Chernobyl

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Chernobyl

Post autor: Brunhilda »

Obejrzałam cztery odcinki. Wstrząsające.
Piąty chyba nie jest dostępny bo nie moge znaleźć.
Jakos właśnie nie moge się otrząsnąć, prześpie to, u mnie już noc właściwie i napisze jeszcze na ten temat. Czy ktoś widział ?
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Na mnie już też czeka ten serial. Wszyscy mi mówią, że jest bardzo dobry, nie mogę się doczekać.
Brunhilda zobacz może >>>Tutaj

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 cze 2019, 20:32 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Serialu jeszcze nie oglądałem, ale jak wybuchł Czarnobyl, mój syn miał 4 miesiące i dawaliśmy mu płyn Lugola do wypicia. Strasznie się rozdarł, ale jak go o to niedawno pytałem, to mówi że nie pamieta :-D
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ja pamiętam jak piłem ten płyn, była bardzo długa kolejka do miejskiej przychodni bardzo słoneczny dzień. Pamiętam też, że z chłopakami szukaliśmy tej radioaktywnej chmury na niebie i każda o dziwnym kształcie wydawała się nam podejrzana.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze:Ja pamiętam jak piłem ten płyn, była bardzo długa kolejka do miejskiej przychodni bardzo słoneczny dzień. Pamiętam też, że z chłopakami szukaliśmy tej radioaktywnej chmury na niebie i każda o dziwnym kształcie wydawała się nam podejrzana.
A ja pamiętam, że nam podawano ten płyn w szkole przed gabinetem lekarskim.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Filmu nie oglądałem jak na razie. Natomiast niedawno na jakimś kanale mignął mi fragment jakiegoś dokumentu jak wygląda teraz Czarnobyl. Pustka która mi skojarzyła się z Sarajewem. A raczej z olimpijskimi obiektami sportowymi, które niszczeją. Sarajewo to były pierwsze Igrzyska Olimpijskie które oglądałem jako kilkuletni szczyl. Oczywiście jak na dzieciaka przystało najbardziej utkwiła mi czołówka olimpiady z maskotą wilkiem w roli głównej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A jack to bylo? Pamietam, ze Nad Polska przeszła chmura, nawet gdzie iegdzie padało chyba? Ostrzegali, żeby nie wychodzić z domu? Czy jakieś inne środki zapobiegawcze?
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Oficjalnych ostrzeżeń żeby nie wychodzić z domu, nie było. Ludzie powtarzali między sobą żeby nie wypuszczać dzieci, ale to trwało tylko 2-3 dni. W telewizyjnych relacjach z wieców 1-majowych, rzeczywiście nie było widać żadnych dzieci, chociaż w poprzednich latach była to dla maluchów atrakcja.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Polska tak bardzo nie oberwała. Mieliśmy napływ radioaktywnego jodu i cezu. Radioaktywny jod był niebezpieczny dla dzieci i dlatego piliśmy płyn lugola żeby zablokować wchłanianie tego radioaktywnego. Powodowało to głównie choroby tarczycy. Oczywiście w TV była dezinformacja i o wszystkim informowano z opóźnieniem.

Zasięg chmury radioaktywnej.
Obrazek Wiedza i życie

Skażenie Cezem
Obrazek

Polecam artykuł >>>Wiedza i Życie - Jak to z Czarnobylem było

świetny jest teatr telewizji opisujący te wydarzenia >>>Teatr TV -Cztery dni w kwietniu

Brunhildo udało Ci się obejrzeć 5 odcinek serialu?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2019, 09:16 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:A ja pamiętam, że nam podawano ten płyn w szkole przed gabinetem lekarskim.
A ja nic nie piłem tylko wędrowałem po Beskidach. Nie było telefonów komórkowych, nie było zasięgu radia i nie było problemu.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Ja w tym czasie byłem w najbezpieczniejszym miejscu czyli brzuchu mamy i o katastrofie dowiedziałem się dopiero w sierpniu, jak wyszedłem na światło dzienne ;)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czy można gdzieś - poza HBO - obejrzeć ten serial? Też słyszałem, że jest dobry.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Tak Barabaszu! Dziekuje Ci bardzo. Twoj link od razu zadziałał. Rewelacja! Serial mnie poruszył bardzo.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Jeszcze raz Barabaszu, dzięki. Artykuł, który załączyłes pomógł mi znaleźć profesora Strupczewskiego z Narodowego Centrum Badań Jądrowych. RoMawialam z nim. Powiedział, ze to promieniowanie wcale nie było takie straszne, ze teraz i dawno już można tam mieszkać, bo promieniowanie jest takie samo w Czarnobyla jak pod Pałacem Kulrury :shock: ze można tam jeździć na wycieczki bez problemu, ze to bajki, ze w lasach chodzą tam jelenie wielkie jak słonie, i ze rosną grzyby wielkie jak stoły. Ze to był błąd , ze wysiedlono tych ludzi, tj można było ale na kilka dni max i to wszystko! Czyli to prawda, ze ludzie, którzy odmówili ewakuacji i zostali , maja się dobrze. To znaczy las ek dookoła jest zamknięty bo zleciały tam kawałki grafitu i one, owszem promieniują ale lokalnie. Do lasku tego jednego dookoła elektrowni się nie wchodzi.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2019, 01:07 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze:Jeszcze raz Barabaszu, dzięki. Artykuł, który załączyłes pomógł mi znaleźć profesora Strupczewskiego z Narodowego Centrum Badań Jądrowych. RoMawialam z nim. Powiedział, ze to promieniowanie wcale nie było takie straszne, ze teraz i dawno już można tam mieszkać, bo promieniowanie jest takie samo w Czarnobyla jak pod Pałacem Kulrury :shock: ze można tam jeździć na wycieczki bez problemu, ze to bajki, ze w lasach chodzą tam jelenie wielkie jak słonie, i ze rosną grzyby wielkie jak stoły. Ze to był błąd , ze wysiedlono tych ludzi, tj można było ale na kilka dni max i to wszystko! Czyli to prawda, ze ludzie, którzy odmówili ewakuacji i zostali , maja się dobrze. To znaczy las ek dookoła jest zamknięty bo zleciały tam kawałki grafitu i one, owszem promieniują ale lokalnie. Do lasku tego jednego dookoła elektrowni się nie wchodzi.
No to mi zaimponowalas, będzie gdzieś ten wywiad?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Brunhilda pisze:Jeszcze raz Barabaszu, dzięki. Artykuł, który załączyłes pomógł mi znaleźć profesora Strupczewskiego z Narodowego Centrum Badań Jądrowych.
Cieszę się, że Ci pomogłem. Też chętnie posłucham ewentualnego wywiadu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Pomogłeś bardzo! Proszę bardzo, pierwsza cześć wywiadu z profesorem Strupczewskim i pierwsza z Bonaszewskim. I bonus! Wspomnienia z Montresor! Nowa strona w budowie, nowiuteńka, nic jeszcze nie ma oprócz tej audycji!

https://www.radio2000fm.com.au
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze: pierwsza cześć wywiadu z profesorem Strupczewskim
Prosimy o więcej. :564:
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

PawelK pisze:Prosimy o więcej. :564:
Popieram.

Czy dobrze pamiętam, że relacja ze zwiedzania zamku, przynajmniej częściowo - nagrywana była na miejscu ?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Tak jest! Na miejscu. Mam jeszcze wywiad z panią hrabina. Druga cześć wywiadu za tydzień!
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Obejrzałem pierwsze trzy odcinki, zostały mi dwa. I potwierdzę to co napisała w pierwszym poście Brunhilda. Wstrząsający dokument. Robi naprawdę niesamowite wrażenie. Idę dalej oglądać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
mkonst
Forowy Lektor
Posty: 458
Rejestracja: 04 lut 2014, 11:44
Miejscowość: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Gadu Gadu: 1394783
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mkonst »

Pozdrawiam mkonst
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”