Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koronawirus...
Autor Wiadomość
Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-05-01, 18:58   

To napiszesz co z tymi papierosami czy nie?

Aldona
Zlotowicz
Aldona

Wysłany: 2020-05-01, 19:01   

Mysikrólik napisał/a:
co z tymi papierosami

Ja Ci napiszę.
Z papierosami jest tak, że cięzko rzucić.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-05-01, 19:05   

Aldona napisał/a:

Ja Ci napiszę.

Przecież Ty nie palisz.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Eksplorator63
Zlotowicz

Wysłany: 2020-05-01, 19:06   

Aldona napisał/a:
Mysikrólik napisał/a:
co z tymi papierosami

Ja Ci napiszę.

:564:

Aldona
Zlotowicz
Aldona

Wysłany: 2020-05-01, 19:16   

Czesio1 napisał/a:
Przecież Ty nie palisz.

Czy ja palę?
Ja palę przez cały czas, na okrągło!

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-05-01, 19:19   

Aldona napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Przecież Ty nie palisz.

Czy ja palę?
Ja palę przez cały czas, na okrągło!

https://www.youtube.com/watch?v=2gdXnltqbPg
:-D :-D :-D

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-05-01, 19:23   

RobertH napisał/a:
162 279 Sezonowe zgony z powodu grypy w tym roku

To nie mogą być dane z tego roku. Może jakieś estimates. Jak wspomniałam poprzednio, reliable dane z tego roku będą dostępne dopiero za wiele miesięcy.

RobertH napisał/a:
Szacunkowa liczba zgonów spowodowanych sezonową grypą wzrasta na całym świecie -

no właśnie, jak napisałam poprzednio, nie. Obserwuje się, w związku z dystansowaniem się spadek. Może to był ogólny trend przed coronavirusem?

Nawet jeśli założyć, ze te dane są prawdziwe to na coronavirus odchodzi Wiele więcej osób niż na grype. dotyczy to niestety osób zarówno zdrowych jak i chorych. Trzeba tez pamiętać, ze:
1. nawet te osoby, które maja wspolistniejace choroby, niekoniecznie by z ich powodu zaraz umierały i gdyby nie coronavirus mogłyby żyć długo i szczęśliwie.
2. zgony na coronavirus sa dodatkowe do innych powodów cytowanych nawet na tym dodgy slajdzie i zupelnie niepotrzebne
3. Coraz więcej jest danych, ze osoby młode i bez problemów zdrowotnych atakuje zakrzepica czy jak po polsku się nazywa. Ostatnio okazało się, ze wiele zgonów w tej grupie nie było branych pod uwagę bo uważało się, ze udar mózgu itp a teraz wiadomo, ze spowodowany skrzepem od coronavirus.
4. Na grype, która wszyscy prawie lubią porównywać umieralność jest 0.1%. Na coronavirus, biorąc dane nawet z Worldometer łatwo zobaczyć, ze źnacznie wyższa..
5. Asymptomatyczne przypadki, które maja niby obniżyć te dane są jak potwór z Loch Ness. Niby wszyscy wiedza, ze jest ale go nikt poważny nie widział... dopóki nie przeprowadza się masowego testowania wszystkich nie można się na te przypadki powoływać.

Mysle, ze lepiej trzymać się faktow, żeby nie szerzyć dezinformacji.

Dobranoc, u mnie czarna noc. Był ciężki dzień.
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2020-05-01, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-05-01, 19:28   

Brunhilda napisał/a:

To nie mogą być dane z tego roku. Może jakieś estimates. Jak wspomniałam poprzednio, reliable dane z tego roku będą dostępne dopiero za wiele miesięcy.

Brunhilda jest fachowcem więc słuchaj się RobercieH :564:

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-05-01, 20:16   

Czesio1 napisał/a:
Brunhilda jest fachowcem więc słuchaj się RobercieH

Przywołałeś mnie do porządku !

"Kocham Cię życie ,kocham cię życie" i metodę Białoruską na wirusy :)

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-01, 21:38   

Brunhilda napisał/a:
Jednak nie brałabym pod uwagę powyższego slajdu , nie ma co dyskutować moim zdaniem. Przede wszystkim, np dane dotyczące grypy...
1. Sezon 2019-2020 oficjalne dane zachorowań i zgonów nie będą znane jeszcze wiele miesięcy, skąd wiec ta liczba?
2. Obserwujemy fenomen. Zachorowalność na grypę znacząco spada dzięki izolacji i dystansowaniu się. Skąd wiec te dane?

Pozostałe dane tez są wątpliwe i niejasne. Jest przede wszystkim za wcześnie, żeby podawać dane styczeń-kwiecień.

Bo to nie są dane z jakichkolwiek raportów tylko statystyka. Licznik się przekręca bo wiemy ile statystycznie ginie ludzi w wypadkach a ile umiera na raka. Ot taka poglądowa prezentacja.

TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-05-02, 13:39   

Brunhilda napisał/a:
Zastanawiam się czy w świetle coraz to nowych oblicz wirusa, świat wróci do normalności jaka znamy. Co myślicie, ze się zmieni?

Obawiam się, że ludzie nie będą skłonni przez pewien czas, a niektórzy nawet dłużej, tłoczyć się w galeriach czy na koncertach. Handel i rozrywka może przejść do innych, mniej zatłoczonych miejsc a nawet on-line. Nawet z powodu redukcji kosztów.

Przykładowo, marka odzieżowa LPP odstępuje od umów najmu zawartych z galeriami. Chodzi nawet o 30% powierzchni. Być może chcą negocjować ceny wynajmu w nowej sytuacji. Ale jedno zdanie wskazuje na odwrót od Galerii:

"Zdaniem LPP, zniesienie zakazu handlu nie hamuje ryzyka długotrwałego spadku zainteresowania klientów zakupami w galeriach handlowych, co negatywnie i długotrwale wpłynie na poziomy przychodów po zniesieniu zakazu."

https://www.money.pl/giel...053510785a.html

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-02, 13:43   

TomaszL napisał/a:
Przykładowo, marka odzieżowa LPP odstępuje od umów najmu zawartych z galeriami. Chodzi nawet o 30% powierzchni. Być może chcą negocjować ceny wynajmu w nowej sytuacji. Ale jedno zdanie wskazuje na odwrót od Galerii:

Empik podobnie. To akurat jest bardzo dobra informacja, bo dotychczasowe stosunki pomiędzy właścicielami galerii a najemcami nie były symetryczne. Teraz, mam nadzieję, właściciele galerii trochę zejdą na ziemię i dowiedzą się, że nie są bogami.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-05-07, 14:12   

Jak tam forowicze? Wszyscy zdrowi? Sprawdziłam, ze w Polsce 158 nowych zachorowań. Spadają ?
Szkoda, ze nie podają czy to zachorowania ze znanych źródeł czy nie wiadomo skąd.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-05-07, 14:16   

Brunhilda napisał/a:
Jak tam forowicze? Wszyscy zdrowi? Sprawdziłam, ze w Polsce 158 nowych zachorowań. Spadają ?
Szkoda, ze nie podają czy to zachorowania ze znanych źródeł czy nie wiadomo skąd.

U mnie odpukać na razie wszyscy zdrowi.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-07, 15:02   

Brunhilda napisał/a:

Nie spadają. Od dłuższego czasu jest średnia ok. 300 dziennie.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-05-11, 18:49   

A gdzie Johny zniknął? Wszystko OK?
U nas od piątku, powolny powrót do... no właśnie. Do czego? Bo czy jest możliwy powrót do tego co i jak było? Ciekawe jak to będzie. Zbliża się zima. Zobaczymy czy to przyniesie nawrot zachorowań? Podobno w związku z social distancing spadła zachorowalność na grype. W Nowej Zelandii otwierają nawet kina! WOW! A ja już myślałam, ze to zmierzch kina będzie...i już żałowałam kina... bo lubię bardzo! no! Nie może być kino napchane ludźmi, jak kiedyś, jakieś są restrykcje ale mimo wszystko!
U Was odwrotnie, lato idzie ale z kolei klimat kontynentalny, raczej suchy? Ciekawe jak to zadziała.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-12, 18:08   

No to mamy rekord. Prawie 600 nowych zakażeń od wczoraj, w tym prawie 500 ze Śląska. Fedrowali, fedrowali i się dofedrowali.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-05-13, 17:54   

WOW! Qatar rozdaje 100000 biletow lotniczych dla pracownikow sluzby zdrowia...
CodzIENNIE jakaś pula, zależna od populacji w danym kraju. Można próbować sie zalogować. Podobno nie jest łatwo bo sporo chętnych. Może na cały świat to nie jest tak dużo ale to bardzo miłe..
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2020-05-13, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-05-18, 18:42   

Trochę statystyk z dzisiaj bo MZ opublikowało liczbę testów w rozbiciu na województwa.
Najwięcej testów było zrobionych w mazowieckiem - 177 452, później wielkopolskie 70 519 i śląskie 55 985, na końcu są lubuskie z 8 562 i opolskie 5 553. Ciekawiej to wygląda po policzeniu "efektywności" - największa efektywność czyli 9,92% przypadków pozytywnych to opolskie, 9,9 śląskie i 4,87 dolnośląskie. Na dole lubuskie 1,07 i warmińsko-mazurskie 0,85%.
Jeszcze inaczej w przełożeniu na liczbę mieszkańców: tutaj prym wiedzie śląskie 0,12% zakażonych, 0,08 dolnośląskie i 0,06% opolskie i mazowieckie.
Zupełnie inaczej przedstawia się procent testów w stosunku do ilości mieszkańców, który najwyższy jest w mazowieckiem 3,28% i 2,02 w wielkopolskim, najmniej 0,56 w opolskim i 0,72 w podkarpackim.
Jeśli chodzi o ilość testów to w chwili obecnej bym wiązał różnice głównie z ilością wcześniej zidentyfikowanych chorych. IMO w śląskim ta ilość z dnia na dzień będzie rosła bo przyrost chorych a więc i tych objętych kwarantanną rośnie. A teraz każdy objęty kwarantanną może w 12 dniu zrobić sobie dobrowolnie test za darmo.

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-06-05, 11:14   

Mówiłem żeby tam nie łazić.

20200605_111202.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 11.56 MB

irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2020-06-07, 19:32   

No to się doigraliśmy "luzowaniem"...

Od paru dni mamy rekordowe przyrosty nowych zakażeń...

Włochy i Hiszpania dopiero przed nami. :shock:

https://www.rp.pl/Koronaw...szpanskiej.html

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-06-07, 21:11   

irycki napisał/a:
No to się doigraliśmy "luzowaniem"...

Od paru dni mamy rekordowe przyrosty nowych zakażeń...

Włochy i Hiszpania dopiero przed nami. :shock:

https://www.rp.pl/Koronaw...szpanskiej.html

Myślę, że wątpię. Te wzrosty są dobrze zidentyfikowane. 563 to górnicy z KWK Zofiówka, 108 to ich rodziny. W przeciwieństwie do tragedii we Włoszech i Hiszpanii zarażanie poziome jest u nas niewielkie.

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-06-07, 22:06   

To należy siedzieć w domu i się odkażać .I do końca życia czarna du...a . Uber Eats i pyszne pl mają rozkwit ,na tych, co boją się żyć. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :568: :568: :568: :568: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :570: :570: :570: :570: :570:

Co do luzowania ,to mi się luzuje gumka w majtach . A to bardzo śmiertelne , potknę się i zabiję :-D :-D :-D
Z przygodą na Ty , czy wirus nietoperza :oops:

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2020-06-07, 22:13, w całości zmieniany 2 razy  

irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2020-06-08, 08:22   

PawelK napisał/a:

Myślę, że wątpię. Te wzrosty są dobrze zidentyfikowane. 563 to górnicy z KWK Zofiówka, 108 to ich rodziny. W przeciwieństwie do tragedii we Włoszech i Hiszpanii zarażanie poziome jest u nas niewielkie.

Mam naprawdę szczerą nadzieję, że masz rację. Tyle że ci "dobrze zidentyfikowani" poziomo też zarazali, zanim ich nie zidentyfikowano.
Tak naprawdę to nie wiadomo, czy to jest, jak chce rząd, "ognisko zakażeń", czy po prostu jak przy okazji przebadano więcej osób w jednym miejscu, to wyszła prawdziwa skala.

RobertH napisał/a:
To należy siedzieć w domu i się odkażać .I do końca życia czarna du...a . Uber Eats i pyszne pl mają rozkwit ,na tych, co boją się żyć. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :568: :568: :568: :568: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :570: :570: :570: :570: :570:

Co do luzowania ,to mi się luzuje gumka w majtach . A to bardzo śmiertelne , potknę się i zabiję :-D :-D :-D
Z przygodą na Ty , czy wirus nietoperza :oops:

Oryginalny jesteś, ale żyjemy w wolnym kraju, więc Ci nie odmawiam to tego prawa.

I nie zachęcam do siedzenia w domu (sam też nie siedzę, od początku sezonu już mi pyknął na moto drugi tysiączek), ale otwieranie kin, teatrów, stadionów, nie mówiąc już o weselach, uważam za gruby błąd, żeby nie powiedzieć zbrodniczą niefrasobliwość. Zwłaszcza wesela, już widzę "wujków Januszów" jak przestrzegają zasad higieny, stoją dwa metry od innej osoby i nie obśliniają dawno nie widzianej kuzynki Halyny.

Życie nie kończy się jutro (chyba że ktos złapie wirusa i akurat się okaże, ze jest na niego bardzo podatny, to wtedy może), nie widzę powodu żeby na siłę udowadniać, że jest normalnie, skoro nie jest. Można jeszcze trochę poczekać.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-06-08, 08:51   

irycki napisał/a:
I nie zachęcam do siedzenia w domu (sam też nie siedzę, od początku sezonu już mi pyknął na moto drugi tysiączek)

Ryzykant z Ciebie, ja bym się w życiu na to nie odważył. Ciekawe co jest bardziej niebezpieczne - koronawirus czy motocykl ?

Odpowiedz do tematu