Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koronawirus...
Autor Wiadomość
Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-06, 14:51   

johny napisał/a:
Brunhilda napisał/a:
Trochę na weselej. Czy to prawdziwe jest? Czy to kabaret jakiś? Nie moge się zorientować.

https://www.facebook.com/...09337309545673/

Prawda! :-D :-D :-D :-D

Powaznie? Nie... podpuszczasz mnie!

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-06, 14:56   

PawelK napisał/a:
oldmalarz napisał/a:
rozpocząłem ten temat aby porozmawiać poważnie i rzeczowo

śmiertelna powaga raczej nie pomaga.

wybacz Pawle ale juz raz smierc zapukała do moich drzwi i zostawiłą swoją wizytówke ..wiec mnie nigdy nie bedzie do śmiechu ani do dowcipkowania ..wrecz przeciwnie ..w mysl zasady że kogo wąż ugryzie boi sie nawet sznurka ..

TomaszK napisał/a:

To też nie jest powód do obaw poważniejszy niż śmierć w wypadku drogowym.
.
..soryy ale będe innego zdania.. raczej nie słyszałem aby z powodu wypadków drogowych zamykano szkoły .... wirusem można sie zarazic wszedzie i raczej wypadek samochodowy nie spotka mnie w sklepie czy w kinie ....poza tym nie sadze aby na całym swiecie na temat koronowuirusa i walki z nim wypiowiadali sie debile .. bo w zwiazku z grypą ci sami ludzie nie sa tak zatrworzeni jak tą epidemia z Chin. wiec w/g mnie jakies róznice w powadze sytuacji jednak są miedzy grypa a tym wirusem ...

johny
Moderator

Wysłany: 2020-03-06, 14:59   

Brunhilda napisał/a:
johny napisał/a:
Brunhilda napisał/a:
Trochę na weselej. Czy to prawdziwe jest? Czy to kabaret jakiś? Nie moge się zorientować.

https://www.facebook.com/...09337309545673/

Prawda! :-D :-D :-D :-D

Powaznie? Nie... podpuszczasz mnie!

Nie podpuszczam! :-D
XIII VII III I V XX XIV 1

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-06, 15:08   

Ale to co? Ona pijana była? Nie moge uwierzyć!

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-03-06, 15:23   

Brunhilda napisał/a:

Starała się być na luzie i mówić zrozumiałym językiem. :-D :-D :-D

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-06, 15:47   

W pewnym sensie dla mnie beztroska na forum w sprawie coronawirusa jest pokrzepiająca. I odświeżająca. Tak, ze dziekuje.
Osobiście nie mam czasu na panikę. Odpowiadam za pacjentów i moje asystentki i muszei działać tak, żeby wszystkich bezpiecznie przeprowadzić. To dosyć stresujące jest. Wiec dobrze zobaczyć, ze gdzieś jeszcze jest relaks w tej sprawie. No i ta pani z Sanepidu z Polski tez mnie ubawiła.
Stresujące bo za mało wiemy. Stresujące bo nie ma masek. Stresujące bo coraz nowe info o maskach, ubraniach ochronnych, których tez nie ma. Nie ma papierowych ręczników. Nie ma mydła. I tego wszystkiego nie będzie może do maja. Stresujące bo wirus moze unosić się w aerozolu w gabinecie. Osiada na sprzętach potencjalnie. Nie ma jeszcze wytycznych co z tym wszystkim zrobić. Coś trzeba wymyślić samemu.
Informacje przychodzą do mojej skrzynki emailowej. Codziennie prawie. Z biblografia. Z Departamentu Zdrowia NSW. Ale w Polsce tez tak pewnie jest. Nawet lepiej bo czytałam , ze obywatele będą dostawać poczta info jak się chronić przed coronawirusem.
Pierwszy raz widzę takie zamieszanie. Był już SARS, MARS, świńska grypa itp ale nigdy nie było takiego strachu. Pierwszy raz mówi się o zamykaniu szkół, teatrów, uniwersytetów. Pewnie dlatego, ze dużo ludzi się zaraza bo chyba nikt nie ma wątpliwości, ze gdyby Chiny nie wprowadziły izolacji absolutnej to zachorowalność na grype pozostałaby w tyle? Coronavirus jest bardzo zaraźliwy jak się okazuje.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-06, 15:48   

Mysikrólik napisał/a:
Brunhilda napisał/a:

Starała się być na luzie i mówić zrozumiałym językiem. :-D :-D :-D

No ale pijana musiała być? I co za okulary!? :shock: myślałam, ze kabaret.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-06, 15:53   

Z weselszych tematów to u nas ludzie wykupili cały zapas papieru toaletowego. :shock: :shock: nie do wiary. NIE MA papieru toaletowego. Ale przecież coronawirus nie powoduje rozwolnienia! Nie wiadomo co to za zjawisko... zwłaszcza, ze wcale nie produkowany w Chinach tylko , niespodzianka! w Australii.
W ogóle tak od środy NIE MA makaronu, ryżu, maki... chyba się populacja przygotowuje na zamknięcie miasta. Trochę tak czasem coś w mediach napomkną, może w ramach przygotowania?

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-06, 16:05   

Puste pólkii..... niewiarygodne . Anajlepszy ten papier toaletowy na karuzeli na lotnisku w Tokyo. W poniższym artykule. Ktoś nadal na bagaż i przywiózł australijski papier toaletowy. :shock: :shock:
O co tu chodzi? Wszyscy w głowę zachodzą. I te mumie zawinięte w papier.
https://9now.nine.com.au/a-current-affair/coronavirus-panic-buying-leaves-toilet-paper-out-of-stock/1bba0e58-bc19-437a-bdbd-00d69c81a672

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-06, 17:17   

Brunhilda napisał/a:
Z weselszych tematów to u nas ludzie wykupili cały zapas papieru toaletowego. :shock: :shock: nie do wiary. NIE MA papieru toaletowego. Ale przecież coronawirus nie powoduje rozwolnienia! Nie wiadomo co to za zjawisko... zwłaszcza, ze wcale nie produkowany w Chinach tylko , niespodzianka! w Australii.
W ogóle tak od środy NIE MA makaronu, ryżu, maki... chyba się populacja przygotowuje na zamknięcie miasta. Trochę tak czasem coś w mediach napomkną, może w ramach przygotowania?

Gdzieś czytałem, że koronowirus przenosi się również przez kal i mocz. Może dlatego.

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-06, 17:31   

Brunhilda napisał/a:
W pewnym sensie dla mnie beztroska na forum w sprawie coronawirusa jest pokrzepiająca.

u nas to taki styl zycia jest ..w polsce.. w stylu "co bedzie to bedzie" ..własnie oglądam wywiad .NASZ wywiad odnosnie koronowirusa..Panowie klepia regułki medyczne które szaremu kowalskiewmu o kant dupy....i mozna sie zniego dowiedziec jak na konkretne pytanie odpowiedziec w stylu "no wie pani ale to zależy"..jak sie dowiedzieć tego że tak naprawde "nikt nic nie wie " a na koniec można sie dowiedzieć ze najlepiej jest odizolowac sie czekać czy organizm zwalczy wirusa czy nie ..jak nie, to wiadomo śmierc ..czyli jak zwykle jesteśmy pozostawieni samym sobie .. a no i zadnych badań na szczepionką nie bedzie bo nie mamy małp ..do testów ..... czarna rozpacz..

https://www.youtube.com/watch?v=uHo4L0V_EPM

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-03-06, 18:11   

oldmalarz napisał/a:

..w niedziele mam bieg i jest spory dylemat czy jechac czy nie ..jest to skupisko ludzi (ostanio było ok 200) ..ale na wolnym powietrzu wiec ..nie wiem czy podjąc takie ryzyko skoro tylko jeden na razie jest przypadek w polsce.? czy raczej dmuchac na zimne w trosce bardziej o dziewczyny niz o siebie .?

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jak bardzo ważny jest dla Ciebie ten bieg. Czy bierzesz udział w jakimś cyklu biegów do których ten będzie konieczny czy jest to pojedyncze wydarzenie bez którego da się przeżyć. Bo biegać można też samemu, jeśli ważne jest dla Ciebie utrzymanie kondycji fizycznej to tym razem zorganizuj coś tylko dla siebie. Bo jednak rodzina jest najważniejsza.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-06, 18:24   

Czesio1 napisał/a:

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ja.....Bo jednak rodzina jest najważniejsza.

tak ..chyba dochodze do pzrekonania po tych wszystkicha artykułach i reportażach że lepiej dmuchać na zimne ... choc tak jak pisał ciągle Tomaszek nie chce ulegac panice tylko trzeźwo i rozsadnie obliczyć "za" i "przeciw".. ale jesli zwycieży rozsadek i niepanikowanie a okaże sie że pośród zawodników tez bedzie taki jeden "gość z niemiec" no to sobie nie daruje ..bo drugiej szansy z pewnościa nie dostane.... z reszta .. mleko juz sie rozlało niezaleznie od bagatelizowania sprawy w tym temacie..

Obecnie pod nadzorem sanepidu jest ponad 6 tys. osób w związku z podejrzeniem koronawirusa, kilkaset jest objętych kwarantanną.

https://www.polsatnews.pl...irusa-w-polsce/

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-06, 22:51   

A cz6 to jest międzynarodowy bieg?

grim_reaper 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-03-06, 23:07   

Zrobiliśmy dziś "wycieczkę" po sklepach. Chcieliśmy zobaczyć czy serio półki pustoszeją.
Okazało się, że pustoszeja i nie ma ich czym wypełnić. Ludzie wykupują zapasy sklepowe.
Kilka fotek z trzech sklepów.

W Lidlu chciałęm kupić Cole i prawie sie o "śmierć" otarłem.
Mijała mnie kobieta z telefonem przy uchu (w wieku okolo 60+).
Rozmowa, której kawalek słyszałem " chciałam być zbadana, bo byłam w kraju podwyższonego ryzyka ". Więcej nie wiem, bo przeszła.
Najwyżej będę miał dwa tygodnie by sobie nadrobić zaległości na Netflix-ie. ;-)

Makaron wykupiony - rozumiem. Żele dezynfekujące - także to rozumiem, ale papier toaletowy?
Tego nie rozumiem tego ....

Lidl.jpeg
reglamentacja papieru
napis głosi : maksymalnie dwie paczki na klienta
Plik ściągnięto 2 raz(y) 429.58 KB

Lidl1.jpeg
półka po papierze toaletowym :)
Plik ściągnięto 1 raz(y) 573.54 KB

Morrisons.jpeg
pakowanie zakupów w rękawiczkach lateksowych (twarz zamazałem z wiadomych względów)
Plik ściągnięto 5 raz(y) 1.43 MB

Morrisons1.jpeg
regał z papierem oczywiście wyczyszczony
Plik ściągnięto 3 raz(y) 722.39 KB

Tesco.jpeg
w Tesco papier jeszcze był :)
Plik ściągnięto 1 raz(y) 1.14 MB

Tesco1.jpeg
makarony
Plik ściągnięto 0 raz(y) 968.31 KB

Tesco2.jpeg
środki dezynfekujace
Plik ściągnięto 0 raz(y) 817.83 KB

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-06, 23:10   

Ale u Was są jeszcze ręczniki papierowe! U nas już nie ma. Tak. Wszyscy zachodzą w głowę o co chodzi z tym papierem. Szał po prostu.
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2020-03-06, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-06, 23:16   

oldmalarz napisał/a:
Brunhilda napisał/a:
W pewnym sensie dla mnie beztroska na forum w sprawie coronawirusa jest pokrzepiająca.

u nas to taki styl zycia jest ..w polsce.. w stylu "co bedzie to bedzie" ..własnie oglądam wywiad .NASZ wywiad odnosnie koronowirusa..Panowie klepia regułki medyczne które szaremu kowalskiewmu o kant dupy....i mozna sie zniego dowiedziec jak na konkretne pytanie odpowiedziec w stylu "no wie pani ale to zależy"..jak sie dowiedzieć tego że tak naprawde "nikt nic nie wie " a na koniec można sie dowiedzieć ze najlepiej jest odizolowac sie czekać czy organizm zwalczy wirusa czy nie ..jak nie, to wiadomo śmierc ..czyli jak zwykle jesteśmy pozostawieni samym sobie .. a no i zadnych badań na szczepionką nie bedzie bo nie mamy małp ..do testów ..... czarna rozpacz..

https://www.youtube.com/watch?v=uHo4L0V_EPM

Oldmalarzu, wyglada to tak, ze istotnie, najlepiej limitować wyjścia w miejsca gdzie są większe skupiska ludzi i siedzieć więcej w domu. U nas tak przynajmniej jest. Widać, ze mniej ludzi się kręci. Uważam, ze to jest słuszne w świetle tego, ze kilka osób z naszych zarażonych, na dodatek lekarzy, zachorowało po konferencji. Wiec nie jest to wymysł tylko realia. To wykupywanie ze sklepów ma głównie na celu to, ze ludzie zakładają, ze mogą być w kwarantannie i/ albo chcą limitować wyjścia do sklepów itd.

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-07, 00:04   

Brunhilda napisał/a:

Oldmalarzu, wyglada to tak, ze istotnie, najlepiej limitować wyjścia w miejsca gdzie są większe skupiska ludzi i siedzieć więcej w domu. U nas tak przynajmniej jest. Widać, ze mniej ludzi się kręci. Uważam, ze to jest słuszne w świetle tego, ze kilka osób z naszych zarażonych, na dodatek lekarzy, zachorowało po konferencji. Wiec nie jest to wymysł tylko realia. To wykupywanie ze sklepów ma głównie na celu to, ze ludzie zakładają, ze mogą być w kwarantannie i/ albo chcą limitować wyjścia do sklepów itd.

tak to juz postanowione..z jednym przypadkiem bym sie wahał ale teraz......od paniki i "głupot w internecie" mamy realne zagrożenie i to w przeciągu dwóch dni ..teraz tylko czekać jak wielkie bedzie to zagrożenie ..a w telewizji pokazuja kretynów co sobie na wycieczkach we włoszech spaceruja i jeszcze mówią że sie nie boją ..i kto ich sprawdzi po powrocie? z iloma ludzmi będą mieli kontakt ?....straszna nieopowiedzialność.. :-x

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-07, 13:07   

U Was już piec potwierdzonych! Ale poleciało! Mam nadzieje, ze znajda ich kontakty i odseparuja!

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-07, 13:30   

Brunhilda napisał/a:
U Was już piec potwierdzonych!

Sześć. Wszystkie zaimportowane.

TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-03-07, 21:45   

Nie jestem lekarzem, ale chyba każdy lekarz (i nie tylko) potwierdzi że lepiej "zapobiegać" niż "leczyć". I to w szerokim słowa tego znaczeniu - "zapobiegać". Lepiej na początku trochę spanikować i się w jakimś stopniu przygotować na gorsze niż ryzykować.

Kto np. jeździ samochodem mając w baku rezerwę paliwa, wiedząc że najbliższa stacja paliw nie jest za 5 km tylko trochę dalej, a na dworze mróz, na drodze korek a w środku małe dzieci. Ja nie jestem taki odważny.

Dodano: Podobna sytuacja do jazdy "na rezerwie" to np. zapasy jedzenia (i nie tylko) w domu tylko na 1 dzień.
Ostatnio zmieniony przez TomaszL 2020-03-07, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-07, 23:57   

TomaszL napisał/a:
Nie jestem lekarzem, ......... nie tylko) w domu tylko na 1 dzień.

.nie bardzo łapie kontekst .. ale ani u nas sie nie "zapobiega" ..bo swoboda podróży ćwoków z krajów o podwyższonym ryzyku nie ulega zmianie .. jak równiez "leczenie" jest terminem martwym..no bo izoluja ludzi i czekaja... wyjdzie czy nie wyjdzie z tego ...ot całe leczenie .. :-/

ale co ciekawe to filmik który pod znakiem zapytania stawia cała sprawe ..z "przypadkowościa" wirusa https://www.youtube.com/watch?v=ksuFZ28bnG4

https://www.youtube.com/watch?v=hH-DCi5gMNc
Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2020-03-08, 00:12, w całości zmieniany 1 raz  

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-08, 01:47   

oldmalarz napisał/a:
ale ani u nas sie nie "zapobiega" ..bo swoboda podróży ćwoków z krajów o podwyższonym ryzyku nie ulega zmianie .. jak równiez "leczenie" jest terminem martwym..no bo izoluja ludzi i czekaja... wyjdzie czy nie wyjdzie z tego ...ot całe leczenie .. :-/

Bo nie ma leków oldmalarzu. Leczenie, jedyne dostępne na razie, jest tylko wspomagające.

Tych ludzi, którzy mogli się zarazić od już zarażonych izoluje się bo to jest jedyna rzecz jaka można zrobić. I to jest słuszne bo potencjalnie są zarażenie i mogą zarażać innych. Tych, którzy przyjeżdzają z krajów gdzie jest dużo przypadków również się izoluje. U nas nie wpuszcza się nikogo z Chin, Korei i Iranu. Do tego u nas do Chin, Iranu, Korei nie można jeździć. Zaraz dojdą do tej listy Włochy. Do Japonii odradza się podróże. W takiej sytuacji nikt się na tych trasach nie kręci, mimo, ze jesteśmy wolnymi ludźmi ale po wprowadzeniu oficjalnego stanowiska rzadu, prozaicznie, żadne ubezpieczenie nie ubezpieczy takiego śmiałka. Można się wiec znaleźć w sytuacji, ze w razie potrzeby hospitalizacji, trzeba będzie zapłacić parędziesiąt tysięcy. To skutecznie działa na podróże w te strony.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-08, 03:15   

Nad lekami się pracuje. I nad szczepionka. Gdyby nawet szczepionkę wynaleziono jutro to i tak nie będzie dostępna do użytku od razu. Taka szczepionkę trzeba najpierw testować, żeby sprawdzić czy nie szkodzi bardziej niż sam wirus.
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2020-03-08, 03:47, w całości zmieniany 1 raz  

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-08, 03:57   

Nad lekami ciagle pracują. Niemcy właśnie odkryli, który enzyme używa nowy coronavirus, żeby zaatakować pluca komórkę. Gdyby ten enzyme zablokować to może zablokowałyby się infekcja. Jest lek, który blokuje ten enzyme, protease, używany do leczenia trzustki, na razie zdaje się tylko ma zgodę na używanie na trzustkę w Japonii. Ale zaczęli przyglądać się czy nie moznaby go użyć na SARS-CoV-2.

Wiec jest i nadzieja :)
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2020-03-08, 04:13, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu