Kacper Ryx

Dział poświęcony literaturze
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11649
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Kurcze, muszę sobie dokupić pierwszy tom bo mi brakuje...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2619
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Jestem po pierwszym tomie przygód starszego Ryxa. Wiedziałem już czego się można spodziewać po Wollnym, bo zacząłem od "Kronik Dymitriad" czyli dziejów Ryxa juniora. Potwierdzam tezę, że autor zna się na rzeczy. Powieść wciąga i na pewno sięgnę po kolejne tomy. Można już z czystym sumieniem dopisać mnie do forumowego grona Ryksomaniaków :-)
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2718
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Muszę w końcu to przeczytac bo słyszałem mnóstwo pochlebnych opinii. Twoja jest kolejna.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11649
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ryx is lux! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Przerabiam teraz Bunsch'a ,Dzikowy Sakarb z racji starszeństwa książek , ale później będzie Wollny,jeżeli tak zachwalacie :)
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8851
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 367 razy

Post autor: TomaszK »

Zapraszam do Krakowa na podróż śladami Kacpra Ryxa. A jest co odwiedzać...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2619
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

TomaszK pisze:Zapraszam do Krakowa na podróż śladami Kacpra Ryxa. A jest co odwiedzać...
Bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia w przyszłości :-) Nigdy nie zwiedzałem Krakowa, a są tam miejsca, które chciałyby zobaczyć :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13017
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 177 razy

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze:Jestem po pierwszym tomie przygód starszego Ryxa. Wiedziałem już czego się można spodziewać po Wollnym, bo zacząłem od "Kronik Dymitriad" czyli dziejów Ryxa juniora. Potwierdzam tezę, że autor zna się na rzeczy. Powieść wciąga i na pewno sięgnę po kolejne tomy. Można już z czystym sumieniem dopisać mnie do forumowego grona Ryksomaniaków :-)
Niniejszym dopisuję Cię :-)
I cieszę się, że jest nas coraz więcej, a moja radość jest tym większa, że to ja dawno temu odkryłam Kacpra Ryksa, zachwyciłam się i go tutaj zareklamowałam.
Jak widać, skutecznie :-)

A ja sama muszę wreszcie zabrać się za części opowiadające o przygodach Ryksa Juniora :-)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2619
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Za mną już prawie 3 tomy o przygodach Kacpra Ryxa starszego. Przede mną końcówka tomu 3 i cały tom 4. Serię oceniam bardzo wysoko. O takie książki właśnie chodzi! Autor w sposób naprawdę rzetelny opisał wydarzenia historyczne będące tłem powieści. Wzorem do którego porównuję Mariusza Wollnego jest Trylogia husycka. Jak wypadają przygody Kacpra Ryxa? na 5 w szkolnej skali ocen. Polecam
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13017
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 177 razy

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze:Za mną już prawie 3 tomy o przygodach Kacpra Ryxa starszego. Przede mną końcówka tomu 3 i cały tom 4. Serię oceniam bardzo wysoko. O takie książki właśnie chodzi! Autor w sposób naprawdę rzetelny opisał wydarzenia historyczne będące tłem powieści. Wzorem do którego porównuję Mariusza Wollnego jest Trylogia husycka. Jak wypadają przygody Kacpra Ryxa? na 5 w szkolnej skali ocen. Polecam
:564: :564: :564:
Zgadzam się całkowicie!
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11649
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Fantomas pisze:Za mną już prawie 3 tomy o przygodach Kacpra Ryxa starszego. Przede mną końcówka tomu 3 i cały tom 4. Serię oceniam bardzo wysoko. O takie książki właśnie chodzi! Autor w sposób naprawdę rzetelny opisał wydarzenia historyczne będące tłem powieści. Wzorem do którego porównuję Mariusza Wollnego jest Trylogia husycka. Jak wypadają przygody Kacpra Ryxa? na 5 w szkolnej skali ocen. Polecam
Zdecydowanie mam takie samo zdanie. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13017
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 177 razy

Post autor: Yvonne »

Nowa książka Mariusza Wollnego ukaże się jesienią tego roku!
Będzie to pierwszy tom nowego cyklu.
Już czekam.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11649
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:Nowa książka Mariusza Wollnego ukaże się jesienią tego roku!
Będzie to pierwszy tom nowego cyklu.
Już czekam.
Łał!A nie wiesz o czym bedzie ta seria?
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13017
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 177 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:
Yvonne pisze:Nowa książka Mariusza Wollnego ukaże się jesienią tego roku!
Będzie to pierwszy tom nowego cyklu.
Już czekam.
Łał!A nie wiesz o czym bedzie ta seria?
Trochę wiem :-)


Nowy cykl osadzony będzie w Krakowie przełomu XIX i XX wieku, a jego pierwsza część nosić będzie nazwę "Biały towar". Będzie to oczywiście kryminał, który ówczesne realia opisywał będzie z maksymalną wiernością historyczną. Motywem przewodnim całości będzie proceder, który na ogromną skalę zawładnął niemalże całym światem. Głównymi bohaterem cyklu będzie autentyczna postać komisarza policyjnego o nazwisku Mohr, który po wieloletnich podróżach powraca do Krakowa, aby "zająć się" miejscowymi kryminalistami. Wraz z trzyma innymi sławami ówczesnego Krakowa (wśród nich Tadeusz Boy Żeleński) stanowić będą trzon obsady cyklu - czwórka przyjaciół, których w dzieciństwie związało ze sobą przerażające wydarzenie... Jednym z głównych bohaterów będzie również ... św. Brat Albert, pojawią się Wyspiański, Przybyszewski i Kossakowie i niezliczona liczba bardziej i mniej znanych postaci ówczesnego Krakowa. Na kartach cyklu przewinie się też oczywiście cała plejada prawdziwych przestępców, a wśród nich... jakżeby inaczej Król Żebraków, którego tym razem autor nie musiał wymyślać :)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11649
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Dzięki! Zapowiada się super interesująco!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”