Czym jeździł Nienacki

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym twórczości Zbigniewa Nienackiego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Czym jeździł Nienacki

Post autor: VdL »

Temat chyba nigdy nie poruszany, zastanawia mnie czym jeździł Zbigniew Nienacki? Nawiązując do artykuł z Przyjaciółki wynika,że autor miał amfibię :?:
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2015, 18:33 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Czym jeździł Nienacki

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze:Temat chyba nigdy nie poruszany, zastanawia mnie czym jeździł Zbigniew Nienacki? Nawiązując do artykuł z Przyjaciółki wynika,że autor miał amfibię :?:
Nie kojarzę zdjęcia Nienackiego przy swoim samochodzie ale z tego co pamiętam mieszkając w Jerzwałdzie kupił samochód z napędem na cztery koła (gazik).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Według Henryki Krzywonos jeździł Polonezem

http://www.krytykapolityczna.pl/Nr-16-1 ... id-27.html
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

a według Mirkapiano jeździł po kolei:
Skodą, maluchem, Ładą, Aro i na koniec Toyotą Corollą
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

PawelK pisze:Według Henryki Krzywonos jeździł Polonezem

http://www.krytykapolityczna.pl/Nr-16-1 ... id-27.html
"...Chyba tak. To był stary ORMO-wiec. W tym czasie napisał tę książkę Raz w roku w Skiroławkach. Wykorzystał tam prawdziwe nazwiska. Napisał różne pierdoły o tych ludziach. O zmarłych źle się nie mówi, ale to był cham w pełnym słowa tego znaczenia. Wchodzę raz do sklepu, ludzie się z nim tam kłócą o te wszystkie rzeczy, a on mówi: „Co mnie w babach interesuje, to tylko ich dupa”. Ale do mnie zaraz: „Przepraszam, pani Heniu, do pani nic nie mam”. Czyli był takim facetem, że jak go opieprzyć, to robi się grzeczny. A tam porządni ludzie, fajni ludzie mieszkali w tym Jerzwałdzie."

Grubo pojechała... :oops:
A najlepsze jest to: "O zmarłych źle się nie mówi, ale..." Po co zatem zaczyna takie tematy... :027:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

johny pisze:Grubo pojechała...

A najlepsze jest to: "O zmarłych źle się nie mówi, ale..." Po co zatem zaczyna takie tematy...
Nienacki po prostu nie był za bardzo lubiany w pewnych kręgach. Analogię do wypowiedzi pani Krzywonos znajdziemy w publikowanych od czasu do czasu artykułach o tym jaki to Nienacki był zły bo jako ormowiec wlepiał mandaty złodziejom kradnącym z lasu drewno. Pani Henryka nie ma na poparcie tezy o podłości pisarza niczego konkretnego a jedynie plotki powtarzane po wielokroć. Jedyne co mogłaby mu mieć za złe jako kobieta to jego stosunek do kobiet właśnie, które najczęściej postrzegał przez pryzmat d...y.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Nietajenko pisze:Analogię do wypowiedzi pani Krzywonos znajdziemy w publikowanych od czasu do czasu artykułach o tym jaki to Nienacki był zły bo jako ormowiec wlepiał mandaty złodziejom kradnącym z lasu drewno.
No tak był zły bo zrobił coś co powinno się zrobić! Ale... zapomniałem, że to drzewo to własność znienawidzonych komunistów, z którymi trzeba walczyć! To usprawiedliwia wszystko...
Nietajenko pisze:Pani Henryka nie ma na poparcie tezy o podłości pisarza niczego konkretnego a jedynie plotki powtarzane po wielokroć. Jedyne co mogłaby mu mieć za złe jako kobieta to jego stosunek do kobiet właśnie, które najczęściej postrzegał przez pryzmat d...y.
Tym bardziej powinna się powstrzymać od kłapania jadaczką na prawo i lewo w myśl tego co na wstępie powiedziała, że o zmarłych powinno się mówić dobrze albo wcale...
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2015, 09:13 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Batura
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 351
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:31
Miejscowość: okolice stolycy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Batura »

johny pisze:
PawelK pisze:Według Henryki Krzywonos jeździł Polonezem

http://www.krytykapolityczna.pl/Nr-16-1 ... id-27.html
"...Chyba tak. To był stary ORMO-wiec. W tym czasie napisał tę książkę Raz w roku w Skiroławkach. Wykorzystał tam prawdziwe nazwiska. Napisał różne pierdoły o tych ludziach. O zmarłych źle się nie mówi, ale to był cham w pełnym słowa tego znaczenia. Wchodzę raz do sklepu, ludzie się z nim tam kłócą o te wszystkie rzeczy, a on mówi: „Co mnie w babach interesuje, to tylko ich dupa”. Ale do mnie zaraz: „Przepraszam, pani Heniu, do pani nic nie mam”. Czyli był takim facetem, że jak go opieprzyć, to robi się grzeczny. A tam porządni ludzie, fajni ludzie mieszkali w tym Jerzwałdzie."

Grubo pojechała... :oops:
A najlepsze jest to: "O zmarłych źle się nie mówi, ale..." Po co zatem zaczyna takie tematy... :027:
kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień ...
w knajpie dla braw, Klezmer kazał mi grać
takie rzeczy, że jeszcze mi wstyd
Zamek Morag
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 15
Rejestracja: 07 mar 2017, 14:52
Miejscowość: Morąg
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Zamek Morag »

:) Pani Krzywonos raczej nie jest autorytetem moralnym. :)
Nie będę zresztą wchodził w takie rozważania.

Nienacki a raczej Nowicki był rzeczywiscie ideologicznie bardzo oddany ideii tzw. socjalizmu.
Trochę z konieczności ( żona - temat do rozwiiecia ) , zamiłowanie do kobiet z wzajemnością ( czyli wszystko oki :) z jednej a z drugiej słabość do wykorzystania ) , ale przede wszystki wiara w ten system , który nawiasem mówiąc dla niego samego był bardzo łaskawy.

Co innego Nienacki - pisarz , choć z konieczności charaktery i przekonania tych "dwóch postaci" przenikały sie częściowo i mieszały.
Tak czy owak postać bardzo barwna i jednak skomplikowana.
Tak to jest .
Inaczej zapewne nie mógłby tak bardzo przylgnąć do serc już kolejnego pokolenia.
Zawsze jest coś za coś. :)

Nie dalej jak kilka godzin temu rozpoczeły sie wstępne , "tajne rozmowy" a propos spojrzenia na tę postać oczami jego wiernej , rozmiłowanej w nim towarzyszki życia - cudownej Pani Janeczo.

Zatem wszyscy trzymajmy kciuki , za ten również projekt.
Choć mocno wstępny. :)

Ale ażeby obejść świat trzeba najpierw zawsze zrobić ten pierwszy krok. :)
Załączniki
2013-09-10-182.JPG
Pomnik Pana Samochodzika Zamek Morąg
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Czym jeździł Nienacki

Post autor: VdL »

Nienacki jeździł również fiatem 125p w kolorze białym. Tę informację potwierdził Michał Szewczyk. Samochód jest na jednym ze zdjęć, które na forum zamierzaliśmy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Pan Samochodzik i Nienacki”