Muzyka naszych marzeń i snów

Dział poświęcony muzyce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13010
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

Ale Dobek pocisnął z balladami.
Zaczynam słuchać :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13010
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze:To nie koniec, tylko Czesław mi przerwał. :-D Ale szczerze mówiąc, podejrzewam, ze wszystkim te piosenki podchodzą, nawet wybrednej Yvonne. Przy okazji, Iwąka, kiedy ten konkurs? Bo czuję że jestem jednym z faworytów. :-D
Zobaczymy, zobaczymy, czy mi podejdą ;-)

Konkurs będzie pod koniec października, Dobku.
Czekaj cierpliwie :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13010
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze: Tę uwielbiam odkąd pamiętam. A jak fajnie się tańczy z ukochaną.
O, też to lubię :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13010
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze: nie lubię rudego, ale balladki mieli niezłe.
Oj niezłe, niezłe.
"November rain" to jedna z najpiękniejszych piosenek do dyskotekowych przytulańców ;-)
Oprócz tego, że jest piękna, to dłuuuuuuuuuuuuuga ...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13010
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze: mam sentyment do tej piosenki, ponieważ moja pierwsza miłość miała tak na imię. Przeżyłem z nią kilka pięknych chwil.
Za to masz pewnie duży plus u Tomaszka :564:
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13010
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze: Różnie na temat tej piosenki się wypowiadają różni, ale dla mnie jest jedną z najpiękniejszych ballad o polskich żołnierzach podziemia
Ja też bardzo, bardzo ją lubię :-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Yvonne, dziękuje, że wstawiłaś komentarze do kilku piosenek. Zawsze to miło, że ktoś się zainteresował. :-)
No i dzięki za info o konkursie.
To dla Ciebie:


;-)
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5284
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Von Dobeneck pisze:To dla Ciebie:
To dla mnie. :-D

Ostatnio na łódkach rozmawialiśmy o tej pani.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mysikrólik pisze:
Von Dobeneck pisze:To dla Ciebie:
To dla mnie. :-D

Ostatnio na łódkach rozmawialiśmy o tej pani.
No no, nie wiedziałem, że Ty też jesteś fanem Mireille. ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16405
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Von Dobeneck pisze: mam sentyment do tej piosenki, ponieważ moja pierwsza miłość miała tak na imię. Przeżyłem z nią kilka pięknych chwil.
Za to masz pewnie duży plus u Tomaszka :564:
To już chyba pozostanie głównym motywem przewodnim naszych zlotowych koncertów.
Ostatnio powspominaliśmy sobie z TomaszKiem w czasie mini-zlotu lubelskiego kilka filmów zlotowych i m.in. Jolkę w czasie naszej podróży do Francji. Piękne wspomnienia. Jak to dobrze, że po tych zlotach pozostają nam te filmy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13010
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Yvonne napisał/a:
Von Dobeneck napisał/a:

mam sentyment do tej piosenki, ponieważ moja pierwsza miłość miała tak na imię. Przeżyłem z nią kilka pięknych chwil.


Za to masz pewnie duży plus u Tomaszka

To już chyba pozostanie głównym motywem przewodnim naszych zlotowych koncertów.
Chyba tak :-)
Nawet jak ostatnio byliśmy na żaglach, to musieliśmy zaśpiewać tę piosenkę, bo się cisnęła na usta :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11648
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Pisałem w vinylach o UFO. Oto i oni i niesamowita, fantastyczna piosenka... Mistrzostwo świata! Bardzo, bardzo niedoceniona kapela!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Na czasie:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jesień, więc trochę nostalgii:








Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ostatnio miałem sen o tym, że Ironi mieli koncert i dopchałem się do Steve'a. Nie dość, że był w krótkich włosach, to jeszcze zaprosił mnie na piwo. Siedzieliśmy we trójkę z Adrianem i gadaliśmy o ich płytach. Powiedziałem, że uwielbiam Jedynkę i zaraz się zjawił Paul i podał mi rękę(wyglądał jak w 80' :-D ). Kurde, co zrobić żeby mieć więcej takich snów?

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Blackmetalowe kapele naprawdę czasami potrafią wpędzić w refleksyjny nastrój. Proponuję posłuchać nawet delikatnym duszyczkom. ;-)

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

To nie jest Black Metal, ale bardzo mu bliski Doom, w dodatku pogrzebowy. Może powinienem iść do psychiatry, ale strasznie lubię taką muzę. Mroczna, ponura, niepokojąca, wręcz upiorna. Najlepiej wchodzi jesienią, kiedy pada deszcz a wiatr biczuje powietrze bezlistnymi gałęziami. Coś wspaniałego:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11648
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Ostatnio miałem sen o tym, że Ironi mieli koncert i dopchałem się do Steve'a. Nie dość, że był w krótkich włosach, to jeszcze zaprosił mnie na piwo. Siedzieliśmy we trójkę z Adrianem i gadaliśmy o ich płytach. Powiedziałem, że uwielbiam Jedynkę i zaraz się zjawił Paul i podał mi rękę(wyglądał jak w 80' :-D ). Kurde, co zrobić żeby mieć więcej takich snów?

Jarać mniej zioła! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Von Dobeneck pisze:Ostatnio miałem sen o tym, że Ironi mieli koncert i dopchałem się do Steve'a. Nie dość, że był w krótkich włosach, to jeszcze zaprosił mnie na piwo. Siedzieliśmy we trójkę z Adrianem i gadaliśmy o ich płytach. Powiedziałem, że uwielbiam Jedynkę i zaraz się zjawił Paul i podał mi rękę(wyglądał jak w 80' :-D ). Kurde, co zrobić żeby mieć więcej takich snów?

Jarać mniej zioła! :-D
Kurna, nic nie jaram oprócz fajek, ale gdybym był pewny, że będę miał takie sny, to wziąłbym się za jakiś syf. :-D
Ale sen świetny, johny, mówię Ci. A może to proroctwo? Może na jakimś koncercie tak się stanie? :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Teraz coś dla odprężenia i poprawienia krążenia. Yvonne, wiem że artystycznie Ciebie nie zachwyca, ale jakąś część męskiej szowinistycznej społeczności na pewno, w tym moją skromną osobę. :-D Co tu mówić, brałbym jak komornik traktor. :-P :-D



Już czort z tą piosenką, ale jakie oświetlenie. :-D
Ostatnio zmieniony 09 paź 2019, 13:56 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Taki Black Metal uwielbiam, trochę przypomina Gorgoroth The Sign of An Open Eye, ale wzbogacony o świetną solówkę. Dla mnie ogromna przyjemność słuchania:

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11648
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Ale sen świetny, johny, mówię Ci. A może to proroctwo? Może na jakimś koncercie tak się stanie?
Na razie to musisz dać sobie szansę i w końcu na jakiś iść! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Von Dobeneck pisze:Ale sen świetny, johny, mówię Ci. A może to proroctwo? Może na jakimś koncercie tak się stanie?
Na razie to musisz dać sobie szansę i w końcu na jakiś iść! :-D
Też prawda. :-D :-D :-D :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Wstawiam specjalnie bez teledysku, bo rozprasza. Ten kawałek jest niesamowity. Jak tu chodzi bas i gitary, to coś niesamowitego, w dodatku cholernie melodyjny, no po prostu miodzio:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Dla mnie profanacja, ale przynajmniej w dobrej wierze:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

W to pewnie mało kto uwierzy, ale lubię tę piosenkę, zwłaszcza, że w teledysku występuje wspaniała, piekna Michelle Pfeifer, kobieta marzeń...

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11648
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:W to pewnie mało kto uwierzy, ale lubię tę piosenkę, zwłaszcza, że w teledysku występuje wspaniała, piekna Michelle Pfeifer, kobieta marzeń...

No tego to bym się po tobie nie spodziewał... :-D A faktycznie Michelle jest zjawiskowa... :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Von Dobeneck pisze:W to pewnie mało kto uwierzy, ale lubię tę piosenkę, zwłaszcza, że w teledysku występuje wspaniała, piekna Michelle Pfeifer, kobieta marzeń...

No tego to bym się po tobie nie spodziewał... :-D A faktycznie Michelle jest zjawiskowa... :-)
No właśnie bardziej dla niej, niż dla Coolio lubię tę piosenkę. :-D Ale też dlatego, że to były początki telewizji satelitarnej, przynajmniej u mnie. Ojciec założył jak tylko była możliwość, więc oglądałem co się dało, a wtedy do wyboru była tylko niemiecka WIWA, więc techno leciało do znudzenia. A skoro mnie johny sprowokowałeś, to wstawię te, które zapamiętałem z tamtych lat, więc będzie dicho, techno i inne tałatajstwo. :-P :-D

Ta blondynka strasznie mi się podobała, dopóki nie ścięła włosów :-D



Ta muzyka jest okropna, ale skoro się podjąłem, to daję:




Jezu, jak można czegoś takiego słuchać. :-D Ale takie były czasy, rządziło techno, czy raczej chyba dance. Nie wiem jak to zaklasyfikować. Mnie wystarczały dwie minuty, pomimo porozbieranych panienek, żebym poszedł rąbać drewno na zimę. :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Żeby zatrzeć złe wrażenie, wstawię coś ciekawego:


Nie jestem fanem Braci i ich piosenek, poza jedną, ale moim zdaniem, interpretacja Piotrka jest świetna.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2019, 15:16 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

To na tyle z mojej strony. Dobranoc. :-)
ODPOWIEDZ