Muzyka naszych marzeń i snów

Dział poświęcony muzyce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Czesio1 pisze: Grzywę już zapuszczam :564:
Pasowałby Ci czeski metal. Długie włosy z tyłu, krótkie z przodu i wąsy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze:
Czesio1 pisze: Grzywę już zapuszczam :564:
Pasowałby Ci czeski metal. Długie włosy z tyłu, krótkie z przodu i wąsy.
i wąsy na przedzie :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

barttez pisze:
Bardzo Cię polubiłem. ;-)
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

a teraz coś z naszego podwórka dość młody zespół ,tekst z humorem i czasem dwuznacznością jak nazwa zespołu
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: grim_reaper »



;-)
ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:
:564:
Dal mnie najlepsza płyta Slayera!!!! Niesamowity kawałek. King z włosami do pasa, na perkusji Lombardo i Jeff na gitarze.... Kwintesencja Slayera. Ech dawno to było... :-/
To na drugą nóżkę. Zakazany singiel ze względu na okładkę...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Slayer to jest firma. Wiele zespołów deathmetalowych do dziś się na nich wzoruje.

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »


To jest dziś.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Wspaniałe:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Kto to pamięta? Ostatnio usłyszałem w jakimś horrorze i przerwałem oglądanie, żeby sprawdzić kto śpiewa:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Znacie ten wokal?

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: grim_reaper »

Ja dziś na taką nutę .... ;-)

The Phantom of the Opera - Prague Cello Quartet
ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Nie wiem co jest, ale od jakiegoś czasu fascynuje mnie Death, to naprawdę kawał dobrej muzy, nie mówiąc o tekstach. W dodatku, niedawno dowiedziałem się, że nie tylko Chuck nie żyje, w 2015 roku zmarł także basista Scott Clendenin. Zrobiło mi się strasznie przykro, kurde, tacy świetni muzycy, a już nic nie zagrają. Dlatego z uporem maniaka, wstawiam kolejny raz kawałek z ostatniego koncertu w Eindhoven z ostatniej płyty, który moim zdaniem jest mistrzostwem, słucham co najmniej raz dziennie i nie przestaje mnie fascynować budowa tego utworu, zmienność rytmu i, z czym pewnie większość się nie zgodzi :-D ...melodia. Porównuję to do blackmetalowego The Sign of An Open Eye Gorgoroth, chociaż oczywiście oba utwory należą do różnych gatunków. Wiem, że większość ma to gdzieś, ale johny, Ty masz wyczulone ucho, weź się przełam i posłuchaj, a bardziej obejrzyj teledysk. Tu gra mistrz gitary, bez dwóch zdań. :-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Aha, jeszcze dwie rzeczy. Chuck odszedł od klasycznego growlingu na rzecz wyższych rejestrów, myślę, że wyszło nieźle, no i wygląd kapeli na koncercie. Żadnych tatuaży, malowania facjat itd. Po prostu normalnie ubrani faceci wyszli i dali kurde czadu, jak Metallica. :-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Kolejny zespół, a właściwie solowy projekt, który stał się zaczątkiem Black Metalu, chociaż akurat w tym utworze i z tej płyty nie można tego stwierdzić, ale również prekursor Viking Metalu, co już można gołym uchem stwierdzić. Niezrównany Quorton, mistrz i klasa dla samego siebie. Oprócz Venom i Celtic Frost(wcześniej Hellhammer), legenda Death i Black Metalu. Zrezygnował z koncertów, żeby tworzyć muzykę, którą czuł i kochał. Ciekawostka - zaczynał tworzyć na początku 80', kiedy do gry wchodziły takie koszmarki jak chociażby EUROPE, ci od The Final Countdown. Stwierdził, że ma to gdzieś i będzie tworzył po swojemu. Wyszło mu świetnie! Moja ulubiona płyta to Twilight of The Gods(sam tytuł, Zmierzch Bogów, już mnie elektryzował, a jak posłuchałem, to pełny zachwyt), ale ten kawałek jest z innej, równie świetnej płyty: Hammerheart

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Najgorsze jest to, że nikt nie słucha tych utworów, które wstawiam, bo są ciężkie i raczej nie da się tego tańczyć, co najwyżej w wersji pogo. :-D Ale jeśli myślicie, że się zniechęcę, to błąd. Jestem uparty i tyłek poparzę, ale w pokrzywy narobię jak najbardziej. :-P :-D
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Nie wiem co jest, ale od jakiegoś czasu fascynuje mnie Death, to naprawdę kawał dobrej muzy, nie mówiąc o tekstach. W dodatku, niedawno dowiedziałem się, że nie tylko Chuck nie żyje, w 2015 roku zmarł także basista Scott Clendenin. Zrobiło mi się strasznie przykro, kurde, tacy świetni muzycy, a już nic nie zagrają. Dlatego z uporem maniaka, wstawiam kolejny raz kawałek z ostatniego koncertu w Eindhoven z ostatniej płyty, który moim zdaniem jest mistrzostwem, słucham co najmniej raz dziennie i nie przestaje mnie fascynować budowa tego utworu, zmienność rytmu i, z czym pewnie większość się nie zgodzi :-D ...melodia. Porównuję to do blackmetalowego The Sign of An Open Eye Gorgoroth, chociaż oczywiście oba utwory należą do różnych gatunków. Wiem, że większość ma to gdzieś, ale johny, Ty masz wyczulone ucho, weź się przełam i posłuchaj, a bardziej obejrzyj teledysk. Tu gra mistrz gitary, bez dwóch zdań. :-)
Słuchałem DEATH, nawet miałem ich koszulkę. Technicznie są super ale jednak ten growlujący wokal nieco mnie odstrasza... A wiesz skąd się wzięła nazwa płyty Scream Bloody Gore? :027: :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze: Słuchałem DEATH, nawet miałem ich koszulkę. Technicznie są super ale jednak ten growlujący wokal nieco mnie odstrasza... A wiesz skąd się wzięła nazwa płyty Scream Bloody Gore? :027: :-D
A mi się właśnie podoba taki wokal. :-D
Co do nazwy płyty, to niedawno o tym czytałem, ale nie pamiętam. Chodzi o jakąś kobietę, żonę reżysera czy coś no i nawiązanie do Evil Dead, starego filmu o zombie, na który chodzili codziennie i wtedy właśnie zmienili nazwę z Mantas na Death. Mam rację, czy coś pokręciłem?
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »


Taka nutka na dziś :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ostatnio wspominałem o fascynacji Yvonne Francją. Jedną z niewielu rzeczy, które mi się podobają w tym kraju, jest ta osóbka. Chociaż Yvonne kręciła noskiem, że słaba artystka i wokal, ale dla mnie mogłaby być głuchoniema, ja ją cenię za inne walory. :-P :-D
Z przyjemnością bym ją ogłuszył....



Jest jeszcze piękna Eva Green, ale ją to bałbym się nawet ogłuszyć, taka jest delikatna. :/
W zasadzie to we Francji podobają mi się tylko kobiety, chociaż wydaje mi się, że Polki są jednak piękniejsze. ;-)
ODPOWIEDZ