Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koronawirus...
Autor Wiadomość
johny
Moderator

Wysłany: 2020-04-24, 10:23   

Czyli w sumie Mysi mamy podobne zdanie.
XIII VII III I V XX XIV 1

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-04-24, 14:09   

WOW!
Dr Łukasz Rabalski, pierwszy w Polsce, odczytał pełna sekwencje genetyczna SARS-CoV-2!

https://www.gdansk.pl/wia...vid-19,a,169386

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-04-25, 00:49   

RobertH napisał/a:
Mysikrólik napisał/a:
uż śpieszę z odpowiedzią.

Moje zdanie od samego początku jest takie same.

Po pierwsze uważam, że ....

Dziękuję pięknie za wyczerpującą odpowiedź :) Pozdrawiam i przyjemności na weekend .

:564: :564: :564:

Lecę do klienta zarobić na paliwo do Międzychodu :)

Słusznie.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-04-25, 00:58   

Chyba każdy się zgodzi z tezą Mysikólika. Brakowało racjonalności. Zamiast profesjonalizmu wyszła buta. Mam większość, więc wiem. Tak to odbieram.
Brakowało mi jeszcze jasności przekazu. Można było jasno określić stan przejściowy. Czyli rząd zakomunikowałby, że zamknięcie trwało byłby nad 4 tygodnie. To dałoby ustalenie stanu faktycznego i przygotowanie systemu. Sprowadzenie ludzi + gwarantowana, dodatkowo innych współzarazonych.
Po co ograniczać dalej wolność? Jasne i klarowne. Każdy może określić wstępnie straty.

Każdy patrzy na to ze swojego punktu widzenia. Jeden zarobi, inny straci. Skala zmienna.
Ostatnio zmieniony przez VdL 2020-04-25, 01:04, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-04-25, 07:45   

Podsumuję. Widać, że zarządzanie kryzysem jest Wam obce i widać, że patrzycie ze swojego, mocno ograniczonego brakiem wiedzy o uwarunkowaniach, punktu widzenia.

To wszystko o czym piszecie to są wnioski z incydentu, czyli kolejny po obsłudze incydentu etap.

Obsługa sytuacji kryzysowej, która nigdy wcześniej nie wystąpiła nigdzie oprócz filmów fabularnych jest jak działanie we mgle, nikt nie wie na co się trafi w następnym kroku. I nie ma to nic wspólnego z, tak jak niektórzy próbują powiązać, opcją polityczną, która aktualnie rządzi. A jeśli już wiązać to z polityką, to zadziwia mnie, że ci, którzy dotychczas mieli gęby pełne frazesów o Ojczyźnie nie wychylają się zbytnio z pomocą dla bohaterów lub poszkodowanych. Wszedłem na stronę Ruchu Narodowego - zero informacji o akcjach czy zbiórkach, o wolontariacie, pomocy dla AKowców czy Powstańców Warszawskich, wchodzę na stronę Konfederacji - kampania wyborcza Krzysztofa Bosaka, wchodzę na stronę organizatorów Marszu Niepodległości i co widzę - Prezes Bąkiewicz podsumowuje rok 2019.
Czyli generalnie wszyscy wiedzą lepiej ale nikt nic nie robi, wielu dotychczas krzyczało o Narodzie i Honorze, teraz ogon pod siebie i siedzę cicho ewentualnie krytykuję w mediach społecznościowych.

johny
Moderator

Wysłany: 2020-04-25, 10:01   

Pawle, chyba politycy - i to wszystkich opcji - nie są od tego aby w takich chwilach zajmować się takimi sprawami. Od tego jest władza aby zapewnić służbie zdrowia odpowiednie warunki. Jest mnóstwo inicjatyw oddolnych. Ja sam wpłaciłem kasę na zbiórkę którą organizowali kibice Widzewa.
p.s.
Obserwuję profil Red Is Bed i oni regularnie pomagają kombatantom, powstańcom etc.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-04-25, 11:08   

johny napisał/a:
Pawle, chyba politycy - i to wszystkich opcji - nie są od tego aby w takich chwilach zajmować się takimi sprawami.

Wydawało mi się, że kiedy Ojczyzna w potrzebie to wszyscy powinni... ale widocznie się myliłem.

W tej sytuacji nie zdziwię się gdy w przypadku wojny ktoś stwierdzi "od tego jest wojsko żeby walczyło" a my siedźmy w domu i pokornie przyjmujmy decyzje okupanta. Spoko, nie ma problemu.

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-04-25, 11:28   

Nie chcę się czepiać ale...
Cytat:
Wydawało mi się, że kiedy Ojczyzna w potrzebie to wszyscy powinni... ale widocznie się myliłem.

Co sam zrobiłeś ? Pochwał się.

PawelK napisał/a:
w przypadku wojny ktoś stwierdzi "od tego jest wojsko

Tak było w '39. A co ? Chłopy i baby miały ruszyć z siekierą i cepem na dywizję pancerną ? Janek z podwórka będzie z procy w samoloty strzelał. Prawdziwy patriotyzm :564: :564: :564:

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-04-25, 11:35   

RobertH napisał/a:

Ja akurat zajmuję się tym zawodowo więc źle trafiłeś ze swoim strzelaniem. W miarę tego co mogę powiedzieć, jestem dostępny 7/24 niezależnie od tego czy jest sobota, niedziela, Święta, czy jest 10, 22 czy 3 w nocy. Takie mam obowiązki i tego ode mnie ludzie oczekują.

RobertH napisał/a:
Tak było w '39. A co ? Chłopy i baby miały ruszyć z siekierą i cepem na dywizję pancerną ? Janek z podwórka będzie z procy w samoloty strzelał. Prawdziwy patriotyzm

Ironizowaniem nie przykryjesz ignorancji. Jeszcze nie tak dawno różne grupy polityczne licytowały się, kto jest większym patriotą i kto by ruszył "na bagnety" a teraz siedzą cicho albo krytykują.

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-04-25, 11:48   

PawelK napisał/a:
RobertH napisał/a:

Ja akurat zajmuję się tym zawodowo więc źle trafiłeś ze swoim strzelaniem. W miarę tego co mogę powiedzieć, jestem dostępny 7/24 niezależnie od tego czy jest sobota, niedziela, Święta, czy jest 10, 22 czy 3 w nocy. Takie mam obowiązki i tego ode mnie ludzie oczekują.

RobertH napisał/a:
Tak było w '39. A co ? Chłopy i baby miały ruszyć z siekierą i cepem na dywizję pancerną ? Janek z podwórka będzie z procy w samoloty strzelał. Prawdziwy patriotyzm

Ironizowaniem nie przykryjesz ignorancji. Jeszcze nie tak dawno różne grupy polityczne licytowały się, kto jest większym patriotą i kto by ruszył "na bagnety" a teraz siedzą cicho albo krytykują.

Ja też jestem dostępny 7/24,na awarie gazu.
Ironicznie....Też jestem fachowcem od zarządzania kryzysowego . Baaaaa.... ratuje ludziom życie ?

Ale co zrobiłeś poza byciem dostępny ??? He he 😋

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-04-25, 13:08   

RobertH napisał/a:
Ironicznie....Też jestem fachowcem od zarządzania kryzysowego . Baaaaa.... ratuje ludziom życie ?

Rzeczywiście ironicznie. Niestety nie jesteś fachowcem od zarządzania kryzysowego. Być może jesteś fachowce w swoim fachu ale nie jest to zarządzanie kryzysowe, taka drobna różnica. A to, że robisz to co robisz trochę usprawiedliwia to, że nie rozumiesz o czym piszę. Nie musisz tego rozumieć tak jak ja się nie znam na podłączaniu gazu i naprawie piecyków. W przeciwieństwie do Ciebie nie wymądrzam się w tym temacie.

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-04-25, 18:13   

PawelK napisał/a:
Nie musisz tego rozumieć

PawelK napisał/a:
Widać, że zarządzanie kryzysem jest Wam obce i widać, że patrzycie ze swojego, mocno ograniczonego brakiem wiedzy o uwarunkowaniach, punktu widzenia.

Dokładnie .
Dlatego się pytam ,na czym polega Twoje zarządzanie kryzysowe ?
Bardzo jestem ciekawy na czym polega Twoja praca .
Opisz mi ją jak możesz dokładnie bym był lepiej doinformowany ,bo na razie to dla mnie pusty frazes " zarządzanie kryzysem" .

Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź :)

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-04-26, 20:13   

RobertH napisał/a:
Opisz mi ją jak możesz dokładnie bym był lepiej doinformowany ,bo na razie to dla mnie pusty frazes " zarządzanie kryzysem" .

Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź

Niestety dokładnie nie mogę ale mogę na tyle abyś wiedział o co chodzi w tym obszarze.
W czasach "pokoju" przygotowanie planów postępowania dla korpo, czyli z grubsza to o czym piszecie, że nie było przygotowane w naszym państwie. Nie tylko przygotowanie planów na wypadek pandemii ale również na wypadek innych zdarzeń niestandardowych, poczynając od tych najbardziej prawdopodobnych czyli pożar lub blackout a kończąc na najmniej prawdopodobnych czyli pandemii albo spadnięcia samolotu mającego wpływ na funkcjonowanie firmy. Dalej identyfikacja i zapewnienie minimalnych zasobów, które by pozwoliły na utrzymanie działalności operacyjnej firmy (ludzie, biura, komputery, dostępy, itp.) w sytuacji kryzysowej. Później ćwiczenia, sprawdzanie czy to wszystko funkcjonuje. Tutaj ciekawą rzeczą mogą być np. symulacje zdarzenia, takie jak zrobiono w ubiegłym roku ze scenariuszem właśnie o pandemii (Event 201 - https://www.centerforheal...org/event201/).
Co w przypadku wypadku? Współpraca z różnymi jednostkami aby to co się dzieje ogarnać, bieżąca modyfikacja planów, monitorowanie sytuacji, monitorowanie przepisów, szczegółowe procedury postępowania dla różnych grup pracowników i wreszcie pierwsza linia wsparcia dla pracowników 7/24 w miarę potrzeb i w związku z tym bieżące raportowanie.

Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-28, 10:23   

PawelK napisał/a:
Oczywiście można stosować metodę zwierząt, że najsłabszy i chory musi umrzeć, ale może właśnie tym różnimy się od zwierząt?

Absolutnie niczym nie różnię się od zwierząt. Najwyżej wirusem, który ktoś wyprodukował, lub sam się uaktywnił, żeby mnie zabić. Jestem takim samym składnikiem ekosystemu jak krowa, świnia, kot, pies itd. A to, że myślę, jest nieprzewidywalnym składnikiem życia jako konsekwencji mieszania się kwasów DNA i przypadkowych reakcji chemicznych. No chyba, że w mieszaniu w DNA mieli swój udział przybysze z kosmosu i to na pewno nie wczoraj.

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-04-28, 10:39   

Von Dobeneck napisał/a:
przybysze z kosmosu

Oni też są częścią większego ekosystemu.

Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-28, 11:04   

Mysikrólik napisał/a:
Von Dobeneck napisał/a:
przybysze z kosmosu

Oni też są częścią większego ekosystemu.

Dokładnie, ale stojąc na wyższym poziomie rozwoju, mogli nam sprzedać,nawet niechcący(w co nie wierzę), taki syf. Zresztą, mało mnie to obchodzi. Mam zdechnąć, to zdechnę na raka płuc chociażby i gdybyśmy żyli tysiąc albo pięć tysięcy lat, to może byłoby warto walczyć, ale dla 20-30 lat?

johny
Moderator

Wysłany: 2020-04-28, 20:48   

Robi się ciekawie...
https://wprawo.pl/emocjonalne-wystapienie-posla-z-wloch-koronawirus-to-jest-sposob-aby-terroryzowac-ludzi-i-wprowadzac-dyktature-wideo/?fbclid=IwAR3JiEvuxZ_zZz1F0K2WCJuB6M4TKOi3-r3OFG43-kO-ELF3QlaO9rhOqZc

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-04-28, 22:42   

Materiał mówiący o tym ,jak majątek spółki rodzinnej ministra zdrowia Szumowskiego zmienił wartość z 5 000 zł na 40 MILIONÓW w ciągu jednego dnia .Przyklepane przez sąd bez wyjaśnienia.

A w czasie koronki robi się z niego męczennika ;)

REPORTAŻ

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2020-04-28, 22:54, w całości zmieniany 3 razy  

johny
Moderator

Wysłany: 2020-04-29, 20:46   

W 100% zgadzam się z tym co pisze Cejrowski, dla Ciebie pod rozwagę. :-)
Śmiertelność #koronawirus-a wynosi UŁAMEK PROCENTA ZAKAŻONYCH, potwierdzają LICZNE dane z wielu krajów: https://www.youtube.com/watch…

Dane z wielu źródeł (linki na dole) potwierdzają: śmiertelność koronawirusa wynosi UŁAMEK PROCENTA spośród osób zakażonych (0.01%-0.09% według różnych źródeł).

Czyli, tak jak pisałem wcześniej, przeżywa ok. 99.5% pośród tych, którzy złapią wirusa, A NIE KAŻDY ZŁAPIE!

Zaraz ktoś przeliczy, że w Polsce to będzie xxx ofiar. "No to co, mamy GODZIĆ SIĘ NA LOTERIĘ kto zginie?? A jakby w tym ułamku procenta była pana mama/siostra itp...?"

Odpowiadam:

Co roku "godzimy się na loterię kto zginie", gdy nie internujemy całego narodu z powodu sezonu grypowego i w rezultacie na powikłania grypy umiera xxx ludzi.

Codziennie "godzimy się na loterię kto zginie" w wypadku samochodowym. Gdybyśmy się nie chcieli zgodzić, to trzeba by zamknąć na zawsze autostrady, a na pozostałych drogach wprowadzić ograniczenie do 10 km/h.

Od kilku tygodni godzimy się na loterię kto umrze z braku dostępu do opieki zdrowotnej, kto następny straci pracę, kto popadnie w depresję i się zabije, godzimy się na to, że uwięzione w domach dzieci i żony bydlaków cierpią wzmożone katusze przemocy domowej. Nie wspominając o utracie praw religijnych, obywatelskich, wolności poruszania się i oddychania na świeżym powietrzu. Zaraz dojdzie do tego inflacja i ruina gospodarcza, którą najbardziej odczują "zwykli Polacy".

Czy te ofiary kwarantanny ktoś podlicza?

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-04-29, 21:56   

Johny ,wszystko racja . Ale ludzie się po prostu boją ,jak to zwykli ludzie . Na tym Forum też nie ma samych supermenów .
Pewnie parę jest osób co ma jakieś dolegliwości zdrowotne , o których może nie mówią ,lub ich rodzice,rodzina i po prostu się boi .
Przecież wiesz ,że w społeczeństwie jest duży odsetek ludzi ,którzy po prostu chcą żyć , niczym nie ryzykować , przejmować się itp.

A tak nawiasem mówiąc chyba musisz się rozglądać za zgrzewką :564: :564: :564:

Choć nie chce chwalić dnia.......

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-04-30, 23:02   

takie sobie statystyki

1.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 37.95 KB

johny
Moderator

Wysłany: 2020-04-30, 23:11   

Przerażająca jest ta ostatnia pozycja... Nigdy nie zrozumie tego jak można zabić niewinnego człowieka... :-/

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-05-01, 00:07   

A to ciekawe. Sam tą statystykę zrobiłeś?

To czy aborcja to śmierć człowieka zostawiam, ale świadczy o tym z jakich środowisk pochodzi to źródło.
Rozumiem, że alkohol, papierosy i nowotwory to osobna rubryka.
Jak się umiera od papierosów?

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-05-01, 00:23   

Mysikrólik napisał/a:
Jak się umiera od papierosów?

"Cigarette smoking is responsible for more than 480,000 deaths per year in the United States" -a co dopiero reszta świata.
https://www.cdc.gov/tobac...facts/index.htm

Źródło podane jest na obrazku jak nie zauważyłeś ,ale czy dasz radę sam je przejrzeć ????

Maybe someone is bored and sets up a website.Tak od czapy.

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2020-05-01, 00:26, w całości zmieniany 1 raz  

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-05-01, 00:37   

Mysikrólik napisał/a:
To czy aborcja to śmierć człowieka zostawiam, ale świadczy o tym z jakich środowisk pochodzi to źródło

To rozumiem że Twój syn w wieku 8 tygodni nie był dla Ciebie synem,tylko czymś ? i gdybyś miał taki kaprys nakłaniał byś partnerkę ,żonę do aborcji ? Łyżeczką go ,łyżeczką go !
He he ,łapiesz się sam we własne sidła ,chyba że naprawdę .... dopiero zacząłeś uważać zlepek komórek za swojego syna jak się urodził mając już 9 miesięcy życia ? :-/

I co z tego że w brzuchu ,sam bez wzroku wilka , zmysłu nietoperza,słuchu sowy żyjesz jak ciemnym worku płodowym. he he
Punk widzenia zależy od miejsca robienia kupy ???

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2020-05-01, 00:41, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu