Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciekawostki z Australii
Autor Wiadomość
Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-02-13, 16:17   

johny napisał/a:
Ale chociaż demokrację macie! :-D :-D :-D

Acha! Dziekuje bardzo :-D :-D :-D wolałbym być uprzywilejowana. A propos masek przeżyłam szok. Jedna tylko firma sprzedaje Jeszcze maski. Te z zaworkiem, filtrem czy jak tam. Nazywają się n95. Są dobre i normalnie drogie, około $7 za sztukę. W pudełku po 12 masek. Ta firma chce za takie pudełko $660!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uważam, ze to okropne! Zarabiać pieniądze na sytuacji kryzysowej! wiem, wiem popyt podaż ale nie w takiej sytuacji moim zdaniem. Nigdy więcej od nich nic nie kupię.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-02-15, 14:12   

Żeby nie było nudno popłuczyny cyklonu nas dopadły. Ciepło i parno. Komarowa pogoda. A komarów w takich sprzyjających warunkach... zatrzęsienie.
W Tropical Queensland w niektórych miejscach plaga komarów. I to jakich! Gigantów!

9NEWS

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-02-16, 04:55   

Wyglada na to, ze pogoda będzie się normować . Popłuczyny cyklonu Uesi już przeszły, nie bez echa bo zniknęło pare plaż pod woda. Chyba chwilowo? Mam nadzieje, chociaz podobno topią się lody na lodowcach wiec będzie więcej wody... Ludzie, którzy maja domy nad woda, przy plażach boja się, ze następnym razem woda sięgnie do domów. No i dzikie fale przyniosły na plaże całe oceaniczne śmietnisko.

https://www.9news.com.au/...44-9645a79dd9d7

Jest ciepło i parno ale chyba wychodzimy na prosta... jeszcze tylko coronavirus...
Tym razem, bo ostrzegali, ze mogą być wichury i ulewy, przygotowałam się na brak prądu itp. Żelazne zapasy, lampki turystyczne na baterie słoneczne, power bank na komórkę, filmy na iPad... 😁😁. Na szczęście niepotrzebnie. Odpukać... ciagle jeszcze jest niedziela...
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2020-02-16, 05:15, w całości zmieniany 3 razy  

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-02-16, 06:44   

W tej sytuacji wracam do relacji z Magnetic Island, która porzuciłam w świetle katastrof w Australii. Zatrzymalam się na dugongach. Bo Tomaszek spytał czy mamy w Australii jakieś łagodne zwierzęta. No mamy właśnie. Na przykład w tropikach dugongi. Czyli po polsku diugonie.. tak wyszło z Wikipedii.
Tu mała dygresja. A propos naszych łagodnych Zwierzat. Lwy morskie, które u nas mieszkają to drapieżniki ale żywią się rybami itp. Ludzi nieczęsto atakują. A tu ostatnio proszę bardzo. Uzarl turystkę, która pływała sobie z lwami morskimi. Osobiście mysle, ze zdenerwował się na te gola pupę...
https://apple.news/A2sicGaAYQAWvEgy9AsvOrQ

Musiała mieć operacje itp bo lwy morskie maja na zębach jakaś paskudna bakterie.
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2020-02-16, 13:12, w całości zmieniany 4 razy  

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-02-16, 13:52   

Nie ma co się dziwić w końcu to dzikie zwierzęta. Dziwić mnie ta ludzka głupota.

A ja tam nie toperze? Nadal taka plaga.

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-02-16, 19:33   

Nie wygląda na nieszczęśliwą, wręcz przeciwnie.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-02-18, 13:55   

Chyba się pośpieszyłam z powyższa informacja, ze pogoda zaczyna się normować....
Przed chwila była taka burza i ulewa, ze jeszcze czegoś takiego nie przeżyłam. Przez dobre 15 minut blyskawice co dwie secundy! Gromy z jasnego nieba. Dopiero dzisiaj zrozumiałam dosłowne znaczenie gromu z jasnego nieba. Mimo, ze wieczór jasno było jak pod wieczor ! No i oberwanie chmury do kwadratu. W OGÓLE nic nie było widać. A ja w samochodzie na trasie do domu. Strugi wylewały się na samochód, wszyscy na światłach hazardowych. Pod kołami rzeka.
Chciałam, i nie tylko ja, zjechać na stacje benzynowa, przeczekać ale nie było nawet widać stacji, zamazane światła tylko. Dojechałam. Cudem naprawdę!
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2020-02-18, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-02-18, 14:54   

Uff.. odtajałam trochę. I relaksuje się przy wiadomościach. COVID-19 króluje właściwie. Czekamy dalej co będzie bo, ze Chiny podają banialuki do wiadomości nie ulega wątpliwości. Dziś wypróbowałam maskę N95. Boże jak w niej duszno i gorąco. Chomąto normalnie. Zdejmuje się razem ze skóra z nosa bo ma tak przylegać. Mam nadzieje, ze nie dojdzie do tego, ze trzeba będzie je nosić.... mało ich zreszta mam..

No i taka wiadomość. To może się wydarzyć tylko w Australii....niejaki Brett z Corindi Beach, miasteczku na północy NOwej Południowej Walii poszedł po pracy z kumplami na piwo do pubu. Zdążył upić łyk i do szklanki z sufitu spadło gecko. Wyjął ze szklanki nieprzytomne gecko i natychmiast podjął akcje reanimacyjna, sztuczne oddychanie i masaż serca. I gecko ożyło!!! Można zobaczyć akcje na filmie poniżej. Wypił potem piwo bo mu nowego nie chcieli dać.

https://9now.nine.com.au/today/man-gives-mouthtomouth-to-gecko-who-fell-into-his-beer/e5f01d57-fd38-4804-a70d-5e3523ee60c8
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2020-02-23, 14:32, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu