Muzyka naszych marzeń i snów

Dział poświęcony muzyce
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Von Dobeneck pisze:Toż to brakoróbstwo, brak jakiegokolwiek muzycznego gustu i żerowanie na gustach gawiedzi, nie mającej nic wspólnego ze znawstwem jakiegokolwiek rodzaju muzyki
Polityka panie. Nie wiem czy robił ktoś badanie opinii publicznej, ale ciekawe jak rozkładają się głosy słuchaczy discopolo na poszczególne partie.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mysikrólik pisze:
Von Dobeneck pisze: Ty, no kurde niby tak, ale jak słyszę Wawę, Vox i inne stacje, to słabo. To już wolę te właśnie stare komercyjne kapele, udające twardzieli, wyjące o miłości niż obecnych teraz Zenków i Boysów
Moment. Nie porównujcie muzyki do Zenków i innych tym podobnych. Trudno jednak nie dopatrzeć się kiczu w Mötley Crüe.
Ależ Motley Crue, to sam kicz, ale biorąc pod uwagę dzisiejszy kicz, to wolę ten stary. :-) :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mysikrólik pisze:
Von Dobeneck pisze:Toż to brakoróbstwo, brak jakiegokolwiek muzycznego gustu i żerowanie na gustach gawiedzi, nie mającej nic wspólnego ze znawstwem jakiegokolwiek rodzaju muzyki
Polityka panie. Nie wiem czy robił ktoś badanie opinii publicznej, ale ciekawe jak rozkładają się głosy słuchaczy discopolo na poszczególne partie.
Podejrzewam, że Zenek i reszta mają 99% poparcia w PiS, jakieś 92 w PSL . Za resztę się nie wypowiadam, wiem tylko, że jeśli chcesz utrzymać budę, to szczekaj jak najgłośniej. :-D :564:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Mysikrólik pisze: Moment. Nie porównujcie muzyki do Zenków i innych tym podobnych.
Nie sposób się z tobą nie zgodzić. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Gust muzyczny Polaków jest jaki jest :-) Nie lubię Zenka Martyniuka, ale też nigdy nie przepadałem za Mötley Crüe ani za Bon Jovi ani za Guns'n'Roses. Mimo wszystko uważam, że jeśli mamy porównać Zenka do wykonawców z lat 90-tych to mógłby to być McHammer czy jak mu tam było. Przekaz i umiejętności tak samo zerowe, ale popularność podobnie ogromna :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Fantomas pisze:Gust muzyczny Polaków jest jaki jest :-) Nie lubię Zenka Martyniuka, ale też nigdy nie przepadałem za Mötley Crüe ani za Bon Jovi ani za Guns'n'Roses. Mimo wszystko uważam, że jeśli mamy porównać Zenka do wykonawców z lat 90-tych to mógłby to być McHammer czy jak mu tam było. Przekaz i umiejętności tak samo zerowe, ale popularność podobnie ogromna :-D
Też nie za bardzo lubię te kapele, jednak nie ma co porównywać ich do Disco Polo, kompletnie inne światy. Z MC Hammerem już bardziej. ;-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Dobra my tu o Zenku, Bon Jovi, Mc Hammerze, a kto kudłami będzie machał? :-D
To jest ogień!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:Dobra my tu o Zenku, Bon Jovi, Mc Hammerze, a kto kudłami będzie machał? :-D
To jest ogień!
świetne!

To ja tak:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Kurde, nie mam pomysłu co by tu zapodać. Lubię tę balladę, bo przypomina mi czasy średniej szkoły i mieszkanie w internacie. Wystawialiśmy wielki głośnik przez okno i przez całą długą przerwę leciały te mniej więcej piosenki:









Była to jakaś składanka, ale wielu piosenek nie pamiętam. Próbowałem, co prawda, przemycić Kata czy Ironów, ale zaraz wpadał wychowawca i piłował ryło, że za ostro, a mieliśmy dyrektora zagorzałego komunistę, który nie tolerował żadnych wyskoków. Kiedyś wyrzucił mnie z lekcji, bo zgoliłem włosy i założyłem jakąś bluzę z kieszeniami jak u munduru, wyglądałem jakbym był w wojsku. :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jedna z moich ulubionych kapel, w najlepszych czasach. Kawałek przewspaniały:



Tu już czasy bez Baretta, ale płyty cudowne:







No i to, czego słucha się jednym tchem, ja zawsze słucham z zapamiętaniem. Sama magia:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Zawsze szanowałem Metallicę i Ironów za to, ze przyjeżdżali do nas nawet w mrokach komuny i mieli gdzieś ile zarobią. Jechali, bo wiedzieli, że mają tu rzesze fanów, może nawet bardziej oddanych niż ci na Zachodzie. Przyjeżdżają do dziś i są to fantastyczne koncerty, bo przychodzą starzy weterani, jak johny, razem ze swoimi dziećmi. Czasami widzę na ulicy małolata z koszulką z Jedynki Ironów, uściskałbym gnoja, ale jeszcze mnie pozwie za pedofilię. :-D
To samo Stonesi. Zagrali za wagon gorzały, bo nie było kasy. To się nazywa klasa i fantazja.







I od razu, jak zresztą zawsze :-D wielki Guns'n Roses. Nigdy nie przyjechali jak byli na szczycie, więcej, Rudy powiedział w wywiadzie, że nigdy nie zagra dla Żydów i Polaków. Nie mogę znaleźć tego wywiadu, ale w 90' było o tym głośno. Poza tym stwierdził, że nie dotknąłby Polki, bo bałby się zarazić jakąś chorobą. Pieprzony rudy kundel. To od niego można się zarazić kiłą, rzeżączką lub innym syfem. Zasrany ćpun i pozer, którego Hetwield gnoił przy każdej okazji, jak odbywali razem trasę. Nagle rozpieprzył kasę, a przy okazji skład kapeli i zawitał do Polski. Noż ku**a. Wiem, że tysiące ludzi poszło na ten koncert, ale ja bym w życiu na tego bydlaka nie chciał patrzeć, nawet za darmo, a co dopiero za kasę. To samo z koksiarzami z Manowar. Adams zapatrzony w swoje tricepsy i jego przydupas na basie Di Majo. Zal słów na tych pozerów. Każdy kawałek to "die by death". "die by sword", "sword die" i tak w kółko. Kapela dla upośledzonych umysłowo i amerykańskich harlejowców. :-D



Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Szkoda tylko, ze na razie produkuję się dla siebie, bo mam wolny dzień i nic do roboty, ale może, jak już wszyscy wrócą do domów, po dość ładnym dniu, to ktoś się odezwie. ;-)
A ja dalej będę się produkował, żeby zabić nudę i wetknąć kij w mrowisko. :-D

To mnie się podoba, na ten przyklad:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Lubię dziwne piosenki, wiec tę też lubię:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Teraz trochę Glam Rocka, którego lubię w małych dawkach, a którego z kolei nie cierpi Nietajenko(Bóg z nim) :-D







Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Masz johny:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Tak naprawdę, to White Snake byłem zmuszony słuchać w wojsku, kiedy leżałem na izbie chorych, jak już byłem stary rocznik, przed wyjściem. Był tam sanitariusz z mojej fali, który uwielbiał tę kapelę i katował nią wszystkich. Wolałem się nie narażać, więc się zachwycałem, ale tak naprawdę, to jest to dla mnie średniak(wybacz johny) i to ten z niższej półki. Nie bez przyczyny Plant mówił o Coverdale'u David Cover version. Głos miał zajebisty, ale kompozycje średnie. Tak to widzę.
Ten kawałek znają chyba wszyscy, ale jest tego wart:

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:awsze szanowałem Metallicę i Ironów za to, ze przyjeżdżali do nas nawet w mrokach komuny i mieli gdzieś ile zarobią. Jechali, bo wiedzieli, że mają tu rzesze fanów, może nawet bardziej oddanych niż ci na Zachodzie. Przyjeżdżają do dziś i są to fantastyczne koncerty, bo przychodzą starzy weterani, jak johny, razem ze swoimi dziećmi. Czasami widzę na ulicy małolata z koszulką z Jedynki Ironów, uściskałbym gnoja, ale jeszcze mnie pozwie za pedofilię. :-D
To samo Stonesi. Zagrali za wagon gorzały, bo nie było kasy. To się nazywa klasa i fantazja.
:564:
Mam tak samo, jak widzę te dzieciaki w koszulkach takich ekip to serce rośnie. :-)
Co do Gunsów, to mam podobne odczucia. Apetite to jedyna właściwie ich niesamowita płyta, potem cóż, pecunia non olet... zresztą bez Stradlina i Adlera to nie Gunsi, nawet mi prze myśl nie przyszło żeby o bilecie na koncert pomyśleć.
Teraz jest podobnie z RATM. Ceny biletów wyj**** w kosmos, nie mam nic do ceny bo jestem wolnorynkowcem ale mierzi mnie ich zasrana hipokryzja. Tacy wielcy lewacy, miłośnicy Che Guevary i innego komunistycznego gówna a dla proletariatu nie chcą za grać pro publico bono!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:ale tak naprawdę, to jest to dla mnie średniak(wybacz johny) i to ten z niższej półki.
No tu się jednak nie zgodzę! Ale przecież we wszystkim zgadzać się nie musimy. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Von Dobeneck pisze:awsze szanowałem Metallicę i Ironów za to, ze przyjeżdżali do nas nawet w mrokach komuny i mieli gdzieś ile zarobią. Jechali, bo wiedzieli, że mają tu rzesze fanów, może nawet bardziej oddanych niż ci na Zachodzie. Przyjeżdżają do dziś i są to fantastyczne koncerty, bo przychodzą starzy weterani, jak johny, razem ze swoimi dziećmi. Czasami widzę na ulicy małolata z koszulką z Jedynki Ironów, uściskałbym gnoja, ale jeszcze mnie pozwie za pedofilię. :-D
To samo Stonesi. Zagrali za wagon gorzały, bo nie było kasy. To się nazywa klasa i fantazja.
:564:
Mam tak samo, jak widzę te dzieciaki w koszulkach takich ekip to serce rośnie. :-)
Co do Gunsów, to mam podobne odczucia. Apetite to jedyna właściwie ich niesamowita płyta, potem cóż, pecunia non olet... zresztą bez Stradlina i Adlera to nie Gunsi, nawet mi prze myśl nie przyszło żeby o bilecie na koncert pomyśleć.
Teraz jest podobnie z RATM. Ceny biletów wyj**** w kosmos, nie mam nic do ceny bo jestem wolnorynkowcem ale mierzi mnie ich zasrana hipokryzja. Tacy wielcy lewacy, miłośnicy Che Guevary i innego komunistycznego gówna a dla proletariatu nie chcą za grać pro publico bono!
Rage Against The Machine nigdy nie słuchałem, ale dobrze rozumiem Twoje emocje. To jest zakłamywanie rzeczywistości i granie na uczuciach w imię kasy, zwykłe czyste skurwysyństwo i obłuda. :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Von Dobeneck pisze:ale tak naprawdę, to jest to dla mnie średniak(wybacz johny) i to ten z niższej półki.
No tu się jednak nie zgodzę! Ale przecież we wszystkim zgadzać się nie musimy. :-)
I to jest najważniejsze! :564:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Rage Against The Machine nigdy nie słuchałem, ale dobrze rozumiem Twoje emocje
Za duże słowo, ze ich słuchałem, posłuchiwałem raczej. O sam fakt jednak chodzi.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Von Dobeneck pisze:Rage Against The Machine nigdy nie słuchałem, ale dobrze rozumiem Twoje emocje
Za duże słowo, ze ich słuchałem, posłuchiwałem raczej. O sam fakt jednak chodzi.
To znaczy tak, kojarzę z internatu, że mieli jakiś wpływ na kogoś, wiadomo, w takim skupisku ludzi zawsze znalazł się jakiś "prawdziwek", który utożsamiał się z taką a nie inną kapelą, ale generalnie wiedziałem że istnieją i grają, ale poza tym mnie nie interesowali. Za bardzo byłem przejęty złamanym sercem i Katem. :-D I możesz się śmiać, bo mnie obecnie to śmieszy, ale wtedy to właśnie KAT wyleczył mnie z miłości, bo wiedziałem, że moja wybranka słucha Zenka i reszty, ale jak jej puściłem Głos z ciemności i powiedziała, ze to jest straszne, to całą miłość diabli wzięli. :-D Złamała mi serce drugi raz. :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 22 lut 2020, 14:58 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Teraz już nie dopuszczam, żeby ktoś mi łamał serce, no może Yvonne, tym ,że nie chce ze mną zamieszkać. :-D Ale kabaretów też się nie wyrzeknę. :-P
A teraz się nie powstrzymam i tak jak ten kawałek jest wspaniały, tak cała reszta jest gówniana, ale dla tego jednego kawałka....warto, chociażby ze względu na bas i wokal:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

I tak jak nigdy nie będę fanem Black Metalu, tak zawsze ten kawałek będę uwielbiał, bo trafia we mnie jak mało który:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Kochany stary dobry Thrash:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

No i święty Heavy Metal, a ten numer to .....tylko wybrani wiedzą o co chodzi.



Kurna, to jest jeden z najlepszych kawałków ever. Jak go słucham to mam dreszcze. Chłopaki wznieśli się na wyżyny. Końcówka przytłacza ekspresją i dramatyzmem. Kocham ten utwór.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

To jedna z nielicznych rzeczy, dzięki którym cieszę się ze żyję w tym świecie.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Kolejny ponadczasowy kawałek Ironów. No po prostu rewelacja:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

A teraz z tych bardzo nowych, chociaż dla johnyego już trochę zetlałych. Wiem johny, że uwielbiasz ich nowe płyty, ale dla mnie Brave New World jest już dosyć nową płytą, którą uwielbiam w całości. To mój debiut w Warszawie, 2000 rok, więc mam do tej płyty ogromny sentyment.

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Holy Wars - cudo! Dorze, że Rudy wygrał z Rakowskim!
Brave New World, powtórne narodziny Ironów z Bruem na wokalu i Adrianem na gitarze z powrotem. Uwielbiam od 1, do ostatniej sekundy! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ