Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koronawirus...
Autor Wiadomość
Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-03-22, 12:12   

A u nas przedłużyli do Świat zamknięcie szkół.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-22, 12:55   

O i to jest słuszne! Ale jest i u nas nowina!
Nasz stan się zamyka, Victoria, i ACT. Nie będzie można się poruszać między tymi stanami. Północne Terytorium odgradza się, i do terytoriów zamieszkanych przez Aborygenów, w ogóle nie wolno wjechać. Coraz więcej zachorowań ale w większości powiązane z tymi, które już są. Około 50 nie wiadomo skąd. Czyli od niezdiagnozowanych., tych, którzy są asymptomatyczni. Tj to są dane z Nowej Południowej Walii.
No na przykład taka historyjka...
6 marca para młoda wzięła ślub, przyjechali goście, tez zza granicy, głównie za Stanów i stamtąd chyba przywieźli COVID19. Do tej pory 37 gości zaraziło się!

Perthnow

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-22, 13:36   

Czesio1 napisał/a:

A we włoszech do września https://m.youtube.com/watch?v=4-O9lw80tzc

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-03-22, 13:44   

oldmalarz napisał/a:
Czesio1 napisał/a:

A we włoszech do września https://m.youtube.com/watch?v=4-O9lw80tzc

U nas tymczasowo do Świąt. Nie wiadomo czy na tym się skończy.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-22, 14:10   

Czesio1 napisał/a:
. Nie wiadomo czy na tym się skończy.

..no ale podobno w kwietniu ma byc po wszystkim ..

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-22, 14:49   

oldmalarz napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
. Nie wiadomo czy na tym się skończy.

..no ale podobno w kwietniu ma byc po wszystkim ..

To tak realistycznie-optymistycznie może...

https://youtu.be/2Kl-3U6fpYo

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-03-22, 14:52   

Z tekstem, żeby można było pośpiewać... szczególnie to : „...otwieram drzwi, idę w kraj witać maj...” :-)

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-22, 17:08   

https://www.rmf24.pl/rapo...ne-,nId,4396401

..dziennie we włoszech umiera 800 osób ..wirus mutuje i bedzie goźny dla coraz młodszych ludzi.. ....ale co tam bedziemy sie przejmować.... przecież grypa jest gorsza :-/

nawet jesli u nas nie bedzie tyle umierałoto i tak żal tych ludzi..

wirus.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 25.48 KB

Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2020-03-22, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-22, 17:38   

oldmalarz napisał/a:
..dziennie we włoszech umiera 800 osób

To znów przesada. Wczoraj we Włoszech zmarły 793 osoby i to jest dotychczas najwyższa wartość, więc pisanie "dziennie we Włoszech umiera 800 osób" to nadużycie, mające na celu wzbudzenie sensacji i paniki po to żeby ludzie klikali w artykuł a portal zarabiał pieniądze.
Co nie zmienia faktu, że może być jeszcze więcej. Warto jednak zwrócić uwagę, że w Chinach nigdy takiej wartości (oficjalnie) nie osiągnięto ale Chiny są bez wątpienia bardziej zdyscyplinowane. Należy mieć nadzieję, że nasze władze znacząco wcześniej wprowadziły spore restrykcje, które przyniosą skutek.

Warto zwrócić uwagę, że Włosi 27 lutego, gdy mieli 655 przypadków choroby i 17 zgonów, opowiadali, że przyjazd do Włoch jest bezpieczny. Co powodowało, że nowi nosiciele bez żadnej kontroli się pojawiali.

https://www.gazetaprawna....ezpiecznie.html

My zamknęliśmy granice między 14 a15 marca gdy mieliśmy 104 przypadki w tym 3 śmiertelne. Przyjmujemy tylko Polaków i wysyłamy ich na 14 dniową kwarantannę. Nawet jeśli niektórzy z nich łażą po sklepach to mimo wszystko dystrybucja jest zupełnie inna niż we Włoszech.
Ostatnio zmieniony przez PawelK 2020-03-22, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-22, 17:54   

PawelK napisał/a:

To znów przesada. Wczoraj we Włoszech zmarły 793 osoby i to jest dotychczas najwyższa wartość, więc pisanie "dziennie we Włoszech umiera 800 osób" to nadużycie,

niezaleznie ..czyli nawet jak w ciągu jednej doby zmarło 793 osoby to dla ciebie pzresada nadużycie? ... w hiszpani bedzie o zyciu decydował stus społeczny ..tez wg ciebie falszywa informacja nastawiona na zarabianie pieniędzy..

no cóż do jutra niedaleko zobaczymy ile jutro umrzę ..

wirus4.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 46.27 KB

Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2020-03-22, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-22, 18:08   

oldmalarz napisał/a:
niezaleznie ..czyli nawet jak w ciągu jednej doby zmarło 793 osoby to dla ciebie pzresada nadużycie?

Nadużyciem dla mnie jest pisanie "umiera dziennie 800 osób", skoro jest to nieprawda.

oldmalarz napisał/a:
w hiszpani bedzie o zyciu decydował stus społeczny ..tez wg ciebie falszywa informacja nastawiona na zarabianie pieniędzy..

Nie wiem czy w Hiszpanii rzeczywiście podjęto taką decyzję. Wiem, że zamknięto biura, bary, restauracje, baseny osiedlowe i inne osiedlowe przybytki, że jest zakaz wychodzenia z domu poza zakupami i drogą do pracy. Wiem, że centra handlowe mają otwarte tak jak u nas tylko sklepy spożywcze, drogerie i apteki.

Dokumentu, na który powołuje się PAP nie widziałem więc nie będę oceniał.

Wiem natomiast, że Hiszpania 13 marca, gdy miała 5,2 tysiąca przypadków (133 śmiertelne) zachorowań wyglądała tak
https://youtu.be/xce0XER8Nns

czyli wracamy do wcześniejszej informacji - dużo wcześniej zaczęliśmy wprowadzać mocne restrykcje.
Ostatnio zmieniony przez PawelK 2020-03-22, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-22, 18:22   

PawelK napisał/a:

czyli wracamy do wcześniejszej informacji - dużo wcześniej zaczęliśmy wprowadzać mocne restrykcje.

rzeczywiscie mocne

wius99.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 232.9 KB

Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2020-03-22, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-22, 18:22   

I jest jeszcze jedna rzecz - Hiszpania jeszcze niedawno była na 4 miejscu a Włochy na 6 na liście oczekiwanej długości życia wśród krajów europejskich, Polska na tej liście (z 2016 roku) jest na 29 miejscu, co oznacza, że statystycznie jest tam dużo więcej osób starszych, bardziej podatnych na działanie wirusa. To też może mieć spore znaczenie przy statystykach.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-22, 19:27   

Mądrych ludzi warto słuchać, szkoda że politycy to idioci, którzy doprowadzili świat do takiego stanu.
https://youtu.be/6Af6b_wyiwI

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-22, 21:08   

oldmalarz napisał/a:
rzeczywiscie mocne

Oczywiście, że mocne. Skoro zidentyfikowano te 10 osób to zapłacą po 5 tysięcy złotych kary a jeśli sprawa trafi do prokuratury to może być jeszcze normalny wyrok. Od jutra tacy ludzie będą płacili po 30 tysięcy.

Jeśli byś natomiast policzył to by się okazało, że te zidentyfikowane naruszenie kwarantanny to 0,3% procenta osób przebywających na kwarantannie.

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-22, 23:14   

PawelK napisał/a:
oldmalarz napisał/a:
rzeczywiscie mocne

Oczywiście, że mocne. Skoro zidentyfikowano te 10 osób to zapłacą po 5 tysięcy złotych kary a jeśli sprawa trafi do prokuratury to może być jeszcze normalny wyrok. Od jutra tacy ludzie będą płacili po 30 tysięcy.

Jeśli byś natomiast policzył to by się okazało, że te zidentyfikowane naruszenie kwarantanny to 0,3% procenta osób przebywających na kwarantannie.

ty naprawde nie zdajesz sobie sprawy że tych 10 mogło zarazić nastepnych dziesieciu itd itd. i nie wiadomo czy tak sie nie stało ..
wirus mozna zostawić doslownie wszędzie a jak poszli po zakupy no to do doskonałego ośordka transferowego ..i co po tej karze jaka dostaną jak mleko rozlali ..a jak wylegarnia jest do 20 dni to sam sobie policz kiedy to sie skończy z takimi wypadkami samowolek ..
ech . :-(
.takie postepowanie i myslenia to katastrofa.. tu jedyna szansa zapobiegać nie leczyc ..ogarniczac jedyna rozsądna opcja to model chiński czyli totalna gruba krecha.. .. polityka pustych ulic z wojskiem co przecznicę... Tylko czy my na to jesteśmy gotowi..z takim podejsciem... Jak ja widzę te grupy wałęsających się po ulicach cymbałów to mnie się scyzoryk w kieszeni otwiera... Castorama pełna ludzi! Remontów się idiotom zachciało. To jakaś paranoja. Tu jest potrzebny stan wyjątkowy i totalny zamordyzm, bo będzie druga Lombardia i wtedy będzie płacz! a to juz sie dzieje u sasiadów (25 tyś zarazonych) i wcale nie sa religijnie i enicznie od nas oddaleni jak ci w iranie..A do włoskiej czy innych zachodnich to nasza służba zdrowia jest w najczarniejszej dupie już chyba zamkneli dwa szpitale bo lekarze zachorowali.... codziennie wyskakuja nowe wiadomosci o mutacji i walorach tego wirusa .. https://www.planeta.pl/Ci...h-i-w-powietrzu

a tu masz kretyna który ma chyba profesora.. i tak to jest z bagatelizacją ciekawe co na ten temat by powiedzieli włosi czy hiszpanie słuchajac takiego oszołoma .. https://www.youtube.com/w...Fnmsd68lQvg6f9Q
Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2020-03-22, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-23, 08:07   

oldmalarz napisał/a:
ty naprawde nie zdajesz sobie sprawy że tych 10 mogło zarazić nastepnych dziesieciu itd itd.

Bierz pod uwagę, że to są TYLKO ludzie przebywający w kwarantannie. W Polsce obecnie zakażonych jest 17 na milion więc szansa, że wszystkie 10 są chorzy, jest nikła. Chyba czytałem, że średnio jedna osoba zakażona może zarazić 2,5 osoby. Po to żeby zarazić, trzeba mieć bezpośredni kontakt, czyli
pozostawać w bezpośrednim kontakcie z osobą chorą lub w kontakcie w odległości mniej niż 2 metrów przez ponad 15 minut;
prowadzić rozmowę z osobą z objawami choroby twarzą w twarz przez dłuższy czas;

oldmalarz napisał/a:
.i co po tej karze jaka dostaną jak mleko rozlali

Tak, ci już wyleźli na ulicę ale jest szansa, że następni nie. Nie twierdzę, że ograniczenia są panaceum ale pozwalają spłaszczyć wzrost co powoduje, że może nie będziemy musieli żywcem spalać starych i chorych.

oldmalarz napisał/a:
i wcale nie sa religijnie i enicznie od nas oddaleni jak ci w iranie

Ale mentalnie jak najbardziej. Zauważ, że cały czas największy ośrodek choroby to to miejsce, z którego przyjechał do Polski pacjent 0, czyli miejsce potężnej imprezy z ludźmi z całego świata. Popatrz, że dopiero teraz zamykają restauracje, które my zamknęliśmy dwa tygodnie temu.

oldmalarz napisał/a:
A do włoskiej czy innych zachodnich to nasza służba zdrowia jest w najczarniejszej dupie

Też bym polemizował. Wprawdzie pewnie wyposażenie szpitali mamy uboższe ale jakość personelu raczej wyższą. Choć i tu trafiają się idioci, jak ten szef pielęgniarek z Banacha. No cóż, zawsze i wszędzie będą tacy.

oldmalarz napisał/a:
już chyba zamkneli dwa szpitale bo lekarze zachorowali..

Poważnie sądzisz, że w innych krajach lekarze nie chorują i w związku z tym nie zamykają placówek?

oldmalarz napisał/a:
ciekawe co na ten temat by powiedzieli włosi czy hiszpanie słuchajac takiego oszołoma .

Pewnie by powiedzieli, że bardzo mądry facet, bo prosi o to żeby ludzie nie przyłazili do szpitali zakaźnych bez szczególnych objawów i żeby dziennikarze się ogarnęli i nie siali paniki. Spokój może nam pomóc, panika zawsze przeszkadza. On nie mówi, że choroby nie ma, próbuje tylko wyjaśnić, że trzeba się nią zajmować metodycznie bez zbędnych emocji.

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-23, 11:49   

PawelK napisał/a:

Nadużyciem dla mnie jest pisanie "umiera dziennie 800 osób", skoro jest to nieprawda.

bez komentarza

PawelK napisał/a:
ale jest szansa, że następni nie.

też nie wymaga komenarza

PawelK napisał/a:

Pewnie by powiedzieli, że bardzo mądry facet.

a którzy? 800 nieboszcyków z wczoraj czy 600 z dzisiaj? ..brawo .. nawet chyba brak mi dalszych słów ..

wir6663.png
Plik ściągnięto 4 raz(y) 347.7 KB

wir6662.png
Plik ściągnięto 2 raz(y) 273.58 KB

wir6661.png
Plik ściągnięto 5 raz(y) 376.6 KB

wir666.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 62.61 KB

Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2020-03-23, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-03-23, 11:57   

Ja chyba mieszkam na bardzo zdyscyplinowanym osiedlu :-)
Przed chwilą wróciłam ze spaceru z Elunią i mam takie spostrzeżenia:
- na poczcie, obok której przechodziłam, jedna osoba w środku, reszta (jakieś 5-6 osób) na zewnątrz w odstępach około metra plus
- idąc ścieżką w lesie zauważyłam nadchodzące dość jeszcze daleko z naprzeciwka dwie babeczki z kijkami; jak mnie zobaczyły, to weszły w las i poszły dalej inną ścieżką. Trochę to co prawda było dziwne, poczułam się przez chwilę jak trędowata, którą ludzie omijają szerokim łukiem, ale tak właśnie ma być!

Brawa dla mieszkańców mojego osiedla.
Wraca mi wiara w ludzi :-)

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2020-03-23, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-23, 12:08   

oldmalarz napisał/a:
bez komentarza

Rozumiem, że nie chcesz komentować faktów, które nie są wygodne dla Twojej teorii o armagedonie.

BTW - statystyki o naruszeniu kwarantanny nadal się nie różnią. Z tej wrzutki wynika, że na 79 tysięcy skontrolowanych, warunki kwarantanny naruszyło 0,4% osób. Czyli nadal niewiele.

Widzę, że chyba nie ma sensu Cię dalej przekonywać, że coś jest czarne a coś jest białe bo lepiej wiesz, że świat się już zawalił i nadal nie podnosimy się ze zgliszczy. Każdy jest wolnym człowiekiem, ja szukam światełka w tunelu i metod na dotarcie tam, inni mogą szukać jeszcze większej tragedii i sobie tam siedzieć. Wolna wola.

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-03-23, 13:15   

„Triumf śmierci” (1562) Pietera Bruegla, odzwierciedlający powszechny w społeczeństwie wstrząs i przerażenie, wywołane czarną śmiercią.

Zachęcam do pobrania i przyjrzeniu się, przeanalizowania poszczególnych fragmentów.

Thetriumphofdeath.jpg
„Triumf śmierci” (1562) Pietera Bruegla, odzwierciedlający powszechny w społeczeństwie wstrząs i przerażenie, wywołane czarną śmiercią.
Plik ściągnięto 15 raz(y) 9.08 MB

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2020-03-23, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  

oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2020-03-23, 13:26   

PawelK napisał/a:
oldmalarz napisał/a:
bez komentarza

Rozumiem, że nie chcesz komentować faktów, które nie są wygodne dla Twojej teorii o armagedonie.

BTW - statystyki o naruszeniu kwarantanny nadal się nie różnią. Z tej wrzutki wynika, że na 79 tysięcy skontrolowanych, warunki kwarantanny naruszyło 0,4% osób. Czyli nadal niewiele.

Widzę, że chyba nie ma sensu Cię dalej przekonywać, że coś jest czarne a coś jest białe bo lepiej wiesz, że świat się już zawalił i nadal nie podnosimy się ze zgliszczy. Każdy jest wolnym człowiekiem, ja szukam światełka w tunelu i metod na dotarcie tam, inni mogą szukać jeszcze większej tragedii i sobie tam siedzieć. Wolna wola.

bzdur sie nie kometuje bo bzdura to bzdura ..ja podaje faty ty sobie szukaj swiatełka wtunelu..
swoje powiedziełem napisałem .. zesreenowałem czarne na białym i to nie ja wiem lepiej ..i nie ja podaje te dane ..i apele .... szkoda dalszej dyskusji ..

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-03-23, 13:38   

oldmalarz napisał/a:
bzdur sie nie kometuje bo bzdura to bzdura

Starałem się Cię wspomóc faktami ale idziesz grubo, to ja też pójdę. Twoja sprawa co sobie wydłubiesz z tego co jest w Internecie, przestań zarzucać przestrzeń publiczną swoimi strachami bo nie mają żadnego sensu. Masz problem idź do lekarza albo weź prochy, które wcześniej Ci przepisał.

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-03-23, 13:58   

RobertH napisał/a:

Ten obraz nie dotyczy czarnej śmierci ani innej epidemii, ale śmierci w ogóle, która zawsze wygrywa z człowiekiem.

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-03-23, 14:16   

TomaszK napisał/a:
RobertH napisał/a:

Ten obraz nie dotyczy czarnej śmierci ani innej epidemii, ale śmierci w ogóle, która zawsze wygrywa z człowiekiem.

Cytat z zaczerpnięty z przypisu pod obrazem.
Masz rację . Nawet nie widać ,żadnych bandaży i ran,zmian skórnych.
Tak jak piszesz ,dotyczy każdego czy to króla czy obok duchownego -kardynała .

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2020-03-23, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu