Przygoda z kuchnią

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

1 i tak już zostanie.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Ja bardzo podobnie jak Dobek, sztuka raz.
Dostałem od kumpla w pracy.
Widziałem co prawda wyrywając kartkę, że jest tłusty czwartek, ale nie mam ciśnienia na bicie rekordów.
W ten dzień jestem na pewno bardziej podatny żeby zjeść pączka, bo są wszędzie. Niestety, choć lubię, męczy mnie zgaga po nich, a poza tym staram się ograniczać jedzenie w ogóle, bo przekroczyłem już 90 kg.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

W pracy zjadłem 3 pączki. Mam zamiar zjeść jeszcze 2 pączki :-)
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Ja jednego i styknie. Ale tradyszyn została zachowana :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Ja póki co 0 i na dziś tak zostanie. Ale jest szansa że jutro nadrobię. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mysikrólik pisze:Ja bardzo podobnie jak Dobek, sztuka raz.
Dostałem od kumpla w pracy.
Widziałem co prawda wyrywając kartkę, że jest tłusty czwartek, ale nie mam ciśnienia na bicie rekordów.
W ten dzień jestem na pewno bardziej podatny żeby zjeść pączka, bo są wszędzie. Niestety, choć lubię, męczy mnie zgaga po nich, a poza tym staram się ograniczać jedzenie w ogóle, bo przekroczyłem już 90 kg.
Daj spokój, szczupaczek jesteś. :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mnie najbardziej śmieszyło, jak jeszcze pracowałem na Chmielnej, kiedy był Tłusty Czwartek, to u Bliklego na Nowym świecie była półkilometrowa kolejka po pączki. Stali w zimnie, na mrozie, żeby kupić pączka, który był dostępny każdego dnia, bez kolejki. :-D
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Von Dobeneck pisze:Mnie najbardziej śmieszyło, jak jeszcze pracowałem na Chmielnej, kiedy był Tłusty Czwartek, to u Bliklego na Nowym świecie była półkilometrowa kolejka po pączki. Stali w zimnie, na mrozie, żeby kupić pączka, który był dostępny każdego dnia, bez kolejki. :-D
A co w tym jest śmiesznego? Taka tradycja, 1 listopada ludzie biegają na cmentarze, które można odwiedzać codziennie a akurat w tym dniu zazwyczaj pada deszcz, chodzą na Pasterkę mimo mrozu, stoją na koncertach sylwestrowych mimo takiego samego mrozu i to jeszcze obie rzeczy robią w środku nocy. Czy są śmieszni? IMO nie, skoro chcą i lubią.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

PawelK pisze:
Von Dobeneck pisze:Mnie najbardziej śmieszyło, jak jeszcze pracowałem na Chmielnej, kiedy był Tłusty Czwartek, to u Bliklego na Nowym świecie była półkilometrowa kolejka po pączki. Stali w zimnie, na mrozie, żeby kupić pączka, który był dostępny każdego dnia, bez kolejki. :-D
A co w tym jest śmiesznego? Taka tradycja, 1 listopada ludzie biegają na cmentarze, które można odwiedzać codziennie a akurat w tym dniu zazwyczaj pada deszcz, chodzą na Pasterkę mimo mrozu, stoją na koncertach sylwestrowych mimo takiego samego mrozu i to jeszcze obie rzeczy robią w środku nocy. Czy są śmieszni? IMO nie, skoro chcą i lubią.
:564: :564: :564:
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

PawelK pisze:A co w tym jest śmiesznego? Taka tradycja, 1 listopada ludzie biegają na cmentarze
Bo powinni 2 listopada bo wtedy jest święto zmarłych, a nie 1 kiedy jest wszystkich świętych.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Barabasz pisze:Bo powinni 2 listopada bo wtedy jest święto zmarłych, a nie 1 kiedy jest wszystkich świętych.
Skoro tradycja jest 1 to chodzą 1. A powinni chodzić wtedy kiedy czują potrzebę a nie 1 lub 2 listopada.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

No i z powodów które zamieściłem wyżej, bo są, zjadłem wczoraj 3 sztuki, ale szczerze żałowałem i poszedłem na trening.
Dziś po wyrwaniu kartki przeczytałem, że jak ktoś nie zjadł wczoraj pączka to nie będzie miał pomyślności w ciągu roku.
Pewnie jakiś cukiernik to wymyślił. :027:
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Mysikrólik pisze:No i z powodów które zamieściłem wyżej, bo są, zjadłem wczoraj 3 sztuki, ale szczerze żałowałem i poszedłem na trening.
Obrazek
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

TomaszK pisze:
Mysikrólik pisze:No i z powodów które zamieściłem wyżej, bo są, zjadłem wczoraj 3 sztuki, ale szczerze żałowałem i poszedłem na trening.
[url=https://i.postimg.cc/sDpd4n3j/p-czki.jpg]Obrazek[/url]
:-) :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

PawelK pisze:
Von Dobeneck pisze:Mnie najbardziej śmieszyło, jak jeszcze pracowałem na Chmielnej, kiedy był Tłusty Czwartek, to u Bliklego na Nowym świecie była półkilometrowa kolejka po pączki. Stali w zimnie, na mrozie, żeby kupić pączka, który był dostępny każdego dnia, bez kolejki. :-D
A co w tym jest śmiesznego? Taka tradycja, 1 listopada ludzie biegają na cmentarze, które można odwiedzać codziennie a akurat w tym dniu zazwyczaj pada deszcz, chodzą na Pasterkę mimo mrozu, stoją na koncertach sylwestrowych mimo takiego samego mrozu i to jeszcze obie rzeczy robią w środku nocy. Czy są śmieszni? IMO nie, skoro chcą i lubią.
Ale Pasterka i święto Zmarłych, czy Sylwester są tylko raz w roku i to rozumiem, zwłaszcza, że sam chodzę na cmentarz, żeby uczcić pamięć bliskich, najlepiej w zimny, wietrzny i deszczowy dzień, kiedy jest małe prawdopodobieństwo, że kogoś spotkam. Natomiast pączki można jeść codziennie, są ogólnodostępne i takie same w smaku, jak w czwartek, dlatego też śmieszą mnie te spędy w ten jeden dzień, zresztą, tak jak Mysikrolik, mam od pączków straszną zgagę. :-D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

TomaszK pisze:
Mysikrólik pisze:No i z powodów które zamieściłem wyżej, bo są, zjadłem wczoraj 3 sztuki, ale szczerze żałowałem i poszedłem na trening.
[url=https://i.postimg.cc/sDpd4n3j/p-czki.jpg]Obrazek[/url]
:-D :-D :-D :-D :-D
Uwielbiam tych naukowców.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Ale Pasterka i święto Zmarłych, czy Sylwester są tylko raz w roku i to rozumiem, zwłaszcza, że sam chodzę na cmentarz, żeby uczcić pamięć bliskich, najlepiej w zimny, wietrzny i deszczowy dzień, kiedy jest małe prawdopodobieństwo, że kogoś spotkam. Natomiast pączki można jeść codziennie, są ogólnodostępne i takie same w smaku, jak w czwartek, dlatego też śmieszą mnie te spędy w ten jeden dzień
Tłusty czwartek też jest raz w roku a cmentarze i kościoły są też dostępne cały rok, koncerty wielu zespołów też bywają kilka(naście) razy w roku, więc argumenty zupełnie nie są trafione.
zresztą, tak jak Mysikrolik, mam od pączków straszną zgagę.
Warto w tej sytuacji albo kupować pączki lepszej jakości, takie bez ulepszaczy albo zarezerwować sobie wizytę u gastrologa. Bo ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Jak wspomniałem wczoraj dziś nadrobiłem degustację pączków. Domowe, przepyszne.
Załączniki
IMG_20200221_120235.jpg
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Czesio1 pisze:Jak wspomniałem wczoraj dziś nadrobiłem degustację pączków. Domowe, przepyszne.
Mniam, domowe są super !
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

PawelK pisze:Tłusty czwartek też jest raz w roku a cmentarze i kościoły są też dostępne cały rok, koncerty wielu zespołów też bywają kilka(naście) razy w roku, więc argumenty zupełnie nie są trafione.
Ale pączki są codziennie, a nie raz w roku. Nie muszę na nie wyczekiwać, tak jak na Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Na cmentarz też nie chodzę wyłącznie w święto Zmarłych, tylko wtedy kiedy chcę i mam potrzebę, to samo z pączkami. Mam jeść pączki w Tłusty Czwartek, bo ktoś tak powiedział? Wolę pączka w środę Popielcową i wtedy go jem. :-) Dobra tam, nie było tematu, bo się nie dogadamy w tej kwestii. :-D
PawelK pisze:Warto w tej sytuacji albo kupować pączki lepszej jakości, takie bez ulepszaczy albo zarezerwować sobie wizytę u gastrologa.
Między innymi dlatego rzadko sięgam po ten specjał.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Włoskie popołudnie
Załączniki
20200315_170126.jpg
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze:Włoskie popołudnie
Wygąda smakowicie :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

A u nas dzisiaj domowa piekarnia :-)
Załączniki
Bułki 3.PNG
Bułki 2.PNG
Bułki 1.PNG
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Yvonne pisze:
Fantomas pisze:Włoskie popołudnie
Wygąda smakowicie :-)
I takie było. Pyszne :-) ;-)
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Beata zakupiła urządzenie, które nazywa się szynkowar (50 zł)

Obrazek

Służy do domowego wyrobu wędlin. Z domowych wędlin robiłem dotychczas tylko pieczone, np. schab do chleba albo roladę z indyka. Szynkowar wykorzystuje inną technologię obróbki termicznej.
Przepis pochodził z instrukcji dołączonej do urządzenia, ale w internecie jest ich dużo więcej. W moim przypadku należało zacząć od kupna łopatki wołowej i boczku, ale można użyć każdego rodzaju mięsa - drobiowego, wieprzowego, gęsiny.

Obrazek

Mięso należy pokroić na małe kawałki i rozbić. W innych przepisach można to robić z mięs mielonych albo w całości.

Obrazek

Teraz należy dodać przyprawy, dokładnie wymieszać i odstawić do lodówki na 24 godziny.

Obrazek

Następnego dnia przekładamy mięso do woreczka ze specjalnej folii, wkładamy do szynkowara i dociskamy sprężyną.

Obrazek Obrazek

Zamknięty szynkowar wstawiamy do garnka z wodą i gotujemy przez 3 godziny. Właściwie to nie jest gotowanie tylko parzenie, bo woda nie powinna wrzeć. Potem studzimy i wkładamy do lodówki na 12 godzin.

Obrazek

Tak wygląda efekt końcowy:

Obrazek

Trochę to pracochłonne ale w efekcie bardzo smaczne. Na święta zrobię szynkę z udek drobiowych.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2020, 09:42 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Z wyglądu efekt końcowy przypomina trochę golonkę z puszki, ale smakuje pewnie wyśmienicie i przede wszystkim bez zbędnych konserwantów.
Ale nie wiem jakbyś się starał Tomaszku to z udek drobiowych szynka Ci nie wyjdzie :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Barabasz pisze:Ale nie wiem jakbyś się starał Tomaszku to z udek drobiowych szynka Ci nie wyjdzie :-D
Sprawdzimy ;-)

Miałem na myśli samo mięso, bez kości.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Chodziło mi o to, że jak mi kiedyś ktoś tłumaczył to, że szynka to jest zawsze z wieprzowiny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Powiedz to mamie Beaty. Zaprosiła nas kiedyś na obiad, a dla zachęty dodała że będą golonki. Na miejscu okazało sie że chodziło jej o golonki z indyka.
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

TomaszK pisze:Powiedz to mamie Beaty. Zaprosiła nas kiedyś na obiad, a dla zachęty dodała że będą golonki. Na miejscu okazało sie że chodziło jej o golonki z indyka.
To tak jak z piwem. Piwo 0% jest .... ograniczone funkcjonalnie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”