Muzyka naszych marzeń i snów

Dział poświęcony muzyce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Ostatnio wspominałem o fascynacji Yvonne Francją. Jedną z niewielu rzeczy, które mi się podobają w tym kraju, jest ta osóbka. Chociaż Yvonne kręciła noskiem, że słaba artystka i wokal, ale dla mnie mogłaby być głuchoniema, ja ją cenię za inne walory. :-P :-D
Z przyjemnością bym ją ogłuszył....



Jest jeszcze piękna Eva Green, ale ją to bałbym się nawet ogłuszyć, taka jest delikatna. :/
W zasadzie to we Francji podobają mi się tylko kobiety, chociaż wydaje mi się, że Polki są jednak piękniejsze. ;-)
Fakt, galanta! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:Fakt, galanta! :-D
:564: Prawda? No cóż, nam samcom wystarczy pokazać nogi i już się ślinimy. Co prawda, dotyczy to najczęściej samców alfa, a ja siebie uważam raczej za samca omega :-D , ale widocznie mam jakieś szczątkowe pozostałości po alfie(może tym z serialu :-D ), w każdym razie Francuzki to urodzone kokietki, a ja mam słaby charakterek, więc bardzo łatwo ściągnąć mnie na manowce, a potem się wypiąć, tak żebym mocno poczuł. :-D Ale taki wariant trzeba brać pod uwagę przed, a nie po. I tak się cieszę, że kobiety to nie modliszki, bo nie nadążyłaby mi odrastać głowa. :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Dzisiaj właśnie musiałem skoczyć dosłownie na chwilę na Podlasie. Oczywiście musiałem od mamy odebrać jakieś wiktuały, chociaż nie potrzebuje zupełnie, ale wiadomo, nie odmówię. Jak wracałem do stolycy, to w radiu puścili tę piosenkę:


Wierzcie, nie wierzcie, poczułem ten cichy kąt i to ciepło rodzinnego domu. Tak rzadko tam bywam i tak krótko, że aż mnie coś ścisnęło za gardło. Miał rację Młynarski, pisząc te słowa. Mamy nie zastąpi nikt...no chyba że jakaś głuchoniema Francuzka... :-P :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Dzisiaj może chociaż się postaram być bardziej przystępny muzycznie. Myślę, że ten kawałek każdy zna i lubi:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Właściwie to cała twórczość Beatlesów jest świetna(podobno), ale ja aż takim ich fanem nie jestem. Owszem, są niepowtarzalni i rewolucyjni, ale od tamtych lat minęło naprawdę dużo czasu. Powstały nowe gatunki rocka, cięższe, szybsze itd. Ale ja bardzo lubię takie spokojne, romantyczne ballady(pewnie niektórzy stwierdzą: jak to, szatan lubi ballady??? :-D ), bo przy takiej muzyce bardzo miło jest się przytulić do jakiejś Alizee(albo pochodnej, niekoniecznie narodowościowo), a weźcie się spróbujcie przytulić do dziewczyny przy takiej chociażby Wyroczni, KATA. Albo będzie opętana i sami wpadniecie diabłu w paszczę, albo was pogoni. Dlatego lepiej uważać i od razu sobie ustalić pozycję. A ten kawałek jest odpowiedni na każdy sabat ;-)

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Bardzo ubolewam nad tym, że oprócz johnyego, i to nie zawsze, nikt nie odnosi się do moich propozycji muzycznych. Podejrzewam, że powodem jest mój gust muzyczny, ale pewności nie mam. :-D
Żeby więc rozszerzyć moje horyzonty muzyczne, a przy okazji przyciągnąć jakichś, chociażby nieśmiałych reproduktorów i fascynatów, postanowiłem, że też pójdę na ugodę i powstawiam różne koszmarki, które nie tyle zachwycają mnie muzyką, co wykonaniem albo teledyskami. Ale żeby nie było... Pierwszy teledysk(clip?) Pokazuję i zaraz się ustosunkowuję:

No więc o ile cała piosenka jest całkiem fajna i daje radę, to najfajniejszą rzeczą jest taniec którejś dziewczyny. Ciężko mi powiedzieć której, ale w tych brązowych spodniach w paski. Jest zajebista, te jej ruchy są po prostu....odpowiednie, tak to ujmę. :-D
No i co? Dałem radę?
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

A teraz piosenka Natalii Lesz, ale chyba bez teledysku, bo prawdopodobnie są jakieś prawa lewa, ch..j wie o co chodzi. Podam link, może się odpali.
http://www.video.celebrytek.pl/film/121 ... os-za-cos/
W każdym razie, podejrzewam że i tak ją znacie, więc bez zbędnych gadek. Piosenka nie taka nowa, ale jak dla mnie, ma to coś, mianowicie podejście kobiet do związku(ale teraz mi się oberwie :-P :-D ). Mówcie dziewczyny co chcecie, ale Natalia wyśpiewała tu wszystko. :-D A ja mam ten luksus, że nie boję się mojej pani i władczyni i mówię jak jest. :-D
Chociaż za ten dotyk i całowanie tam gdzie chcę, być może wycofam te słowa. :-P :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze:Bardzo ubolewam nad tym, że oprócz johnyego, i to nie zawsze, nikt nie odnosi się do moich propozycji muzycznych. Podejrzewam, że powodem jest mój gust muzyczny, ale pewności nie mam. :-D
Nie przesadzaj Dobek. Inni też czasem się odnoszą. A że najczęściej johny to na pewno z powodu podobnych gustów muzycznych jakie macie. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:
Von Dobeneck pisze:Bardzo ubolewam nad tym, że oprócz johnyego, i to nie zawsze, nikt nie odnosi się do moich propozycji muzycznych. Podejrzewam, że powodem jest mój gust muzyczny, ale pewności nie mam. :-D
Nie przesadzaj Dobek. Inni też czasem się odnoszą. A że najczęściej johny to na pewno z powodu podobnych gustów muzycznych jakie macie. :-)
\

Oj Czesiu, ja wiem, że niełatwo zadowolić wszystkich. Ale pamiętaj na czyj koncert się wybierasz. Jeszcze sam zwątpisz. :-D
A co do moich preferencji muzycznych, to tylko, żeby moich wstawek nie usuwać bez powodu. Sam wiem, że wstawiam praktycznie dla siebie, ale niech chociaż jeden człowiek spróbuje posłuchać i niech się jedna osoba na milion zachwyci tą muzyką. Dla mnie więcej nie trzeba. Ja nic z tego nie mam, poza miłością do ciężkiego, mrocznego grania. ;-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze:Dzisiaj właśnie musiałem skoczyć dosłownie na chwilę na Podlasie. Oczywiście musiałem od mamy odebrać jakieś wiktuały, chociaż nie potrzebuje zupełnie, ale wiadomo, nie odmówię. Jak wracałem do stolycy, to w radiu puścili tę piosenkę:


Wierzcie, nie wierzcie, poczułem ten cichy kąt i to ciepło rodzinnego domu. Tak rzadko tam bywam i tak krótko, że aż mnie coś ścisnęło za gardło. Miał rację Młynarski, pisząc te słowa. Mamy nie zastąpi nikt...
No i to jest bardzo ładne :-)
Ale się nam Dobek rozszalał muzycznie :564:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Mój wpis na FB
Są takie piosenki, które zostają pomnikami. Obok YNWA to chyba najważniejszy "sportowy" kawałek. Nigdy nie zapomnę jak go śpiewaliśmy na stadionie w 96 i 97 roku, dumnie trzymając w górze nasze widzewskie szale... "No time for losers cause WE ARE THE CHAMPIONS!!!" Łzy w oczach i niezapomniane chwile... Queen, dziękuję Wam za to! 🇦🇹 🇦🇹 🇦🇹

Ostatnio zmieniony 06 sie 2019, 13:12 przez johny, łącznie zmieniany 2 razy.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Dzisiaj kolejne (61.) urodziny mego absolutnego muzycznego idola!!! Żyj i twórz nam długie lata panie Bruce Dickinson!!!100 lat.
Dzisiaj coś z jego kariery solowej...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Leonard Cohen, Bon Scott, Freddie, Ronnie James Dio RIP. Ian Gillan, Rob Halford, David Coverdale, Bruce Dickinson żyjcie nam k***a jak najdłużej bo bez Was świat, muzyka będą uboższe. Jesteście pieprzonymi Mistrzami!!!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:Leonard Cohen, Bon Scott, Freddie, Ronnie James Dio RIP. Ian Gillan, Rob Halford, David Coverdale, Bruce Dickinson żyjcie nam k***a jak najdłużej bo bez Was świat, muzyka będą uboższe. Jesteście pieprzonymi Mistrzami!!!
I to rozumiem! :564:

Dodałbym jeszcze: Chuck Shuldiner, Scott Clendenin, Malcolm Young, Clive Burr, Sid Vicious, Cliff Burton....ech.... R.I.P.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Trochę wspomnień...





Chuck i Scott

Bon i Malcolm



Wszyscy powyżej, to Hard Rock i Heavy Metal, ale ja również uwielbiam stary dobry Punk Rock i tych Zgniłych Jasiów i Sidów:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Obok, za oknami impreza, zapraszają mnie na gorzałę, ale ja wolę sam wypić kilka browarów i powspominać, może ktoś się dołączy...

Genialny kawałek i genialny Mark. Naturalność i lekkość, z jaką gra na gitarze, niezmiennie mnie zachwyca:



Co tu mówić, kawał potężnej muzy, ten riff znają wszyscy. Ciekawostka, Geezer jest starszy ode mnie równo o 22 lata i 2 miesiące :-D



Każdy kto zna ich muzykę, wie, że dają czadu, ale tu wstawię coś spokojnego, żeby nie odstraszać dziewczyn ;-) Przyznaję, że stroje Roba mnie rozwalają. W życiu bym czegoś takiego nie założył, ale w końcu nie jestem artystą, tylko niezbyt rozgarniętym, może nawet głupim wieśniakiem, ale w sumie dobrze mi z tym. :-P


Jedna z moich ulubionych kapel i numer z jednej z najlepszych płyt, chociaż oni nie mają słabych płyt. Utwór baaardzo lubię. Niepokojący wstęp, a jak już Nick Mason wchodzi z perkusją, to po prostu ciary. Myślę, że nigdy nie pokocham tak żadnej kobiety, tak jak tę muzykę. :-D



Kolejny wspaniały zespół z wiecznie naburmuszonym liderem, ale jednocześnie jednym z najlepszych "wioślarzy" w historii Rocka. Trochę mniej znany utwór niż ograne Perfect Strangers czy Child in Time, ale równie świetny"



Nie może zabraknąć też Zwierzaka i Lemmyego. Ten kawałek powoduje, że mam ochotę chwycić topór i uderzyć na Sasów(nie wiem czemu akurat na nich, ale podoba mi się ta nazwa :-D ). Jeden z najbardziej energicznych i rozpoznawalnych utworów Motorhead. Lemmy był prawdziwym rockmanem, śmierdział piwskiem(pewnie śmierdziałby też koniem, ale był z innej epoki), miał brodawki i zepsute zęby(próbuję go naśladować, z pewnymi sukcesami :-P )


Kolejna kapela-legenda. Niesamowity Jimmy i zachrypnięty Robert, no i te ich płyty, bez tytułów, ponumerowane, 1, 2, 3, 4. Może powinienem wstawić Stairway to Heaven, ale bez przesady, ten kawałek raczej większość zna. :-)


Następni moi ulubieńcy. Phil(basista i lider), wygląda tak, ponieważ jego matka, zdaje się byłą Brazylijką, ale preferencje muzyczne odziedziczył po ojcu Irlandczyku(tak mi się wydaje, piszę z pamięci i nie zaglądam do źródeł). Grali razem z Gary Moorem, a tego chyba znają wszyscy. Polecą dwa kawałki, bez Garyego i z nim:




Nie chciało mi się szukać innych kawałków. :oops: Niestety, ani Phil ani Gary już nie żyją, z tą różnicą, że Gary zmarł niedawno, natomiast Phil, zmarł na zapalenie płuc i inne dolegliwości, ale spowodowane pijaństwem i narkotykami. Nie idźcie w jego ślady. ;-)

Teraz dwie kapele, które zmieniły cały świat. Obie uwielbiam i dla obu mam ogromny szacunek, bo grały u nas nawet w głębokiej komunie(oczywiście nie tylko one, ale wtedy były na szczycie(teraz zresztą też są) i mogły sobie darować, jak wiele innych kapel z Zachodu, ale mimo to zagrały), Metallica i Iron Maiden. Dwa giganty, których nie odstraszyła Zimna Wojna ani niedźwiedzie, rzekomo chodzące po ulicach Warszawy. Przyjechali, doje***ali i pozamiatali. Ich pierwsze, drugie, trzecie, czwarte płyty, to kamienie milowe w Heavy Metalu. Wstawię tylko po jednym kawałku, ale to niestety nie odda ich muzycznego geniuszu:




Wstawiłem dwie pierwsze z brzegu, bo tu są same hity. Tu się nie da wybrać ulubionych, bo obie te kapele są genialne i nie mają słabych numerów.

Na koniec, żeby nie było za słodko, kapela, której nie cierpię w zasadzie od pierwszych o niej wiadomości. Nie dziwię się Hetwieldowi, że nie cierpiał lidera, bo większego pozera i żałosnego chujka, przekonanego o własnej świetności, to chyba nie znam. Mowa o Guns'n Roses i żałosnym Axlu Rose. Wypłynęli jakoś w Stanach i nawet nieźle sobie radzili, dopóki "gwiazdor" nie zaczął przesadzać w wypowiedziach. Powiedział, że nigdy nie zagra dla Żydów, Arabów i Polaków. Ja go całkowicie olałem, ale miał jednak grono fanów w Polsce(ku mojemu ogromnemu zgorszeniu). A kiedy przyjechał do Polski(jednak)? Kiedy był już zerem i większość oryginalnego składu nie istniała. Przyjechał tylko zarobić kasę na frajerach. Gardzę nim do dziś i nigdy nie poszedłbym na ich koncert. Na osłodę powiem, że podczas wspólnej trasy z Metalliką, James dopierd***alał mu równo i chciał go lać. Ledwo koledzy go odciągnęli.
Puszczę cokolwiek, i tak mam ich gdzieś:

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ależ żeś pojechał Dobek! W 99% moje opinie są zbieżne z twymi. Tylko jakoś nigdy nie byłem zbytnim fanem PF a z kolein Appettite Gunsów uważam za wyśmienity album! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:Tylko jakoś nigdy nie byłem zbytnim fanem PF
Wiem johny, bo Ty jesteś fanem "mocnego uderzenia", jakby powiedział Tomasz NN. :-D

johny pisze:Appettite Gunsów uważam za wyśmienity album!
Gunsi mieli niezłą muzę, ale pozerstwo i buractwo Axla, zdecydowanie mnie odstręczało, apaszka na głowie, jakaś szmatka przy pasku, kolczyki, naszyjniki i pierścienie. Brakowało tylko piórka w tyłku. :-D
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Zgadzam się Dobkiem Axl Rose miał drażniący image. W tamtych czasach chyba jednak Guns'n' Roses aż tak bardzo się nie różnili wyglądem od np. Mötley Crüe albo Bon Jovi. Zgadzam się też z johnym bo nigdy nie lubiłem Pink Floyd :-) Dobek moja imprezka byłaby z trochę inną muzyką :564: Nie mogłoby zabraknąć np. tego zespołu.

Ale zimnego browarka z rozpierzchłą pianką byśmy wypili :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Fantomas pisze:Zgadzam się Dobkiem Axl Rose miał drażniący image. W tamtych czasach chyba jednak Guns'n' Roses aż tak bardzo się nie różnili wyglądem od np. Mötley Crüe albo Bon Jovi.
Byli jeszcze KISS, King Diamond, którzy udawali pandy :-D , ale nikt mnie tak nie drażnił jak pan Róża.
Fantomas pisze:nigdy nie lubiłem Pink Floyd
Nie każdy musi lubić wszystko. Ja nie lubię reggae, oprócz pierwszej płyty Daab i Fryzjera na plaży.
Fantomas pisze:Ale zimnego browarka z rozpierzchłą pianką byśmy wypili
No to dawaj 21 sierpnia do Warszawy, będzie johny i Czesio. :564:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Co Wy chłopaki tacy anty Pinkowcy jesteście?
Ja uwielbiam ich kawałki.
Shine on you crazy diamond
Wish you were here
Another brick on the wall
High hopes
Przecież to genialna muza.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:Co Wy chłopaki tacy anty Pinkowcy jesteście?
Ja uwielbiam ich kawałki.
Shine on you crazy diamond
Wish you were here
Another brick on the wall
High hopes
Przecież to genialna muza.
:564:

Bardzo Cię polubiłem. ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze:
Czesio1 pisze:Co Wy chłopaki tacy anty Pinkowcy jesteście?
Ja uwielbiam ich kawałki.
Shine on you crazy diamond
Wish you were here
Another brick on the wall
High hopes
Przecież to genialna muza.
:564:

Bardzo Cię polubiłem. ;-)
Ja Ciebie toże :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Fantomas pisze:Ale zimnego browarka z rozpierzchłą pianką byśmy wypili
No to dawaj 21 sierpnia do Warszawy, będzie johny i Czesio. :564:[/quote]
Chciałbym, ale tym razem nie dam rady. Koncertowiczom życzę dużo emocji i smacznego piwa :-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Nie może zabraknąć tutaj mojej ukochanej kapeli, ale wstawię dopiero, jak ktoś zgadnie jaka to kapela. :-P :-D
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Czesio, johny oraz Dobek fajnego spotkania, świetnego koncertu i smacznego piwa :564:


Ostatnio zmieniony 21 sie 2019, 11:33 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Fantomasie drogi, dzięki ale chyba nic z tego nie będzie, ponieważ przebywam obecnie na moim ukochanym Podlasiu, do końca tygodnia co najmniej, więc nie dam rady dotrzeć do stolicy. Ale kibicuję johnyemu i Czesiowi. Niech to będzie koncert ich życia. Ale możesz się pokusić o odgadnięcie mojej ukochanej kapeli. Myślę, że tylko johny jest w stanie to odgadnąć, a tyle kiedyś pisałem, kogo kocham. ;-)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Dobek to spróbuję zgadnąć mam 3 typy :564: Pomagam sobie :-)
1. Kat
2. Paradise Lost
3. Slayer
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Fantomas pisze:Dobek to spróbuję zgadnąć mam 3 typy :564: Pomagam sobie :-)
1. Kat
2. Paradise Lost
3. Slayer
Fantomas pisze:Dobek to spróbuję zgadnąć mam 3 typy :564: Pomagam sobie :-)
1. Kat
2. Paradise Lost
3. Slayer
No powiem Ci, że mnie zaskoczyłeś bardzo, bo rzeczywiście KAT to moja ukochana od dziecka kapela. Co prawda chodzi o tę sprzed lat, czyli sprzed podziału i waśni, ale jednak. :-)
Kurde, powinieneś dostać jakąś nagrodę, ale nie wiem jaką i w jakiej formie. Pomyślę nad tym.
Na tę chwilę, jako namiastkę, wstawiam dwa numery, które, moim zdaniem najbardziej oddają charakter KATA. KAT powstał jako kapela instrumentalna z woli Piotra Luczyka, jednak dopiero po wstąpieniu Romka Kostrzewskiego(wszystko działo się w Jarocinie, świątyni ówczesnych czasów), kapela nabrała wiatru w żagle. Od tej pory twierdzę(a znam kapelę prawie od początku), że to był najlepszy zespół metalowy na naszej scenie, nie umniejszam zasług TSA czy Turbo, ale jednak ciężar i moc muzyki KATA, dało się czuć na Metalmanii. Przewspaniała, genialna Dziewczyna w cierniowej koronie, czy monumentalny i szybki Mag-seks, to były kamienie milowe w polskim metalu. Nigdy, żaden z polskich zespołów nie zagrał tak ostro i ciężko. Chodziło jednak bardziej o teksty, przeciw bogu i klerowi.To było niedopuszczalne i bardzo niechętnie widziane przez ówczesne społeczeństwo, przekonane, że Kościół jest wyrocznią.
Nie chcę już pisać o problemach z wydaniem płyty itd. Ciekawostka, to jedyny utwór KATA, który puszczano w radiu. Nie podam tytułu. Powiem tylko, że miałem ich singiel Noce Szatana/Ostatni Tabor.
A teraz obiecane dwa numery KATA, które dla mnie są na zawsze mistrzostwem:




Przepraszam za rozwlekłą wypowiedź, ale po prostu kocham KATA i jego muzykę i nikt mnie pod tym względem nie zmieni. :-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ale skąd ten Paradise Lost, to powiem Ci, że aż się zamyśliłem. :-D Ale kapela spoko, w dodatku wiekowa, nie jakiś kinder band.
ODPOWIEDZ