Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym twórczości Zbigniewa Nienackiego
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

Nie czytałem powieści Clive'a Cusslera o Dirku Pitt'cie, ale oglądałem film "Sahara" i jest świetny ! 
Jeżeli podobnie będzie z ekranizacjami książek Nienackiego - to znaczy widzowie będą zachwyceni, a jedynymi niezadowolonymi będziemy my, nienackofani - to myślę, że będzie to do akceptacji. 
 
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze: 17 wrz 2021, 09:28 Nie czytałem powieści Clive'a Cusslera o Dirku Pitt'cie, ale oglądałem film "Sahara" i jest świetny ! 
Jeżeli podobnie będzie z ekranizacjami książek Nienackiego - to znaczy widzowie będą zachwyceni, a jedynymi niezadowolonymi będziemy my, nienackofani - to myślę, że będzie to do akceptacji. 
 
 
Wtedy my nakręcimy swoją wersję ekranizacji.  :-D
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: VdL »

Czesio1 pisze: 17 wrz 2021, 09:40
TomaszK pisze: 17 wrz 2021, 09:28 Nie czytałem powieści Clive'a Cusslera o Dirku Pitt'cie, ale oglądałem film "Sahara" i jest świetny ! 
Jeżeli podobnie będzie z ekranizacjami książek Nienackiego - to znaczy widzowie będą zachwyceni, a jedynymi niezadowolonymi będziemy my, nienackofani - to myślę, że będzie to do akceptacji. 
 

 
Wtedy my nakręcimy swoją wersję ekranizacji.  :-D
 
 

 
Jak wykupimy prawa do niego 😁.

Chyba ,że zmienimy tytuł na Pan Spryciarz.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Mysikrólik »

Potem zrobili film "Sahara". Pamięta dziś ktoś o o nim?
Właśnie leci na TVN Fabuła
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: VdL »

Tak sobie pomyślałem, że jeśli dojdzie do ekranu akcji filmu, to faktycznie nie ma co się zmóżdżać nad dokładnym odzwierciedleniem filmu.
Jeśli on będzie przenoszony we wspolczesne czasy, to pracownicy naukowi chyba już nie mają tak źle , jak za dawnych czasów. Mają dostęp do grantów i dobrego sprzętu. Ponadto współpracując z wydziałem , teraz to chyba CBŚ. To już prawdziwy ,,Agent Tomek".
Amfibia może być używana , ale tragedii nie będzie, będzie miał już chyba takie same koła.
Nie będą skupiać się na syzyfowej pracy Tomasza związanej z utrzymaniem auta , tankowaniem ,,niebieskiej" , czy innym drugoplanowymi rzeczami zawartymi w książce , a nieważnymi w filmie.

P.s.Jeśli w filmie w roli Pana Samochodzika zagra Bratt Pitt, to i Marzena z chęcią go obejrzy.
 
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

Jeżeli akcja ma zostać przeniesiona do współczesności, to Tomasz będzie pracownikiem Działu Analiz Kryminalnych Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. W czasach Nienackiego nie było takiej instytucji i funkcja Tomasza wymyślona przez autora, była fikcyjna. 
Myślę że twórcy mogą zrezygnować, z szybkiego i pływającego samochodu dla Tomasza, bo tak naprawdę nie grał on aż tak istotnej roli w fabule.  Najważniejsze było rozwiązywanie zagadki i rywalizacja ze złodziejami i poszukiwaczami skarbów. 
 
 
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze: 26 wrz 2021, 19:59 Myślę że twórcy mogą zrezygnować, z szybkiego i pływającego samochodu dla Tomasza, bo tak naprawdę nie grał on aż tak istotnej roli w fabule. Najważniejsze było rozwiązywanie zagadki i rywalizacja ze złodziejami i poszukiwaczami skarbów.

 
 Tylko wtedy jak wytłumaczyć przydomek?

Myślę, że samochód może nadal istnieć, nawet niepozorny ale z potężnym silnikiem i możliwością pływania. Mamy pewnie dziesiątki domorosłych wynalazców i konstruktorów, którzy w zakamarkach swoich domów projektują takie cudeńka, dałoby się z tego coś wyprodukować.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
panna Monika
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 849
Rejestracja: 04 sie 2013, 14:53
Miejscowość: Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: panna Monika »

PawelK pisze: 26 wrz 2021, 20:46
TomaszK pisze: 26 wrz 2021, 19:59 Myślę że twórcy mogą zrezygnować, z szybkiego i pływającego samochodu dla Tomasza, bo tak naprawdę nie grał on aż tak istotnej roli w fabule. Najważniejsze było rozwiązywanie zagadki i rywalizacja ze złodziejami i poszukiwaczami skarbów.



 
 Tylko wtedy jak wytłumaczyć przydomek?

Myślę, że samochód może nadal istnieć, nawet niepozorny ale z potężnym silnikiem i możliwością pływania. Mamy pewnie dziesiątki domorosłych wynalazców i konstruktorów, którzy w zakamarkach swoich domów projektują takie cudeńka, dałoby się z tego coś wyprodukować.


 
Zgadzam się PawłemK.
Ponieważ wczoraj obejrzałam "Praskie tajemnice" (niezapomniane przeżycie), mam wrażenie, że to właśnie wehikuł był jednym z najsłabszych elementów  "Niesamowitego dworu", "Praskich tajemnic" a i w "Latających machinach" wyszło to słabo. Takie uwspółcześnianie auta po taniości (tandetne pomysły opakowane w tragiczne efekty specjalne jak to niby UFO w "Praskich tajemnicach").
Wehikuł być powinien - niepozorny, staroświecki wygląd, potężny silnik i możliwość pływania. Bez latania, wypuszczania mgły i komputera, który nie lubi Lady Pank. Ani też innych udziwnień.
 
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: VdL »

Tak jak Bond, kim byłby gdyby nie jego super auto.
 
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

A wiedzieliście, że film "Wyspa złoczyńców" został pokolorowany ?
 
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 530
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Ater »

TomaszK pisze: 29 wrz 2021, 12:59 A wiedzieliście, że film "Wyspa złoczyńców" został pokolorowany ?
 

 
Myślałem, że na ,,Samych swoich" i ,,Jak rozpętałem II wojnę światową" kolorowanie się skończyło. Kolorowanie nic nie wnosi do filmu.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Barabasz »

TomaszK pisze: 29 wrz 2021, 12:59 A wiedzieliście, że film "Wyspa złoczyńców" został pokolorowany ?

 
 Skąd masz takie informacje? Na YouTube jest wersja kolorowa ale to jest amatorszczyzna zrobiona specjalnym programem a nie profesjonalnie pokolorowana wersja.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

No właśnie z youtuba. Wygląda całkiem profesjonalnie.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Barabasz »

Dla mnie wygląda słabo. W jednej scenie ta sama kurtka zmienia kolor lub gubi go kilka razy. Jest to zrobione słabym pewnie darmowym algorytmem w internecie, który sam wybiera kolory. Jak dla mnie efekt jest wątpliwy. Wątpię, aby ta wersja była gdzieś oficjalnie opublikowana lub wydana.
Z drugiej strony trzeba się zastanowić czy w ogóle warto kolorować ten film? Czy nie straci on pewnego nastroju jaki w nim jest?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

Ja lubię podkolorowane filmy. Zapamiętałem wypowiedź Tadeusza Chmielewskiego, że film "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" został nakręcony jako czarno biały tylko dlatego, że budżet nie pozwalał na kolorowy. Rozumiem, że nie powinno się kolorować filmów artystycznych, np. "Pociąg", "Nóż w wodzie" albo martyrologicznych, np. "Kanał". Ale przygodowe przyjemniej ogląda się w kolorze. Marzę o tym żeby obejrzeć kolorowy "Rękopis znaleziony w Saragossie", bo to film kostiumowy, kręcony w pięknych plenerach i wnętrzach. Niestety  bez szans, bo został uznany za arcydzieło jako czarno-biały. 
 
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Barabasz »

TomaszK pisze: 30 wrz 2021, 08:50 Marzę o tym żeby obejrzeć kolorowy "Rękopis znaleziony w Saragossie", bo to film kostiumowy, kręcony w pięknych plenerach i wnętrzach. Niestety  bez szans, bo został uznany za arcydzieło jako czarno-biały.


 
Myślę, że szanse są tylko musi być zgoda autorów.
Co ciekawe obecnie koloruje się także filmy kolorowe. Podczas rekonstrukcji cyfrowej często poprawia się kolory, gdyż często są wyblakłe, lub zmieniły odcień. Jak ostatnio obejrzałem "Krzyżaków" w odnowionej wersji i w duzej rozdzielczości to jakbym oglądał inny film. Efekt był wspaniały. Film wyglądał jakby był nagrywany wczoraj.


 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: johny »

Barabasz pisze: 30 wrz 2021, 09:23
TomaszK pisze: 30 wrz 2021, 08:50 Marzę o tym żeby obejrzeć kolorowy "Rękopis znaleziony w Saragossie", bo to film kostiumowy, kręcony w pięknych plenerach i wnętrzach. Niestety  bez szans, bo został uznany za arcydzieło jako czarno-biały.



 
Myślę, że szanse są tylko musi być zgoda autorów.
Co ciekawe obecnie koloruje się także filmy kolorowe. Podczas rekonstrukcji cyfrowej często poprawia się kolory, gdyż często są wyblakłe, lub zmieniły odcień. Jak ostatnio obejrzałem "Krzyżaków" w odnowionej wersji i w duzej rozdzielczości to jakbym oglądał inny film. Efekt był wspaniały. Film wyglądał jakby był nagrywany wczoraj.


 
 

 
Gdzie można obejrzeć ten film w tej wersji?
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Barabasz »

Ja swego czasu obejrzałem w telewizji publicznej. Można też znaleźć wydanie na płycie ale ceny są zaporowe >>>empik.com.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Barabasz »

No to już wiadomo. Na pierwszy rzut idzie "Pan Samochodzik i Templariusze". Będzie to film, którego premierę zobaczymy w przyszłym roku na platformie Netflix.

...Film przygodowy, który ma premierę zaplanowaną na przyszły rok, reżyseruje Antoni Nykowski (film "Podróż", teledysk "Varsovie" Moniki Brodki), a za scenariusz odpowiada dziennikarz, krytyk filmowy i komiksowy, współtwórca postaci Kapitana Minety i Drapaka - Bartosz Sztybor. "Pan Samochodzik i templariusze" ma być pierwszym z serii filmów na podstawie książek Zbigniewa Nienackiego...

>>>kultura.gazeta.pl
Za ten post autor Barabasz otrzymał podziękowanie:
TomaszL (12 kwie 2022, 22:30)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: johny »

Barabasz pisze: 12 kwie 2022, 10:44 No to już wiadomo. Na pierwszy rzut idzie "Pan Samochodzik i Templariusze". Będzie to film, którego premierę zobaczymy w przyszłym roku na platformie Netflix.

...Film przygodowy, który ma premierę zaplanowaną na przyszły rok, reżyseruje Antoni Nykowski (film "Podróż", teledysk "Varsovie" Moniki Brodki), a za scenariusz odpowiada dziennikarz, krytyk filmowy i komiksowy, współtwórca postaci Kapitana Minety i Drapaka - Bartosz Sztybor. "Pan Samochodzik i templariusze" ma być pierwszym z serii filmów na podstawie książek Zbigniewa Nienackiego...

>>>kultura.gazeta.pl

 
Słabo... Mierzą się z LEGENDĄ. Oby to nie był bolesny upadek, po którym się już nie podniosą (czyt. dadzą sobie spokój). A przecież można by zekranizować np Niesamowity Dwór.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: johny »

To już źle wróży...
"...Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją..."
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Barabasz »

Scenarzystę Bartosz Sztybora znam z komiksów, robi całkiem niezłe aczkolwiek z reguły zabawne opowieści. Ostatni jego komiks "Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz?" miał bardzo ciekawą koncepcję.
Ja się źle nie nastawiam, ewidentnie będzie to film dla młodszej młodzieży i to do nich będzie należała ocena tego filmu. My przesiąknęliśmy pierwowzorem i trudno u nas będzie zdobyć wielkie uznanie.
Przede wszystkim, żałuję że to będzie film a nie serial. Pierwowzór książkowy będzie musiał być mocno okrojony tak jak skrócili filmową "Wyspę Złoczyńców", a akcja będzie zapewne mocno dynamiczna dostosowując się do obecnych dzieł filmowych .
Ciekawi mnie też w jakich czasach będzie miało miejsce akcji? Czy w czasach książkowych czy obecnych?
Wolałbym też żeby to było na HBO a nie Netflixie, bo Ci pierwsi mają trochę ambitniejsze podejście.
Ogólnie i tak nie mogę się doczekać. Dla nas wszystkich to wielkie wydarzenie!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Yvonne »

johny pisze: 12 kwie 2022, 11:03
Barabasz pisze: 12 kwie 2022, 10:44 No to już wiadomo. Na pierwszy rzut idzie "Pan Samochodzik i Templariusze". Będzie to film, którego premierę zobaczymy w przyszłym roku na platformie Netflix.

...Film przygodowy, który ma premierę zaplanowaną na przyszły rok, reżyseruje Antoni Nykowski (film "Podróż", teledysk "Varsovie" Moniki Brodki), a za scenariusz odpowiada dziennikarz, krytyk filmowy i komiksowy, współtwórca postaci Kapitana Minety i Drapaka - Bartosz Sztybor. "Pan Samochodzik i templariusze" ma być pierwszym z serii filmów na podstawie książek Zbigniewa Nienackiego...

>>>kultura.gazeta.pl


 
Słabo... Mierzą się z LEGENDĄ. Oby to nie był bolesny upadek, po którym się już nie podniosą (czyt. dadzą sobie spokój). A przecież można by zekranizować np Niesamowity Dwór.
 

 
Zgadzam się. Zaczynają z wysokiej półki. 
Niestety, opis brzmi fatalnie.
Komuś się chyba Pan Samochodzik pomylił z Robertem Langdonem.
 
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: irycki »

A ja to widzę tak:

Zgodnie z obowiązującą obecnie netflixową politpoprawnością, Tomasz będzie zapewne czarnoskórą lesbijką po zmianie płci.

Jego głównym rywalem będzie urodzony w Libanie kapitan ibn Butrus ze swoją córką Yasminą (nie wiadomo czy piękną, bo przez burkę widać tylko oczy).

Natomiast Kozłowski, jak na złego przystało, będzie heteroseksualnym białym mężczyzną.

Tomaszowi/Tomasinie towarzyszyć będzie grupka dzieci z niepełnosprawnością umysłową.

W filmie występować będzie jeszcze ciałopozytywna dziennikarka walcząca z fat-shamingiem, Anna (waga 150 kg bez kapci).

Skarbu nikt nie znajdzie, ale to nie szkodzi. Wszak chodzi o to żeby przezwyciężać różnice kulturowe, a wygranymi są wszyscy.
 
Za ten post autor irycki otrzymał podziękowanie:
johny (13 kwie 2022, 10:03)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Yvonne »

Irycki, rozbawiłeś mnie :)
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Mysikrólik »

Mnie już rozbawiło(?) że scenarzystą jest twórcą kapitana Minety.
To coś jak Piesek Leszek?
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

Założeniem twórców jest, że ten film ma zarobić, a nie zachwycić garstkę fanów Nienackiego. Na pewno będzie dziecinny. I chyba niskobudżetowy, skoro do oglądania w Netfliksie, a nie w kinach. 
 
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Konfiturek »

TomaszK pisze: 12 kwie 2022, 18:43 Założeniem twórców jest, że ten film ma zarobić, a nie zachwycić garstkę fanów Nienackiego. Na pewno będzie dziecinny. I chyba niskobudżetowy, skoro do oglądania w Netfliksie, a nie w kinach. 
 


 
Ktoś to ładnie podsumował na filmwebie:
"Pan Samochodzik i akcjonariusze".
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Barabasz »

TomaszK pisze: 12 kwie 2022, 18:43Na pewno będzie dziecinny.
 
TomaszKu, ten film nie będzie dla nas i nikt nami się nie będzie przejmował. Starszych fanów PS jest garstka.
Sęk w tym ważne jest żeby zrobili taki film, który spodoba się grupie docelowej czyli dzieciom i młodzieży, a szczególnie tym które nigdy nie czytały książek Nienackiego, a przy okazji nie odeszli daleko od jej treści. Tak aby część z nich zainteresowała się pierwowzorem literackim.
Nie wiem czy oglądaliście na Netflixie ostatni polski film dla młodszych pt. "Dawid i Elfy". Uważam tę świąteczną opowieść za bardzo udaną. Było to miłe zaskoczenie. Podobało się mnie jak i moim dzieciom. Film odniósł sukces też na świecie. Więc jest nadzieja, że Polacy znowu zrobią coś porządnego.


 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: johny »

irycki pisze: 12 kwie 2022, 13:38 A ja to widzę tak:

Zgodnie z obowiązującą obecnie netflixową politpoprawnością, Tomasz będzie zapewne czarnoskórą lesbijką po zmianie płci.

Jego głównym rywalem będzie urodzony w Libanie kapitan ibn Butrus ze swoją córką Yasminą (nie wiadomo czy piękną, bo przez burkę widać tylko oczy).

Natomiast Kozłowski, jak na złego przystało, będzie heteroseksualnym białym mężczyzną.

Tomaszowi/Tomasinie towarzyszyć będzie grupka dzieci z niepełnosprawnością umysłową.

W filmie występować będzie jeszcze ciałopozytywna dziennikarka walcząca z fat-shamingiem, Anna (waga 150 kg bez kapci).

Skarbu nikt nie znajdzie, ale to nie szkodzi. Wszak chodzi o to żeby przezwyciężać różnice kulturowe, a wygranymi są wszyscy.
 

 
To by było nawet śmieszne, gdyby nie to, że może być prawdziwe.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Pan Samochodzik i Nienacki”