Joker [2019]

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3888
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Joker [2019]

Post autor: Barabasz »

Po obejrzeniu filmu "Joker" mam same dobre wrażenia. To jeden z najlepszych filmów tego roku.

Jest to tragedia opisująca losy człowieka z problemami natury psychicznej, który mimo prób życia w normalności spotyka się z odrzuceniem, brutalnością, poniżeniem. Jego charakter pracy (komik) jest całkowitym przeciwieństwem tego co spotyka go w życiu prywatnym i niestety nie prowadzi go do niczego dobrego.

Film praktycznie nie ma nic wspólnego z komiksowymi ekranizacjami, oprócz tła opowieści. Równie dobrze tytuł mógłby być Arthur .To prawdziwy, porządny dramat dla każdego.

Jeżeli chodzi o grę aktorską to Joaquin Phoenix jak dla mnie ma pewnego Oscara, zdziwiłbym się jakby go nie dostał.
Załączniki
joker.png
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13017
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 177 razy

Post autor: Yvonne »

Słyszałam o tym filmie wiele dobrego, Barabaszu.
Ale słyszałam też, że jest bardzo, bardzo drastyczny i okrutny. Do tego stopnia, że podobno niektórzy wychodzą z kina.
Dlatego pewnie go nie obejrzę, zwłaszcza w moim obecnym stanie, kiedy powinnam raczej oglądać przyjemne w odbiorze wytwory sztuki :-)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3888
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Yvonne pisze:Ale słyszałam też, że jest bardzo, bardzo drastyczny i okrutny. Do tego stopnia, że podobno niektórzy wychodzą z kina.
Dla mnie taki nie był, nie jest to film typu "Teksańska masakra piłą mechaniczną" czy "Piła" które mają tym okrucieństwem epatować, a krew ma się lać po ścianach.
Tutaj bardziej boli to co dzieje się w sferze psychicznej bohatera w reakcji na jego traktowanie przez otoczenie. Film jest tak skonstruowany, że jego zbrodnie sobie próbujemy tłumaczyć... Mamy sceny ostre o podłożu kryminalnym ale wszystko się mieści w ramach, przynajmniej dla mnie, chociaż wiem że mamy inną wrażliwość w stosunku do brutalnych scen, przekleństw w filmach.

Jeżeli ktoś wychodził z kina to raczej ci co spodziewali się kolejnego błahego Człowieka Pająka, Supermana, Iron-Mana itd., a otrzymali ambitne kino o problemach ludzi i społeczeństwa
Ostatnio zmieniony 18 gru 2019, 11:31 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3888
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Yvonne jak obejrzysz tę recenzję Tomasz Raczka, to na pewno się skusisz na film.

>>>Wideorecenzja Tomasza Raczka filmu Joker : youtube
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Barabasz pisze:
Yvonne pisze:Ale słyszałam też, że jest bardzo, bardzo drastyczny i okrutny. Do tego stopnia, że podobno niektórzy wychodzą z kina.
Dla mnie taki nie był, nie jest to film typu "Teksańska masakra piłą mechaniczną" czy "Piła" które mają tym okrucieństwem epatować, a krew ma się lać po ścianach.
Tutaj bardziej boli to co dzieje się w sferze psychicznej bohatera w reakcji na jego traktowanie przez otoczenie. Film jest tak skonstruowany, że jego zbrodnie sobie próbujemy tłumaczyć... Mamy sceny ostre o podłożu kryminalnym ale wszystko się mieści w ramach, przynajmniej dla mnie, chociaż wiem że mamy inną wrażliwość w stosunku do brutalnych scen, przekleństw w filmach.

Jeżeli ktoś wychodził z kina to raczej ci co spodziewali się kolejnego błahego Człowieka Pająka, Supermana, Iron-Mana itd., a otrzymali ambitne kino o problemach ludzi i społeczeństwa
O ile zawsze unikam dramatów i im pokrewnych, to zaintrygowałeś mnie opisem. Może powinienem wyjść z kręgu horrorów i obejrzeć tę pozycję...
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

nie podobała mi sie at postać w batmanie ..i nie obejrze tego filmu..tak samo jak Harley Quinn tego serialu też nie bede ogladał .
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3888
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Trochę nie rozumiem Cię Oldmalarzu. Ten film ma naprawdę mało wspólnego z "komiksowym" uniwersum Człowieka Nietoperza. Jest to historia osoby w realnym świecie, człowieka, która dopiero staje się Jokerem. Równie dobrze ta ksywa mogłaby w tym filmie nie padać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13017
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 177 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:Trochę nie rozumiem Cię Oldmalarzu. Ten film ma naprawdę mało wspólnego z "komiksowym" uniwersum Człowieka Nietoperza. Jest to historia osoby w realnym świecie, człowieka, która dopiero staje się Jokerem. Równie dobrze ta ksywa mogłaby w tym filmie nie padać.
A ja go rozumiem, bo większość osób, które filmu jeszcze nie widziały, myślą, że to film o komiksowej postaci.
Rozmawiałam o tym niedawno z moją Madzią, którą poznaliście w Posejnelach i ona mi właśnie na to zwróciła uwagę.
Że ludzie widząc tytuł filmu, myślą o postaci z komiksu, a tak naprawdę film jest o czymś zupełnie innym.
To chyba taka trochę pułapka, w którą wpuścili widzów producenci filmu?
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5284
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Yvonne pisze:
Barabasz pisze:Trochę nie rozumiem Cię Oldmalarzu. Ten film ma naprawdę mało wspólnego z "komiksowym" uniwersum Człowieka Nietoperza. Jest to historia osoby w realnym świecie, człowieka, która dopiero staje się Jokerem. Równie dobrze ta ksywa mogłaby w tym filmie nie padać.
A ja go rozumiem, bo większość osób, które filmu jeszcze nie widziały, myślą, że to film o komiksowej postaci.
Rozmawiałam o tym niedawno z moją Madzią, którą poznaliście w Posejnelach i ona mi właśnie na to zwróciła uwagę.
Że ludzie widząc tytuł filmu, myślą o postaci z komiksu, a tak naprawdę film jest o czymś zupełnie innym.
To chyba taka trochę pułapka, w którą wpuścili widzów producenci filmu?
Z tego samego powodu trzymam się z daleka od tego filmu. Nie jestem fanem Batmana i nie poszedłbym na Jokera, ale coraz bardziej zachęcają mnie opinie kilku osób.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Nie cierpię wszelkich Batmanow, Supermanów, Spidermanów, tak samo jak Gwiezdnych Wojen i Star Treka. Wolę horrory i komediodramaty. Nie wiem o czym jest Joker, ale do kina nie pójdę na pewno, za dużo hołoty z szeleszczącymi papierkami i komentarzami na poziomie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”