Bazarek

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
Awatar użytkownika
Winnetou
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:54
Miejscowość: Wawa
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Winnetou »

Yvonne pisze: Ja osobiście wolę zdobywać poszczególne części kolekcji, tak jak Ty to zrobiłeś. Szukać w antykwariatach, tanich księgarniach, odkrywać u kogoś i kupować po jednej, dokładać na półkę i patrzeć, jak moja kolekcja się powiększa :-)
Ale może ktoś będzie wolał kupić za jednym zamachem, kto wie?
Dzięki Yvonne, za mądry głos w temacie - ja także uważam, że tego PIęKNEGO !!!czasu, gdy emocjonowałem się każdym zdobytym, ale często dopiero, po długim czasie odkrytym "nagle" tomie, o którego istnieniu nawet nie tylko nie wiedziałem, ale i nawet nie podejrzewałem jego istnienia - tego czasu nikt mi nie odbierze !!!

Myślę, że rzeczywiście oferta w swym zasadniczym kształcie nie jest skierowana do fanów "od wieków", którzy mają już mniejsze lub większe zbiory - raczej do tych, którzy dopiero są na początku, a chcą mieć pełny kanon wszystkich wydań...

... a co do odsprzedaży poszczególnych pozycji - to "nie wchodzę w to" - ponieważ zbiór/kolekcja rozkompletowana nie ma takiego waloru - zmienił bym się po prostu w "handlarza starzyzną" - a jestem jak najdalszy od tego.

- liczę po prostu na "miłośnika" PS - jakim zresztą, nadal jestem - którego warunki szczególnie lokalowe, ale również po części zapewne "snobistyczne" skłonią do "pochwalenia się" zbiorem Samochodzików

- nawet odkrywanie i smakowanie różnych wersji - jest nie do przecenienia - co zresztą rozpoczął twórca serwisu nienacki.art.pl (szkoda, że przerwał, bo to pewnie On a nie ja byłby dziś właścicielem całej kolekcji !!!) - nie ukrywam też, że to własnie dzięki niemu zaszczepiłem się pasją zbierania i porównywania poszczególnych Samochodzików

Czekam na kolejne głosy, a może i oferty (na prv, też jak najbardziej !) i Pozdrawiam :564:
Obrazek
Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

chkaplan pisze:a co do odsprzedaży poszczególnych pozycji - to "nie wchodzę w to" - ponieważ zbiór/kolekcja rozkompletowana nie ma takiego waloru
Mam ten sam problem ze znaczkami pocztowymi, to jest jeszcze trudniejsze, bo książka jest warta przynajmniej tę złotówkę a w wypadku znaczków są setki, których nikt nie kupi. No i kwota sumaryczna jest znacząco większa.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Winnetou
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:54
Miejscowość: Wawa
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Winnetou »

PawelK pisze:
chkaplan pisze:a co do odsprzedaży poszczególnych pozycji - to "nie wchodzę w to" - ponieważ zbiór/kolekcja rozkompletowana nie ma takiego waloru
Mam ten sam problem ze znaczkami pocztowymi, to jest jeszcze trudniejsze, bo książka jest warta przynajmniej tę złotówkę a w wypadku znaczków są setki, których nikt nie kupi. No i kwota sumaryczna jest znacząco większa.
Tak - to prawda, mam także gromadzony niegdyś, zbiór znaczków - który teraz w klaserach pokrywa coraz większa warstwa kurzu - ale przyjąłem, że pozostawię je przyszłym pokoleniom, znaczki to rzeczywiście drobnica (choć czasem o znacznej wartości) - książka ma wymiar bardziej konkretny - a poza tym sprzedaję " jasno określony" zbiór - a nie całą moją biblioteczkę ...- fakt, że oferowana kolekcja książek jest spora jest spora -ale też adresowana do konkretnego nabywcy - w przypadku znaczków - potencjalny krąg zainteresowanych byłby zapewne szerszy dla dowolnej serii czy kolekcji...

... dzięki za głos - i czekam na dalsze - może też propozycje !
Obrazek
Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

w przypadku znaczków - potencjalny krąg zainteresowanych byłby zapewne szerszy dla dowolnej serii czy kolekcji...
To nie w moim przypadku. Ja mam na myśli kolekcję profesjonalną a nie amatorsko przeze mnie zbierane znaczki. Kolekcja IMO jest niesprzedawalna.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Winnetou
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:54
Miejscowość: Wawa
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Winnetou »

PawelK pisze:
w przypadku znaczków - potencjalny krąg zainteresowanych byłby zapewne szerszy dla dowolnej serii czy kolekcji...
To nie w moim przypadku. Ja mam na myśli kolekcję profesjonalną a nie amatorsko przeze mnie zbierane znaczki. Kolekcja IMO jest niesprzedawalna.
sorry, że nie do końca zrozumiałem :566: ... tym bardziej współczuję - kapitał włożony - może następcy to docenią ... :572: :570:
Obrazek
Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Chkaplan wg mnie będzie Ci to ciężko sprzedać w całości. Nie znam osób, które by zbierały wszystkie wydania jakiejś serii, bo to zbieranie bez końca, a w pewnym momencie ilość książek i miejsce, które zajmują zaczyna przerastać człowieka - wpada się we własną pułapkę z powodu tej kolekcji.

Po drugie cena całkowita za jaką chcesz sprzedać kolekcję jest ogromna, może na egzemplarz nie jest to jakoś drogo, ale wydanie 5 tysięcy zł to już jest poważny wydatek. Nawet sobie nie wyobrażam co by powiedzieli inni członkowie rodziny jakbym coś takiego zaproponował. :560: Można za tę cenę kupić sprawny samochód!

Jeżeli mogę Ci coś poradzić to podziel swoją kolekcję na serie wydawnicze i w ten sposób spróbuj sprzedać. będzie to dużo bardziej atrakcyjne dla kupującego. Niektórzy nawet tu obecni w ten sposób kupowali. Będzie Ci dużo łatwiej ceny nie będą tak zaporowe, a sumarycznie możesz zyskać nawet więcej!

Bardzo mnie ciekawi o ile nie są to przyczyny stricte dla ciebie prywatne, dlaczego jednak sprzedajesz swoją kolekcję. Przestałeś się już interesować tymi przygodami, a może co innego?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

chkaplan pisze:sorry, że nie do końca zrozumiałem
Nie ma za co :-)
chkaplan pisze:tym bardziej współczuję - kapitał włożony - może następcy to docenią
Wątpię bo ja jestem kolejnym następcą i nie bardzo jest co z nimi zrobić. W takiej Szwajcarii czy Anglii to by można było oddać jako depozyt do muzeum poczty i telekomunikacji ale u nas... bałbym się, że znikną.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Winnetou
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:54
Miejscowość: Wawa
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Winnetou »

Barabasz pisze:Chkaplan wg mnie będzie Ci to ciężko sprzedać w całości. Nie znam osób, które by zbierały wszystkie wydania jakiejś serii, bo to zbieranie bez końca, a w pewnym momencie ilość książek i miejsce, które zajmują zaczyna przerastać człowieka - wpada się we własną pułapkę z powodu tej kolekcji.

Po drugie cena całkowita za jaką chcesz sprzedać kolekcję jest ogromna, może na egzemplarz nie jest to jakoś drogo, ale wydanie 5 tysięcy zł to już jest poważny wydatek. Nawet sobie nie wyobrażam co by powiedzieli inni członkowie rodziny jakbym coś takiego zaproponował. :560: Można za tę cenę kupić sprawny samochód!

Jeżeli mogę Ci coś poradzić to podziel swoją kolekcję na serie wydawnicze i w ten sposób spróbuj sprzedać. będzie to dużo bardziej atrakcyjne dla kupującego. Niektórzy nawet tu obecni w ten sposób kupowali. Będzie Ci dużo łatwiej ceny nie będą tak zaporowe, a sumarycznie możesz zyskać nawet więcej!

Bardzo mnie ciekawi o ile nie są to przyczyny stricte dla ciebie prywatne, dlaczego jednak sprzedajesz swoją kolekcję. Przestałeś się już interesować tymi przygodami, a może co innego?
Dzięki Barabasz za dobre słowo - masz wiele w tym racji -ale pozostanę przy swojej propozycji - uważam, że dla miłośnika PS, cały zbiór to nie lada gratka, w ten sposób przecież powstał m.in. serwis nienacki.art.pl bo jest on doskonałym (już w tej chwili nie ! [bo nie uzupełniany !!!] przewodnikiem po całej twórczości panasamochodzikowej Nienackiego - można by rzec, że był w jakimś sensie i prekursorem Naszego obecnego forum - wszak te rewelacyjne reportaże z wypraw fanów śladami PS do dziś tchną (pomimo upływu lat !) świeżością spojrzeń.

Oczywiście nie przestałem interesować się przygodami PS, czego świadectwem jest także bytność na tym forum - ostatnio np. pod wpływem Uroczyska, zacząłem pogłębiać moje "studia" nad zawikłanymi losami Księżnej Salomei z Bergu, fundacji katedry w Tumie i w ogóle stałem się pasjonatem architektury i sztuki romańskiej (mam już chyba większość wydawnictw jej poświęconych wydanych w Polsce, a i sporo tych z zagranicy) - a nawet latem trochę powędrowałem szlakiem budowli romańskich, aby naocznie zobaczyć to o czym tak się naczytałem - i powiem, że jestem tym zafascynowany, bo dzięki wiedzy nabytej rozumiem sens oglądanych obiektów i ich piękno w każdym detalu ! Właściwie, to tylko żałuję, że nie zostałem niegdyś podobnie jak PS historykiem sztuki lub archeologiem, bo łączył bym pasję z pracą zawodową, a o to przecież chodzi !

Odniosę się też do cen (szczególnie w ich zaporowym !!! sensie - o którym piszesz) - nie ukrywam, że zebranie całości kolekcji i mnie sporo kosztowało a jeżeli do tego dołożyć koszty przesyłek [których wielkość niegdyś dorównywała (a czasem nawet przewyższała, ha, ha) wartość przesyłki, to wychodzi to kwota rzeczywiście, za którą można było by kupić całkiem sprawny samochód ...

... aby jednak nie było, że kieruję się chęcią "zysku" (cokolwiek można było by przez to rozumieć !) - a jestem jak najdalszy od tego - chciałbym jednak, aby zbiór, rzeczywiście przeszedł w "dobre ręce" kogoś, kto zechce docenić wartość literackiej spuścizny PanaSamochodzikowej i się nią zaopiekować - to postanowiłem, zmniejszyć cenę za egzemplarz, aby rzeczywiście nie była zaporowa - o połowę, tj. 12,50 "za sztukę" - co przy 206 woluminach daje kwotę łączną również zmniejszoną do połowy czyli w granicach 2.500 zł.

Myślę, że przy takim zbiorze nie jest to już zaporą nawet dla niezbyt bogatych "portfeli", a ja będę miał satysfakcję, że kolekcja zostanie uratowana !!! - a oto mi głównie chodzi !!!

Pozdrawiam i czekam na propozycje :569:
Obrazek
Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Wydaję mi się, że oprócz ceny za całość, problemem jest rozmiar kolekcji. 200 woluminów to zakładając grubość pojedyńczego na około 3 cm to daje 6 metrów bieżących książek, czyli cały regał. Wydaję mi się, że całość będzie trudna o ile nie niemożliwa do sprzedania. Ja bym podzielił na serie. Dla przykładu, jeśli biała seria była za 200-300 zł. to rozważyłbym jej kupno.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Yvonne pisze:Ja na przykład osobiście byłabym zainteresowana czterema częściami z białej serii, które mi brakują.
Yvonne, jakimi częściami jesteś konkretnie zainteresowana?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:
Yvonne pisze:Ja na przykład osobiście byłabym zainteresowana czterema częściami z białej serii, które mi brakują.
Yvonne, jakimi częściami jesteś konkretnie zainteresowana?
Brakuje mi z białej serii:
Wyspa Złoczyńców
Pan Samochodzik i Templariusze
Nowe przygody Pana Samochodzika
Pan Samochodzik i Niewidzialni
Awatar użytkownika
Winnetou
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:54
Miejscowość: Wawa
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Winnetou »

Ater pisze:Wydaję mi się, że oprócz ceny za całość, problemem jest rozmiar kolekcji. 200 woluminów to zakładając grubość pojedyńczego na około 3 cm to daje 6 metrów bieżących książek, czyli cały regał. Wydaję mi się, że całość będzie trudna o ile nie niemożliwa do sprzedania. Ja bym podzielił na serie. Dla przykładu, jeśli biała seria była za 200-300 zł. to rozważyłbym jej kupno.
Dzięki Ater za głos :-)

Jednak nie chciałbym, aby cała kolekcja uległa rozczłonkowaniu, bo na prawdę straciła by swój walor -

- poczekam jeszcze parę dni - może jednak "KTOś" się skusi, z prawdziwych miłośników PS - bo chciałbym, aby do takiej osoby to trafiło...

- jeżeli jednak czekanie nic nie da :-( - to pewnie wystawię (ale też jako całość na allegro) - może tam jakiś fan PS, który nie jest stowarzyszony zobaczy ofertę i zakupi - bardzo liczę na to...
Obrazek
Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Yvonne pisze:Brakuje mi z białej serii:
Wyspa Złoczyńców
Pan Samochodzik i Templariusze
Nowe przygody Pana Samochodzika
Pan Samochodzik i Niewidzialni
Yvonne Nowe przygody Pana Samochodzika chętnie Ci podaruję.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:Yvonne Nowe przygody Pana Samochodzika chętnie Ci podaruję.
Poważnie???
O jejku, ale się cieszę :-)

Bardzo, bardzo dziękuję :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

A ja Niewidzialnych...Tylko okładka jest słaba, chcesz?
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:A ja Niewidzialnych...Tylko okładka jest słaba, chcesz?
Chcę.
Zwłaszcza, że już kiedyś mi ją obiecywałeś :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”