Wszystkie wydania okładki

Dział poświęcony drugiej przygodzie Pana Samochodzika
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

zbychowiec pisze:Dla mnie lepsze od tzw. białej serii (przepraszam wszystkich, mam nadzieję, że nie zostanę pobity, ale mi się okładka z białej serii nie podoba :) ) ale są jeszcze lepsze.
Ja do białej serii mam sentyment chyba przez ilustracje Szymona Kobylińskiego, na pewno nie przez okładki..
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

W interencie znalazłem jeszcze takie wydanie wydawnictwa Literatura z 2008. Nigdy go wcześniej nie widziałem. Okładka jak dla mnie trochę dziecinna, no i harcerze są w cywilu. A jak było w książce, chodzili w cywilu czy w mundurkach, ktoś pamięta?
Załączniki
templariusze2008.jpg
Ostatnio zmieniony 09 maja 2017, 11:44 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
seth_22
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 476
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:15
Miejscowość: Dolny śląsk
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: seth_22 »

To ja trochę szerzej ugryzę temat.

Bardzo podobała mi się okładka "Templariuszy" z Naszej Księgarni. Prosta i klimatyczna. Biała seria także ma swój urok (aczkolwiek niektóre okładki z tej serii są ciekawsze, bardziej tajemnicze - przykładowo Tajemnica tajemnic, albo Księga Strachów), ale do mnie najbardziej trafiły te z kolorowej - uważam, że znakomite, może poza Fantomasem. Moim faworytem jest okładka z Niesamowitego Dworu. Za to ta z Księgi Strachów na szczególne walory propagandowe - pająk (zapewne krzyżak ;) Słabe.

Porównując białą i kolorową serię, przyznam, że bardziej odpowiada mi format tej pierwszej, bardziej podatnej na rozklejanie, za to idealnej do czytania.

Bardzo dobre wrażenie robią okładki i wklejki Siedmiorogu. świetne. Żal tylko, że nie posiadają rysunków, bo wtedy byłoby to moje ulubione wydanie.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2017, 17:05 przez seth_22, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

seth_22 pisze: Bardzo dobre wrażenie robią okładki i wklejki Siedmiorogu.
Tak, są świetne!
seth_22 pisze:al tylko, że nie posiadają rysunków, bo wtedy byłoby to moje ulubione wydanie.
Oj bardzo szkoda, byłaby seria idealna! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Piratka
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 275
Rejestracja: 22 wrz 2015, 18:44
Miejscowość: Wyspa Skarbów
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Piratka »

Von Dobeneck pisze:Hmmm.... to ja odwrotnie niż zbychowiec, powiem, że Biała Seria najbardziej mi się podoba i mam nadzieję, że z kolei Piratka nie pobije mnie. :027:
Biała Seria też mi się podoba, na ogół.
Obrazek Obrazek
- A czy nie ma dobrych piratów?
- Nie. Bo to się mija z samym założeniem piractwa.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Piratka pisze:Biała Seria też mi się podoba, na ogół.
Kamień spadł mi z miejsca po sercu. ;-)
Awatar użytkownika
Winnetou
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:54
Miejscowość: Wawa
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Winnetou »

Barabasz pisze:Ale fajnie, czy to już wszystkie wasze wydania? Ja u siebie znalazłem jeszcze jedno, oto skan. No i mamy wydania zagraniczne nie wiedziałem, że język czeski i słowacki tak się różnią (Pan Autak - Pan Tragacik)

Obrazek
Rok 2001
Wydawnictwo: Siedmioróg
Projekt Okładki: Artur Łobuś
Liczba stron: 272
Okładka miękka [200x142mm]
Nie wiem w czym problem, ale zakupiłem ostatnio to wydanie - bo zacząłem zbierać wszystkie wydania Pana Samochodzika i odkryłem, że data w stopce książki podaje rok 2003 ???
O co chodzi - czy były jakieś dodruki, czy to coś innego ?
Także serwis nienacki.art.pl nie odnotowuje w seriach miękkich Siedmioroga takiej pozycji ?
Obrazek
Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.
Awatar użytkownika
Winnetou
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:54
Miejscowość: Wawa
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Winnetou »

chkaplan pisze:
Barabasz pisze:Ale fajnie, czy to już wszystkie wasze wydania? Ja u siebie znalazłem jeszcze jedno, oto skan. No i mamy wydania zagraniczne nie wiedziałem, że język czeski i słowacki tak się różnią (Pan Autak - Pan Tragacik)

Rok 2001
Wydawnictwo: Siedmioróg
Projekt Okładki: Artur Łobuś
Liczba stron: 272
Okładka miękka [200x142mm]

Nie wiem w czym problem, ale zakupiłem ostatnio to wydanie - bo zacząłem zbierać wszystkie wydania Pana Samochodzika i odkryłem, że data w stopce książki podaje rok 2003 ???
O co chodzi - czy były jakieś dodruki, czy to coś innego ?
Także serwis nienacki.art.pl nie odnotowuje w seriach miękkich Siedmioroga takiej pozycji ?
Zbadałem szerzej temat.

Niektóre wydawnictwa, w czym szczególnie celował Siedmioróg - wielokrotnie w kolejnych latach wydawał te same tytuły, zmieniając tylko rok wydania - poszczególne okładki, albo zupełnie się nie różniły, jak np. wydanie w twardej okładce Templariuszy z 2010 r. i z roku 2012 (które posiada Konfiturek !)
Konfiturek pisze:Rok 2012
Wydawnictwo Siedmioróg
Projekt okładki: Katarzyna Kołodziej
Liczba stron: 362
Okładka: twarda 197x127 mm
albo też różnią się ledwie dostrzegalnymi szczegółami na okładce - tak jest np. z Templariuszami Siedmioroga (w miękkiej jeszcze okładce) - te które posiadam z lat 1998, 2000, 2001 (to ta, o której pisze Barabasz, a którą zakupiłem, bo byłem ciekaw różnic !), z 2003 (to ta o której pisałem !), z 2005 i 2006 - wszystkie powyższe mam w swoich zbiorach - różnią się one zupełnie (na pierwszy rzut oka, niemal niedostrzegalnie !!!) - tylko położeniem koła [i plamy kałuży obok niego] - te pierwsze wydania (szczególnie dobrze to widać na wydaniu z 2000 roku) mają wyraźnie uwypuklone tylne koło w pojeździe PS i wyraźną niebieska kałużę na ziemi pomiędzy kołami, to ostatnie (z 2006 roku) już dół tylnego koła maja niemal "obcięty", a kałuża jest już niewidoczna - wygląda to tak jakby edytor "odciął" dół okładki, przesuwając obrazek z okładki nieco do dołu.

Te uwagi - odnoszą się również do innych tytułów PS wydawanych w wydawnictwie Siedmioróg, w wydawanych okładkach Templariuszy z poszczególnych lat są szczególnie w bardzo wyraźne.

Sądzę, też, że w serwisie, nienacki.art.pl (patrz: https://www.nienacki.art.pl/o_templariusze.html) autor tylko przykładowo zamieścił dwa roczniki (w miękkich okładkach) Templariuszy z Siedmioroga z lat 2000 i 2005 tym bardziej, że oba się niemal nie różnią (niebieska plama na ich okładkach jest bardzo wyraźna !). Szkoda, że serwis nienacki.art.pl jest już od dawna nieaktywny i brak na nim ilustracji okładek, ale zainteresowani łatwo dotrą do odpowiednich pozycji.
Obrazek
Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pan Samochodzik i Templariusze”