Znalezione w sieci

Dział poświęcony ciekawym linkom
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:
Czesio1 pisze:TomaszKu, ja Ci pokazałem dom rodzinny Siemionów, który znajduje się w mojej miejscowości. Dworek w Petrykozach to już zupełnie inny kierunek.
Rzeczywiście to nie ten dom :-D A jego dom rodzinny stoi ?
Tak domek stoi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

O naszych nietoperzach nawet u Was pisali!

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-b ... Id,4313866
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:Tomaszku, to ta sama sprawa?
https://www.tvp.info/46609169/studentka ... sza-proces
Tak, to ta.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Zawsze mam mieszane uczucia. Z jednej strony to dobrze, że zbrodnie sprzed lat są wyjaśniane. Z drugiej - zastanawiam się, jak po tylu latach jest z prawem do rzetelnej obrony?

Gdyby mnie ktoś oskarżył o zbrodnię z '98 roku, to jak miałbym się bronic? Jakieś alibi? Nie mam zielonego pojęcia co wtedy robiłem, gdzie jeździłem, pamiętam gdzie pracowałem i to byłoby na tyle. Z większością ludzi, z którymi wtedy pracowałem, od lat nie mam kontaktu, grono towarzyskie też mam teraz deczko inne...

Podobnie zresztą, gdyby mnie ktoś powołał na świadka. "Proszę powiedziec, czy mieszkając w tym okresie przy ulicy Jasnoszczebrzeszyńskiej, widywał pan oskarżonego wchodzącego do mieszkania denatki?". A skąd mam wiedziec? Może widywałem, może nie. Jakby wjechał na słoniu, to pewnie bym zapamiętał, ale obawiam się, ze głównie słonia.

Zawsze mnie fascynuje w rozmaitych powieściach kryminalnych, jak prowadzący śledztwo dostaje precyzyjne odpowiedzi na tego typu pytania.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

irycki pisze:Zawsze mam mieszane uczucia. Z jednej strony to dobrze, że zbrodnie sprzed lat są wyjaśniane. Z drugiej - zastanawiam się, jak po tylu latach jest z prawem do rzetelnej obrony?

Gdyby mnie ktoś oskarżył o zbrodnię z '98 roku, to jak miałbym się bronic? Jakieś alibi? Nie mam zielonego pojęcia co wtedy robiłem, gdzie jeździłem, pamiętam gdzie pracowałem i to byłoby na tyle. Z większością ludzi, z którymi wtedy pracowałem, od lat nie mam kontaktu, grono towarzyskie też mam teraz deczko inne...

Podobnie zresztą, gdyby mnie ktoś powołał na świadka. "Proszę powiedziec, czy mieszkając w tym okresie przy ulicy Jasnoszczebrzeszyńskiej, widywał pan oskarżonego wchodzącego do mieszkania denatki?". A skąd mam wiedziec? Może widywałem, może nie. Jakby wjechał na słoniu, to pewnie bym zapamiętał, ale obawiam się, ze głównie słonia.

Zawsze mnie fascynuje w rozmaitych powieściach kryminalnych, jak prowadzący śledztwo dostaje precyzyjne odpowiedzi na tego typu pytania.
Wydaje się, że zbrodnie sprzed lat są "wyjaśniane" raczej w oparciu o możliwość przyznania się przestepcy a nie o zeznania świadków. Ludzie zupełnie inaczej postrzegają to co zrobili kiedyś, nie wytrzymują psychicznie, zaczynają popełniać błędy, których by wtedy nie popełnili bo byli przygotowani. Z drugiej strony śledczy nie ruszają spraw, w których nie mają przekonania, że znają winnego.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ja znam gorsze przypadki, dotyczące lat wojennych, okupacji najpierw sowieckiej, później niemieckiej. Byli w tamtych latach ludzie, którzy chodzili na tzw rozbój. Kradli ludziom świnie, owce, krowy, co popadło a później, żeby siebie oczyścić z zarzutów, donosili na bogu ducha winnych obywateli, że ukradli coś tam. To było dopiero sk******two, bo za taki donos ktoś mógł iść na rozstrzelanie. Bydlaki nie miały żadnych wyrzutów sumienia, niech ich piekło pochłonie, bo mój dziadek cudem ocalił życie, jak przyszli do niego Niemcy z zarzutami, że ukradł komuś krowę. Krowy nie znaleźli, ale był na widelcu do "wyzwolenia" przez Ruskich". Mój dziadek, który przeżył kampanię wrześniową, zabił Niemca, który mu złamał obojczyk, był ranny w odwrocie polskiej dywizji, nagle był oskarżony, że zajebał komuś krowę. Nawet wiem kto napisał ten donos, jego pierdolony szwagier, który brał udział w tych kradzieżach. Niestety, za późno się o tym dowiedziałem, bo nie dałbym k***ie spokojnie skonać dopóki by się nie przyznał. Można powiedzieć, że takie były czasy, ale nie dla mnie. Dla mnie zawsze zbydlęcenie będzie zbydlęceniem, nie ważne jakich czasów dotyczy.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mam tylko jeszcze jedną satysfakcję, żyje syn tego sk*****yna, jest w wieku mojego ojca i dobrze wiedział czym zajmuje się jego tatuś. Podziękuję mu za wszystko, za rozboje, za przenoszenie swoich win na innych, za to, ze mój dziadek musiał się uprawdzać w jakichś zasranych instytucjach, bo nie dostałby emerytury. Dziadek już dawno nie żyje, ale zrobię mu tę przyjemność i k***ie powiem, jaką jest k***wą, po tatusiu.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Ja w ogóle myślałem, że PIS będzie chciał coś ugrać, a jednocześnie wycofać się z twarzą z tego projektu.
Teraz byłby dobry moment. Prezydent nie podpisuje, przez co zyskuje punkty u wyborców, ustawa wraca do sejmu, gdzie posłowie tym razem wobec zagrożenia koronawirusem postanawiają zostawić te środki na walkę z zagrożeniem.

Jednak postanowili inaczej.

Jeśli na coś zabraknie pieniędzy, ludzie sobie o tych 2 miliardach przypomną, a opozycja nie omieszka wspomóc pamięć.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

RobertH pisze:10 tysięcy milionónw na TVP

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5EA6BCC4
Mają rozmach s***y! :-D
Bosak wczoraj złożył wniosek o kontrolę finansów TVPiS do NIK. Myślę, ze Pancerny Marian już przebiera nóżkami. :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Mysikrólik pisze:Jeśli na coś zabraknie pieniędzy, ludzie sobie o tych 2 miliardach przypomną, a opozycja nie omieszka wspomóc pamięć.
Tu chodzi o 2 miliardy co roku , czyli 10 MILIARDÓW przez 5 letnią kadencję !
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

RobertH pisze:Mysikrólik napisał/a:
Jeśli na coś zabraknie pieniędzy, ludzie sobie o tych 2 miliardach przypomną, a opozycja nie omieszka wspomóc pamięć.


Tu chodzi o 2 miliardy co roku , czyli 10 MILIARDÓW przez 5 letnią kadencję !
Wiem, ale jak koronawirus będzie panoszył się 5 lat, to już mi będzie wszystko jedno, czy poszło 2 czy 10 miliardów. Teraz trzeba działać.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Utknąłeś w domu? Te 12 słynnych muzeów oferuje wirtualne wycieczki, w których możesz wziąć udział, siedząc na kanapie


TE 12 słynnych muzeów
Ostatnio zmieniony 19 mar 2020, 10:35 przez RobertH, łącznie zmieniany 1 raz.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

konflikt
Załączniki
konflikt.jpg
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

irycki pisze:konflikt
Hehe. Wychodzi się, wychodzi, teraz jest dylemat, czy w masce Batmana, czy Spidermana. :D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Coronavirus coronavirusem ale biznes musi się kręcić!

https://www.tvp.info/47196278/hiszpania ... ieszwiecej

:-D
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze:Coronavirus coronavirusem ale biznes musi się kręcić!

https://www.tvp.info/47196278/hiszpania ... ieszwiecej

:-D
Podobno już policja usuwa te ogłoszenia.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Dwanaście przysłów (Dwanaście flamandzkich przysłów) – obraz olejny na desce niderlandzkiego malarza Pietera Bruegla z 1558 roku

Ponad czasowe powiedzenia choć inaczej postrzegane obecnie :

1.Ciągłe picie, prowadzi do biedy, hańbi imię i prowadzi do ruiny.
2 Wieszać płaszcz zgodnie z wiatrem (Być jak kurek na dachu, zmieniać zdanie jak rękawiczkę)
3 Nosić ogień w jednej ręce, a wodę w drugiej (Być dwulicowym, mieć dwie twarze)
4 Siąść w popiół pomiędzy dwa stołki (Stracić okazję z powodu braku zdecydowania)
5 Zasypać studnię, gdy cielę utonęło (Podjąć kroki po wypadku)
6 Rzucać perły (róże) przed wieprze (Poświęcić się czemuś co jest niewarte poświęcenia)
7 Przyczepić kotu dzwonek (Jeśli planuje się coś, o czym wszyscy wiedzą, skończy się to fiaskiem}
8 Nie móc patrzeć na odbicie słońca w wodzie (Być zazdrosnym, do kogoś czuć zawiść)
9 Bić głową w mur (Próbować osiągnąć coś niemożliwego)
10 Łowić z siecią (Zmarnować okazję)
11 Zakładać mężowi niebieski płaszcz (Przyprawiać rogi)
12 Oddawać mocz w stronę księżyca (Porywać się z motyką na słońce)
Załączniki
12 Przysłów.jpg
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

CLASH OF CLANS

Jak ktoś lubi gry strategiczne to polecam Clash of Clans .
Tworzymy tam już zgraną grupę graczy 30 lat+ ,ale nowi mile widziani :)
Dla zaciekawionych należy zainstalować aplikacje Game Loop ,najlepiej przez niebieski znaczek Fb, zalogować się podając maila ,w grze odbudować zamek i poszukać klanu Polska-SW .
Może na czas instalacji będzie wymagane wyłączenie ochrony.
Mój nick tam Roberthood.

https://gameloop.fun/
Załączniki
Prezentacja.jpg
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

W związku z teorią na temat nowego wirusa w środowisku ,że jest to zemsta zwierząt ,sprawdziłem dane uboju zwierząt gospodarskich w GUS.

Sprawa jest taka ,że jako społeczeństwo świadomie mordujemy co roku !!!



świnie ----- 22 500 000 szt -----dwadzieścia dwa miliony pięćset tysięcy zwierząt
Bydło ------ 1 940 000 szt -----jeden milion dziewięćset czterdzieści tysięcy zwierząt
Owce ------ 50 000 szt -----pięćdziesiąt tysięcy zwierząt
Konie ------ 24 000 szt ----- dwadzieścia cztery tysiące zwierząt
Króliki ---- 650 000 szt ---- sześćset pięćdziesiąt tysięcy zwierząt

Najlepsze lub najgorsze :

Drób ---- 1 230 000 000 ---- miliard dwieście trzydzieści milionów zwierząt



Swego czasu pracowałem w zakładzie rozbiorowym -rzeźniczym w Norwegii ,gdzie co dziennie przyjeżdżało 10 ton tusz owiec,czyli jakieś 250 sztuk m.in. z Nowej Zelandii ,Islandii,Australii


To skoczę po śląską do lodówki :067:
Załączniki
dane GUS 2.jpg
dane  GUS 1.JPG
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Było tu może o starożytnych budowlańcach z Krakowa?
Trafiłem na to słuchając wykładu tego doktora geologii o piramidach w Egipcie...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Konfiturek pisze:Było tu może o starożytnych budowlańcach z Krakowa?
Trafiłem na to słuchając wykładu tego doktora geologii o piramidach w Egipcie...

22.09.2019 roku w tym dziale umieściłem ten ciekawy wątek ,ale przeszedł bez echa .
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

RobertH pisze:22.09.2019 roku w tym dziale umieściłem ten ciekawy wątek ,ale przeszedł bez echa .
A szkoda, że umkło, bo temat daje do myślenia. To już nie są jakieś "kosmiczne" hipotezy Daenikena, lecz konkretne spostrzeżenia geologa obserwującego otaczający go świat. Zresztą jego referat o Wielkiej Piramidzie dostępny na jutubie też daje wiele do myślenia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Znam te miejsca, to są zwyczajne ślady po wierceniach, wykonywanych prawdopodobnie w celu usunięcia bloków zagrażającyh oderwaniem. Pochodzą sprzed kilkudziesięciu lat, są nietkniete erozją.
Dr Franc pod koniec oprowadza po Jaskini Twardowskiego, tłumacząc, że wykonali ją kosmici. Jaskinia została odkryta podczas eksporacji wapienia, stąd ślady wierceń. Lisia jama którą pokazuje wcześniej, to też ślad po poszukiwaniach jaskiń, tyle że amatorskich i zupełnie współczesnych.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2020, 09:08 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Nie znam się na szeroko pojętej technice do wierceń skalnych. Czy posiadasz, TomaszKu, jakieś informacje o sprzęcie użytym w takich wypadkach? Takie trójkątne otwory w skale widzę pierwszy raz w życiu i nie ukrywam, działa to na wyobraźnię. Nie potrafię znaleźć wytłumaczenia, czemu nie wyglądają jak zwykłe okrągłe otwory, jakie powstają, gdy np. wiercimy w żelbetowych sufitach mieszkań. Jakaś inna technika wykonania? Grzebię w sieci po różnych firmach wykonujących odwierty, ale nic na razie nie znalazłem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Konfiturek pisze: Takie trójkątne otwory w skale widzę pierwszy raz w życiu i nie ukrywam, działa to na wyobraźnię. Nie potrafię znaleźć wytłumaczenia, czemu nie wyglądają jak zwykłe okrągłe otwory,
Nigdy dotychczas nie przyglądałem się tym otworom, chociaż jest ich wszędzie pełno. Na pewno natomiast są powojenne, bo pomimo, że są odsłonięte, nie okazują śladów erozji.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2020, 20:05 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

No to wrzucę tu screeny z filmu, gdzie ładnie widać przekrój poprzeczny tych otworów.

Chodziło mi po głowie, że może najpierw były okrągłe, a potem nabrały tych charakterystycznych kształtów. W każdym narożu widać pęknięcia. Nie ma ani jednego otworu, który nie miałby tych pęknięć. To był mój punkt wyjścia do rozważań. Może na początku te pęknięcia były większe i otwór był okrągły, a potem skała się "zeszła" i powstały te trójkąty? Ale to chyba mało możliwe... Rozrysowałem to sobie jak na rysunku w załączniku.
Załączniki
trojkat.jpg
trojkat 2.jpg
trojkat 3.jpg
trojkat 4.jpg
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

A może to ślady po młocie pneumatycznym. Maja one różne kształty, trójkątne chyba też.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Barabasz pisze:A może to ślady po młocie pneumatycznym. Maja one różne kształty, trójkątne chyba też.
Coś w tym może być. Wiadomo bowiem jak to jest z wierceniem w betonie nawet z udarem. Ale wierci się, żeby nie uszkodzić sąsiedniego materiału. A w takiej skale młot pneumatyczny na sprężone powietrze, może uzyskać szybciej efekt niż wiertło, nawet jeżeli coś się dodatkowo odłupie. Potrzebujemy górnika na forum !!!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”