Nowy Nesbo

Dział poświęcony literaturze
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze: 01 lis 2022, 19:48 Jeżeli już piszemy w tym temacie, to z tej serii czytałem tylko pierwszą część i zniechęciła mnie do następnych. To nie były realia prawdziwego śledztwa, ale wyobrażenia o nim.


 
Nie dziwię się.
Pierwsza część jest słaba.
Druga, niestety, gorsza.
Ale od trzeciej części zaczyna się naprawdę świetna literatura kryminalna.
Każda następna część jest o poziom wyżej niż poprzednia :)
 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Fantomas »

Zgadzam się z przedmówcami. Co za różnica kto rządzi Rosją, czy jak tam ten plugawy kraj będzie się nazywać. To państwo zagraża Polsce i zawsze będzie zagrażać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest całkowity rozpad Rosji. Nie taki jak upadek ZSRR, lecz całkowity na wiele (jak najwięcej) mniejszych organizmów. Taki proces byłby połączony z utratą wielu ziem kiedyś "zabranych" Japonii, Finlandii i wielu innym wolnym narodom oraz utratą Syberii na rzecz Chin.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszK »

Fantomas pisze: 02 lis 2022, 16:25... oraz utratą Syberii na rzecz Chin.
Ryzykowny pomysł, nie wiem co gorsze :-D 
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

Całkowicie się z wami zgadzam: z TomaszKiem i Iryckim. Rosji nie da się zmienić. Rosji jako mocarstwa. Ale przy władzy nie ma wszystkich. Zawsze ktoś czeka na odpowiedni moment na przejęcie władzy. Jest ryzyko, że nowe władze Rosji będzie gorszą opcją dla nas. Ale też nadzieja, że ci co przejmą władzę będą mieli wsparcie z zewnątrz podczas przejmowania władzy na zasadzie "coś za coś". I będą musieli dotrzymać obietnicy. Rosja niech zostanie mocarstwem ze swoimi zasobami ale mogłaby się zmienić dystrybucja ich dóbr. Skoro Europa próbuje sobie radzić z dostawami ropy, gazu i węgla, my podobno mamy stawiać na atom (może to jest tylko gra polityczna z tym atomem, ale to nie jest takie złe rozwiązanie) to Rosja nie będzie mogła szantażować Europy tym, że wyłączy w środku zimy gaz, na który chyba stawiała Europa jako źródło energii do ogrzewania domów.

Czasami zmiany następują dopiero po głębokim kryzysie. Wszyscy przenosili produkcję do Chin a po Covidzie i pewnie też z innych powodów, wraca się do produkcji lokalnej.
Europa brała znaczne ilości gazu, ropy i węgla z Rosji a po ataku na Ukrainę przyspieszono prace nad poszukiwaniem alternatywnych dostawców.

Nie uciekniemy z całą produkcją z Chin, nie odetniemy się całkowicie od zasobów Rosji, ale możemy z nimi inaczej rozmawiać (z Chinami i Rosją). To też jest szansa dla tych, którzy czekają na odpowiedni moment na przejęcie władzy w Rosji. Nie wiem, czy ktoś skorzysta z tej szansy. Może musi dojść do jeszcze bardziej poważnego kryzysu w Rosji.

Ale ja zakładam, że mogę się mylić i bardzo wnikliwie czytam wasze komentarze, za które bardzo dziękuję.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: johny »

TomaszL pisze: 03 lis 2022, 10:25 Całkowicie się z wami zgadzam: z TomaszKiem i Iryckim. Rosji nie da się zmienić. Rosji jako mocarstwa. Ale przy władzy nie ma wszystkich. Zawsze ktoś czeka na odpowiedni moment na przejęcie władzy. Jest ryzyko, że nowe władze Rosji będzie gorszą opcją dla nas. Ale też nadzieja, że ci co przejmą władzę będą mieli wsparcie z zewnątrz podczas przejmowania władzy na zasadzie "coś za coś". I będą musieli dotrzymać obietnicy. Rosja niech zostanie mocarstwem ze swoimi zasobami ale mogłaby się zmienić dystrybucja ich dóbr. Skoro Europa próbuje sobie radzić z dostawami ropy, gazu i węgla, my podobno mamy stawiać na atom (może to jest tylko gra polityczna z tym atomem, ale to nie jest takie złe rozwiązanie) to Rosja nie będzie mogła szantażować Europy tym, że wyłączy w środku zimy gaz, na który chyba stawiała Europa jako źródło energii do ogrzewania domów.

Czasami zmiany następują dopiero po głębokim kryzysie. Wszyscy przenosili produkcję do Chin a po Covidzie i pewnie też z innych powodów, wraca się do produkcji lokalnej.
Europa brała znaczne ilości gazu, ropy i węgla z Rosji a po ataku na Ukrainę przyspieszono prace nad poszukiwaniem alternatywnych dostawców.

Nie uciekniemy z całą produkcją z Chin, nie odetniemy się całkowicie od zasobów Rosji, ale możemy z nimi inaczej rozmawiać (z Chinami i Rosją). To też jest szansa dla tych, którzy czekają na odpowiedni moment na przejęcie władzy w Rosji. Nie wiem, czy ktoś skorzysta z tej szansy. Może musi dojść do jeszcze bardziej poważnego kryzysu w Rosji.

Ale ja zakładam, że mogę się mylić i bardzo wnikliwie czytam wasze komentarze, za które bardzo dziękuję.
 


 
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Oczywiście w naszym interesie jest aby Rosja się rozpadła, ale ja niestety w to nie wierzę. Pamiętajmy o tym, że mają ok. 6.500 głowic. I jak coś to, jestem przekonany, że gotowi byliby ich użyć. Stąd też uważam, że powinniśmy rozpocząć swoje prace nad bronią atomową. To jest de facto jedyna gwarancja bezpieczeństwa. Druga rzecz, po ewentualnej wygranej Ukrainy będziemy mieli obok siebie doskonale wyszkoloną i wyposażoną armię. Śmiem twierdzić, że najsilniejszą armię Europy. A jak mawia Bartosiak, w geopolityce nie ma przyjaźni, są tylko interesy (pierwszy lepszy przykład https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... p,79cfc278 ). Na razie nasze interesy PL i UA są zbieżne, w wypadku gdyby się to zmieniło z obawą patrzyłbym na wschód, tym bardziej, że roszczenia terytorialne UA do nas to wcale nie jest jakaś abstrakcja.
 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Fantomas »

A ja myślę, że jednak się rozpadnie. Doszło już do pewnego przesilenia. Rosja to nie ZSRR, a nawet ZSRR musiało pogodzić się z porażką, utratą strefy wpływów i rozpadem. Wojna na Ukrainie pokazała, że technologicznie Rosja jest daleko w tyle za NATO i żadnej rywalizacji z NATO nie jest w stanie podjąć. Jedynie w czym Rosja do niedawna była najlepsza to propaganda. Ostatnio nawet propaganda poniosła klęskę. Oczywiście zawsze jest pewne niebezpieczeństwo użycia broni atomowej. Wątpię by do tego doszło. Rosjanie jako społeczeństwo nie są zbyt bystrzy, ale większość z nich nie ma ochoty umierać. A użycie atomu oznacza doszczętne zniszczenie Rosji. Chiny na razie czekają, ale do pomocy militarnej się nie kwapią. Może czekają, aż Rosja będzie w calkowitej anarchii. Kończąc już, jeśli Niemcy nie podadzą im tlenu, Rosja się ropadnie i oby tak się stało.
 
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

Moim zdaniem, USA nie chce rozpadu Rosji ale jej osłabienia. Rozpad Rosji może oznaczać, że broń atomowa może wpaść w niepowołane ręce. Lepsza słaba Rosja i kontrola nad bronią.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszK »

Fantomas pisze: 03 lis 2022, 22:25Rosja się ropadnie i oby tak się stało.  
Też bym tak chciał, ale to myślenie życzeniowe. To byłoby dla nas najprostsze i dlatego mamy nadzieję że tak się stanie. Albo że będzie zamach stanu w Moskwie, albo że Putin dostanie udaru, albo że stanie sie coś innego co zakończy całą sprawę bez naszego udziału. W czasie II wojny światowej też były takie nadzieje, ale okazało się, że żeby zakończyć, trzeba wjechać czołgami aż do Berlina, tracąc wcześniej miliony własnych żołnierzy. 

Czy można wydzielic to do jakiegoś innego tematu ? Chciałem spytać Yvonne, od którego tomu zacząć czytanie Jo Nesbo, żeby mnie to zachęciło do kolejnych. 
 
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Yvonne »

Tomaszku, tom trzeci: "Czerwone gardło". Dwa pierwsze możesz sobie darować, chociaż od samego początku rysuje się sylwetka Harry'ego :)
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

Niestety nic nie wiemy o zamachu na Putina w rocznicę Rewolucji Październikowej. Czyli święta są wykorzystywane raczej do utrwalania aktualnie panującej władzy. U nas przykładowo 22 lipca oddawano wielkie budowy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: johny »

Koniec świata nie nastąpił. W mym ręku "nowy" Harry. Musi jednak poczekać bo kończę Filary ziemi Folleta. Bardzo zacna lektura.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

johny pisze: 21 lis 2022, 22:25 Koniec świata nie nastąpił. W mym ręku "nowy" Harry. Musi jednak poczekać bo kończę Filary ziemi Folleta. Bardzo zacna lektura.
 

 
Ale jak to? Premiera miała być 23 listopada !!!
A tak na marginesie, okładki Remigiusza Mroza  ... to kopia Jo Nesbo.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Yvonne »

johny pisze: 21 lis 2022, 22:25 Koniec świata nie nastąpił. W mym ręku "nowy" Harry. Musi jednak poczekać bo kończę Filary ziemi Folleta. Bardzo zacna lektura.
 

 
Ja od piątku mam ją w wirtualnym koszyku w Empiku, ale chcę jeszcze dobrać kilka książek świątecznych (zawsze takie czytam w grudniu) i waham się, które wybrać, bo oferta w tym roku jest ogromna.
"Filary ziemi" super 🙂
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszK »

A ja zamówiłem w zeszłym tygodniu ten trzeci tom polecany przez Yvonne. Ale wybrałem opcję ekonomiczną, więc dostanę go dopiero w czwartek. 
 
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszK »

"Czerwone gardło" dotarło, zabieram się za czytanie.
A dlaczego na okładce jest napisane "Tom pierwszy" ?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze: 23 lis 2022, 17:56 "Czerwone gardło" dotarło, zabieram się za czytanie.
A dlaczego na okładce jest napisane "Tom pierwszy" ?

 
To jakiś błąd musi być.
To jest trzecia część.
 
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszK »

A nie jest to część w dwóch tomach ?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze: 23 lis 2022, 22:59 A nie jest to część w dwóch tomach ?

 
Ja mam jeden tom, ale rzeczywiście były chyba jakieś gazetowe wydania porozbijane, żeby więcej kupić.
Może właśnie takie kupiłeś?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: johny »

Yvonne pisze: 24 lis 2022, 00:22
TomaszK pisze: 23 lis 2022, 22:59 A nie jest to część w dwóch tomach ?


 
Ja mam jeden tom, ale rzeczywiście były chyba jakieś gazetowe wydania porozbijane, żeby więcej kupić.
Może właśnie takie kupiłeś?

 
Jeszcze może być taka opcja, że to pierwszy tom trylogii z Oslo, czyli: Czerwone gardlo, Trzeci klucz, Pentagram
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: johny »

POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

Wy tutaj o Jo Nesbo ... ja sobie oglądam fragmenty Top Gun Maverick ...

Zagadka: Co Łączy Jo Nesbo z Filmem Top Gun Maverick ?????
(pewnie jest kilka odpowiedzi, odrzućmy rok 2022 i premiery, ale i tak zostanie nadal kilka odpowiedzi, ja znam jedną)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

TomaszL pisze: 30 lis 2022, 15:27 Wy tutaj o Jo Nesbo ... ja sobie oglądam fragmenty Top Gun Maverick ...

Zagadka: Co Łączy Jo Nesbo z Filmem Top Gun Maverick ?????
(pewnie jest kilka odpowiedzi, odrzućmy rok 2022 i premiery, ale i tak zostanie nadal kilka odpowiedzi, ja znam jedną)

 
Podpowiedź (pierwsza):

Jo Nesbo -> powieść  ->    ... ... ... ... ... ... ...   <-  aktor <- Top Gun Maverick
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszK »

Albo nikt nie czytał Jo Nesbo, albo nikt nie oglądał filmu Top Gun Maverick  :-D 
 
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

TomaszK pisze: 01 gru 2022, 09:41 Albo nikt nie czytał Jo Nesbo, albo nikt nie oglądał filmu Top Gun Maverick  :-D 
 

 
TomaszKu, specjalnie dla Ciebie druga zagadka :)

Co ma wspólnego TomaszK i PawełK (bierzemy pod uwagę nie osoby ale ich identyfikatory "TomaszK" i "PawełK").

Nie znalazłem innego Forowicza, którego możnaby dołączyć do tych szanownych Forowiczów pod względem rozważanej przeze mnie cechy.

A żeby pasowało do wątku o Jo Nesbo: dla mnie każda zagadka jest jak pytanie "kto zabił ?"
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

TomaszL pisze: 01 gru 2022, 01:40
TomaszL pisze: 30 lis 2022, 15:27 Wy tutaj o Jo Nesbo ... ja sobie oglądam fragmenty Top Gun Maverick ...

Zagadka: Co Łączy Jo Nesbo z Filmem Top Gun Maverick ?????
(pewnie jest kilka odpowiedzi, odrzućmy rok 2022 i premiery, ale i tak zostanie nadal kilka odpowiedzi, ja znam jedną)


 
Podpowiedź (pierwsza):

Jo Nesbo -> powieść  ->    ... ... ... ... ... ... ...   <-  aktor <- Top Gun Maverick
 

 
Podpowiedź druga:

Jo Nesbo -> powieść -> ... -> ekranizacja -> ... ... ... ... ... <-aktor <- Top Gun Maverick

 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

TomaszL pisze: 01 gru 2022, 20:58
TomaszL pisze: 01 gru 2022, 01:40
TomaszL pisze: 30 lis 2022, 15:27 Wy tutaj o Jo Nesbo ... ja sobie oglądam fragmenty Top Gun Maverick ...

Zagadka: Co Łączy Jo Nesbo z Filmem Top Gun Maverick ?????
(pewnie jest kilka odpowiedzi, odrzućmy rok 2022 i premiery, ale i tak zostanie nadal kilka odpowiedzi, ja znam jedną)




 
Podpowiedź (pierwsza):

Jo Nesbo -> powieść  ->    ... ... ... ... ... ... ...   <-  aktor <- Top Gun Maverick
 



 
Podpowiedź druga:

Jo Nesbo -> powieść -> ... -> ekranizacja -> ... ... ... ... ... <-aktor <- Top Gun Maverick

 


 
Podpowiedź trzecia:
Jo Nesbo -> powieść -> Pierwszy Śnieg -> ekranizacja -> aktor -> ... <- aktor <- Top Gun Maverick
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

TomaszL pisze: 01 gru 2022, 20:33
TomaszK pisze: 01 gru 2022, 09:41 Albo nikt nie czytał Jo Nesbo, albo nikt nie oglądał filmu Top Gun Maverick  :-D 
 


 
TomaszKu, specjalnie dla Ciebie druga zagadka :)

Co ma wspólnego TomaszK i PawełK (bierzemy pod uwagę nie osoby ale ich identyfikatory "TomaszK" i "PawełK").

Nie znalazłem innego Forowicza, którego możnaby dołączyć do tych szanownych Forowiczów pod względem rozważanej przeze mnie cechy.

A żeby pasowało do wątku o Jo Nesbo: dla mnie każda zagadka jest jak pytanie "kto zabił ?"

 
Ponieważ wszyscy żyją meczem, to pozwolę sobie wskazać to, co mnie zaintrygowało w postaci identyfikatorów naszych Forowiczów:

TomaszK - Tomasz(e)K - TomaszK(u) !
PawełK - Paweł(e)K - PawełK(u) !

Ach te polskie  odmiany przez przypadki 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszK »

TomaszL pisze: 01 gru 2022, 20:33A żeby pasowało do wątku o Jo Nesbo: dla mnie każda zagadka jest jak pytanie "kto zabił ?"
Nie zabiłem PawłaK, pamiętałbym o tym   :-D
 
Filmu "Top gun maverick" nie oglądałem, ale powyższe podpowiedzi sugerują że Tom Cruise grał w ekranizacji książki Jo Nesbo "Pierwszy Śnieg". 
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszK »

TomaszL pisze: 01 gru 2022, 20:33Co ma wspólnego TomaszK i PawełK (bierzemy pod uwagę nie osoby ale ich identyfikatory "TomaszK" i "PawełK").
Nie znalazłem innego Forowicza, którego możnaby dołączyć do tych szanownych Forowiczów pod względem rozważanej przeze mnie cechy. 
A TomaszL ?

Dalej nie wiem o co chodzi z tymi nickami, ale mogę sie do Ciebie zwracać "TomaszuLku"  :-D 
 
Za ten post autor TomaszK otrzymał podziękowanie:
TomaszL (04 gru 2022, 10:05)
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

TomaszK pisze: 03 gru 2022, 22:39
TomaszL pisze: 01 gru 2022, 20:33Co ma wspólnego TomaszK i PawełK (bierzemy pod uwagę nie osoby ale ich identyfikatory "TomaszK" i "PawełK").
Nie znalazłem innego Forowicza, którego możnaby dołączyć do tych szanownych Forowiczów pod względem rozważanej przeze mnie cechy. 
A TomaszL ?

Dalej nie wiem o co chodzi z tymi nickami, ale mogę sie do Ciebie zwracać "TomaszuLku"  :-D 
 




 
Na ten genialny pomysł odmiany TomaszL nie wpadłem :)

Czyli mamy:

TomaszL - Tomasz(e)L(ek) - Tomasz(e)L(ku)/Tomasz(u)L(ku)

Jest pełna akceptacja na taką odmianę mojego nicka 
PODZIĘKOWANIA dla TomaszKa !!!
 
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”