Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Znalezione w sieci
Autor Wiadomość
Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-02-13, 20:20   

Wycinek z poniedziałkowego numeru "Tele-Tygodnia".

IMG_20200213_201748.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 2.71 MB

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-14, 07:43   

Czesio1 napisał/a:

Miałem wtedy 5 miesięcy. :-D

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-02-14, 07:47   

Von Dobeneck napisał/a:
Czesio1 napisał/a:

O, to pewnie już oglądałeś? :027:

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-14, 07:54   

Czesio1 napisał/a:
Von Dobeneck napisał/a:
Czesio1 napisał/a:

Nie wiem czy już mieliśmy telewizor. Poza tym, jak w Taplarach, mogło nie być prundu.

:-D

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-02-14, 13:14   

Von Dobeneck napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Von Dobeneck napisał/a:
Czesio1 napisał/a:

Nie wiem czy już mieliśmy telewizor. Poza tym, jak w Taplarach, mogło nie być prundu.

:-D

ale pani uczycielka już była?

Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-15, 06:28   

Mysikrólik napisał/a:
ale pani uczycielka już była?

A czego mogłaby mnie nauczyć w wieku 5 miesięcy? Ssania? Podejrzewam, że sam dałem radę. ;-)

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-02-15, 10:38   

To wprawdzie nie jest coś znalezione w sieci, ale nie bardzo wiem gdzie to wrzucić. Byliśmy niedawno na wycieczce w Izraelu i Jordani i spotkaliśmy tam znajomą postać:

Niestety udawał, że nas nie zna.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-02-15, 11:14   

TomaszK napisał/a:
To wprawdzie nie jest coś znalezione w sieci, ale nie bardzo wiem gdzie to wrzucić. Byliśmy niedawno na wycieczce w Izraelu i Jordani i spotkaliśmy tam znajomą postać:

[url=https://i.postimg.cc/RFrBQyJv/czesio.jpg]Obrazek[/url]

To jednak byliście, Tomaszku?
Myślałam, że chcieliście zrezygnować.
Będzie relacja?

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-02-15, 11:58   

Cytat:

Tajnos agentos.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-02-15, 21:11   

TomaszK napisał/a:

Hmmmm, a kto to taki??

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-02-16, 04:33   

TomaszK napisał/a:

Super, ze byliście! Czekam na relacje! No i widze, ze to jakiś mini zlot był? :-D

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-02-16, 19:53   

Odwiedziłem kiedyś Czesia i pokazał mi w sąsiedniej miejscowości dworek który należał do Wojciecha Siemiona. Kiedy odwiedziłem go ponownie kilka miesięcy temu, usłyszałem że dworek sie spalił. Tu jest trochę zdjęć https://podroze.onet.pl/polska/mazowieckie/spalony-dworek-wojciecha-siemiona/ycd2pfc

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-02-16, 20:47   

TomaszK napisał/a:
Odwiedziłem kiedyś Czesia i pokazał mi w sąsiedniej miejscowości dworek który należał do Wojciecha Siemiona. Kiedy odwiedziłem go ponownie kilka miesięcy temu, usłyszałem że dworek sie spalił. Tu jest trochę zdjęć https://podroze.onet.pl/polska/mazowieckie/spalony-dworek-wojciecha-siemiona/ycd2pfc

TomaszKu, ja Ci pokazałem dom rodzinny Siemionów, który znajduje się w mojej miejscowości. Dworek w Petrykozach to już zupełnie inny kierunek.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-02-16, 20:57   

Czesio1 napisał/a:
TomaszKu, ja Ci pokazałem dom rodzinny Siemionów, który znajduje się w mojej miejscowości. Dworek w Petrykozach to już zupełnie inny kierunek.

A dworek spalił się już jakiś czas temu (czyli 4 marca 2013).

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-02-17, 08:36   

Czesio1 napisał/a:

Rzeczywiście to nie ten dom :-D A jego dom rodzinny stoi ?

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-02-17, 12:20   

TomaszK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:

Rzeczywiście to nie ten dom :-D A jego dom rodzinny stoi ?

Tak domek stoi.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-02-22, 13:46   

O naszych nietoperzach nawet u Was pisali!

https://www.rmf24.pl/fakt...sto,nId,4313866

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-02-22, 14:04   

Tomaszku, to ta sama sprawa?
https://www.tvp.info/4660...na-rusza-proces

johny
Moderator

Wysłany: 2020-02-22, 14:08   

Brunhilda napisał/a:
Tomaszku, to ta sama sprawa?
https://www.tvp.info/4660...na-rusza-proces

Tak, to ta.
XIII VII III I V XX XIV 1

irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2020-02-22, 15:15   

Zawsze mam mieszane uczucia. Z jednej strony to dobrze, że zbrodnie sprzed lat są wyjaśniane. Z drugiej - zastanawiam się, jak po tylu latach jest z prawem do rzetelnej obrony?

Gdyby mnie ktoś oskarżył o zbrodnię z '98 roku, to jak miałbym się bronic? Jakieś alibi? Nie mam zielonego pojęcia co wtedy robiłem, gdzie jeździłem, pamiętam gdzie pracowałem i to byłoby na tyle. Z większością ludzi, z którymi wtedy pracowałem, od lat nie mam kontaktu, grono towarzyskie też mam teraz deczko inne...

Podobnie zresztą, gdyby mnie ktoś powołał na świadka. "Proszę powiedziec, czy mieszkając w tym okresie przy ulicy Jasnoszczebrzeszyńskiej, widywał pan oskarżonego wchodzącego do mieszkania denatki?". A skąd mam wiedziec? Może widywałem, może nie. Jakby wjechał na słoniu, to pewnie bym zapamiętał, ale obawiam się, ze głównie słonia.

Zawsze mnie fascynuje w rozmaitych powieściach kryminalnych, jak prowadzący śledztwo dostaje precyzyjne odpowiedzi na tego typu pytania.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-02-22, 16:02   

irycki napisał/a:
Zawsze mam mieszane uczucia. Z jednej strony to dobrze, że zbrodnie sprzed lat są wyjaśniane. Z drugiej - zastanawiam się, jak po tylu latach jest z prawem do rzetelnej obrony?

Gdyby mnie ktoś oskarżył o zbrodnię z '98 roku, to jak miałbym się bronic? Jakieś alibi? Nie mam zielonego pojęcia co wtedy robiłem, gdzie jeździłem, pamiętam gdzie pracowałem i to byłoby na tyle. Z większością ludzi, z którymi wtedy pracowałem, od lat nie mam kontaktu, grono towarzyskie też mam teraz deczko inne...

Podobnie zresztą, gdyby mnie ktoś powołał na świadka. "Proszę powiedziec, czy mieszkając w tym okresie przy ulicy Jasnoszczebrzeszyńskiej, widywał pan oskarżonego wchodzącego do mieszkania denatki?". A skąd mam wiedziec? Może widywałem, może nie. Jakby wjechał na słoniu, to pewnie bym zapamiętał, ale obawiam się, ze głównie słonia.

Zawsze mnie fascynuje w rozmaitych powieściach kryminalnych, jak prowadzący śledztwo dostaje precyzyjne odpowiedzi na tego typu pytania.

Wydaje się, że zbrodnie sprzed lat są "wyjaśniane" raczej w oparciu o możliwość przyznania się przestepcy a nie o zeznania świadków. Ludzie zupełnie inaczej postrzegają to co zrobili kiedyś, nie wytrzymują psychicznie, zaczynają popełniać błędy, których by wtedy nie popełnili bo byli przygotowani. Z drugiej strony śledczy nie ruszają spraw, w których nie mają przekonania, że znają winnego.

Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-22, 17:18   

Ja znam gorsze przypadki, dotyczące lat wojennych, okupacji najpierw sowieckiej, później niemieckiej. Byli w tamtych latach ludzie, którzy chodzili na tzw rozbój. Kradli ludziom świnie, owce, krowy, co popadło a później, żeby siebie oczyścić z zarzutów, donosili na bogu ducha winnych obywateli, że ukradli coś tam. To było dopiero sk******two, bo za taki donos ktoś mógł iść na rozstrzelanie. Bydlaki nie miały żadnych wyrzutów sumienia, niech ich piekło pochłonie, bo mój dziadek cudem ocalił życie, jak przyszli do niego Niemcy z zarzutami, że ukradł komuś krowę. Krowy nie znaleźli, ale był na widelcu do "wyzwolenia" przez Ruskich". Mój dziadek, który przeżył kampanię wrześniową, zabił Niemca, który mu złamał obojczyk, był ranny w odwrocie polskiej dywizji, nagle był oskarżony, że zajebał komuś krowę. Nawet wiem kto napisał ten donos, jego pierdolony szwagier, który brał udział w tych kradzieżach. Niestety, za późno się o tym dowiedziałem, bo nie dałbym k***ie spokojnie skonać dopóki by się nie przyznał. Można powiedzieć, że takie były czasy, ale nie dla mnie. Dla mnie zawsze zbydlęcenie będzie zbydlęceniem, nie ważne jakich czasów dotyczy.

Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-22, 17:34   

Mam tylko jeszcze jedną satysfakcję, żyje syn tego sk*****yna, jest w wieku mojego ojca i dobrze wiedział czym zajmuje się jego tatuś. Podziękuję mu za wszystko, za rozboje, za przenoszenie swoich win na innych, za to, ze mój dziadek musiał się uprawdzać w jakichś zasranych instytucjach, bo nie dostałby emerytury. Dziadek już dawno nie żyje, ale zrobię mu tę przyjemność i k***ie powiem, jaką jest k***wą, po tatusiu.

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-03-10, 00:19   

10 tysięcy milionónw na TVP

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/89617673_2232002237106374_4461935128884543488_n.png?_nc_cat=107&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=HwgeO7aMtU0AX8VXHsb&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=4cd032d2e8d651ceaea83057206d6482&oe=5EA6BCC4

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-03-10, 09:29   

Ja w ogóle myślałem, że PIS będzie chciał coś ugrać, a jednocześnie wycofać się z twarzą z tego projektu.
Teraz byłby dobry moment. Prezydent nie podpisuje, przez co zyskuje punkty u wyborców, ustawa wraca do sejmu, gdzie posłowie tym razem wobec zagrożenia koronawirusem postanawiają zostawić te środki na walkę z zagrożeniem.

Jednak postanowili inaczej.

Jeśli na coś zabraknie pieniędzy, ludzie sobie o tych 2 miliardach przypomną, a opozycja nie omieszka wspomóc pamięć.

Odpowiedz do tematu