06 - "Pan Samochodzik i Złota Rękawica" - część wo

Dział poświęcony konkursom i zabawom forowym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:U mnie mówisz i masz. Jako że zostałem wywołany do tablicy to zgłaszam się na ochotnika do następnego konkursu.
No i to mi się podoba!
Postawa godna naśladowania :-)
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Yvonne pisze: A ja byłam przekonana, że dobór niektórych słów był tak dziwaczny, że zapali się wam lampka i zadacie sobie pytanie, dlaczego akurat rękawica od Kazi?
Lampka się zapaliła, tylko nie ta :/. Doszukiwałem się drugiego dna (i kolejnych den ;) ) właśnie w tej absurdalnej treści, więc np. dokładnie przejrzałem książkę pod kątem jakiejś Kazimiery, w ostateczności Kazimierza, potem kombinowałem czy coś się z tą Kazią nie da skojarzyć na bazie jakichś powiedzonek, przysłów, etc...
Chyba ta troche taka psychodeliczna treść do mnie za bardzo przemówiła :D
A tu treść nie miała w sumie żadnego znaczenia :shock:
Mam nadzieję, że teraz już się Wam ta zagadka podoba :-D
Mnie się cały konkurs podobał, ale wśród tych jedne zagadki bardziej niż inne :D (to jak z kanonem - wszystkie książki swietne, ale niektóre są lepsze od innych). Ja nie jestem szaradzistą, bardziej przemawiało do mnie szukanie ukrytych znaczen w tekście. Swoją drogą, jeszcze raz powtórzę: tekst jest genialny w swojej absurdalności, korciło mnie żeby ciąg dalszy do niego dopisać, szkoda że nie o to chodziło :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:Mnie się cały konkurs podobał
Cieszę się :-)
irycki pisze: Swoją drogą, jeszcze raz powtórzę: tekst jest genialny w swojej absurdalności, korciło mnie żeby ciąg dalszy do niego dopisać, szkoda że nie o to chodziło
Możesz dopisać i wrzucić na forum. Nie mam nic przeciwko :-)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Yvonne pisze:A ja byłam przekonana, że dobór niektórych słów był tak dziwaczny, że zapali się wam lampka i zadacie sobie pytanie, dlaczego akurat rękawica od Kazi? Dlaczego audi? Dlaczego tatar? itd. I tak krok po kroku wpadniecie na to, że są tam ukryte jakieś słowa.
Konstrukcja zagadki bardzo ciekawa! Przypomniało mi to zaszyfrowaną informację w liście od Adama w moim ulubionym "Szatanie z VII klasy" Tam też musiał użyć dziwnych słów i tak układać zdania, żeby móc zaszyfrować komunikat! Brawo Yvonne i dla tych co to dostrzegli!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:Konstrukcja zagadki bardzo ciekawa! Przypomniało mi to zaszyfrowaną informację w liście od Adama w moim ulubionym "Szatanie z VII klasy" Tam też musiał użyć dziwnych słów i tak układać zdania, żeby móc zaszyfrować komunikat! Brawo Yvonne i dla tych co to dostrzegli!
Dziękuję, Barabaszu :-)
A Ty dlaczego nie wziąłeś udziału w konkursie? :027:
Zapomniałeś, że obecność była obowiązkowa? ;-)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Nie zdążyłem przeczytać ponownie książki na czas. :-( I bałem się kompromitacji. Ponadto zauważyłem że część szybka była w godzinach czytania książeczek i usypiania moich zuchów więc ,miałbym bunt na pokładzie.

Co nie znaczy, że nie śledziłem, chociaż było to trudne bo wchodzę na forum a tam np. 458 nieprzeczytanych postów, więc przelatywałem po łebkach. Szczególnie wolne zagadki były fajne (trzeba było pokombinować) bo szybkie zależały nie tylko od wiedzy ale także od sprawności komputera i internetu i ciągłego F5 (klawisz wytrzymał).
Ale zauważyłem, że zabawa była przednia. Sam bardzo lubię wszelkie zabawy i łamigłówki co nie znaczy, że jestem w nich dobry. Gratuluję wszystkim!! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

zbychowiec pisze: Ikonka dla zwycięzcy wkrótce (będzie mniejsza od zlotowej, ale postaram się, żeby miała klimat i żeby było czym na dyskotece zaszpanować).
Zbychowiec, ikonka przecież już jest. Wspólna, konkursowa. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Barabasz pisze:Nie zdążyłem przeczytać ponownie książki na czas. I bałem się kompromitacji.
To tak jak i ja. po pierwszej części szybkiej dałem sobie spokój! :-D
Barabasz pisze:Ponadto zauważyłem że część szybka była w godzinach czytania książeczek i usypiania moich zuchów więc ,miałbym bunt na pokładzie.
To tez dla mnie trochę problem, bo mój młodszy zuch własnie tatę upodobał sobie do codziennego usypiania. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:
Barabasz pisze:Ponadto zauważyłem że część szybka była w godzinach czytania książeczek i usypiania moich zuchów więc ,miałbym bunt na pokładzie.
To tez dla mnie trochę problem, bo mój młodszy zuch własnie tatę upodobał sobie do codziennego usypiania. :-)
To żeby uniknąć w przyszłości buntu, następny konkurs zrobimy od godziny 21:30. I jak mawia codziennie od poniedziałku do czwartku Kuba Strzyczkowski OBECNOść OBOWI¡ZKOWA!! :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:To żeby uniknąć w przyszłości buntu, następny konkurs zrobimy od godziny 21:30
Jestem jak najbardziej za! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:
Czesio1 pisze:To żeby uniknąć w przyszłości buntu, następny konkurs zrobimy od godziny 21:30
Jestem jak najbardziej za! :-)
Tylko zadzwoń od razu johny do Dortmundu i Liverpoolu, żeby przypadkiem nie ustalali żadnych meczy w dni konkursowe. No chyba, że od 18:00 to mogą. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Yvonne, dziękuję za zorganizowanie konkursu i przy okazji wmanewrowanie Czesia w następny. :D Zdobyłem dziesięć punktów, może to i mało, ale to punkty zdobyte bez czytania książki, czyli liczą się podwójnie, tak jak mecz grany na wyjeździe. :D
Cieszę się, że wziąłem udział, chociaż skromny, ale jednak. :)
Gratuluję zwycięzcy i dziękuję wszystkim za wspólną zabawę. :564:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze:Yvonne, dziękuję za zorganizowanie konkursu i przy okazji wmanewrowanie Czesia w następny.
A spróbuj nie wziąć w nim udziału! :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Yvonne pisze:Otóż w tekście, a dokładnie w śnie Billa Arizony pochowały się imiona, nazwiska i pseudonimy postaci ze "Złotej Rękawicy".

Należało je odszukać łącząc ze sobą końcówkę jednego wyrazu i dodając do tego początek wyrazu następnego.
Jak to wytłumaczyłaś to wydaje się być takie oczywiste! Szukałam jakiegoś ukrytego przesłania w tekście.. Ech, a mogłam skoczyć na jakieś wyższe miejsce, gdyby udało mi się na to wpaść, może nawet prześcignęłabym Czesia... :-P
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:A spróbuj nie wziąć w nim udziału! :-D
A z czego będzie? Pewnie z Wyspy. :D
Wezmę, bardzo chętnie, tym bardziej, że odgrażałeś się, że nie będzie części wolnej, bo ja z natury jestem szybki. :D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze: A z czego będzie? Pewnie z Wyspy. :D
Wezmę, bardzo chętnie, tym bardziej, że odgrażałeś się, że nie będzie części wolnej, bo ja z natury jestem szybki. :D
Mogę Ci na razie powiedzieć z czego na pewno NIE BęDZIE :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:Mogę Ci na razie powiedzieć z czego na pewno NIE BęDZIE :-)
Pewnie z UFO.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze:
Czesio1 pisze:Mogę Ci na razie powiedzieć z czego na pewno NIE BęDZIE :-)
Pewnie z UFO.
Brawo!! Za poprawną odpowiedź należy się uścisk dłoni w Kortumowie. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:Brawo!! Za poprawną odpowiedź należy się uścisk dłoni w Kortumowie. :-D
A pocztą się nie da wysłać? Przecież ja wszystkie majowe, długie weekendy spędzam w pracy.
Piratka
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 275
Rejestracja: 22 wrz 2015, 18:44
Miejscowość: Wyspa Skarbów
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Piratka »

Czy będzie odznaka pamiątkowa?
Obrazek
Obrazek Obrazek
- A czy nie ma dobrych piratów?
- Nie. Bo to się mija z samym założeniem piractwa.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

zbychowiec pisze:Jeśli organizatorka zażyczy sobie ikonkę dla zwycięzcy/ów, to się zrobi
Raczej jeśli uczestnicy sobie zażyczą :-)
Ja jestem za!
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Raczej jeśli uczestnicy sobie zażyczą :-)
A ja jestem za tym, żeby pozostała tylko ta ikonka konkursowa, która stanowi link do działu z wynikami konkursowymi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Czesio1 pisze:A ja jestem za tym, żeby pozostała tylko ta ikonka konkursowa, która stanowi link do działu z wynikami konkursowymi.
Tak było ustalone na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

zbychowiec pisze: Co racja to racja. Mi też odpowiada obecna formuła. Napomknąłem o tych ikonkach, żeby nikt nie pomyślał, że się migam :)
A kto by śmiał tak w ogóle pomyśleć? :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze: Tak było ustalone na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków.
Jamen :-)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2016, 11:13 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przygoda z konkursami”