Wiedźmin [2019]

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5284
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Jestem po pierwszych pięciu odcinkach.

Mnie się serial podoba. Czytałem Sapkowskiego. Widziałem naszego Wiedźmina, który moim zdaniem miał przede wszystkim problemy techniczne, ale aktorsko był dobry. Grałem też w Wiedźmina na PS.

Na prawdę przeszkadza Wam, że przez 3 minuty pojawiają się ciemniejsze driady, które i tak są zielone, albo że elfik jest śniady? Inaczej niż uprzedzeniem nie można tego nazwać. Co innego, gdyby Geralt był czarny. Dziwnie wyglądałby z białymi włosami. :-P
Kusze ok. mogli sobie darować, ale też specjalnie mi to nie zgrzyta, a na fabułę nie ma żadnego wpływu. Kałachy byłyby przegięte oczywiście.

Najbardziej obawiałem się o Geralta. Ten aktor takim śmieszkiem mi się wydawał i nie do końca mi pasował. W serialu jednak gra dobrze, przede wszystkim w mowie i zachowaniu jest taki jak potrzeba.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Mysikrólik pisze:

Na prawdę przeszkadza Wam, że przez 3 minuty pojawiają się ciemniejsze driady, Inaczej niż uprzedzeniem nie można tego nazwać.
mało oglądasz filmów a w szczególności netflixa .. :) po 10 serialu bedziesz również uprzedzony..i do homoseksualistów też ..

i żeby było jeszcze śmieszniej są to seriale dla dzieciaków ..:)
Załączniki
sex education.jpg
blacklajtning.jpg
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 12:15 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Obejrzałem pierwszy odcinek i tak sobie to wygląda. Geralt jest za bardzo "nabity". W książce był suchy jak wiór.
Jako Lwica z Cintry, bardziej podobała mi się Ewa Wiśniewska.

Renfri jest może i ładna, ale jak dla mnie za słodka, jak na morderczynię urodzoną pod Czarnym Słońcem.

Ciri jest świetna, chyba najbardziej udany wybór aktorki, tylko czemu wrzeszczy??? Tak robiła jej matka Pawetta. Rozwaliła całe przyjęcie na zamku cintryjskim, kiedy chcieli zaciukać Jeża z Erenwaldu, ale Ciri nie miała takiego daru.
Ogólnie można obejrzeć, ale bez jakichś achów i ochów.
Najlepsze są zbroje, a raczej fatałaszki żołnierzy Nilfgaardu, można umrzeć ze śmiechu. Na pewno nie zatrudnili Jacykowa? :-D :-D :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mysikrólik pisze:Grałem też w Wiedźmina na PS.
Na PS4?
A grałeś w The last of Us? Jeśli nie, to polecam. Jak dla mnie to najlepsza gra, jaka się ukazała w ogóle w historii gier. Powiem tylko, że dla tej gry kupiłem w tym roku PS4, chociaż zawsze byłem przeciwnikiem konsol i jakby w nagrodę wyszedł kolejny exklusive na PS4, Days Gone. Może nie aż tak świetny jak The Last of Us, ale naprawdę klimatyczny. Przechodzę drugi raz, więc chyba coś to oznacza. :564:
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5284
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

oldmalarz pisze:mało oglądasz filmów a w szczególności netflixa .. :) po 10 serialu bedziesz również uprzedzony..i do homoseksualistów też ..

i żeby było jeszcze śmieszniej są to seriale dla dzieciaków ..:)
A co ma kolor skóry do homoseksualizmu.

I widzisz, z tych dwóch fotosów pierwszy mi się podoba, a drugi wręcz odwrotnie. To raczej kwestia estetyki. Dwie kobiety są ładne, a dwóch facetów obrzydliwi.
Rodzice powinni wiedzieć co oglądają dzieci w jakim wieku.

Ja GoT i Wiedźmina z dziećmi nie oglądam.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Mysikrólik pisze:
A co ma kolor skóry do homoseksualizmu.
o to musisz zapytac twórców seriali bo zdecydowanie wiekszosc dzisiaj homoseksualistów ukazywanych w serialach i filmach to czarni ..
Mysikrólik pisze: I widzisz, z tych dwóch fotosów pierwszy mi się podoba, a drugi wręcz odwrotnie. To raczej kwestia estetyki. Dwie kobiety są ładne, a dwóch facetów obrzydliwi.
nie chodzi o kwesjae etyki czy podobania ..tylko o modę jaka ogarneła swiat .. bo teraz jest moda na ukazywanie czarnych i do tego gejów..bo jesli to była by normalnosc to ok ..ale teraz jest to ukazywane przejaskrawione eksponowane i wyrózniane ..a to juz nie jest normalnie widziane..tylko kłuje w oczy bo zwyczajnie to nie pasuje.... to tak jak by do herbaty zamiast dwóch łyzeczek wsypac dziesięć .. o ta różnice mi chodzi..
Mysikrólik pisze: Rodzice powinni wiedzieć co oglądają dzieci w jakim wieku.
rodzice?? ..przecież to serial o superbohaterach taki jak batman czy spiderman :) ..jesli sami producenci robia takie seriale dla dzieciaków to co tu miec pretensje do rodziców ..
to co? rodzic ma obejrzec cały odcinek żeby dopiero pozwolic dziecku oglądaćc go? :)przeciez to jaś paranoja jest :D ..kiedyś za moich czasów to jak sie całowali i pokazali na ekranie pól cycka to film miał plansze "tylko dla dorosłych" a dzisiaj to znowu przeginają w druga strone .
Mysikrólik pisze: Ja GoT i Wiedźmina z dziećmi nie oglądam.
..te serialie to akurat nie sa grożne dla dzieci .. :)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 16:11 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Trzeci odcinek tak mnie oczarował, że....zasnąłem. :-D :-D :-D
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 555
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

oldmalarz pisze:to tak jak by do herbaty zamiast dwóch łyzeczek wsypac dziesięć .. o ta różnice mi chodzi..
Nie rozumiem puenty...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Vasco pisze:
oldmalarz pisze:to tak jak by do herbaty zamiast dwóch łyzeczek wsypac dziesięć .. o ta różnice mi chodzi..
Nie rozumiem puenty...
ok. nie kazdy jest wielbicielem słodyczy i nigdy nie przesadził z ich nadmiarem tak że mu było niedobrze wiec podam inny, bliższy nam przykład .. ;) alkohol wiekszosc lubi ..ale zdarzaja sie sytuacje gdzie z nim przesadzamy i to tak ostro że cześć musimy zwrócic juz od razu a część wpływa na nas na drugi dzień w postaci kaca i jest to średnia pzryjemność ;) :D..
..czy puenta teraz jest zrozumiała .?
... można to jeszcze rozpatrywac w kategoriach kto ile może wypic czyli ..przekladajac to na w/w temat ..że kazdy ma różna tolerancje na intensywnosc wystepowania czarnych w filmie oraz czarnych homoseksualistów.. co nie ma nic wspólnego z rasizmem czy uprzedzeniami ..
innymi słowy nie trzeba byc abstynentem i wrogiem alkoholu żeby zauwazyc fakt mało przyjemnego rezultatu kaca czy torsji po przedawkowaniu czasami całkiem smacznego napitku ..;)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 19:58 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11648
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

oldmalarz pisze:do homoseksualistów też ..
Ja mówię: homosiów. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11648
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

nie chodzi o kwesjae etyki czy podobania ..tylko o modę jaka ogarneła swiat .. bo teraz jest moda na ukazywanie czarnych i do tego gejów..bo jesli to była by normalnosc to ok ..ale teraz jest to ukazywane przejaskrawione eksponowane i wyrózniane ..a to juz nie jest normalnie widziane..tylko kłuje w oczy bo zwyczajnie to nie pasuje.... to tak jak by do herbaty zamiast dwóch łyzeczek wsypac dziesięć .. o ta różnice mi chodzi..
:564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1750
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Post autor: TomaszL »

Moim zdaniem moda jest dla tych, których nie stać na własny styl i iść czasem pod prąd.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Yennefer i Eyck z Denelse....hahahahaha. Eyck w tej wyprawie był obiektem żartów, chociaż zaocznych, poza tym, ślubował czystość. Z Yennefer zrobili panienkę, która zadaje się z każdym typkiem.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Po sześciu odcinkach, oświadczam, że dalej sobie daruję. To gorsza kupa niż wcześniejszy polski film i serial. Gniot okrzyczany hitem. Jeśli ktoś nie czytał książek, to może to łyknąć, ale nie ja, po kilkudziesięciokrotnym przeczytaniu Opowiadań i Sagi.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2717
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Ja co prawda przeczytałem opowiadania i sagę co najwyżej razy kilkanaście, i kudy mi do Twoich kilkudziesięciu, ale ze wstydem przyznaję, że mi się podoba.

(idę się wstydzić w kącie)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

irycki pisze:Ja co prawda przeczytałem opowiadania i sagę co najwyżej razy kilkanaście, i kudy mi do Twoich kilkudziesięciu, ale ze wstydem przyznaję, że mi się podoba.

(idę się wstydzić w kącie)
Wiesz co przelało czarę goryczy? Wygląd krasnoludów w polowaniu na smoka i wygląd samego złotego smoka.

Krasnoludy wyglądały jak jakieś pokraki, zwłaszcza jeden kurdupel, który ledwo łaził i sięgał do pasa przeciętnemu człowiekowi. A przecież Krasnoludy były tylko o głowę niższe od przeciętniaka ludzkiego! Miały topory, sztylety i kusze(te od driad). Miały brody i fantazyjne warkocze. E tam...Prawdziwie pokazane Krasnoludy, a właściwie Krasnoludowie, to Włada Pierścieni. Tam nie poszli na łatwiznę.
Złoty smok był w książce olbrzymi, z potężnymi skrzydłami, które powodowały huragan, a co tu mamy? Przerośniętą jaszczurkę, wielkości co najwyżej jednego z mniejszych drapieżnych dinozaurów. W dodatku ta śmierć Eycka...Co to miało być? Jeśli miało to dodać jakiejś grozy, to scenarzysta się srodze zawiódł. Dlatego, po obejrzeniu odcinka z Borchem Trzy Kawki, dałem sobie spokój, nie chcę się denerwować, bo zaraz polecą ku...y i chu...e. :-D
Jak dla mnie, nie ma w języku Elfów, Krasnoludów i Entów, wystarczająco obelżywych słów, żeby pokazać moje oburzenie na tę produkcję. Triss też mi się nie podobała. :-P :-D
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13012
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

Adam pyta ile mieczy ma Wiedźmin?
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Yvonne pisze:Adam pyta ile mieczy ma Wiedźmin?
Jeden, a w książce miał dwa, stalowy i srebrny. Dobrze, że nie nie ma katany i nie chodzi w kimonie, jak w naszej rodzimej produkcji. :-D
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13012
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze:
Yvonne pisze:Adam pyta ile mieczy ma Wiedźmin?
Jeden, a w książce miał dwa, stalowy i srebrny. Dobrze, że nie nie ma katany i nie chodzi w kimonie, jak w naszej rodzimej produkcji. :-D
No właśnie.
Podobno te dwa miecze były dość istotne.
Czemu zatem w filmie od tego odeszli?
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Yvonne pisze: No właśnie.
Podobno te dwa miecze były dość istotne.
Czemu zatem w filmie od tego odeszli?
o ile mi mgnęło w serialu to zdaje sie że ma zzawinięty przy Płotce..
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13012
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

oldmalarz pisze:
Yvonne pisze: No właśnie.
Podobno te dwa miecze były dość istotne.
Czemu zatem w filmie od tego odeszli?
o ile mi mgnęło w serialu to zdaje sie że ma zzawinięty przy Płotce..
Nic nie rozumiem z Twojego wpisu :-D
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2717
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Pewnie Dobek straci do mnie teraz resztki szacunku...
Von Dobeneck pisze: Wiesz co przelało czarę goryczy? Wygląd krasnoludów w polowaniu na smoka i wygląd samego złotego smoka.
Ja tam do krasnoludów nic nie mam. Krasnoludy u Sapkowskiego przecież takie były - rubaszne, prostackie. To nie Tolkien i jego dumna, starożytna rasa!

Prawdziwie pokazane Krasnoludy, a właściwie Krasnoludowie, to Włada Pierścieni. Tam nie poszli na łatwiznę.
Ależ dlaczego "prawdziwie"? Inna książka, inni bohaterowie. Zoltan to nie Gimli!

Smok też nie był jakiś bardzo zły, choc owszem, mógłby pewnie byc lepszy. Gdyby film miał wiekszy budżet.
W dodatku ta śmierć Eycka...Co to miało być? Jeśli miało to dodać jakiejś grozy, to scenarzysta się srodze zawiódł.
No dobra, to było rzeczywiście mało efektowne. Zresztą cała sytuacja, mocno zmieniona w stosunku do książkowej, na moście to chyba Yennefer też spadała. I chyba wtedy podsłuchała myśli Geralta. I generalnie sporo róznic, no ale to przecież adaptacja.

Dla mnie to nie są rzeczy, które przekreślałyby ten film. Jest dużo lepiej niż się spodziewałem, jest zaskakująco (biorąc pod uwagę że kręcili to amerykańce) wiernie w stosunku do oryginału...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Yvonne pisze:
oldmalarz pisze:
Yvonne pisze: No właśnie.
Podobno te dwa miecze były dość istotne.
Czemu zatem w filmie od tego odeszli?
o ile mi mgnęło w serialu to zdaje sie że ma zzawinięty przy Płotce..
Nic nie rozumiem z Twojego wpisu :-D
Ty to potrafisz drązyc temat :-D ..specjalnie dla ciebie musiałem jeszcze raz przeszukac serial ;)

widac drugi miecz przy Płotce czy nie widac ? ;-)
Załączniki
miecz 2.jpg
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13012
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

oldmalarz pisze:
Yvonne pisze:
oldmalarz pisze:
Yvonne pisze: No właśnie.
Podobno te dwa miecze były dość istotne.
Czemu zatem w filmie od tego odeszli?
o ile mi mgnęło w serialu to zdaje sie że ma zzawinięty przy Płotce..
Nic nie rozumiem z Twojego wpisu :-D
Ty to potrafisz drązyc temat :-D ..specjalnie dla ciebie musiałem jeszcze raz przeszukac serial ;)

widac drugi miecz przy Płotce czy nie widac ? ;-)
Widać, widać, ale wystarczyło mi wyjaśnić kim lub czym jest Płotka ;-)
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Yvonne pisze:
Widać, widać, ale wystarczyło mi wyjaśnić kim lub czym jest Płotka ;-)
:shock: no cos ty? Płotki nie znasz? przeciez to najznamienitrza postac z całej sagi - poczciwa szkapina :-D :-D
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

irycki pisze:Pewnie Dobek straci do mnie teraz resztki szacunku...
Bez przesady, to tylko serialik. ;-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

irycki pisze:Ja tam do krasnoludów nic nie mam. Krasnoludy u Sapkowskiego przecież takie były - rubaszne, prostackie. To nie Tolkien i jego dumna, starożytna rasa!
Ale tu chodzi o to jak wyglądali Krasnoludowie. Oni szli na smoka, byli w pełnych płytowych zbrojach, z toporami, a zobacz jak wyglądali tutaj. Zresztą Eyck też był w pełnej zbroi, w dodatku na bojowym koniu. Nie widać tu żadnej krasnoludzkiej rubaszności, jeśli już, to chamskie odzywki Yarpena, który, nota bene, wygląda bardziej jak niedorosły bandyta, niż jak Krasnolud. Natomiast u Tolkiena, starożytną, dumną rasą byli Elfowie. Krasnoludy były bardziej "swojskie", a to za sprawą ich stwórcy,(jeśli czytałeś Silmarillion, to wiesz) Ullmego, jednego z pomniejszych duchów(nie pamiętam teraz ich nazwy, a piszę z pamięci). Ullme stworzył Krasnoludów z ziemi, w tajemnicy przed wszystkimi, bo nie mógł się doczekać kiedy Illuwatar powoła do życia najmłodszą rasę, czyli Ludzi. Illuwatar, zamiast ukarać Ullmego i zniszczyć już powołane do życia istoty, stwierdził, że skoro powstały z ziemi, to będą w tej ziemi się trudzić. I tak oto mamy krasnoludzkie kopalnie, kuźnie i umiłowanie do budowania podziemnych miast. Wystarczy zobaczyć jak zachowuje się Gimli na naradzie w Imladris albu u Galadrieli, czy chociażby na uczcie u Bilbo Baginsa w Hobbicie, toż to rubaszne żarłoki z poczuciem humoru i gruboskórne zabijaki. Napisałem to wypracowanie, żeby ukazać, iż Krasnoludowie Tolkiena nie różnią się zbytnio od Krasnoludów Sapkowskiego, ani pod względem wyglądu ani zachowania.
irycki pisze:Ależ dlaczego "prawdziwie"? Inna książka, inni bohaterowie. Zoltan to nie Gimli!
No jak powyżej napisałem. Zoltana tu przede wszystkim nie było, masz pewnie na myśli Yarpena Zigrina. :-D
Przypomnij Sobie odzywki Krasnoludów do Yennefer. Jak robili sobie z niej jaja, ale nie było tam bluzgów ani totalnej chamówy, jaką mamy w serialu. Zresztą, w serialu stosunki Krasnoludów z Yennefer są żadne, a szkoda, bo były powody lekkiej antypatii pomiędzy czarodziejką a Krasnoludami. ;-)
irycki pisze:Smok też nie był jakiś bardzo zły, choc owszem, mógłby pewnie byc lepszy. Gdyby film miał wiekszy budżet.
No właśnie, smok nie był zły, był bardzo zły. :-D
Pamiętasz, jak w książce smok z nimi rozmawiał? Ja się zaśmiewałem, kiedy smok oficjalnym głosem, wyzywał "szlachetnego Eycka z Denelse, na bój krwawy", a po Eycku jak leci. Takie smaczki tworzyły klimat tego opowiadania, tutaj tego nie uświadczysz, wszystko drewniane. Nie dziwię się Sapkowskiemu, że nie był zadowolony z tego serialu. A koro się nie ma budżetu, to trzeba poczekać aż będzie. Uważam, że w tej chwili, jedynym człowiekiem, który jest w stanie rzetelnie nakręcić Wiedźmina, jest Peter Jackson, gdyby mu się chciało przeczytać chociażby Opowiadania, no i przy odpowiednim budżecie. :-)

No i na koniec, irycki, kolego, mnie nie przeszkadza, że Tobie się serial podoba, wręcz przeciwnie, można przynajmniej podyskutować. :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

oldmalarz pisze:widac drugi miecz przy Płotce czy nie widac ?
Geralt zawsze nosił oba miecze na plecach, no chyba że się kąpał. :-D
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2717
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Von Dobeneck pisze:Natomiast u Tolkiena, starożytną, dumną rasą byli Elfowie. Krasnoludy były bardziej "swojskie", a to za sprawą ich stwórcy,(jeśli czytałeś Silmarillion, to wiesz) <...> Napisałem to wypracowanie, żeby ukazać, iż Krasnoludowie Tolkiena nie różnią się zbytnio od Krasnoludów Sapkowskiego, ani pod względem wyglądu ani zachowania.
Nie musisz mnie uświadamiac w kwestii proweniencji tolkienowskich krasnoludów.
Krasnoludy to mogły byc "swojskie" dla czytelnika, ale nie dla siebie i imi współczesnych. Drugiej rasy o o tak napompowanym ego to w śródziemiu nie było :D.
A u S. to były takie zabijaki/rozrabiaki. Zgoda, z bluzgami przesadzili trochę.
No jak powyżej napisałem. Zoltana tu przede wszystkim nie było, masz pewnie na myśli Yarpena Zigrina. :-D
Tak to jest jak się pisze szybciej niż myśli :(

Uważam, że w tej chwili, jedynym człowiekiem, który jest w stanie rzetelnie nakręcić Wiedźmina, jest Peter Jackson,
Akurat ja do ekranizacji LoTR mam bardzo wiele wątów, ale to nie temat na tutaj.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

irycki pisze:Drugiej rasy o o tak napompowanym ego to w śródziemiu nie było
To akurat święta prawda, wystarczyło słowo nie tak i już gotowi bić. :-D
irycki pisze:Akurat ja do ekranizacji LoTR mam bardzo wiele wątów, ale to nie temat na tutaj.
Też mam, ale na pewno nie tyle co do Wiedźmina.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”