Gry komputerowe i konsolowe.

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
ODPOWIEDZ
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Gry komputerowe i konsolowe.

Post autor: Von Dobeneck »

Mam nadzieję, że nie ma takiego wątku, albo przeoczyłem i słusznie PawelK mi zarzuca, że za mało czytam. Poczekam więc na reakcję "góry". Tylko dajcie znać za mojego życia. ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Gry komputerowe i konsolowe.

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze:Mam nadzieję, że nie ma takiego wątku, albo przeoczyłem i słusznie PawelK mi zarzuca, że za mało czytam. Poczekam więc na reakcję "góry". Tylko dajcie znać za mojego życia. ;-)
Ale o czym chciałeś napisać Dobek w tym temacie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

A chociażby o niesamowitej, fenomenalnej grze, dla której pewnego dnia poszedłem do Media Markt i nie patrząc na cenę konsoli ani w ogóle gry. Kupiłem obie, bo tak mnie zafascynowała, fabułą, grywalnością, że nie było mowy o żadnym Allegro. Wywaliłem od ręki dwa i pół tysia. To jaką miałem i mam do tej pory przyjemność z tej gry, nie da się porównać z niczym, serio.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jeśli jesteśmy przy grach. Moim absolutnym, bezwzględnym numerem jeden są Heroes 3 i dodatki. Ta gra nigdy mi się nie znudzi, tym bardziej, że są nowe mapy, tworzone przez takich zapaleńców jak ja, tylko z większymi możliwościami i znajomością obsługi gry. To jest monument gier komputerowych. Są Heroes 4(żałosne i przekombinowane), Heroes 5(graficznie prawie doskonałe), ale do dupy i tyle, bo te animacje wykańczały.
Dla mnie absolutny numer 1.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Na drugim miejscu moich gier wszech czasów jest Starcraft i Broodwar. Nieśmiertelny RTS, który fanom nigdy się nie znudzi. Swego czasu, jako nick Jebany, miałem rozegrane ponad trzy tysiące gier. Pół na pół, ale jednak. Znali mnie wszyscy grający i szanowali, bo nigdy się nie poddałem, a jeśli się poddałem to oddawałem wygraną. Wtedy jeszcze kur*wa były jakieś zasady i każdy miał honor. Teraz słowo "honor" możesz sobie jebnąć na klacie i jesteś w porzo. :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:Ale o czym chciałeś napisać Dobek w tym temacie?
Ja tak wszystko pisałem na łapu capu, bo mnie ten Twój Czesiu wpis trochę zaskoczył, więc nie byłem gotowy na konkretną odpowiedź. Ja właściwie nie wiem nawet, czy taki temat chcesz mieć na forum, ale ja po prosu uwielbiam gry i na ich temat lubię pisać, dyskutować itd. Ale wiesz, jeśli nie chcesz to nie ma sprawy. Tylko ogólnie to nie rozumiem negacji...hmmmm.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

HoMM III powiadasz:)
Dla mnie to również najlepsza gra. Czy jako fan bywałeś na portalu Jasminia Behemota?
To forum na którym jestem od kilkunastu lat. Co roku spotykamy się w Byczynie Kluczborskiej i chciaż gramy tam w różne gry, zwłaszcza planszowe, to turniej HIII na specjalnej arence do tego jest zawsze głównym daniem w kończącej tydzień sobocie. Zawsze w sierpniu w tygodniu gdy jest jakieś święto.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mysikrólik pisze:HoMM III powiadasz:)
Dla mnie to również najlepsza gra. Czy jako fan bywałeś na portalu Jasminia Behemota?
To forum na którym jestem od kilkunastu lat. Co roku spotykamy się w Byczynie Kluczborskiej i chciaż gramy tam w różne gry, zwłaszcza planszowe, to turniej HIII na specjalnej arence do tego jest zawsze głównym daniem w kończącej tydzień sobocie. Zawsze w sierpniu w tygodniu gdy jest jakieś święto.
No właśnie wiem, że są takie spotkania i wojny, ale ja naprawdę najbardziej lubię te nowe mapki dla jednego gracza. Kiedyś mnie wyzwał mój kolega, że mnie wykończy po iluś tam ruchach. Po prostu płakać mi się chciało jak go zniszczyłem. Żadna przyjemność. :/ No i nigdy nie grałem z nikim, po prostu walę mapkę i tyle. Odstrasza mnie to, że musiałbym się spiąć, naprawdę przemyśleć każdy ruch, a tak przecież jest w prawdziwej potyczce. Ja wolę wojnę z pięcioma komputerami i święty spokój poza tym. :-D Ale heroes to gra wybitna i moja ukochana.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Robas poszedł w moje ślady i również jest fanem Heroesów, przy czym obaj nie skreślamy także II, V i VII.

Kupił sobie też PSa i od czasu do czasu pogrywam. Trzeba przyznać że gry niedługo będą już tak dobre, że nie odróżnimy od filmów.
Taką grą jest Uncharted 4 - Kres Złodzieja. Zauroczyła mnie tym, że w zasadzie trudno ją sklasyfikować, bo to w zasadzie zręcznościówka, ale czasem włączają się inne gatunki. Kilka razy dostawałem w pysk, bo nie zauważyłem że się filmik skończył i jest już gra, tak dobrze jest zrobiona.

Druga gra na której wsiąknąłem to Wiedźmin - Dziki Gon. świetna gra, a w dodatku nasza.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Dobek, nikt nikogo nie goni. Nie ma presji czasu. Arenka to budowanie nednego z wylosowanych bohaterów z puszki Pandory na 15 poziom, wybór ścieżki z artefaktami, ptem wojsko zrównoważone dla każdego zamku i na arenę. Możesz się zastanawiać do woli. Jedna partia może trwać nawet kilka godzin.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Heroes 3 oczywiście gra wszech czasów, ale był też Starcraft, a za chwilę Broodwar. To druga, jak dla mnie, gra nieśmiertelna. Pamiętam, że wtedy wyszły niemal jednocześnie z Total Annihilation. Total była całkiem fajna, ale do pięt nie dorastała starcraftowi. Starcraft+ Broodwar, gra trochę nawiązująca do Obcego, Ridleya Scotta, ale jednocześnie inna, mająca swoją mroczną historię. RTS, ale wszystkim RTSOM. Kampania podstawowa to był koszmar, tu się nie dało zmienić poziomu trudności i tak jest do dziś. Albo dajesz radę, albo jesteś lamusem i die! Byłem lamusem z tysiąc razy. :-D
To jest właśnie jedna z tych gier, które nigdy nie znikną, dopóki tacy fani jak ja, będą żyć, ujmując to najprościej w tym universum. ;-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mysikrólik pisze:Robas poszedł w moje ślady i również jest fanem Heroesów, przy czym obaj nie skreślamy także II, V i VII.

Kupił sobie też PSa i od czasu do czasu pogrywam. Trzeba przyznać że gry niedługo będą już tak dobre, że nie odróżnimy od filmów.
Taką grą jest Uncharted 4 - Kres Złodzieja. Zauroczyła mnie tym, że w zasadzie trudno ją sklasyfikować, bo to w zasadzie zręcznościówka, ale czasem włączają się inne gatunki. Kilka razy dostawałem w pysk, bo nie zauważyłem że się filmik skończył i jest już gra, tak dobrze jest zrobiona.

Druga gra na której wsiąknąłem to Wiedźmin - Dziki Gon. świetna gra, a w dodatku nasza.
Mysikróliku, to co piszesz, to miód na moje skołatane serce. Właśnie The last of us tak mnie zachwyciło po obejrzeniu letsplaya, że nie darowałem i kupiłem konsolę. Natomiast żeby zagrać w Dziki gon, wywaliłem natychmiast prawie 4 tys. Ale to było naprawdę kilka lat temu. Teraz już się nie wychylam aż tak. Ostatnio kupiłem Days Gone, ale uważam ten tytuł za porażkę, tak fabularnie jak i dubbingowo. Nawet nie zdążyłem w to zagrać, bo stwierdziłem, że lepiej popisać. Tak czy owak, gra jest niezła, ale do The Last of Us daleko, w dodatku z przeszkodami nie do przebycia. :/
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ja przede wszystkim muszę odpocząć psychicznie, bo po prostu za każdą sylabą którą piszę , wyrastają mi herosi na równi z hydraliskami. Muszę odpocząć.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Nieśmiertelny RTS, który fanom nigdy się nie znudzi.
:564: :564: :564: :-D :-D :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Ja to z gier najbardziej wspominam Bomb Jacka i Giana Sisters. Pamiętacie te gry?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Dla mnie najlepsze gry w jakie grałem to:
Robbo - Polska gra na platformie Atari, logiczno-zręcznościowa. Do dzisiaj w nią gram, pewne plansze mogę przejść prawie z zamkniętymi oczami. Dla mnie cudo.
Fallout i Fallout 2 - To już gry na PC. Dla mnie najlepsze gry rpg jakie powstały na ziemi. Od tych gier swego czasu się tak uzależniłem, że prawie wolałem życie w tej grze niż to prawdziwe. Zarywałem całe noce. na szczęście jakoś z tego wyrosłem ale sentyment mam orgomny

Inne gry które uwielbiałem to: Neverhood, Command & Conquer: Red Alert I i II, Heroes III, Grim Fandango, Half-Life, Hidden and Dangerous, Sanitarium, Dungeon&Keeper2

Niedawno kupiłem sobie świetną polską grę This War of Mine ale nie miałem jeszcze okazji zagrać . A nie grałem już z 15 lat więc nie wiem czy mnie to jeszcze kręci.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Jedyna gra w jaką gram to FIFA, kiedyś namiętnie jeszcze w pierwszego "Małysza".
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Jedną z pierwszych gier w którą grałem, wtedy jeszcze u kumpla, wczesne lata '90 i był to dla mnie szok totalny, to Prince of Persia. Podobnie jak w przypadku gry o której wspominał Dobek, albo wygrywasz, albo przegrywasz. Gra nie miała możliwości zapisu i cofania, tylko pauza na siku wchodziła w grę. Masz 60 min na przejście i albo to zrobisz, albo nie. Nigdy mi się nie udało.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Co do Wiedźmina to skończyłem główny wątek, ale zakupiłem też w promocji oba dodatki i co jakiś czas tak mnie ciągnie, że muszę wrócić do świata potworów, którego najgorszym gatunkiem są oczywiście ludzie.
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

FIFA już umie w spalone? ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Vasco pisze:FIFA już umie w spalone? ;)
Oczywiście! Nie raz szczeałem i traciłem ze spalonego. Oczywiście wszystkie nieuznane... :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Też grałem w Fifę, w Far Cry, Doom, Call of Duty, w Queke'a, Half Life'a oraz Grand Thieft Auto i pewnie jeszcze kilkanaście innych gier :-) Fajna pozwalająca się odstresować rozrywka :-). Zaczynałem jako dorosły, więc sami rozumiecie :-) lista zbyt imponująca nie jest :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Ja grałam w zamierzchłych czasach na Commodore mojego brata.
Pamiętam, że jedną z moich ulubionych gier była Eruca :-D :-D :-D
Były to przygody pewnej dżdżownicy :-D

A tak serio to najbardziej lubiłam gry logiczne i strategiczne, np. układanie pewnych elementów w odpowiednie pola.

To tyle, jeśli chodzi o moje "granie" :-)
Nie cierpię wszelakich strzelanek, wyścigów i innych dziwadeł :027:
Ostatnio zmieniony 06 sie 2019, 16:03 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: grim_reaper »

Hmm ... czasy Atari, Commodore czy Amigi to było coś.
Lubię sobie grać w "stare" gierki z 8 lub 16 bitową muzyczką. :-D
W dzisiejszych czasach wszystkie wymienione wyżej komputery wraz z grami można trzymać w dłoni.
Czytając posty z nazwami gier przypominają się dawne dobre czasy.
Ostatnio wciągnął mnie Counter Strike:Global Offensive. Rzogrywka online.
ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

To tu masz koncert z mojego lipcowego zlotu. 8bit only:




johny: gdy ostatni raz grałem, to FIFA bardzo nie umiała... Ale to było dawno, pewnie się zmieniło.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Zastanawiam się dlaczego posty, które już dawno przeczytałem, pojawiają się jako nowe. W dodatku zaczęły mi się wyświetlać strasznie male, tak że muszę używać okularów. Czesiu, to Twoja robota? :027:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze:Zastanawiam się dlaczego posty, które już dawno przeczytałem, pojawiają się jako nowe. W dodatku zaczęły mi się wyświetlać strasznie male, tak że muszę używać okularów. Czesiu, to Twoja robota? :027:
Odpowiedź na pytanie znajdziesz TUTAJ
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:
Von Dobeneck pisze:Zastanawiam się dlaczego posty, które już dawno przeczytałem, pojawiają się jako nowe. W dodatku zaczęły mi się wyświetlać strasznie male, tak że muszę używać okularów. Czesiu, to Twoja robota? :027:
Odpowiedź na pytanie znajdziesz TUTAJ
Łokiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”