Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album
Puzzle
Forum w mediach

Propozycje miejsca na VIII Forowy Zlot

Propozycje miejsca na VII Forowy Zlot
Sowiróg 2015 śladami Niewidzialnych
18%
 18%  [ 3 ]
Jerzwałd 2015 śladami Niewidzialnych/Nowych Przygód
31%
 31%  [ 5 ]
Bieszczady 2015 śladami Tajemnicy Tajemnic
50%
 50%  [ 8 ]
Inne (jakie?)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
johny 
Moderator

Wysłany: 2015-02-12, 08:44   

Czesio1 napisał/a:
johny napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Też mi się wydaje, że może być z tym problem, bo to ponad 70 kilometrów od naszej bazy.

Czesio, co Ty prawisz? Z Myczkowców do Sanoka jest ok 25 km. Ale fakt faktem, że zwiedzanie trwa pieruńsko długo...

Moment, to mówimy o Sanoku czy o Przemyślu??

Faktycznie, nie doczytałem! Ale to tym bardziej moim zdaniem Przemyśl odpada...
Osiołkowi w żłoby dano...
http://johny.uchwycone-chwile.pl

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2015-02-12, 09:28   

johny napisał/a:

Faktycznie, nie doczytałem! Ale to tym bardziej moim zdaniem Przemyśl odpada...

Chyba, że wyznaczymy sobie spotkanie w dniu przyjazdu w Przemyślu. Ale to chyba mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę że większość ma sporo drogi do przejechania.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2015-02-12, 11:00   

Czesio1 napisał/a:
Babie_Lato napisał/a:
johny napisał/a:

Tak, wspaniałe, tyle tylko, że przeznaczyć na skansen trzeba prawie cały dzień.5 godzin chodzenia to norma.

Aż tyle? Hm, to faktycznie sporo. Przy tak napiętym grafiku chyba nie będziemy mogli pozwolić sobie na spędzenie tylu godzin w jednym miejscu. Szkoda! :-(

Też mi się wydaje, że może być z tym problem, bo to ponad 70 kilometrów od naszej bazy.

Też się pogubiłem, myślałem że baza jest w innym miejscu. :027:

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2015-02-12, 11:53   

Czesio1 napisał/a:
van de loro napisał/a:

Atrakcji w Bieszczadach jest co nie miara, tym bardziej jeśli zaplanowane jest wyjście w górki to trzeba zarezerwować kilka godzin lub cały dzień.
np:
" Przebyliśmy szmat drogi. Przez Połoninę Wetlińską i Połoninę Caryńską dostaliśmy się do Ustrzyk Górnych, a potem wzdłuż szosy, rezygnując ze zdobycia Krzemienia, Halicza i Tarnicy — bo okazało się, że nie wszyscy z nas nadają się do wędrówki po górach — pomaszerowaliśmy do Ustrzyk Dolnych. Następnie zwiedziliśmy zaporę na Solinie, Myczkowce i za-kończyliśmy marszrutę w gościnnym Lesku. "

Tak, ale oni wędrowali z plecakami na garbie i nocowali po drodze. Ten cytat zawiera marszrutę kilkudniową. Ja wprawdzie w Bieszczadach nigdy nie byłem ale tej drogi w jeden dzień nie da się przejść.
W ogóle Bieszczady wydają mi się górami bardzo dziewiczymi, bezludnymi, gdzie trzeba długo, długo iść, żeby z jednej cywilizacji dostać się do drugiej.

Zapewne wybierze się z tego 2-3 godzinny fragment. Tak, aby nabrać świeżego powietrza w płuca.
Ewentualnie wycieczkę tak, aby najmłodsi dali radę.
http://www.twojebieszczad...od_olszanka.php

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2015-02-12, 15:12   

Wrzuciłem w Targeo trasę Łódź-Uherce M. Zaznaczyłem 2 przystanki na rozprostowanie kości (dąb Bartek i Pałac w Łańcucie), wyszło 450 km i średnio 7,5 godziny samej jazdy.
Obrazek
W Łańcucie można ustalić punkt zborny i razem dojechać na miejsce, co Wy na to Czesio, TomaszeK?

TomaszK 
Moderator

Wysłany: 2015-02-12, 17:51   

van de loro napisał/a:
W Łańcucie można ustalić punkt zborny i razem dojechać na miejsce, co Wy na to Czesio, TomaszeK?

Ciekawa propozycja, chociaż nie wiem czy starczy czasu na tak obfity program zlotu.

Konfiturek 
Zlotowicz
Degustator porzeczek

Wysłany: 2015-02-12, 20:16   

Jako osobnik mający jedną z najdłuższych tras do pokonania na ten zlot, będę jednak apelował o rozsądne rozplanowanie programu. Nie byłem nigdy w Bieszczadach i nie chciałbym ich zapamiętać z perspektywy samochodowego okna.
Nie ma takiego miejsca, do którego nie można wrócić. Nie jest nigdzie powiedziane, że kiedyś ponownie nie spotkamy się w Bieszczadach. Tak samo myślę zresztą o Fromborku, Moryniu, Tumie i wszystkich innych miejscach, które mogliśmy zobaczyć wcześniej.

Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2015-02-12, 20:21   

Konfiturek napisał/a:
Jako osobnik mający jedną z najdłuższych tras do pokonania na ten zlot, będę jednak apelował o rozsądne rozplanowanie programu. Nie byłem nigdy w Bieszczadach i nie chciałbym ich zapamiętać z perspektywy samochodowego okna.
Nie ma takiego miejsca, do którego nie można wrócić. Nie jest nigdzie powiedziane, że kiedyś ponownie nie spotkamy się w Bieszczadach. Tak samo myślę zresztą o Fromborku, Moryniu, Tumie i wszystkich innych miejscach, które mogliśmy zobaczyć wcześniej.

Konfiturku, wszystko zależy czy wybierzemy też opcję dłuższą, z wcześniejszym przyjazdem w Bieszczady i kilkoma wędrówkami po szlakach. W grę wchodzi np. przyjazd w niedzielę lub w poniedziałek. Wtedy mamy kilka dni na wędrówki połoninami. Tylko potrzebne konkretne zgłoszenia chętnych osób.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2015-02-12, 20:36   

Czesio1 napisał/a:
Konfiturek napisał/a:

Konfiturku, wszystko zależy czy wybierzemy też opcję dłuższą, z wcześniejszym przyjazdem w Bieszczady i kilkoma wędrówkami po szlakach. W grę wchodzi np. przyjazd w niedzielę lub w poniedziałek. Wtedy mamy kilka dni na wędrówki połoninami. Tylko potrzebne konkretne zgłoszenia chętnych osób.

Konfiturku, to są na razie tylko propozycje. Tych propozycji może być wiele, z tego wybierze się program zlotu.

Konfiturek 
Zlotowicz
Degustator porzeczek

Wysłany: 2015-02-12, 21:17   

Oj, ja tylko tak przypominam :)
Dziś obejrzałem sobie "Wolną sobotę". Bo przez pryzmat tego filmu postrzegam ten właśnie rejon Polski.

Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2015-02-27, 11:14   

Bieszczadzkie szlaki i czasy przejścia.
Obrazek
Ostatnio zmieniony przez zbychowiec 2017-01-12, 18:17, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu