Forowa lista przebojów. Premierowe notowanie

Dział poświęcony muzyce
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Mam nadzieję, że brak mojego widowiskowego entuzjazmu, nie spowoduje klapy całego filmu :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Mam nadzieję, że brak mojego widowiskowego entuzjazmu, nie spowoduje klapy całego filmu :-D
Ja się niestety tego obawiam. Bo ten entuzjazm w Paryżu na schodach, gdy wszyscy śpiewaliśmy Jolkę a Ty machałeś zapalniczką to było coś co teraz ogląda się z wielką przyjemnością.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

11. Kobranocka "Hipisówka" 14 punkrów
12. Budka Suflera "Jolka, Jolka" 13 punktów przy czym na 12 miejscu z tą samą ilością wskazań i punktów mamy
Republika "Biała Flaga" oraz
King Crimson "On The Court of The King Crimson",
13. Perfect "Niewiele Mogę Ci Dać" 13 punktów,
14. Kobranocka "Kocham Cię Jak Irlandię" 13 punktów,
15. Marek Grechuta "Wolność" 12 punktów,
16. Metallica "Seek And Destroy" oraz The Beatles "When My Guitar Gently Weeps" po 12 punktów,
17. Depeche Mode "Behind The Wheel" 12 punktów,
18. Buzu Squat "Nasze Przebudzenie" oraz Varius Manx "Zanim Zrozumiesz" 11 punktów,
19. Quuen "Bohemian Rapsody" 11 punktów,
20. John Lennon "Imagine". 10 punktów.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2020, 08:11 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Gdyby wprowadzić kategorię "Kicze wszechczasów", to niewątpliwie Jolka zasługuje na pierwsze miejsce. A tak... cieszę się, że nie weszła do pierwszej dziesiątki :-P

Oczywiście to moje prywatne zdanie, nie narzucam nikomu mojej interpretacji.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

irycki pisze:Gdyby wprowadzić kategorię "Kicze wszechczasów", to niewątpliwie Jolka zasługuje na pierwsze miejsce.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

No sorry Czesiu, nie wszystkim się musi to samo podobać. Na tym polega różnorodnosc świata i dlatego jest piękny. :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

To nie na tym polega kicz. Natomiast jest to piosenka powtarzana u nas tak często, że w końcu się przejadła.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

irycki pisze:No sorry Czesiu, nie wszystkim się musi to samo podobać. Na tym polega różnorodnosc świata i dlatego jest piękny. :)
Nie no jasne, niemniej jednak jestem zdruzgotany tym co napisałeś. ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Natomiast jest to piosenka powtarzana u nas tak często, że w końcu się przejadła.
I tak sam nie wierzysz w to c piszesz TomaszKu :-P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

irycki pisze: Gdyby wprowadzić kategorię "Kicze wszechczasów", to niewątpliwie Jolka zasługuje na pierwsze miejsce.
Aż tak to nie, ale też na nią nie zagłosuję.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Co ja czytam :shock: Przecież to taka życiowa piosenka. Prawie kronikarski zapis pewnej znajomości. No i to imię Jolka. Jolanta ja mam same pozytywne skojarzenia. Ewidentnie coś w tym jest ;-)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Yvonne pisze:Aż 3 moje piosenki w pierwszej dziesiątce? Super ;-)
Ale brak Jolki i Kobranocki mnie rozczarował bardzo :shock:
Cóż mogę powiedzieć. Tyle tylko, że ostatni dzień zbierania głosów był sądny. Zmiany dotyczyły pozycji od 2 do 10. Bardzo spodobała mi się obecność na liście Duran Duran oraz A-ha lubiłem te zespoły jako dziecko. Może w drugim notowaniu wypadną lepiej.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2020, 14:50 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ile utworów nie zdobyło ani jednego punktu?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

10 piosenek nie zdobyło ani jednego punktu
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Fantomas pisze:10 piosenek nie zdobyło ani jednego punktu
Czy to przypadkiem nie Barabasz napisał że nie będzie głosował na swoje propozycje? Bo to by się zgadzało. 10 piosenek bez punktu. Z drugiej strony nie wierzę, że Barabasz by nie zagłosował na Again.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Czesio1 pisze:Czy to przypadkiem nie Barabasz napisał że nie będzie głosował na swoje propozycje? Bo to by się zgadzało
Ja nie zagłosowałem na swoje propozycje bo ich nie zamieściłem :-P . A Archive-Again obroniło się same! Myślę, ze te 10 piosenek bez głosu mogą opuścić listę, a w ich miejsce każdy może zaproponować 2 nowe piosenki o ile lista będzie notowana częściej niż raz w roku.
Przy okazji zapytam, kiedy pierwsze notowanie listy muzyki filmowej?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze: Ja nie zagłosowałem na swoje propozycje bo ich nie zamieściłem :-P
Aaaaaaa to takie buty. :-D
Barabasz pisze: A Archive-Again obroniło się same!
Zgadzam się z Tobą w 100%! :564:
Barabasz pisze: Myślę, ze te 10 piosenek bez głosu mogą opuścić listę, a w ich miejsce każdy może zaproponować 2 nowe piosenki o ile lista będzie notowana częściej niż raz w roku.
Decyzja należy do Fantomasa. Fajnie by było gdyby takie notowanie było częściej niż raz w roku. Może co kwartał? Albo co miesiąc?
Barabasz pisze: Przy okazji zapytam, kiedy pierwsze notowanie listy muzyki filmowej?
Dołączam do pytania.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Dobra. Przyznam się do czegoś. Dopiero przed chwilą wysłuchałam Archive. Nie znałam tej piosenki.
Naprawdę taki smutas bez wyrazu wygrał forowe notowanie listy przebojów??????!!!!! :shock: :shock: :shock:
Czy Wam się przypadkiem coś nie pomyliło podczas głosowania? :027:
Ostatnio zmieniony 17 cze 2020, 21:56 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Dokładnie Yvonne. Nie rozumiem zachwytów. To są flaki z olejem.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:Naprawdę taki smutas bez wyrazu wygrał forowe notowanie listy przebojów??????!!!!! :shock: :shock: :shock:
Mysikrólik pisze:Dokładnie Yvonne. Nie rozumiem zachwytów. To są flaki z olejem.
Oj grzeszycie i to strasznie. :evil:
Yvonne, czy wysłuchałaś długiej 16 minutowej wersji czy tej krótszej? Bo ta pierwsza jest genialna a ta druga traci przynajmniej połowę jak nie więcej na wartości.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

No chyba żartujesz, że miałabym tego słuchać przez 16 minut :027:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:No chyba żartujesz, że miałabym tego słuchać przez 16 minut :027:
Nie, nie żartuję. Posłuchaj, to tylko nieco ponad kwadransik.

Genialny jest fragment od około 6:40 do 7:30. Tego nie ma w krótszej wersji dlatego traci ona w moich oczach tak wile na wartości.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

A moim zdaniem w pierwszej dziesiątce nie było lepszej piosenki niż Archive "Again". Zwycięstwo uważam za zasłużone. I te gitary tak się zastanawiałem, czy to nie przypadkiem Fender Jazzmaster. Szczerze na tą piosenkę mógłbym zagłosować. Na pozostałe z pierwszej dziesiątki zdecydowanie nie. Jak wiadomo są różne gusta. Jeśli o mnie chodzi to muzyka przed punk rockiem istnieje dla mnie jedynie incydentalnie :-D
Ostatnio zmieniony 18 cze 2020, 10:31 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Czesio1 pisze:Yvonne napisał/a:
No chyba żartujesz, że miałabym tego słuchać przez 16 minut :027:

Nie, nie żartuję. Posłuchaj, to tylko nieco ponad kwadransik.

Genialny jest fragment od około 6:40 do 7:30. Tego nie ma w krótszej wersji dlatego traci ona w moich oczach tak wile na wartości.
Czesio próbował nas przekonać do tej piosenki i owszem wspomniana solóweczka jest całkiem, ale słuchać jak grupa rozgrzewa się brzdąkając trzy po trzy żeby wyszaleć się 50 sek., a potem odpoczywają prawie 10 minut, to mordęga.
To może zróbmy listę riffów. Smoke on the water zakasuje wszystkie.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Smoke on the water jest świetny, ale IMHO niczym mu nie ustępuje np. to:



:)

Albo to:

lub to:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

irycki pisze:
Albo w tej wersji :-D

Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Szczerze mówiąc zgadzam się z Yvonne.
Nie jest to utwór wybitny. Rozumiem, że są ludzie, którym się podoba więcej niż kilkadziesiąt sekund wskazanych przez Czesia ale zwycięstwo takiego utworu z mojego punktu widzenia całkowicie podważa kontynuację tej zabawy w tak ograniczonej grupie osób. Już wiemy, że pięć osób ma taki a nie inny gust muzyczny szansa, że w przyszłości wygrają utwory z innej sfery muzyki jest praktycznie zerowa. A to zabija sens zabawy.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Zaraz, zaraz :-) 10 piosenek z Listy spada. To te z zerowym dorobkiem. Podamy po 2 nowe piosenki. Może ktoś wyskoczy z pewniakiem np. z "Yesterday" Beatlesów i z łatwością zdetronizuje "Again". Kto powiedział, że "Again" musi się obronić. Poza tym skład całej dziesiątki świadczy o tym, że gust forowiczów jest raczej hmm klasyczno rockowy. Może ktoś zechce do głosujących dołączyć. Ergo, niech "Again" się obroni, potem sobie pomarudzimy :-D Następna Lista już za miesiąc :564:
Ostatnio zmieniony 18 cze 2020, 14:41 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Co to w ogóle za nagonka(hejt) na ten zwycięski utwór? :027:
Przecież to jest zabawa, zdobył uczciwie najwięcej punktów i wygrał! :564: więc uszanujmy nasz wspólny wybór.
Pierwszy raz spotkałem się z taką negatywną oceną tego utworu u niektórych. Nie wszyscy uważają go za wyżyny muzyki ale zawsze każdy go doceniał. Zawsze jest też w czołówce Topu Wszechczasów Trójki .
Ja też głosowałem na tę piosenkę, dla mnie ten utwór jest genialny i wzruszam się za każdym razem jak go słyszę, ale nie będę się teraz licytował dlaczego jest lepszy od innych. Muzyka to jest sztuka, a nie produkt rzemieślniczy i ocenia się go jako całość, a nie czy ma lepszy riff czy może jest za długi itd.
Oczywiście liczy się tylko wersja oryginalna 16m19s.
Pierwszy raz usłyszałem go na studiach na domówce 20 lat temu i się w nim zakochałem jak i w całej twórczości zespołu Archive. Dlatego dziwię się Yvonne z wydziału obok, że go nigdy nie słyszała. Dla mnie po Floydach to najważniejszy zespół w moim życiu. Z tym że że Pink Floydzi grali zanim zacząłem słuchać muzyki a z Archive spotkałem się najlepszym momencie życia i są ze mną do dzisiaj mimo pewnego obniżenia lotów na ostatnich płytach. Jesienią w Gdańsku z żoną byłem na ich koncercie i było cudownie spotkać ludzi, którzy kochają ten zespół, usłyszeć między innymi Again na żywo i zdobyć plakat ze autografami członków.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Każdemu inaczej gra w duszy. Moimi pierwszymi poważnymi zainteresowaniami muzycznymi były grupy The Cure, The Smiths, Joy Division i Bauhaus. Pierwsza miłość zostaje na całe życie. Potem doszły inne zespoły jak Pixies, JAMC, Sonic Youth, wiele grup punkowych jak choćby Sex Pistols, Ramones, Buzzcocks...naprawdę wiele innych. Nie podzielam zachwytów nad Pink Floyd, czy The Doors wręcz przeciwnie. Led Zeppelin, Deep Purple to samo wszystko z mojej czrnej listy :-) Jednak to nasza lista, nie moja :564: taki jest gust większości, a Archive wygrało bez żadnego ale.
:564:
Ostatnio zmieniony 18 cze 2020, 15:19 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ