Projekt Frombork 2012

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Projekt Frombork 2012

Post autor: Czesio1 »

Nie tak dawno była we Fromborku delegacja naszego forum w osobach Nietajenki i Tomasza72, by naocznie przekonać się o istnieniu Tablicy miejsc samochodzikowych, którą stworzyliśmy po naszym ubiegłorocznym zlocie. Teraz garść informacji od naszego wspaniałego Przewodnika-Przyjaciela Czesława Kozłowskiego z Braniewa, który napisał:

"(...)informuję, że sfinalizowaliśmy we Fromborku projekt postawienia - z Waszej inicjatywy - tablicy z mapą miejsc samochodzikowych. Tablica została postawiona na Placu Operacji 1001 Frombork (parking przy Wieży Wodnej Państwa Czarneckich-centrum miasta) 2 września 2013r. pod nadzorem Pana Bogusława Zycha z Urzędu Miasta i Gminy we Fromborku , a stawiali ją strażacy z OSP we Fromborku. Tablica więc wykonana i postawiona została jeszcze za czasów starej władzy to jest: Pani Krystyny Lewańskiej i Zbyszka Kędziory. 8 (1 tura) i 22 (2 tura) września odbyły się wybory i zmieniła się władza we Fromborku, ale tablica jest i pewnie zostanie na tym zaszczytnym miejscu (fotki robiłem dzisiaj -10.11.2013r.). Za tydzień prowadzę rajd przodowników turystycznych z oddziału elbląskiego PTTK tropami Pana Samochodzika to prześlę fotki przede wszystkim Diablej Góry jesienią o które prosiliście."

w kolejnym mailu uzupełnienie tej informacji:

"Jedna jest jednak mała uwaga: chodzi o datę wstawienia tablicy. Rozmawiałem z Panem Zychem, który powiedział, że było to bardzo krótko przed wyborami (8 września) i nie w sobotę ani w niedzielę. Jako, że pamięć jest zawodna przyjął( jak również Pani J.Kosicka z promocji miasta) , że mogło to być 2 września i niech tak zostanie. Mam prośbę. Chodzi mi o uszczegółowienie mapy. Dla przeciętnego turysty wystarczy mapa na tablicy z legendą bo pójdzie we wskazane na mapie miejsce poogląda teren, zabytki itp. Dociekliwsi jednak chcą zobaczyć konkretne miejsce np. kryjówkę na cmentarzu i inne schowki. Ja również przygotowując zabawę samochodzikową schowałbym w konkretnym miejscu np. fant, list. Pamiętam, że bawiliście się podczas zlotu w odszukiwanie w chyba tych miejscach jakiś schowanych rzeczy. Jeżeli jest to możliwe to pomóżcie mi, aby miejsca były jak najbardziej wiarygodne z treścią książki i jednakowe dla wszystkich którzy chcą zwiedzając Frombork świetnie się bawić z "Panem Samochodzikiem". Pozdrawiamy. Lena i Czesiek (czekoz) z Braniewa"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
fot. Czesław Kozłowski
Ostatnio zmieniony 30 cze 2018, 20:27 przez Czesio1, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Trzeba by było jak najszybciej jakąś forową "zbiorówkę" tam pstryknąć ;)
Ckni mi się za tymi nocnymi eskapadami po Fromborku, oj ckni...
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Konfiturek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Konfiturek pisze:Ckni mi się za tymi nocnymi eskapadami po Fromborku, oj ckni...
Oj tak to były piękne chwile... Dla mnie jedne z najpiękniejszych!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

Witajcie ludzie z Braniewa ;)
jak ja się cieszę, że coś się dzieje w spadku po naszej obecności w lato 2012. Czesław K., tak myślę, że zabawę w 'schowane rzeczy' możecie spokojnie sami realizować, my ze względu na odległość nie jesteśmy w stanie pomóc, w sprawach dyskusyjnych pisz, ale myślę, że generalnie można to załatwić poprzez prosty regulamin ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Jeśli mnie pamięć nie myli to we Fromborku nie bawiliśmy się w chowanie fantów ukrytych w różnych miejscach. No chyba, że chodzi o kesze, w poszukiwaniu, których trzyosobowa delegacja udała się gdzieś w teren. Ale z Zagadkami Fromborka nie miały one nic wspólnego.
Niemniej jednak pomysł Czesława jest świetny i na pewno warto go zrealizować. Jednym ze schowków mógłby teoretycznie być cmentarz choć to sprawa mocno delikatna. Bo jak chętnych poszukiwaczy będzie zbyt wielu i za bardzo wezmą sobie do serca wskazówki to mogę zbezcześcić miejsce spoczynku zmarłych.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ