Ksiazka - przewodnik.

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Dyplomata
Lubi przygody
Lubi przygody
Posty: 50
Rejestracja: 28 maja 2022, 13:42
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Ksiazka - przewodnik.

Post autor: Dyplomata »

Podobno dobra ksiazka. Czy ktos z was ma ja w wersji elektronicznej? https://www.straznicyczasu.pl/viewtopic.php?t=20010
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Ksiazka - przewodnik.

Post autor: PawelK »

Dyplomata pisze: 28 sty 2023, 12:39 Podobno dobra ksiazka. Czy ktos z was ma ja w wersji elektronicznej? https://www.straznicyczasu.pl/viewtopic.php?t=20010

 
He, he.

Nie ma w wersji elektronicznej.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Ksiazka - przewodnik.

Post autor: Brunhilda »

Czy ktoś czytał coś Przemysława Borkowskiego? On jak widzę występuje w kabareci tz!
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Ksiazka - przewodnik.

Post autor: TomaszK »

Nazwiska nie znam, ale jak się okazuje to znana postać ! Jak sprawdziłem w Wikipedii, Przemysław Borkowski to "pisarz, poeta, felietonista, scenarzysta" z Kabaretu Moralnego Niepokoju. I od razu przypomniało mi się jak jest przedstawiany w skeczu o Jerzyku który dziś nie pije: "pieśniarz, bard, poeta, kielniarz"  :-D
 
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Ksiazka - przewodnik.

Post autor: Ater »

TomaszK pisze: 08 mar 2023, 09:07 Nazwiska nie znam, ale jak się okazuje to znana postać ! Jak sprawdziłem w Wikipedii, Przemysław Borkowski to "pisarz, poeta, felietonista, scenarzysta" z Kabaretu Moralnego Niepokoju. I od razu przypomniało mi się jak jest przedstawiany w skeczu o Jerzyku który dziś nie pije: "pieśniarz, bard, poeta, kielniarz"  :-D
 

 
Zacny skecz :) Ulubiony mój tekst: "Jakby mi Pan Jezusek gołą stópką po gardle przeszedł" ;) Zastanawiam się czy potrzebował korektora jako absolwent polonistyki.
 
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Ksiazka - przewodnik.

Post autor: TomaszL »

A ja się zastanawiam, co jest takiego fascynującego w kryminałach, że właściwie większość dyskusji tutaj (tak mi się wydaje) dotyczy kryminałów. Nie ukrywam, że sam słucham ostatnio audiobooki tego rodzaju. Czy lubimy zagadki, czy może to, że zazwyczaj dobro zwycięża zło? Znalazłem nawet ślad po debacie na Uniwersytecie Warszawskim na temat "dlaczego kochamy kryminały".

https://www.prawo.pl/student/debata-uni ... 42452.html

Przed kryminałami oglądałem namiętnie kabarety. Osobiście wolę inteligentne teksty i grę aktorską od wygłupów, ale wygłupy od czasu do czasu też warto obejrzeć. A co do trunków na scenie kabaretu, to artystom pewnego kabaretu podmienili butelkę z wodą na butelkę z właściwą zawartością. Nie wiadomo kto się lepiej bawił - publiczność czy artyści którzy nie przerwali spektaklu (chociaż jeden z artystów wygląda na takiego, co za kulisami trenował do występu z prawdziwym rekwizytem). Ale to już chyba wszyscy widzieli, więc wyłącznie jako powtórka:


 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”