Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Przesunięty przez: Czesio1
2015-03-29, 11:02
Wybieram się do ...
Autor Wiadomość
Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-05-23, 20:19   

Milady napisał/a:

Jeśli na weekend to jest to realne.

Czyli musiałoby to być w sobotę / niedzielę 15-16 lipca.
Bo w następny weekend, w sobotę rano już wyjeżdżamy.

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Milady 
Moderator

Wysłany: 2017-05-23, 20:25   

Wysłałam Ci PW. Chyba działa siła przyciągania, ponieważ wczoraj wpadłam na pomysł zakupu sekretarzyka z sekretnym schowkiem i pomyślałam o nim.

seth_22 
Uwielbia przygody

Wysłany: 2017-05-27, 22:02   

W związku z tym, że zamierzam wybrać się do Pragi, mam pytanie, czy ktoś miałby ochotę dołączyć, żeby pozwiedzać piękne miasto nad Wełtawą? W grę wchodzi 17-18 czerwca lub 22-23 lipca.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-05-28, 17:34   

seth_22 napisał/a:
W związku z tym, że zamierzam wybrać się do Pragi, mam pytanie, czy ktoś miałby ochotę dołączyć, żeby pozwiedzać piękne miasto nad Wełtawą? W grę wchodzi 17-18 czerwca lub 22-23 lipca

Pomysł wspaniały, ale niestety terminy mi kompletnie nie pasują :-/
17-18 czerwca jestem w Orleanie, a 22-23 lipca nad morzem :-/

Inne terminy nie wchodzą w grę?

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-05-28, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  

seth_22 
Uwielbia przygody

Wysłany: 2017-05-28, 20:57   

Yvonne napisał/a:
seth_22 napisał/a:
W związku z tym, że zamierzam wybrać się do Pragi, mam pytanie, czy ktoś miałby ochotę dołączyć, żeby pozwiedzać piękne miasto nad Wełtawą? W grę wchodzi 17-18 czerwca lub 22-23 lipca

Pomysł wspaniały, ale niestety terminy mi kompletnie nie pasują :-/
17-18 czerwca jestem w Oreanie, a 22-23 lipca nad morzem :-/

Inne terminy nie wchodzą w grę?

W grę wchodzą jeszcze ewentualnie pierwszy i trzeci weekend sierpnia. Drugi to jest zlot we Fromborku, więc odpada.

oldmalarz 
Głodny przygód
artysta malarz

Wysłany: 2017-06-01, 12:23   

czym to jest?- samochód... jak to jest? czy wiadomo gdzie bysmy nocowali za ile i w ogóle ...wszystko ...bo nas było by (jakby co trzech) .....

seth_22 
Uwielbia przygody

Wysłany: 2017-06-03, 12:11   

Oldmalarzu, daj mi kilka chwil. Sprawdzę wszystko.
Ostatnio zmieniony przez seth_22 2017-06-03, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-06-04, 12:03   

Ja wybrałem się wczoraj do W-wy. Jako, że zawiozłem Mateusza na OWF miałem w perspektywie kilka godzin pobytu w stolicy. W tym miejscu chcę szczególnie podziękować Ani i Pawłowi za przyjęcie mnie pod swój dach i pokazanie wielu ciekawych miejsc. Niestety tak jak pisał już Paweł, napaliłem się na te bunkry a po bunkrach zostało... wspomnienie! :-/

P.S.
jak to nasze forum łączy ludzi, że widzewiak z legionistą mogą spędzać razem ze sobą czas i czuć się dobrze w swoim towarzystwie. Przynajmniej z mojej strony tak było! :-D
Osiołkowi w żłoby dano...

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-06-05, 07:26   

Johny, miło było Ciebie gościć, no i wiesz, jeszcze parę miejsc w okolicy jest do zobaczenia.

Bunkrów nie ma ale też jest zajebiście.

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2017-08-24, 12:24   

Hej, szczury lądowe!!!

W dniach 26 - 27 VIII w składzie Hanka, Yvonne, Adam i ja, będziemy próbowali ujarzmić wody jeziora Powidzkiego. Mamy wynajęty jacht VIS 65 S "Adonis".
Co prawda w opisie widnieje 5-6 koi, ale byłoby wtedy ciasno. Niemniej jedna osoba na nockę na jachcie mogłaby się dołączyć, a jeśli komuś nie straszny tłok, to dwie.
Można też spędzić nockę poza jachtem, np. pod namiotem. To tylko jedna noc, więc nie powinno być problemu.
Kolejna możliwość to dojechanie do nas na poszczególne dni, sobotę lub niedzielę i wtedy 2 osoby bez problemów.

Czekamy na chętnych. Decyduje kolejność zgłoszeń pod niniejszym postem. Wypływamy w sobotę i niedzielę ok. 11:00. Byle tylko pogoda dopisała.

Mysikrólik

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-08-24, 12:59   

zbychowiec napisał/a:

Mysikrólik napisał/a:
Hej, szczury lądowe!!!

W dniach 26 - 27 VIII w składzie Hanka, Yvonne, Adam i ja, będziemy próbowali ujarzmić wody jeziora Powidzkiego. Mamy wynajęty jacht VIS 65 S "Adonis".
Co prawda w opisie widnieje 5-6 koi, ale byłoby wtedy ciasno. Niemniej jedna osoba na nockę na jachcie mogłaby się dołączyć, a jeśli komuś nie straszny tłok, to dwie.
Można też spędzić nockę poza jachtem, np. pod namiotem. To tylko jedna noc, więc nie powinno być problemu.
Kolejna możliwość to dojechanie do nas na poszczególne dni, sobotę lub niedzielę i wtedy 2 osoby bez problemów.

Czekamy na chętnych. Decyduje kolejność zgłoszeń pod niniejszym postem. Wypływamy w sobotę i niedzielę ok. 11:00. Byle tylko pogoda dopisała.

Mysikrólik

Ale macie fajnie!

Już myślałam, że się zgłaszasz ;-)

Pewnie, że mamy fajnie.

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-08-24, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  

PiTT 
Żądny przygód

Wysłany: 2017-08-25, 00:37   

Ode mnie ok. 250 km, ale akurat ten weekend jest trudny, no chyba, że sama niedziela. Muszę się zastanowić, jakie mam możliwości, bo moja żona wyjeżdża i będę tylko z dziećmi.

Gdzie czarterowaliście? Mają tam coś jeszcze?

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-08-25, 09:33   

PiTT napisał/a:
Ode mnie ok. 250 km, ale akurat ten weekend jest trudny, no chyba, że sama niedziela. Muszę się zastanowić, jakie mam możliwości, bo moja żona wyjeżdża i będę tylko z dziećmi.

Gdzie czarterowaliście? Mają tam coś jeszcze?

Czarterujemy stąd:
http://www.jezioropowidzk...ztof-sieszchula

Zapraszamy, Pitt'cie (nie wiem, czy tak się poprawnie odmienia Twój nick).
Daj znać, czy uda Ci się dojechac :-)

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2017-08-25, 10:02   

Nawet właściciel mi zasugerował, żebyśmy mogli sobie drugi wynająć, gdy pytałem o możliwości spania w 6 dorosłych osób. Wbijaj jak dasz radę.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-08-25, 22:41   

Mysikróliku, sterniku nasz - załoga spakowana, ciasto w piecu, czyli prawie gotowi na rejs :-)
Do zobaczenia jutro :-)

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-08-25, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  

PiTT 
Żądny przygód

Wysłany: 2017-08-27, 15:53   

Niestety, nie miałem szans na przyjazd. Przy tej odległości i konieczności powrotu na określoną godzinę byłbym na miejscu za krótko.

Samego jeziora nie znałem, a wcale nie jest tak małe i wygląda, że całkiem czyste. Dopisałem sobie do listy miejsc, gdzie trzeba się kiedyś wybrać.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-08-27, 22:50   

PiTT napisał/a:
Samego jeziora nie znałem, a wcale nie jest tak małe i wygląda, że całkiem czyste. Dopisałem sobie do listy miejsc, gdzie trzeba się kiedyś wybrać.

Ja też byłam tam po raz pierwszy. Jezioro jest piękne - duże i z czystą, przejrzystą wodą.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-10-06, 21:41   

W poniedziałek 23 października przybywamy z Adamem do Warszawy na koncert do Teatru Roma.
Planujemy być w Warszawie w godzinach obiadowych 15-16.
Czy ktoś ma czas i ochotę na spotkanie i wspólny obiad? :-)

irycki 
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2017-10-07, 08:29   

Zobaczę, może uda mi się wyrwać z pracy. Na szczęście to będzie poniedziałek bez planowania, bo wtedy by się raczej nie dało.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-10-20, 21:51   

Ogłoszenie z serii "Proszę o polecenie ..."

Czy ktoś zwiedzał kiedyś Zamość i chciałby podzielić się tym, co warto tam zwiedzić?
To samo tyczy Przemyśla i Rzeszowa.

Barabasz 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-10-20, 22:03   

Nigdy nie byłem, ale zawsze chciałem pojechać Zamość i Szczebrzeszyn to rodzinne strony mojego dziadka.

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-10-20, 22:14   

W Przemyślu interesująca ponoć twierdza, w Rzeszowie zamek, w którym obecnie mieści się sąd.
Osiołkowi w żłoby dano...

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-10-20, 22:23   

johny napisał/a:
W Przemyślu interesująca ponoć twierdza,

W Przemyślu nie ma czegoś takiego jak twierdza. Przemyśl to była twierdza.

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-10-20, 22:40   

W Przemyślu pewnie można zobaczyć zamek (nie byłem), z Kopca Tatarskiego i wcześniej Zniesienia można obejrzeć piękne widoki, jest tam również jeden z fortów.
W Bakończycach jest dawny pałac Lubomirskich ale niestety jest tam teraz szkoła, więc raczej niezwiedzalny. Mój pradziadek był tam zarządcą dóbr.
Oczywiście Starówka, warto przejść się po kościołach - zarówno rzymsko-katolickich jak i greko-katolickich, są również cerkwie. Synagoga po wojnie była zamieniona w bibliotekę, ostatnio, oddana gminie żydowskiej, popadała w ruinę.
My często zwiedzamy cmentarze - w Przemyślu jest zarówno kompleks cmentarzy przy cmentarzu komunalnym są cmentarze różnych armii z różnych wojen. Samochodem można podjechać na górę, po drodze na Kopiec Tatarski i cmentarze historyczne są właśnie tam. Od strony ulicy Słowackiego jest główne wejście na cmentarz komunalny i obok na cmentarz żydowski. Na cmentarzu na Zasaniu (nie byliśmy) można zobaczyć oprócz znów grobów żołnierzy z kolejnych wojen również krzyż zbudowany z elementów uzbrojenia fortów przemyskich.
Poza tym, jeśli będzie mieli czas - wybrać się do któregoś z fortów na obrzeżach Przemyśla (nie polecę, bo nie byliśmy ale wiem, że warto), można również obejrzeć (jak byliśmy był zamknięty) schron linii Mołotowa przy ulicy Piłsudskiego http://visit.przemysl.pl/...-linii-molotowa
Warty zobaczenia jest pałac w Krasiczynie (jeśli widziałaś na fejsie GrzegorzK tam nocował w ostatnim tygodniu).

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-10-20, 22:44   

PawelK napisał/a:
Warty zobaczenia jest pałac w Krasiczynie (jeśli widziałaś na fejsie GrzegorzK tam nocował w ostatnim tygodniu).

Ten pałac akurat już kiedyś zwiedzałam i powiem wprost - bardzo mi się nie podoba.
Nie lubię takich niespójnych brył - te wieże każda inna zgrzytają mi mocno, oj zgrzytają :-/

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-10-20, 22:56   

No i obowiązkowo trzeba wejść na dworzec kolejowy w Przemyślu. Odnowiony na ME wygląda jak niezłe muzeum.

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-10-20, 23:01   

I obiad w restauracji CK Monarchia.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-10-21, 10:43   

PawelK napisał/a:
I obiad w restauracji CK Monarchia.

O dziękuję! Takie namiary też są ważne :-)
Zapisane :-)

grim_reaper 
Głodny przygód

Wysłany: 2017-10-21, 14:28   

Yvonne napisał/a:
Ogłoszenie z serii "Proszę o polecenie ..."

Czy ktoś zwiedzał kiedyś Zamość i chciałby podzielić się tym, co warto tam zwiedzić?
To samo tyczy Przemyśla i Rzeszowa.

W Zamościu godny uwagi jest rynek i "stare miasto". Miłośnikom militariów można polecić do zwiedzenia "Twierdzę Zamość".
W Przemyślu i Rzeszowie nigdy jeszcze nie byłem. :-/

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-10-21, 15:25   

W Rzeszowie jest muzeum dobranocek , podobno fajne, w Przemyślu muzeum fajek, zameczek w Przemyślu taki sobie. Jadąc do Przemyśla warto zaliczyć Łańcut.

Odpowiedz do tematu