Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zlot 2021? - dyskusja
Autor Wiadomość
Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-08-11, 07:59   

Odświeżę temat, może ktoś będzie chciał jeszcze wziąć udział w tej dyskusji.
Miesiąc minął i żadnych konkretnych innych propozycji co do zlotu w Boże Ciało 2021 nie ma. Czy ktoś jeszcze ewentualnie chce coś zaproponować?

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Aldona 
Zlotowicz
Aldona

Wysłany: 2020-08-11, 18:49   

Czesio1 napisał/a:
Czy ktoś jeszcze ewentualnie chce coś zaproponować?

Ja chcę :)

A to już w tym roku niczego nie będzie? :(

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-08-11, 18:57   

Aldona napisał/a:

A to już w tym roku niczego nie będzie? :(

W związku z tą wciąż obecną pandemia planujemy wstępnie zlot/złoty na przyszły rok.
A co proponujesz na ten?

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Aldona 
Zlotowicz
Aldona

Wysłany: 2020-08-11, 18:59   

Czesio1 napisał/a:
A co proponujesz na ten?

No najlepiej jakiś opuszczony dworek w listopadzie.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-08-11, 19:55   

Aldona napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
A co proponujesz na ten?

Z kominkiem biblioteka i sala balowa?

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-08-11, 20:19   

Aldona napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
A co proponujesz na ten?

Nie papuguj, Aldonko :-D
To już ja proponowałam. Na przyszły rok, bo idealnie pasuje długi weekend listopadowy.

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-08-11, 22:05   

Ja tam bym nie czekał i zrobił w nadchodzącym listopadzie przedminizlot dworowy.
Mini bo zakladam że wielu nie pojedzie, a przed bo za rok powinien też być.Z resztą nic nie przeszkadza żeby był co roku w listopadzie. Kwestia znalezienia miejsca.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-08-11, 22:44   

Mysikrólik napisał/a:
Ja tam bym nie czekał i zrobił w nadchodzącym listopadzie przedminizlot dworowy.
Mini bo zakladam że wielu nie pojedzie, a przed bo za rok powinien też być.Z resztą nic nie przeszkadza żeby był co roku w listopadzie. Kwestia znalezienia miejsca.

Moim zdaniem za mało czasu na organizację w tym roku.
To powinien być porządny zlot, w idealnym miejscu i z dobrym programem.
Jestem jednak na przyszłym rokiem.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-08-11, 23:58   

Osobiście w przyszłym roku obstawiałbym Prowansję. Oczywiście jeśli warunki pandemi z e pozwolą.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-08-12, 02:02   

VdL napisał/a:
Osobiście w przyszłym roku obstawiałbym Prowansję. Oczywiście jeśli warunki pandemi z e pozwolą.

Prowansję planowaliśmy na 2022.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-08-12, 16:04   

Yvonne napisał/a:
VdL napisał/a:

Prowansję planowaliśmy na 2022.

Tak, wiem.
Zastanow się czy nie warto zmienić planów. W 2022 bed, ie Tobie trudniej niż rok wcześniej, jeśli planujesz się wybrać z Elizabeth...

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-08-12, 19:14   

VdL napisał/a:
W 2022 bed, ie Tobie trudniej niż rok wcześniej, jeśli planujesz się wybrać z Elizabeth...

Wręcz przeciwnie, wtedy będzie miała trzy lata. Takie dzieci jeździły już na zloty - Michał Johnego, Matylda PiTT-ów, Filip Barabasza. Z dwuletnim dzieckiem będą wieksze problemy.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-08-12, 19:46   

TomaszK napisał/a:
VdL napisał/a:
W 2022 bed, ie Tobie trudniej niż rok wcześniej, jeśli planujesz się wybrać z Elizabeth...

Wręcz przeciwnie, wtedy będzie miała trzy lata. Takie dzieci jeździły już na zloty - Michał Johnego, Matylda PiTT-ów, Filip Barabasza. Z dwuletnim dzieckiem będą wieksze problemy.

Dokładnie to latem 2022 będzie miała dwa i pół roku :-)
Ale zgadzam się z Tomaszkiem. W 2022 jest bardziej prawdopodobne, że pojedziemy. W 2021 raczej nie.
Zresztą, VdL, zlot nad Loarą organizowałam prawie półtora roku. Myślę, że organizacja zlotu w Prowansji zajmie jeszcze więcej czasu.

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2020-08-12, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-08-13, 13:54   

Yvonne napisał/a:
TomaszK napisał/a:
VdL napisał/a:

Dokładnie to latem 2022 będzie miała dwa i pół roku :-)
Ale zgadzam się z Tomaszkiem. W 2022 jest bardziej prawdopodobne, że pojedziemy. W 2021 raczej nie.
Zresztą, VdL, zlot nad Loarą organizowałam prawie półtora roku. Myślę, że organizacja zlotu w Prowansji zajmie jeszcze więcej czasu.

2,5 roku to najtrudniejszy okres do podróżowania z dzieckiem, ale powyższy argument organizacyjny mnie przekonuje.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-08-13, 14:15   

VdL napisał/a:

2,5 roku to najtrudniejszy okres do podróżowania z dzieckiem, ale powyższy argument organizacyjny mnie przekonuje.

Dlaczego tak sądzisz?
Wydaje mi się, że im dziecko starsze, tym lepiej.
Pewne rzeczy już rozumie, z takim dwu i trzylatkiem można już grać w samochodzie w jakieś proste zabawy słowne ...

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-08-13, 21:37   

Yvonne napisał/a:
VdL napisał/a:

Dlaczego tak sądzisz?
Wydaje mi się, że im dziecko starsze, tym lepiej.
Pewne rzeczy już rozumie, z takim dwu i trzylatkiem można już grać w samochodzie w jakieś proste zabawy słowne ...

Dziecko wtym właśnie momencie przesiada się na nocnik, poza tym jest najmadrzejsze i nie chce jeździć wózkiem, będziesz słyszeć co chwilę,, ja sama". Trudno je pilnować. Jest bardzo kreatywne i nie przewidywalne, trzeba bacznie uważać. Tylko tyle.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-08-16, 07:57   

Czesio1 napisał/a:
Odświeżę temat, może ktoś będzie chciał jeszcze wziąć udział w tej dyskusji.
Miesiąc minął i żadnych konkretnych innych propozycji co do zlotu w Boże Ciało 2021 nie ma. Czy ktoś jeszcze ewentualnie chce coś zaproponować?

Czesio, biorąc pod uwagę ruch, który tu panuje, a raczej jego brak, zastanawiam się, czy my jeszcze chcemy z sobą rozmawiać i spotykać się na zlotach :027:

irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2020-08-16, 13:51   

Wakacje w końcu są... nie każdy ma ze sobą laptopa, a z komórki trudno wystukać dłuższy tekst. Nie mówiąc o tym, że są pewnie tacy, którzy programowo na wakacjach odcinają się od neta.

Przyjdzie wrzesień, zacznie się większy ruch.

A wracając do tematu - czy ten pomysł ze zloto-spływem kajakowym, jaki w pewnym momencie pojawił się w temacie "ku morzu", to na poważnie, czy dla jaj? Bo pomysł ma w sobie coś, co mnie dziwnie pociąga...

Jeśli chodzi o tradycyjny zlot, to akceptuję wybór. Można by się oczywiście zastanawiać nad innymi lokalizacjami. Np. pewien potencjał ma Pojezierze Myśliborskie. Ale dla większości forowiczów będzie tam chyba dalej niż do Niedźwiedziego. A okolice Niedźwiedziego są super. I może w końcu uda mi się dotrzeć do Sowirogu, bo w tym roku znowu nie wyszło.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-08-16, 19:45   

irycki napisał/a:
A wracając do tematu - czy ten pomysł ze zloto-spływem kajakowym, jaki w pewnym momencie pojawił się w temacie "ku morzu", to na poważnie, czy dla jaj? Bo pomysł ma w sobie coś, co mnie dziwnie pociąga...
Jeśli chodzi o tradycyjny zlot, to akceptuję wybór.

Popieram. Tylko ktoś musi się zgłosić, że to zorganizuje.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-08-16, 20:11   

Yvonne napisał/a:

Czesio, biorąc pod uwagę ruch, który tu panuje, a raczej jego brak, zastanawiam się, czy my jeszcze chcemy z sobą rozmawiać i spotykać się na zlotach :027:

Coś jest na rzeczy bo ja do dziś nie otrzymałem wszystkich relacji z ostatniego zlotu. Może faktycznie ludziom już się znudziły te wspólne wyjazdy? :-/

TomaszK napisał/a:
irycki napisał/a:
Jeśli chodzi o tradycyjny zlot, to akceptuję wybór.

Popieram. Tylko ktoś musi się zgłosić, że to zorganizuje.

Ale co popierasz TomaszKu? Zloto-spływ czy tradycyjny zlot? Jak już napisałem wcześniej tradycyjny zlot na Mazurach jestem w stanie zorganizować. Zloto-spływ przy pomocy naszych kajakowych kapitanów też mogę spróbować ogarnąć. Tylko pamiętaj TomaszKu że tu absolutnie musisz wziąć udział w spływie. Nie mógłbym pozwolić na to żebyś znowu po fakcie żałował że jednak nie wziąłeś udziału. Pamiętam Twój smutek na twarzy gdy ujrzałeś nas wracających po spływie Sanem. :027:

Vasco 
Żądny przygód

Wysłany: 2020-08-16, 20:27   

Ja brak ruchu odbieram (i tak też traktujcie moje niewypowiadanie się) jako akceptację decyzji ogółu.

Oczywiście przyszłoroczny termin BC mam już zaznaczony w kalendarzu jako zlot.

Czesio1 napisał/a:
Coś jest na rzeczy bo ja do dziś nie otrzymałem wszystkich relacji z ostatniego zlotu. Może faktycznie ludziom już się znudziły te wspólne wyjazdy? :-/

Prowokacja! ;)
Ostatnio zmieniony przez Vasco 2020-08-16, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-08-16, 20:34   

Czesio1 napisał/a:
Tylko pamiętaj TomaszKu że tu absolutnie musisz wziąć udział w spływie. Nie mógłbym pozwolić na to żebyś znowu po fakcie żałował że jednak nie wziąłeś udziału. Pamiętam Twój smutek na twarzy gdy ujrzałeś nas wracających po spływie Sanem. :027:
Jakoś inaczej to zapamiętałem...

Mam na myśli taki spływ, o jakim pisałem w temacie "ku morzu": część płynie kajakami lub żaglówką, część jeździ samochodem. Noclegi wspólne pod namiotami. Ja jeżdżę samochodem. Jeżeli Mysikrólik będzie na kajaku, mogę się podjąć roli przygotowywania posiłków.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-08-16, 20:44   

TomaszK napisał/a:
Jakoś inaczej to zapamiętałem...

Uwierz mi na słowo, że tak było. Leżałeś tyle godzin w pełnym słońcu to masz złudne wrażenie prawidłowej oceny swoich ówczesnych odczuć. :-D

TomaszK napisał/a:

Mam na myśli taki spływ, o jakim pisałem w temacie "ku morzu": część płynie kajakami lub żaglówką, część jeździ samochodem. Noclegi wspólne pod namiotami.

Ale przecież największa przygoda będzie właśnie na kajaku. Chcesz żeby Cię to ominęło?

TomaszK napisał/a:

Jeżeli Mysikrólik będzie na kajaku...

...to ja płynę w nim. Na pewno tak chciałeś rozwinąć swoją myśl, prawda TomaszKu?

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-08-16, 20:49   

Czesiu, nie wywracaj kota ogonem bo jeszcze mnie zniechęcisz do nocowania pod namiotem, a już się przekonałem do noclegu na Fort Lyck.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-08-16, 21:00   

TomaszK napisał/a:
Czesiu, nie wywracaj kota ogonem bo jeszcze mnie zniechęcisz do nocowania pod namiotem, a już się przekonałem do noclegu na Fort Lyck.

Ja Cię tylko usiłuje przekonać do płyniecia kajakiem żebyś potem nie żałował że się nie zdecydowałeś.

Odpowiedz do tematu