedzaliśmy go ponad 2 godziny a spokojnie można w nim spędzić cały dzień. Aranżacja wnętrz, eksponaty, interaktywność, wszystko na najwyższym poziomie. Polecam każdemu. :-)
też byłam w Domu Kopernika miesiąc temu, prawda ze niesamowite efekty, niby eksponatów niewiele a pomysły na wyeksponowanie ich bardzo ciekawe. Koszt nowej aranżacji tego muzeum to ponad 10 mln i to widać nieprawdaż??
Super, super! Pogadałem trochę z jednym kolesiem z obsługi i powiedziałem, że 2 tyg temu byłem w Muzeum Pergamonu w Berlinie i to muzeum (Kopernika) nie ma się czego wstydzić. Co ciekawe, pasjonat Kopernika nigdy nie był we Fromborku! :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2019, 14:36 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Brunhilda pisze: Toruń widziałam natomiast w jakimś polskim serialu, Doktorzy czy coś takiego. Zgadza się? To szpital w Toruniu tam grał główna role?
Masz rację chodzi Ci zapewne o serial Lekarze.
Budynek grający szpital bo normalnie to budynek nie pełni takiej funkcji to Centrum wystawiennicza-targowe Park.

Obrazek
filmowytorun.pl

To wybudowany w latach 20 poprzedniego wieku w stylu modernistycznym budynek wystawowy.

Obrazek

Ale Toruń to przede wszystkim gotyk!

Obrazek
nightscapes.pl

Toruń często gościł w filmach i serialach m.in w Rejsie i Prawie i Pięść . Skarbnicą wiedzy o Toruniu jest Nemsta, ale ostatnio nas rzadko odwiedza.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:A ja w sobotę wybrałem się do mego ukochanego Torunia co by pokazać go trochę rodzinie zony.
Wspaniale!
johny pisze:Muzeum Żywego Piernika

Bardzo chcieliśmy zwiedzić to muzeum ale niestety przed godziną 16 wykupione już zostały wszystkie bilety na ten dzień.
Szkoda, bo to jest hit! Koniecznie musicie wrócić.
johny pisze:Pyszna gałka lodów u Lenkiewicza i kultowa pizza z pieczarkami w Piccolo zrobiły swoje.
Dwa najważniejsze kulinarne miejsca na mapie Torunia. Brawo wy! :-)
Uwielbiam jedno i drugie.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Przepraszam, nie mogę sobie podarować ;-)
Brunhilda pisze:Byłam raz, dawno temu, przejazdem. Nic nie pamietam.
Niezbyt dobrze świadczy to o Toruniu, skoro nic nie pamiętasz :-D :-D :-D
Żartuję, oczywiście. Toruń jest fajny. Ale nie tak fajny jak Bydgoszcz.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2019, 14:53 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze: Barabasz napisał/a:
Ogólnie ciężko tam o miejsce.

Bardzo... Mieliśmy wysłannika, który nam zarezerwował stolik, drugi zwolnił się poczas stania w kolejce aż do drzwi.
Niekoniecznie. Bywamy tam regularnie z Adamem i bez przesady. Nie czeka się tam na stolik nie wiadomo ile.
Owszem, zawsze jest dużo ludzi i kolejka do drzwi, ale to idzie bardzo szybko.
Tam ludzie wpadają na szybkie jedzenie, nie siedzą godzinami, dlatego stoliki zwalniają się bardzo szybko.
Nigdy nie czekaliśmy dłużej niż 10 - 15 minut.
Zresztą teraz są dwie sale.
Jak byłam na studiach, to była tylko jedna. I wtedy czekało się rzeczywiście dłużej :-)
Brunhilda pisze: Barabasz napisał/a:
Pizzę w Picollo obowiązkowo trzeba zamówić z barszczem, pyszne !!!)


Pizza z barszczem? Takiej kombinacji ńie próbowałam!
Tak, Bruniu.
Tak się tam właśnie je - pizza i barszczyk.
Powiem więcej: ja barszczu nie lubię zbytnio. Ale w Piccolo zawsze piję! Jest pyszny!
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2019, 14:52 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Brunhilda pisze: Pizza z barszczem? Takiej kombinacji ńie próbowałam!
Wygląda to niepozornie, ale jak smakuje i jak pachnie! Mmmmmm.....

Zdjęcie i opis ze strony obiektywniej.blogspot.com opisującej kulinaria w Toruniu:

Obrazek

"...Piccolo jest w Toruniu miejscem kultowym. Chciałoby się powiedzieć, że to pizzeria, ale jak nazwać taką, która w menu ma tylko jeden rodzaj pizzy, w dodatku bardziej przypominający zapiekankę niż włoski klasyk, a oprócz tego... jedynie barszcz i napoje? A działa nieprzerwanie od 1990 r.! Lokal jest samoobsługowy, zawsze jest w nim kolejka i ciężko o wolne miejsce. Nie ma się jednak co dziwić. Pizza na grubym drożdżowym cieście, z pieczarkami i serem kosztuje 6,90 zł (ketchup dodatkowo na życzenie 70 gr), a filiżanka (200 ml) fantastycznego barszczu czerwonego - 2,70 zł! Przed świętami po ten barszcz ustawiają się kolejki i ludzie kupują na wynos, do domu. Pizza ma natomiast taki smak jaki pamiętam z dzieciństwa, gdy nad Wisłą nieśmiało zaczęły pojawiać się pierwsze pionierskie pizzerie...."
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Barabasz pisze: Chciałoby się powiedzieć, że to pizzeria, ale jak nazwać taką, która w menu ma tylko jeden rodzaj pizzy, w dodatku bardziej przypominający zapiekankę niż włoski klasyk
Dokładnie.
Przecież to zapiekanka a nie pizza :-D .
Pizza miałaby być z ketchupem?
Nie twierdzę że nie dobra.
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

To następnym razem będę wiedział gdzie wpaść coś zjeść w Toruniu :)
Za te 10M nie mogli kupić jakiś oryginalnych pamiątek po wielkim uczonym od Szwedów? (Taki luźny pomysł.) To będę musiał zwiedzić muzeum po zmianach.
W Toruniu miałem kiedyś chęć (jedyną w życiu) wejścia w posiadanie nie za pomocą pieniędzy sfery armilarnej w jednej kamienicy gdzie nocowałem kilkanaście lat temu.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ater pisze:To następnym razem będę wiedział gdzie wpaść coś zjeść w Toruniu :)
Za te 10M nie mogli kupić jakiś oryginalnych pamiątek po wielkim uczonym od Szwedów? (Taki luźny pomysł.) To będę musiał zwiedzić muzeum po zmianach.
W Toruniu miałem kiedyś chęć (jedyną w życiu) wejścia w posiadanie nie za pomocą pieniędzy sfery armilarnej w jednej kamienicy gdzie nocowałem kilkanaście lat temu.
Chciałeś ja podprowadzić?!?!😁😁😁
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

O jakim my mieście tu rozmawiamy :shock: :027: Pizzerie Piccolo znam. Mówiliśmy o niej "pizza na Prostej" :-). Jest pyszna, ale nie przypomina zapiekanki :-) ciasto jest puszyste, świeżo wypieczone, farsz to cebulka i pieczarki. Wszystko grubo pokryte serem i oczywiście sos pomidorowy nalewany wielką łychą. Przynajmniej ja tak ją zapamiętałem :-) Z barszczykiem komponuje się znakomicie :564: Kiedyś taką pizzę można było zjeść w Bydgoszczy w Barze Tekla. Teraz to chyba tylko na Prostej w Toruniu. Naleśniki z Manekina też znam i mogę polecić :-). Lodów od Lenkiewicza nie znam ale w ciemno stawiam, że w Bydgoszczy można kupić smaczniejsze :-D. Co do zabytków to w Toruniu są dwa zamki. Zamek Dybowski i Zamek Krzyżacki. Warte zobaczenia są też forty oraz Krzywa Wieża ;-). Toruń był twierdzą, którą Prusacy w XIX otoczyli murem. Jego relikty można cały czas zobaczyć. Co do innych miejsc kultowych to warto wspomnieć o Barze Jadwiga i Warzelni Piwa Jan Olbracht. Johny, a na żużlu byłeś? Tak mnie naszło, że Toruń to fajne minizlotowe miejsce. Akurat na wiosnę. Na lato minizlotowe są Termy Uniejów :-)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Mysikrólik pisze: Przecież to zapiekanka a nie pizza :-D .
Pizza miałaby być z ketchupem?
Nie twierdzę że nie dobra.
To pizza na świeżym grubym cieście, bezpośrednio robionym, a nie mrożonym i rozwałkowywanym jak to zwykle bywa. To czerwone to nie keczup tylko gorący sos pomidorowy nalewany na nią chochelką przed podaniem, kluczowym dodatkiem do wszystkiego jest gorący barszczyk. Mniam Mniam
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Znęcacie się nade mną tymi pizzami...
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Barabasz pisze:
Mysikrólik pisze: Przecież to zapiekanka a nie pizza :-D .
Pizza miałaby być z ketchupem?
Nie twierdzę że nie dobra.
To pizza na świeżym grubym cieście, bezpośrednio robionym, a nie mrożonym i rozwałkowywanym jak to zwykle bywa. To czerwone to nie keczup tylko gorący sos pomidorowy nalewany na nią chochelką przed podaniem, kluczowym dodatkiem do wszystkiego jest gorący barszczyk. Mniam Mniam
ja też ją bardzo lubię, jest wyjątkowa
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze:Pizzerie Piccolo znam. Mówiliśmy o niej "pizza na Prostej"
Dokładnie tak!
Za moich studenckich czasów nikt nie mówił Piccolo. Nawet nie wiem, czy ona już się wtedy tak nazywała.
Wszyscy mówili "pizza na Prostej".
Fantomas pisze:Lodów od Lenkiewicza nie znam ale w ciemno stawiam, że w Bydgoszczy można kupić smaczniejsze
Tutaj z bólem serca muszę stanąć po stronie Torunia :-D
W Bydgoszczy, owszem, też są dobre lody. Zwłaszcza kawowe na śniadeckich i moje ulubione smaki w Cafe Primo - mango i śliwka w czekoladzie.
Ale jednak chyba Lenkiewicz bije nas na głowę w tym względzie. Mają rewelacyjne smaki i ogromne gałki.
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Brunhilda pisze:
Ater pisze:To następnym razem będę wiedział gdzie wpaść coś zjeść w Toruniu :)
Za te 10M nie mogli kupić jakiś oryginalnych pamiątek po wielkim uczonym od Szwedów? (Taki luźny pomysł.) To będę musiał zwiedzić muzeum po zmianach.
W Toruniu miałem kiedyś chęć (jedyną w życiu) wejścia w posiadanie nie za pomocą pieniędzy sfery armilarnej w jednej kamienicy gdzie nocowałem kilkanaście lat temu.
Chciałeś ja podprowadzić?!?!😁😁😁
Taka była ładna, że korciła ją podwędzić.
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

W Poznaniu też jest Picollo - na ulicy Ratajczaka. A dokładniej Spaghetti Bar Picollo. Kiedyś Picollo był koło Placu Wielkopolskiego w Poznaniu i serwowali tam pyszne mini pizze jak te z Torunia. Ciekawe co serwują w nowym miejscu.

Polecam spojrzeć na obraz z Google Street Map (link na dole), ponieważ obok baru Picollo na Ratajczaka jest widoczna pozostałość po poprzednim systemie. Na ulicy Ratajczaka 37 mieścił się (wg Internetu) Zarząd Wojewódzki TPPR (celowo nie rozwijam skrótu). Pozostały płaskorzeźby świadczące o przyjaźni między dwoma narodami: dwoje żołnierzy oraz Mickiewicza z Puszkinem (ci poeci byli za życia przyjaciółmi). Pozostała też pamiątka z tamtych czasów nad wejściem między Picollo a numerem 37.

https://www.google.pl/maps/@52.4074988, ... 312!8i6656
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Moje niedawne wspomnienie z Piccolo :-)
Załączniki
Piccolo.PNG
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Chyba pojadę do Torunia i zafunduje sobie śniadanie na Prostej :-) oraz deser u Lenkiewicza :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Pozdrowienia z Piccolo ;-)
Załączniki
DSC_0147.JPG
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Yvonne pisze:Pozdrowienia z Piccolo ;-)
A Ty co? W Toruniu już?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

PawelK pisze:
Yvonne pisze:Pozdrowienia z Piccolo ;-)
A Ty co? W Toruniu już?
Tak. Zrezygnowaliśmy dzisiaj z płynięcia. Kiepsko się dzisiaj czułam i wyjechaliśmy wcześniej.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:Pozdrowienia z Piccolo ;-)
Pozdrowienia i dla Was :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Nigdy nie byłem fanem jedzenia "gdzieś tam" przez tyle lat mało co mogłem pochwalić ..że jest w miare .. w publicznych jadłodalniach czy restauracjach raczej sie nie wypowiadam..bo bym musiał powiedziec prawde :) a to by kiepsko wygladało .. .ale jem - bo musze..
..dla mnie tylko własne zrobione (nie kupione!!) domowe jedzenie..
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z naszych wypraw”